Rrip Miostimulator EMS Trainer për stërvitje dhe rritjen e muskujve dhe abs

EMS Trainer: një përmbledhje e stimuluesit të muskujve për trajnimin e muskujve abs dhe të pasëm, karakteristikat e tij të aplikimit, pajisjet, çmimin dhe shumë më tepër.

Shumë njerëz përballen me problemin e pezullimit të lëkurës dhe shfaqjen e një kore celuliti. Shpesh, këto mangësi shoqërohen me mungesë të aktivitetit fizik dhe një mënyrë jetese të ulur. Trajnimi i rregullt dhe një dëshirë e palëkundur për tu përmirësuar janë të domosdoshme për të ruajtur formën e mirë, por jo të gjithë kanë kohë të mjaftueshme për të vizituar palestrën. Një pajisje efektive dhe e lehtë për t’u përdorur, një stimulues i muskujve, u shpik për ata që nuk janë në gjendje të luajnë sporte çdo ditë. EMS Trainer. Kjo pajisje ndihmon për të luftuar peshën e tepërt dhe pompimin e shtypit sa më shpejt të jetë e mundur.

pajisje EMS Trainer Ajo funksionon si më poshtë: rripi shkakton tkurrje të indeve të muskujve për shkak të impulseve të drejtuara në të. Kjo pajisje EMS Trainer kjo është një zbulim i vërtetë për ata që duan të marrin lehtësimin e përsosur të torzës pa ndonjë trajnim. Procesi i pompimit të muskujve është pasiv, që do të thotë se nuk duhet të shpenzoni më shumë kohë duke ruajtur formën tuaj.

Gjatë aplikimit të rripit, mund të bëni punët e shtëpisë ose të relaksoheni nga TV. Shkencëtarët-zhvilluesit janë përpjekur të bëjnë gjithçka që është e mundur që pronarët e stimuluesit të muskujve të ndjehen rehat gjatë "klasave" dhe të sigurohen nga përvoja personale që një trup i bukur të mund të krijohet pa ushtrime rraskapitëse në palestër.

Stimulator i rritjes së muskujve EMS Trainer

Në vetëm një muaj përdorim të rregullt të rripit EMS Trainer lehtë mund të merrni një rezultat të shkëlqyeshëm që më parë dukej i paarritshëm.

zonë EMS trainer funksionon si një sistem nervor njerëzor. Pajisja kontrakton muskujt për shkak të impulseve që dërgohen nga elektroda. Pajisja duhet të vendoset në zonat problematike të trupit. Rripi rekomandohet për përdorim, si në prani të problemit të kile shtesë, ashtu edhe për parandalimin e tij. Shtë gjithashtu i përshtatshëm për ata që duan të forcojnë muskujt e tyre dhe të fitojnë masë të muskujve.

Një stimulues i muskujve vepron në mbaresa nervore - kjo ndodh se si ndodh tkurrja e muskujve, e cila ndihmon në stimulimin e rrjedhës së gjakut dhe normalizimin e metabolizmit.

zonë EMS Trainer mund të përdoret për:

 • Zonat e barkut dhe shpinës;
 • duart;
 • këmbët;
 • gji;
 • Kofshët.

Rripi është i përshtatshëm në atë që përdorimi i tij nuk shkakton shqetësim, kështu që procesi i humbjes së peshës dhe ndërtimi i muskujve mund të ndodhë në çdo kohë të përshtatshme: në punë, në pushime, në shtëpi, larg. Pajisja u zhvillua nga shkencëtarët amerikanë, megjithatë, vlen të përmendet fakti që zbulimet e Institutit të Kërkimeve Sovjetike luajtën një rol të rëndësishëm në krijimin e stimuluesit të muskujve trainer EMS.

Rripi nxit djegien e dhjamit, rikuperimin e muskujve pas atrofisë, formimin e një lehtësie të bukur në trup pa asnjë përpjekje. Stimulatori i muskujve mund të përdoret gjithashtu si një masazhues elektrik. E bën lëkurën të lëmuar, tërheqëse, e ngop atë me oksigjen.

Indet e muskujve kontraktohen nën ndikimin e impulseve minimale, e cila është plotësisht e sigurt për sistemin nervor të njeriut. Ndihet sikur përdorimi i një stimuluesi të muskujve i ngjan një aktiviteti të rregullt në palestër, por në fakt pronari i rripit nuk ka nevojë të bëjë asgjë në mënyrë që të humbasë peshën dhe ta vendosë trupin e tij në rregull.

Për të përshpejtuar efektin e përdorimit të pajisjes, ekspertët rekomandojnë kombinimin e këtij procesi me ushtrime shtesë, si dhe rishikimin e dietës, dhe dhënien e përparësisë së ushqimit të shëndetshëm. Nëse ndiqni këto rekomandime, ju keni mundësinë për të gjetur një trup të përsosur tre herë më shpejt.

Kur të përdorni rripin EMS-Trainer:

 • Për të rritur tonin e muskujve;
 • Për parandalimin e proceseve të ndenjura në muskuj;
 • Për të normalizuar qarkullimin e gjakut;
 • Për të shpejtuar metabolizmin në nivelin qelizor;
 • Për të rritur performancën e muskujve.

Ku të blej EMS Trainer dhe sa është stimuluesi i muskujve

Stimulues muskulor EMS Trainer Në dispozicion për shitje në faqen zyrtare të prodhuesit. Për momentin, rripi universal shitet me një zbritje, dhe kostoja e EMS-Trainer është vetëm 1990 rubla. Për të porositur produktin që ju intereson, lini informacionin e kontaktit në aplikacion. Një menaxher do t'ju kontaktojë për të sqaruar të gjitha detajet dhe për të rregulluar shpërndarjen. Mimi specifikohet duke marrë parasysh zbritjen aktuale, e cila ju lejon të blini një stimulues të muskujve me një zbritje 50%.

Bleni stimuluesin e muskujve të rripit Ems-trainer

Blej EMS Trainer me zbritje është e mundur në shumë vende të Bashkimit Evropian. Në territorin e secilit vend, dorëzimi nga një shpërndarës zyrtar është i vlefshëm, listat e lidhjeve në faqet për vendosjen e një porosie janë si

 • Rrip Miostimulator EMS Trainer për stërvitje dhe rritjen e muskujve dhe absGreqi;
 • Rrip Miostimulator EMS Trainer për stërvitje dhe rritjen e muskujve dhe absSpanjë;
 • Rrip Miostimulator EMS Trainer për stërvitje dhe rritjen e muskujve dhe absItali;
 • Rrip Miostimulator EMS Trainer për stërvitje dhe rritjen e muskujve dhe absPortugali;
 • Rrip Miostimulator EMS Trainer për stërvitje dhe rritjen e muskujve dhe absRumani.

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit dhe specifikon adresën e dorëzimit të mallrave.

Cila është veçantia e miostimulatorit

Mënyra e jetesës së një personi modern praktikisht nuk lë vend për trajnime sistematike në palestër. Një kohë e madhe duhet t'i kushtohet një karriere dhe familje, dhe çështja e shëndetit personal dhe gjendja e trupit shpesh kalon pa u vënë re. Si rezultat, shumë njerëz kanë trashje, atrofi të indeve të muskujve dhe simptoma të tjera të pakëndshme.

 1. zonë EMS Trainer Projektuar posaçërisht për njerëzit që duan të duken tërheqës, por nuk mund të përfshihen në sport aktiv. Tani është e mundur! Do të merrni në gjendje të shkëlqyeshme pa shumë përpjekje dhe trainim të gjatë.
 2. Pajisja funksionon në mënyrë autonome, e cila ju lejon të lëvizni me të në çdo terren.
 3. Miostimulyator EMS-Trainer krenohet me kompaktësi dhe dizajn modern elegant. Një bonus i mirë - pajisja fiket automatikisht. Kjo është e përshtatshme nëse pajisja përdoret në afërsi të njerëzve të tjerë.

Distingufarë e dallon stimuluesin EMS nga analogët? Makina e ushtrimit të kësaj marke është zhvilluar sipas teknologjisë së patentuar. Efekti efektiv dhe i padëmshëm i impulseve në indet e muskujve kontribuon në prishjen e përshpejtuar të qelizave yndyrore. Me ndihmën e rripit mund të shpëtoni nga "lëvozhga portokalli" dhe ta bëni figurën më tërheqëse.

Me rrip EMS Trainer nuk ka më nevojë të zgjedhë midis punës, familjes dhe trajnimit. Për të siguruar një trup të bukur për veten tuaj, mjaftojnë 20 minuta "trajnim" pasiv në ditë. Kjo është një mundësi e shkëlqyeshme për të kursyer kohë dhe para të lirë për një anëtarësim në palestër.

Rezultati nga përdorimi EMS Trainer

Si funksionon rripi EMS Trainer

Shqyrtime të shumta në lidhje me stimuluesin e muskujve Ems Trainer konfirmojnë edhe një herë efikasitetin e lartë të pajisjes. Pas rishikimit të përvojës së përdoruesit, mund të konkludojmë që rripi siguron djegie të shpejtë të yndyrës dhe rrit tonin e muskujve. Pajisja funksionon me forcë, shtrëngon lëkurën e njomë, ndihmon për të shpejt të pomponi shtypjen.

 1. Puna e stimuluesit të muskujve kontribuon në eleminimin e shpejtë të peshës së tepërt për shkak të frekuencës së zgjedhur siç duhet të pulseve të prodhuara. Shkencëtarët kanë gjetur vlerat optimale për këtë vlerë (20 Hz) dhe kanë zhvilluar një pajisje me të vërtetë efektive për humbjen e peshës.
 2. Forma e makinës së ushtrimeve ndjek formën e trupit të njeriut, dhe baza silikoni e rripit e bën përdorimin e saj të këndshëm dhe të rehatshëm. Rripi është i lehtë për tu fshehur nën rroba, gjë që lejon "trainim" të rregullt edhe midis njerëzve. Ju nuk keni pse të shqetësoheni se të tjerët do të dyshojnë për asgjë.

Përdorni pajisjen për:

 • Forcimi i muskujve;
 • Eliminimi i qelizave yndyrore;
 • Furnizimi i oksigjenit në gjak dhe përmirësimi i qarkullimit të gjakut;
 • Reduktimi i vëllimit të trupit;
 • Forcimi i tonit të muskujve dhe elasticitetit të lëkurës.

Stimulues muskulor EMS Trainer Pajisur me mënyra të energjisë 15. Një funksionalitet i tillë i gjerë e bën rripin universal, si për fillestarët ashtu edhe për atletët me përvojë. Zgjedhja e shpejtësisë së kërkuar të pajisjes kryhet individualisht.

Për të qenë në gjendje të mirë fizike, të gjithë përdorin metoda dhe simulatorë të ndryshëm. Midis tyre, myostimulator u bë i famshëm. Thelbi i këtij imituesi është pompimi joaktiv dhe zhvillimi i muskujve.

Megjithë funksionet e reja të simulatorit, më parë ishte e nevojshme për procesin e rehabilitimit në mesin e pacientëve. Por aktualisht, kjo pajisje është projektuar jo vetëm për rehabilitimin, por edhe për përdorim të vazhdueshëm.

Në botën e shitjeve, ekzistojnë dy lloje të stimuluesve të muskujve:

 •   profesionale ajo që është EMS Trainer;
 •   familja, për shembull AB Gymnic.

Profesionistët kanë cilësime speciale të nevojshme për të arritur cilësi të lartë kur punoni me këtë imitues. Miostimuluesit para shitjes vendosen nga një profesionist mjekësor i aftë në këtë fushë.

Ndryshe nga "profesionistët", pajisjet shtëpiake të grupit të paraqitur janë të lehta për t'u përdorur. Në sistemin e tyre, ekzistojnë programe klasike të nevojshme për të ruajtur tonin e muskujve. Në sportet e përditshme, simulatorët janë të nevojshëm si mbështetje në sfond.

Përveç aspekteve pozitive, pajisja e paraqitur, si shumë risi mjekësore, ka kundërindikacione.

Përdorimi i një stimuluesi muskulor EMS Trainer kundërindikuar për njerëzit:

 • vuajnë nga varësia nga alkooli dhe droga;
 • gratë shtatzëna;
 • të sëmurë mendor;
 • që vuajnë nga kanceri;
 • me çrregullime të qarkullimit të gjakut;
 • që vuajnë nga tuberkulozi;
 • të sëmurë me sëmundje virale;
 • që vuajnë nga sëmundjet e zemrës.

Kufizimet e paraqitura tregojnë se sa të rrezikshëm janë simulatorët e tillë dhe pse duhet të zgjidhni me kujdes një imitues bazuar në karakteristikat individuale të trupit të njeriut. Përdorni një rrip sigurie EMS Trainer dhe përmirësohet.

Në përgjithësi, rripi Trainer EMC nuk ka kundërindikacione domethënëse për përdorim. Pajisja është shumë e sigurt, por prodhuesi nuk rekomandon përdorimin e makinës ushtrimore për njerëzit me një zemër të dobët dhe vuajtje hipertension. Nëse në lëkurë shfaqet një skuqje ose njollë e kuqe, ndaloni përdorimin e pajisjes. Në këto raste, duhet të konsultoheni me një mjek.

Udhëzime për përdorim EMS Trainer

Shqyrtime të ekspertëve

Mjekët i bëjnë pa u lodhur pacientët e tyre të udhëheqin një mënyrë jetese aktive, sepse një trup i hollë dhe i tonifikuar nuk është aspak i dhënë të gjithëve nga natyra - duhet të punojmë për këtë. Sidoqoftë, ka arsye të ndryshme për të refuzuar ushtrimin fizik intensiv dhe disa prej tyre janë me të vërtetë të mira. Nëse nuk mundeni ose nuk doni të shkoni në palestër, ia vlen të konsideroni një alternative të shkëlqyeshme - stimuluesin e muskujve stimulues EMS. Mjekët rekomandojnë këtë pajisje për trashje dhe dobësi të muskujve. Simulator i fluturimit EMS Trainer ngroh, masazhon dhe forcon indet e muskujve në një kohë të shkurtër.

Alexey Vladimirovich, trainer profesional:

Unë punoj çdo ditë me njerëz për të cilët palestra është një mundim, jo ​​një gëzim. Ata përpiqen të çlirohen më shpejt, shpesh braktisin punën që kanë filluar, pa arritur qëllimin e tyre. Ata largohen - të tjerët vijnë dhe kështu me radhë në një rreth. Nëse çështja është kritike, unë këshilloj klientët e mi Trainer EMC. Me të, ata mund të kujdesen për figurën e tyre pa vizituar sallën. Kjo është gjithashtu e vërtetë për njerëzit e biznesit që e duan sportin, por nuk mund të gjejnë kohë të mjaftueshme trainimi. Pothuajse të gjithë klientët që iu bindën këshillave të mia ishin mirënjohës për një këshillë të mirë. Klientët e mi janë të kënaqur me punën e stimuluesit të muskujve EMS Trainer.

Igor Stanislavovich, fizioterapist:

Kjo pajisje është projektuar duke marrë parasysh karakteristikat fiziologjike të trupit të njeriut. Puna e makinës së ushtrimeve EMS Trainer zhvillohet në fazën 4, me qëllim ngrohjen optimale dhe forcimin e indeve të muskujve. Për sa i përket efektivitetit, përdorimi i përditshëm i pajisjes zëvendëson një stërvitje të gjatë në palestër. Mund të përdoret në shtëpi dhe në punë, ndërsa udhëton dhe pushon. Një ndihmës i shkëlqyeshëm për të mbajtur të arsyeshëm pa përpjekje.

Udhëzime për përdorim EMS Trainer

 1. Bashkangjitni një rrip në zonën problematike të trupit.
 2. Bllokojeni pa dyshim pajisjen.
 3. Në panelin e kontrollit, vendosni mënyrën optimale të energjisë.
 4. Nxirr biçikletën e stërvitjes EMS Trainer pas mbylljes automatike të pajisjes.

Një rezultat pozitiv vërehet pas përdorimit të parë të stimuluesit të muskujve - kjo konfirmohet nga vlerësimet pozitive në rripin EMS-Trainer.

Faza e stërvitjes 4 me EMS Trainer:

 1. Ngrohja e indeve të muskujve.
 2. Ndarja e përshpejtuar e qelizave yndyrore.
 3. Forcimi i muskujve për shkak të ritmit të rritur të pajisjes.
 4. Faza e relaksimit të muskujve.

Koha e përgjithshme e funksionimit të pajisjes është 23 minuta. Prodhuesi rekomandon që fillestarët të rrisin pa probleme fuqinë e makinës stërvitore në mënyrë që të mbrojnë muskujt e tyre nga mbitensioni.

Rezultatet e aplikimit

Pas stërvitjes së parë me rrip EMS TrainerDo të vini re rezultate pozitive:

 • Përmirësimi i mirëqenies;
 • Energjia dhe butësia në trup;
 • Qëndrueshmëri dhe performancë e rritur.

Një muaj orësh të rregullt me ​​rrip EMS Trainer - kjo është një mundësi e mahnitshme për të gjetur një stomak të sheshtë, të pompuar pa shumë përpjekje, si dhe hiqni qafe celulitin dhe "lëvore portokalli" dhe për të përmirësuar gjendjen e lëkurës.

Противопоказания EMS Trainer:

 • Sëmundjet onkologjike;
 • gjakderdhje;
 • Prania e një kardiak;
 • Sëmundjet e sistemit nervor;
 • Diabeti mellitus;
 • Shtatzënia / periudha pas lindjes (muaj 2);
 • Periudha pas operacionit;
 • Sëmundjet akute kronike.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment