Ngjyrosje e riparueshme e riparueshme e makinave M-Tonic

Ngjyrosja e ripërdorshme nuk është vetëm një element i akordimit, falë veshjes M-Tonic, dritaret e ngjyrosura mbrojnë brendësinë e makinës nga rrezet e diellit direkte, ndërsa ruajnë një temperaturë të ftohtë të ajrit në të. Kjo është një zgjidhje e shkëlqyeshme për ata që nuk janë mësuar me përdorimin e rregullt të kondicionerit. Pronarët e makinave të respektuara të pajisura me mbulesa të shtrenjta, si dhe pajisje dhe pajisje moderne, shpesh bëhen viktima të grabitësve.

Kjo ngjyrosje mund të zgjidhë pyetjen e dhimbshme: si ta fshehni hyrjen në rishikimin e brendshëm sa më shumë që të jetë e mundur? Drejtuesit e automjeteve kanë ditur prej kohësh që ngjyrosja klasike është e ndaluar me ligj, por ton-lëngu i heqshëm i M-tonik është një përjashtim nga ky rregull. Legalshtë e ligjshme dhe e lehtë për t’u përdorur. Një ngjyrosje e tillë mund të vendoset dhe hiqet në çdo kohë të ditës ose natës, pa bërë përpjekje të veçanta për këtë.

Ngjyrosje e riparueshme e riparueshme e makinave M-Tonic

Shumica e shoferëve priren të errësojnë dritaret, pasi kjo jep shumë avantazhe në krahasim me një “akuarium” konvencional. Ligji i ri për ndalimin e ngjyrosjes hoqi mundësinë për të fshehur veten dhe brendësinë e makinës nga sytë e kalimtarëve kureshtarë. Disa shoferë vazhdojnë të përdorin këtë element të akordimit, pavarësisht standardeve të azhurnuara, duke krijuar kështu probleme për veten e tyre në paragrafin e parë të policisë së trafikut. Në këtë drejtim, u ngrit çështja për të gjetur një mundësi alternative për mbrojtjen e xhamit. Dhe zgjidhja me të vërtetë u gjet. Kohët e fundit, filmi i heqshëm i heqshëm, i cili nuk është një pjesë integrale e qelqit, po fiton gjithnjë e më shumë popullaritet. Shoferi ka mundësinë që shpejt të shpëtoj prej saj në çdo kohë të nevojshme - sanksionet e agjencive të zbatimit të ligjit në këtë rast nuk kërcënojnë.

Statistikat tregojnë se shumica e makinave i nënshtrohen akordimit sot. Shumë shoferë tashmë kanë arritur të vlerësojnë të gjitha avantazhet që ka një film ngjyrosës i lëvizshëm M-tonik. Prodhimi i saj është i angazhuar në mënyrë aktive në Shtetet e Bashkuara.

Përparësitë kryesore të ngjyrosjes së lëvizshme

 • Ligjshmëria. M-toniku nuk konsiderohet pjesë përbërëse e xhamit automatik dhe hiqet lehtësisht nga sipërfaqja e tij. Kjo ju lejon të shmangni konfliktet kur komunikoni me policët e trafikut;
 • Mban dukshmëri të shkëlqyeshme për shoferin;
 • Nuk shtrembëron sipërfaqen e rrugës;
 • Instalon në pak minuta;
 • Heq menjëherë;
 • Nuk ka frikë nga të ftohtit dhe nxehtësia;
 • Nuk lë shenja në sipërfaqen e qelqit;
 • Materiali nuk ka frikë nga rrudhat. Ngjyrosja e heqshme mund të paloset sipas dëshirës;
 • Vendndodhja e tonit rregullohet lehtësisht;
 • Nuk plas nga ngrica, nuk venitet në diell.

Si funksionon ngjyrosja e heqshme?

Filmi i ngjyrave të lëvizshëm është ngjitur në xhami për shkak të efektit statik. Fuqia e materialit ju lejon të instaloni përsëri herë të panumërta të ngjyrosjes. Vlen të përmendet se ajo nuk ka aspak frikë nga reshjet dhe luhatjet e temperaturës.

Filmi M-tonik është bërë dhe material i qëndrueshëm me cilësi të lartë. Tinting i ripërdorshëm është i qëndrueshëm ndaj faktorëve të ndryshëm të jashtëm dhe kushteve të motit. Materiali ruan formën dhe integritetin e tij me përdorim të rregullt dhe ngarkesa të rënda. Tinting i heqshëm është një zgjedhje e denjë për makinën tuaj!

Ku mund të blini M-Tonic dhe çmimin e ngjyrosjes së heqshme

Ju mund të blini një film ngjyrosës të lëvizshëm në dyqanin zyrtar në internet. Tregtari zyrtar ofron mundësi me shumicë dhe pakicë për blerjen e mallrave. Dorëzimi i porosisë kryhet në territorin e Federatës Ruse, Kazakistanit dhe Ukrainës, çmimi i ngjyrosjes së M-Tonic është përkatësisht 1700 rubla, 11000 tenge dhe 895 hryvnia.

Vlen të përmendet se blerja e filmit tonik M-mund të kursente në mënyrë të konsiderueshme - ngjyrosja standarde do të kushtojë shumë më tepër. Së bashku me këtë, blerësi merr mbrojtje të plotë xhami për makinën e tij. Filmi i ngjyrosjes është shumë i qëndrueshëm dhe kompakt. Shtë e mjaftueshme për ta hequr atë dhe kthesë atë në një rrotull të vogël, plotësisht duke mos u shqetësuar për faktin se materiali mund të plas në palosje.

Si të vendosni nuancën

Udhëzimet e instalimit për ngjyrosje janë të thjeshta:

 1. Lagu gotën me ujë.
 2. Vendosni filmin e ngjyrosur në buzë të xhamit.
 3. Zhduk ajrin dhe lagështinë e tepërt duke përdorur një shpatull plastik të veçantë. Një përbërje është e përfshirë.
 4. Vendosni pjesën e poshtme të filmit nën vulën e poshtme në gotë.

Rekomandohet t'i kushtoni vëmendje të veçantë artikullit Nr. 3 në këtë manual.

Filmi M-tonik fiton transparencën e nevojshme vetëm nëse një sasi minimale e ujit dhe ajrit mbetet midis ngjyrës dhe xhamit. Heqja e filmit me ngjyra është shumë më e lehtë sesa instalimi. Për ta bërë këtë, thjesht kapeni atë rreth qoshe dhe butësisht tërhiqeni atë drejt jush. Ngjyrosja e heqshme mund të vendoset një numër i pafund kohërash.

Funksionet kryesore të ngjyrosjes së lëvizshme

Qëllimi kryesor i ngjyrosjes është mbrojtja e xhamit të makinës nga dielli dhe vëmendja e tepërt nga kalimtarët, si dhe krijimi i një ambienti të rehatshëm për shoferin dhe pasagjerët. Me të gjitha funksionet e mësipërme, toniku M-copeson në mënyrë perfekte.

Filmi i ngjyrosjes është ngjitur lehtë në gotë për shkak të statikut, ai mund të riinstalohet vazhdimisht. M-toniku gjithashtu mbron xhamin e makinës nga lloje të ndryshme të dëmtimit mekanik, pasi ka ngurtësi të mjaftueshme për këtë. Heqja e filmit, ju nuk mund të shqetësoheni për integritetin e tij - nuk deformon, nuk lot, nuk plas. Ngjyrosja e tillë hiqet brenda disa sekondave.

Tonifikimi i M-tonikut është i disponueshëm në variacione të ndryshme. Ju mund të zgjidhni individualisht një film me një transmetim të caktuar të dritës për makinën tuaj. Në mënyrë tipike, shoferët preferojnë të instalojnë lloje të ndryshme të ngjyrosjes në dritaret e përparme dhe të pasme me transmetim dallues të dritës.

Pasi të keni lexuar rishikimet e klientëve në lidhje me filmin ngjyrues M-tonik, do të siguroheni edhe një herë që është i lehtë për t'u përdorur. Mund të instalohet në mënyrë të pavarur, pa ndonjë ndihmë nga askush. Ky proces nuk zgjat më shumë se 2-3 minuta.

Para instalimit të parë të ngjyrosjes, rekomandohet të pastroni me kujdes dritaret e makinës nga pluhuri, papastërtia dhe njollat. Për këtë qëllim, rekomandohet përdorimi i shamponave speciale të makinave.

Udhëzimi për përdorimin e një filmi mbrojtës është mjaft i thjeshtë dhe i kuptueshëm. Sidoqoftë, në faqen e internetit të shitësit zyrtar, mund të shikoni një video të detajuar në lidhje me instalimin e ngjyrosjes së lëvizshme. Pasi të keni lexuar këtë material, patjetër që nuk do të keni asnjë pyetje!

Pse ia vlen të blini një nuancë, dhe të mos kontaktoni shërbimin

A ende zgjidhni midis kontaktit të një shërbimi të makinës dhe blerjes së një filmi M-tonik më vete? Mos harroni se shërbimi do të instalojë mbrojtje të paligjshme për gotën e makinës tuaj, ndërsa kërkon një çmim të lartë. Me ngjyrosje të zakonshme, ju shkelni ligjin aktual që ndalon këtë lloj akordimi të makinave, ju rrezikoni atë çdo ditë. Pas ndalesës së parë pranë stacionit të policisë së trafikut, ju do të humbni ngjyrosjen dhe do të paguani një gjobë. Përveç kësaj, do të duhet të paguani punonjës të shërbimit shtesë për të çmontuar gotën e lyer.

Pasi të keni blerë një ton-ngjyrues të heqshëm, nuk keni frikë nga këto probleme. Në vend të kësaj, ju merrni përfitime të forta: kursime, praktikë, rehati, instalim të shpejtë dhe rregullime të lehta në internet. M-toniku përkryer përballon të gjitha kërkesat themelore për ngjyrosje.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment