Dry Blooder karrem peshku tërheqës Gjak i thatë me feromone

Ekspertët kryesorë në fushën e ichthyology kanë propozuar një përbërje unike për tërheqjen e peshqve të quajtur Dry Blooder gjaku i thate. Duke pasur një karrem të thjeshtë, nuk do të keni më nevojë për të shpenzuar kohë të çmuar në blerjen e farave dhe krimbave, bukës, drithërave ose "dhuratave" të miellit për banorët e liqeneve dhe lumenjve. Thjesht hidhni një shufër peshkimi dhe një tjetër pre në grep në kuptimin e mirëfilltë të fjalës!

Dihet që peshku është larg krijimit më inteligjent të natyrës, por nuk ka nevojë të dyshojmë në instinktin e tij për vetë-ruajtje. Çdo peshkatar e di ndjenjën e bezdisë kur, pasi vallëzoi për një kohë në sipërfaqen e ujit, noton papritmas ngrin - karrem nuk funksionoi. Me Bloder të thatë, "keqpërdorimet" e tilla përjashtohen: as krapi, as krapi kryq, as roach nuk do të kalojnë me një delikatesë të tillë. Jo më pak interes për përzierjen tregohet nga grabitqarët: pike, burbot, pike pike, mustak, purtekë, topolak.

Natyra e vertebrorëve ujorë është e tillë që ata janë të aftë të thithin ushqimin 24 24 orë në ditë, ata nuk kanë ndjenjën e ngopjes. Kjo shpjegon reagimin e tyre të menjëhershëm ndaj gjakut të thatë, i cili nxjerr jashtë përbërësit aktiv biologjikisht në ujë. Sekreti i këtij të fundit në përputhje të saktë me shijen e ushqimit natyral. Më shumë se tre përqind e sasisë totale të lëndës ushqyese është e përbërë nga aminoacidet - përbërësit kryesorë të dietës natyrale të peshkut.

Gjaku i thatë nuk përmban papastërti të dëmshme, prandaj është absolutisht i sigurt për t’u përdorur. Teknologjia e prodhimit Dry Blooder përfshin tharje fraksionale dhe përpunim pasues me rrezatim ultravjollcë, për shkak të të cilit arrihet steriliteti maksimal. Në fazën tjetër, feromonet speciale i shtohen karremit. Ato ofrojnë efikasitet absolut. Dry Blooder, rishikime të vërteta në lidhje me të cilat janë publikuar në faqen zyrtare të internetit.

Paketimi i tërheqjes së gjakut të thatë

Parimi i funksionimit Dry Blooder

Mos harroni filmat e peshkaqenëve: Monsters me dhëmbë menjëherë ndiejnë pre e tyre në një distancë të madhe kur gjaku shfaqet në ujë. Ky fakt i vërtetuar shkencërisht është bërë një argument vendimtar në zhvillimin e gjakut të thatë. Për shkak të përbërësve të plazmës, i cili ka një "aromë" specifike, një peshk brenda një rreze prej disa kilometrash mund të përcaktojë lehtësisht burimin e "erës".

Në kontakt me ujin, çdo kokërr Dry Blooder çliron intensivisht elemente shtesë: përbërës të ushqimit, feromone të sintetizuara dhe enzima të plazmës. Në sipërfaqen e rezervuarit formohet një lloj "kornukopie", e cila gradualisht rritet në madhësi për shkak të procesit të difuzionit në ujë. Sa më gjatë që përhapen përbërësit e Gjakut të Thatë, aq më shumë banorë të mbretërisë nënujore tërheqin.

Çmim Dry Blooder dhe ku të blini gjak të thatë

Nëse dëshironi të merrni kënaqësinë maksimale nga peshkimi dhe jeni të interesuar të blini gjak të thatë, atëherë duhet të dini si më poshtë:

 • Reklamimi, të cilin ndoshta keni parë më shumë se një herë në rrjetet sociale dhe në faqet e internetit të diskutueshme që luajnë rolin e dyqaneve në internet, ofrojnë blerjen e mallrave me përqendrim të ulët, apo edhe falsifikime, mos harroni se avarieri paguan dy herë!
 • Ju mund ta blini tërheqësin origjinal vetëm në faqen e internetit të prodhuesit, dërgimi me postë me pagesa pas marrjes së mallit, çmimi i gjakut të thatë në Rusi është 994 rubla, në Ukrainë 400 hryvnia, në Bjellorusi 35 rubla, në Kazakistan 6600 tenge, në Gjeorgji 56 GEL, bleni Dry Blooder Rekomandohet për peshkim dimëror dhe veror.

blej gjak të thatë Dry Blooder dorëzim

Shpresoj për fat, por mos u mashtroni! Për çfarë ankohen zakonisht tifozët e kalimit të qetë me një shufër peshkimi në dorë?

 • Mungesa e kafshimit. Shpesh, përkundër pranisë së pajisjeve më dinake dhe joshjeve më të mira, peshqit nuk duan të marrin karrem në asnjë mënyrë. Rezultati i një peshkimi të tillë është i dukshëm: koha e humbur dhe zhgënjimi i plotë.
 • Fat i keq. Shikimi i vërtetë lind mbi peshkatarin, i vendosur dhjetë metra më tej përgjatë rezervuarit, duke hequr një "trofe" nga goditje pas tjetrit.
 • Koha shtesë e shpenzuar për blerjen e bollgur, bukë ose miell dhe prodhimin e veshjes së sipërme është e pashmangshme.
 • Financave. Sot, çdo dyqan i specializuar peshkimi u ofron klientëve një përzgjedhje të gjerë të mjeteve të gatshme për peshkim të suksesshëm. Mimi i tyre ndryshon nga 2000 në 3000 rubla. Në të njëjtën kohë, askush nuk jep një garanci që të ushqyerit do të sigurojë një "kulturë" të vërtetë të pasur. Si rezultat, mund të dalë se paratë janë hedhur në erë.

Bait të modës së vjetër! Një thënie e mençur shkon: "Avatarja paguan dy herë".

Shpesh, peshkatarët, pasi kanë kaluar një ditë të çmuar pushimi, kthehen nga peshkimi me një kapje të dobët ose pa të fare. Mund të ketë disa arsye për këtë.

 • Peshku nuk i përgjigjet shfaqjes së thërrmijës së bukës (miellit), nuk e njeh atë si ushqim dhe as nuk përpiqet të notojë më afër. Bait është bërë aq e zakonshme sa bimët ujore përreth.
 • Ngopja. Shija e përhapur dobët nga karremi standard nuk tërheq më individët ujorë dhe nuk i bën ata të dëshirojnë të gëlltisin menjëherë ëmbëlsirën e propozuar. Kjo ndodh në vendet ku peshkimi është shumë shpesh, dhe lloji i karremit është monoton.
 • Karrem "i gabuar". Shtë e pamundur të tërheqësh një grabitqar me një copë sheqer ose një rreth banane. Shtë gjithashtu e kotë të presësh që një peshkaqen të tregojë interes për një bar çokollatë.

Vetëm përbërësit natyralë të gjakut të thatë mund të shkaktojnë instinkte natyrale tek peshqit, dhe shtimi i feromoneve speciale në Dry Blooder do ta përshpejtojë këtë proces.

Përbërja dhe efektiviteti i produktit feromon Gjaku i thatë

Një nga elementët kryesorë Dry Blooder - proteina, një përbërës organik i përbërë nga aminoacide. 95% albumin (gjaku i thatë) është një aminoacid që është burimi kryesor i ushqimit për të gjithë vertebrorët ujorë, nga skuqja tek të rriturit.

Pjesa tjetër e karremit "Gjaku i Thatë" përmban feromone të sintetizuara, qëllimi i së cilës është të aktivizojë ndjenjën akute të urisë tek notarët dhe të zgjojë instiktin për të kapur menjëherë karremin. Peshku, duke lëvizur "me erë", mblidhet në tufa të shumta dhe gjithçka që mbetet për të bërë është që të hidhet intensivisht një shufër tjerrje ose një shufër peshkimi dhe të monitorohet me kujdes noton.

Avantazhet Dry Blooder

Sipas rishikimeve të shumta të personave që kanë përjetuar Dry Blooder në fakt, bëhet e qartë se Gjaku i thatë është i pari ndër analoge. Anglers vërejnë se karremi punon edhe në seksione "të ngordhura" të liqeneve dhe lumenjve. Lehtë për t’u përdorur, përdoret në çdo ujë: të kripur dhe të freskët.

Përparësitë kryesore Dry Blooder:

 • të zhvilluara nga ekspertë kryesorë të ichthyology së bashku me shkencëtarë në fushën e zoologjisë, biologjisë
 • thjeshtësia dhe lehtësia e përdorimit
 • përmban feromonet që aktivizojnë instinktet natyrore të peshkut
 • çmimi optimal i produktit (paketimi 1 është projektuar për peshkim 3)
 • për shkak të përbërjes së tij unike tërheq peshq në shkolla të tëra
 • të dizajnuara për kapjen e shumicës së llojeve të lumenjve, peshqve të liqenit (shtrëngimi, krapi i kryqit, korri, brezi, krapi, pike dhe të tjerët)
 • ndryshe nga llojet standarde të karremit, nuk është problematik në vertebrorët. Do ditë, si herën e parë!

Për të konfirmuar vetitë unike të gjakut të thatë Dry Blooder në fushën e peshkimit, në vitin 2016 u kryen studime të veçanta të ilaçit. Një nga komplekset e gjuetisë dhe peshkimit në rajonin e Moskës u zgjodh si vendi i studimit. Eksperimenti u krye në 2 faza:

 1. Në fazën e parë, e cila zgjati për disa orë, karrem i zakonshëm u përdor pa përdorimin e një aktivizuesi të kafshimit. Rezultati i regjistruar - 3 përpjekje për të kapur karremin dhe 1 skuqje të kapur si një kapje.
 2. Në fazën e dytë, duke përdorur Gjakun e Thatë, rezultati tejkaloi të gjitha pritjet: rreth përpjekjeve 30 për të kafshuar dhe 11 kapur individë për të njëjtën periudhë kohe. Përfundim: vërtetohet efektiviteti i ilaçit. Përdorimi i mjetit Dry Blooder premtimet e peshkimit do të jenë jo vetëm interesante, por edhe të suksesshme!

Rezultatet e gjakut të thatë

Për të përmbledhur dhe përvijuar të gjitha pluses në drejtim të zgjedhjes së gjakut të thatë Dry Blooder.

 1. Efektiviteti i garantuar i peshkimit me karremin e gjakut të thatë. Kthimi në shtëpi me duar të zbrazët është përjashtuar!
 2. Shpenzimi i parave në karrem standarde të padobishëm nuk është më e nevojshme. Pasi të keni provuar një herë gjak të thatë gjatë peshkimit, nuk mund ta refuzoni kurrë!
 3. Përfundimi i çdo udhëtimi kampingu me një shufër peshkimi në dorë do të jetë një vat i mbushur në majë me peshq të specieve të ndryshme dhe kategoritë e peshave - nga skuqja tek individët e mëdhenj.
 4. Paratë e shpenzuara për blerjen e një grupi të drogës do të paguajnë për udhëtimin e parë të peshkimit. Mos harroni: një grup gjaku të thatë Dry Blooder të mjaftueshme për herë 3.

Kushtet e Përdorimit Dry Blooder

Në varësi të llojit të kapjes së synuar Gjaku i thatë Dry Blooder të përdorura në rendin e mëposhtëm:

 • për peshqit paqësor: përzieni një qese të produktit me një kilogram të çdo salcë të sipërme;
 • për speciet grabitqare: shtoni ilaçin në të gjitha karremrat e disponueshëm;
 • për karrem "aktiv": shpërndani dy pako të drogës në 500 ml ujë.

Peshkim i mirë dhe kapje e pasur!

paketimin e gjakut dhe pluhurin e thatë dry blooder

Pike plazhi që gjuan në vende të cekëta me një fund ranor

Ndoshta, çdo lojtar me përvojë tjerrëse do të konfirmojë se në trupa të mëdhenj uji, përfshirë rezervuarët, kunja është më aktive në vendet me ndryshime të ndryshme në thellësi, skajet e kanalit, kreshtat, shkëmbinjtë dhe anomali të tjera. Shpesh vende të tilla janë të arritshme vetëm për peshkatarët me anije. Si të jesh fillestar për të cilin një mjet personal i notit është një perspektivë e largët. Sigurisht, ju mund të gjeni zona me prita pike në zonën bregdetare. Por këto janë zakonisht të zënë. Zgjidhja e mëposhtme jo standarde mund të ndihmojë - peshkimi në një cep të pashpresë të një rezervuari, për shembull, në një vend banje. Natyrisht, gjatë verës, peshkatari nuk ka çfarë të bëjë këtu. Ne duhet të presim për perëndimin e diellit, kur vendi është i lirë nga pushuesit.

Përzgjedhja e sediljeve

Këshillohet që të vini në plazh para errësirës. Në këtë rast, ju mund të notoni dhe të përcaktoni me saktësi njollat ​​e pjesës së poshtme të ngurtë, kolonitë e guaskës ose pikat minimale në thellësi. Nga rruga, një studim prekës i zonës së ujit është më efektive se çdo zgjidhje e shënuesve. Për më tepër, në një rezervuar të ri, ka të ngjarë të zbulojë vende të thella që kufizojnë ujë të cekët.

Në vjeshtë, kur është e ftohtë, nuk mund të bësh pa pajisje shënuese. Në këtë rast, topografia e poshtme studiohet me anë të një peshe dhe një noti shënues. Një peshk i lëvizshëm i braktisur do të jetë shumë i dobishëm.

ushqyerit komplementar

Meqenëse karriget në vendet e cekëta (në parim, si peshqit e tjerë) janë shumë të kujdesshëm, madje edhe një ngritje e lehtë e ushqyesit mund ta frikësojë atë. Për të parandaluar një moment kaq të pakëndshëm, mund të drejtoheni në njërën nga tre taktikat e të ushqyerit:

 1. Së pari, përdoret një ushqyes vëllimor me karrem perimesh, pastaj një ushqim pikë me aditivë shtazorë.
 2. Peshkimi pas fillimit të ushqimit.
 3. Përdorimi i përzierjes së karremit në formën e topave që dorëzohen në vendin e duhur duke notuar. Kjo mundësi e të ushqyerit është më e përshtatshme për situatat kur duhet të kryeni kasta shumë të gjata - deri në 80 m.

Shtë më mirë të filloni të ushqeni në perëndimin e diellit. Fillimi i karremit, i prezantuar më herët se kësaj radhe, menjëherë do të shkatërrojë roach, të zymtë, brekë dhe gjellat e tjera.

Këshillë: përdorni karrem, ngjyra e së cilës përputhet me fundin sa më shumë që të jetë e mundur. Në sfondin e rërës, karremi i verdhë ose kafe është më pak i dukshëm. Nëse përzierja është disa ton më e lehtë se fundi, ajo do të ndërpresë gjurmën.

Taktikat e peshkimit

Peshkimi para muzgut, si rregull, nuk është i kënaqur me rezultatet. Një kafshim i qëndrueshëm shpesh fillon në mesnatë, kur ushqeni vetë një enigmë të llojit të brezit. Pika aktivizohet për disa orë, pastaj qetësohet dhe përsëri e bën veten të ndjehet më afër agimit.

Pas lindjes së diellit, ju mund të harroni për nibble pike, pasi grabitqari largohet për ditën në gropat e rezervuarit.

Prospektet do të jenë paksa të ndryshme pasi të keni gjetur një gropë me një thellësi 2 m jo larg ujit të cekët.Në këtë rast, peshqit kapen në një thellësi të cekët gjatë natës, dhe pasdite në një vend të thellë që është i arritshëm për peshkatarin në breg.

Grykë dhe karrem

Ju mund të merrni me "brezin" tradicional të vendosur në formën e lëpushkës, krimbit të gjakut dhe krimbit. Kjo e fundit, nëse është e nevojshme, do të ndihmojë në prerjen e gjobës. Ky problem zgjidhet edhe me elb me perla të ziera. Për më shumë ose më pak gjela të mëdha, të cilat shpesh përkëdhelin në mëngjes, mund të merrni me vete misër të konservuar. Në shikim të parë, peshkimi në plazhe të cekët mund të duket i shurdhër dhe interesant. Sidoqoftë, mos i nënvlerësoni vendet e tilla: është gjatë natës që plazhet janë në gjendje të japin një peshkim të tillë, të cilin do ta mbani mend për një kohë të gjatë!

Këshilla për mbledhjen e peshkimit: çfarë ju duhet të keni dhe në cilin enë

Shumë njerëz janë të interesuar për peshkim, por jo të gjithë bëjnë përgatitje të plotë për të. Së pari, duhet të vendosni për vendin e ndalimit ku do të hidhet veshja. Në mënyrë tipike, ky vend është jashtë qytetit. Pastaj kontrolloni nëse pajisjet janë të përshtatshme për motin dhe kushtet klimatike të vendit të zgjedhur.

Kur dilni nga makina juaj, duhet të merrni një minimum prej gjërave më të nevojshme. Në mungesë të një makine, pesha e shpinës nuk duhet të kalojë kilogramët 20.

Peshkimi për një kohë të gjatë do të kërkojë zgjidhjen e problemeve të strehimit dhe përcaktimin me një grup ushqimesh. Tenda ose shtëpia e miqve përcakton vëllimin e shpinës. Para peshkimit, makina duhet të kontrollohet përmes stacionit të shërbimit, dhe gjithashtu të rimbushet me gaz, nëse është e nevojshme, të marrë një kuti benzine.

Mbledhja e saktë e veshjeve garanton kënaqësinë e peshkimit. Paketat sigurojnë paketa për çdo peshkim, pavarësisht nga koha e vitit. Pincat ulëse, aksionet, shufrat e peshkimit duhet të jenë në raste të veçanta me mekanizma fikse, kjo do të bëjë pa telashe.

Vegla të vogla që gjenden në kuti me ndarje speciale. Kuti të tilla të materialit plastik shiten në dyqane të specializuara për peshkatarët, në dyqanet e zakonshme të pajisjeve mund të shikoni në kuti druri dhe metali me ndarje të veçanta.

Për një peshkatar, është më mirë të përdorni dy kuti - e para me një kapacitet të madh me ndarje për të gjitha atributet e peshkimit, e dyta e një vëllimi të vogël, do t'ju lejojë të ruani grupin më të nevojshëm të mjeteve. Importantshtë e rëndësishme të kuptohet se ekziston një rend i përsosur në kuti, çdo send gjendet më shpejt dhe zëvendësimi i mjetit është i shpejtë, gjë që është e rëndësishme për kapjen.

Si një enë për peshkun e kapur - shërben si një kovë e thjeshtë. Paketat përdoren për ruajtje dhe transport, por është më mirë të përdorni një qese kanavacë, atmosfera e një rezervuari do të krijohet për kapje.

Kur zgjidhni ushqim, ia vlen të përdorni një qese termike. Shtë më mirë të merrni me vete gamën maksimale të produkteve bazuar në shijen tuaj. Sipas traditës, grupi është i rëndësishëm për praninë e kripës, disa mallrave të konservuar, bukë, patate dhe vezë të ziera. Si pije - jo ujë i gazuar.

Anydo peshkatar duhet të ketë me vete një çantë të vogël të ndihmës së parë, mund ta blini atë të gatshëm. Me vetë-rimbushjen e kompletit të ndihmës së parë, është e nevojshme të keni pa dështuar: anti-alergjenik dhe qetësues për dhimbjet, leshi pambuku dhe fashë, një copë toke dhe një turniquet - ky është grupi minimal. Në çdo rast, kompleti i ndihmës së parë duhet të ndihmojë në të gjitha problemet e mundshme shëndetësore.

Ndër arsenalin e një peshkatari të vërtetë shpesh është i pranishëm karrem Fish XXL Aktivizuesi i kafshimit feromon është një tërheqës për peshkim, i cili nuk ka karakteristika më pak të dobishme sesa gjaku i thatë Bludi i thatë, i destinuar kryesisht për kapjen e peshqve grabitqarë.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment