Трикови за ефикасно слабеење без лекови

Трикови што се користат при слабеење и кои трикови постојат за безбедно слабеење? Веројатно ниту една личност во светот не размислувала за ова прашање. Најверојатно, нешто постои, бидејќи понекогаш се случува вистинско чудо. Може да кажете дека некое лице се трансформира. Значи, она што треба да направите за да изгубите тежина брзо:

 1. Мини порција. Кога ќе дојдете во кафуле, секогаш изберете ја најмалата порција. Може да биде било што, секое јадење, но важно е овој дел да биде минијатурен.
 2. Бојата е сина. Кујната треба да има повеќе сини нијанси. Факт е дека оваа боја помага да се намали апетитот на сите можни начини. Покријте го чаршавот за маса, користете салфетки, а на прозорецот можете да закачите сина завеса.
 3. Оптимизам. Штом започне процесот на слабеење, важно е да бидете оптимисти. Секогаш верувајте дека ќе успеете. Ништо не е невозможно на овој свет.
 4. Мирис. Ако сакате да јадете, помирисајте ги бананите. Овој мирис ќе помогне да го измамите мозокот, а гладот ​​ќе стане потап.

Како што можете да видите, секогаш треба да ги знаете овие едноставни трикови кои промовираат губење на тежината од секој поглед.

Ефективни методи за слабеење

Проблемот е релевантен и возбудлив. Ако порано само жените беа повеќе заинтересирани за тоа, сега тоа е важно и за мажите. Сите луѓе сакаат да изгледаат убаво и витко. Прекумерната тежина сè уште не додаде привлечност за никого.

Како можете да изгубите тежина? Кои се ефективните начини? Веројатно, многумина кои сакаат да се ослободат од омразените килограми можеби мислат дека ќе разговараме за ситници. Но, кога губите тежина, многу е важно да започнете со наједноставните. Сепак, наједноставните работи не се толку лесни за правење.

Значи, прилагодете се на диета. Ова значи дека е подобро да се започне да се јаде погодна храна, но во исто време, целата храна треба да биде домашна. Најдобро е да се готви или пече храна. За пржена храна не станува збор. Да, да, дефинитивно мора да се откажете од пржениот компир со сланина. Можеби е тешко, но резултатот ќе биде видлив со голо око. Врие месо со многу билки и бобинки. Оваа храна е малку калорична, а исто така помага во разградување на маснотиите и исчезнува.

Треба да станете поактивна личност: започнете да се движите што е можно повеќе и да се откажете од превозот, само одете кога е можно. Престанете да трошите време околу вашиот компјутер. Можете исто така да најдете многу интересни активности на отворено. Нема да ви биде досадно на улица!

За да постигнете побрз резултат, можете да го користите биокомплекс Let Duet за губење на тежината, бидејќи оваа дрога е очигледен лидер поради неговата ниска цена и одлични резултати.

Кој треба да биде вашиот појадок

Што треба да биде за време на појадок, ако одлучите да изгубите тежина? Секој треба да знае дека појадокот е потребен наутро. Првиот оброк игра исклучително важна улога во нормалниот живот на една личност. Само што има прилично фер прашање - кој треба да биде првиот оброк? Што треба да јадете за да извлечете максимум од вашите здравствени придобивки?

Сега советите од нутриционистите ќе помогнат во ова интересно прашање:

 1. Јајца. Тие се исклучително корисни за растечкото тело. Тие ги содржат сите неопходни супстанции за здравјето. Научниците во САД веруваат дека целата протеинска храна треба да се јаде пред 12 часа. Така, заситеноста на телото е максимизирана.
 2. Овесна каша од каша. Оваа каша брзо и ефикасно го задоволува гладот. Покрај тоа, таа содржи посебна слуз што е добра за желудникот и за неговото нормално функционирање. Вкусот на производот од овес е специфичен, и не го сакаат сите, но пред сè, треба да размислите за здравјето.
 3. Леб Ова е уште една здрава храна, особено ако станува збор за цели зрна. Количината на хранливи материи е во најзачувана состојба.

Како што вели народот: „Јадете точно наутро за да бидете весели цел ден“.

Храна што ја нормализира работата на цревата

Храна што ја нормализира цревната функција. Многу луѓе се соочуваат со различни болести на цревата. Треба да се напомене дека проблемот е во тоа што луѓето одбиваат да ја следат културата на храна. Ако јадете "вистинската" храна, тогаш нема да се појават проблеми со гастроинтестиналниот тракт:

 1. Артишок од Ерусалим. Многу луѓе не го знаат овој зеленчук, но тој е многу здрав. Коренот содржи многу растителни влакна и инулин, токму овие супстанции им помагаат на цревата да функционираат без прекини. Дополнителен бонус: минимални калории и максимална ситост.
 2. Ротквица. За здрави бактерии да се развиваат нормално во цревата, потребна ви е ротквица. Ги содржи самите супстанции кои придонесуваат за ова. Цревната микрофлора може да се подобри без употреба на лекови, но бидете внимателни: во пролетта, ротквицата може да содржи многу нитрати, па таквиот зеленчук нема да биде од корист.
 3. Морков Јадете моркови затоа што се добри не само за нашите очи, туку и за цревата.
 4. Кефир. Треба да пиете барем една чаша кефир дневно. Овој ферментиран млечен производ содржи милиони лактобацили, кои придонесуваат за нормализирање на цревната микрофлора.

Треба да знаете дека правилната исхрана е секогаш добра, здрава и многу вкусна.

Како брзо да изгубите тежина без апчиња и повторно да не стекнете тежина

Постојат многу начини на телесната тежина доволно брзо. Сепак, за спроведување на повеќето од нив, треба да имате железна сила на волјата, бидејќи тие ќе го натераат човекот да чувствува постојано чувство на глад. И методите што ветуваат губење на 5-10 кг тежина неделно, предизвикуваат огромна штета на целото здравје.

За време на ваквите диети, телото добива јасно недоволна количина на калории, и поради ова, за одржување на енергијата, почнува да ги согорува акумулираните масти. Сепак, бројни студии покажаа дека брзото слабеење се јавува поради губење на течности, што доведува до нарушување на рамнотежата на вода-сол, неправилно функционирање на органите и намалување на имунитетот.

Покрај тоа, по брзото слабеење, зголемувањето на телесната тежина е супер брзо. По враќањето на вообичаената диета, телото се обидува да ги достигне, правејќи нови резерви на маснотии и често тежината станува уште поголема отколку што беше пред диетата.

 

Би било многу поправилно да се користи побавен, но истовремено и сигурен и здрав метод на слабеење. Содржи три главни точки:

 • Намалување на потрошувачката на едноставни јаглехидрати и шеќери (тие се наоѓаат во огромни количини во печива, рафинирана храна, пијалоци со шеќер).
  Со цел да се процесираат рафинираните шеќери кои влегуваат во крвотокот со едноставни јаглехидрати, панкреасот произведува големи количини на инсулин. Шеќерот во крвта брзо паѓа и лицето почнува повторно да чувствува глад и оди во кујната за друг дел од храната. Кога има постојан вишок на јаглехидрати во исхраната, некои од нив едноставно не се обработуваат и се чуваат во форма на резерви на маснотии. Како резултат, се појавува вишок тежина, проблеми со кардиоваскуларниот систем, дијабетес мелитус и други непријатни болести.

Важно! Недостаток на јаглехидрати во исхраната е исто така опасен за здравјето.

 • Јадење природни масти, зеленчук и протеини. Диета базирана на месо и зеленчук содржи влакна, витамини и минерали неопходни за нормално функционирање на телото. Природните растителни и животински масти се исто така важни за нормализирање на огромен број процеси во организмот: терморегулација и метаболизам на маснотии, зајакнување на крвните садови, одржување на кожата и косата во добра состојба итн.

Забелешка! Вкупните маснотии се препорачуваат да консумираат околу 30% од вкупниот внес на калории. Од нив, 60-70% треба да бидат животински масти.

 • Физичка активност. Вежбањето ќе го забрза слабеењето и ќе ги зајакне резултатите. Препорачливо е да ја посетите салата најмалку 2-3 пати неделно. Тренингот за сила треба да се комбинира со кардио оптоварувања (трчање, одење и пливање). Пред да започнете со кардио тренинг, вреди да се посети лекар и да се консултирате за прифатливите спортски оптоварувања.

Усогласеноста со овие три правила ќе ви овозможи да ја прилагодите тежината и да ја одржувате во посакуваниот опсег. Сепак, вреди да се запамети дека правилната исхрана и редовното вежбање треба да станат начин на живот. Само тогаш изгубените килограми никогаш нема да се вратат.

Постот е еден од начините на слабеење

Како по правило, диетите за слабеење имаат краткорочен ефект и имаат свои непријатни последици: тежината не само што може брзо да се врати, туку и да се зголеми. Методот на пост добива популарност. Зошто постот станува се почест?

Овој метод на губење на тежината е препознаен како најбезбеден. Човечкото тело постепено се прилагодува и се навикнува да не јаде храна.

Постот има голем број позитивни аспекти. Процесот на ослободување од вишокот тежина се одвива постепено, така што изгледот на кожата не се влошува, не попушта. Чувството на замор поминува, крвниот притисок се намалува и се забележува општо подобрување на состојбата на телото.

Прилично е тешко да се навикне на телото на глад, но мотивацијата ќе биде фактот дека ова ќе помогне да се изгуби вишокот тежина. Во првите денови на постот, се наоѓа значително намалување на телесната тежина - до 2 кг на ден. Тогаш стапката се намалува на 300 грама на ден.

Користејќи го методот на постење за губење на тежината, треба да запомните дека посебна опасност е излезот од него. Во овој период, телото почнува брзо да се опоравува и тука треба да бидете многу внимателни да не прејадете премногу и да не добиете тежина повторно, па дури и во големи количини. Така, неопходно е да се постигне не еднократно губење на тежината, туку целосна промена во возот на мислата и, како резултат, на начинот на живот. И постот е дизајниран да помогне во ова.

За да може постот да има корист, а не да има штета, мора да се направи правилно. Пред да започнете со процесот, потребно е да се исчисти телото. Подобро е да се започне постот од еден ден, постепено да се обучува телото. Откако ќе се навикнете, бројот на денови може да се зголеми. Точниот принцип на исхрана постепено ќе се формира и нема да има потреба од прејадување. Ако одеднаш започнете продолжен пост, тоа може да биде опасно за телото и постои можност за дефект.

Постот е само еден од одличните начини да се отстранат вишокот килограми, кои, како и другите, треба да бидат придружени со промена на начинот на размислување и живот.

Како да не се здебелите после диета?

Диетата е во можност да ја среди фигурата за прилично краток период. Но, за да не ги вратите изгубените килограми назад, треба да јадете веднаш по диетата. Ако лицето веднаш се врати на претходната диета, тогаш диетата може да биде бескорисна тортура. Најчесто, вишокот тежина е предизвикана од употреба на прекумерни количини на масти и јаглехидрати, доцни вечери, огромни порции. Сето ова мора да се напушти засекогаш.

Нискокалорична храна се консумира за време на секоја диета. Телото, откако не ги добило вообичаените калории, почнува да ги користи резервите на маснотии што ги има. Ако, по крајот на диетата, се вратите на претходниот начин на живот, тогаш телото започнува да ги акумулира изгубените масни наслаги со одмазда. Затоа, најдобро е радикално да го промените менито и диетата ако треба да изгубите тежина. Овој процес не може да биде краткорочен. Вашата половина не е хармоника што може да се истегне или да се повлече.

Друга важна причина за враќање на телесната тежина е неточноста на самата диета. Тие обично ја ограничуваат количината на потрошена храна и нивната содржина на калории. Резултатот е дека телото не прима многу хранливи материи и витамини. Реакцијата на оваа стресна ситуација е да се забави метаболизмот. Така, самото тело се обидува да се справи со ситуацијата и да ја исцеди максималната корист од добиената исхрана. До крајот на диетата, тој веќе се навикнува на оваа состојба и станува норма. Кога се прима повеќе храна, на телото веќе му е тешко да ја процесира. Вишокот калории се чува како маснотии.

За да не се соочите со таква непријатна ситуација, треба правилно да излезете од исхраната. Полека зголемете го дневниот внес и калориите. Следете ја вашата тежина дневно. Веднаш штом ќе се зголеми, прегледајте го вашето мени. Кога ќе добиете точна количина на хранливи материи, вашата тежина ќе биде стабилна.

Многу е важно да одржувате три оброка на ден. Ако јадете поретко, метаболизмот може повторно да забави. Како резултат, дури и вообичаената диета ќе биде премногу изобилна за телото. Нема начин како дополнително да се намали. Во спротивно, корисни материи нема да влезат во телото во вистинска количина. Ова може да доведе до развој на хронични заболувања.

Опасност од лекови за слабеење

Многумина слушнале за чудата на таблетите за исхрана. Постојат навистина лекови за брзо слабеење. Но, тие се далеку од безбедни и нивниот неконтролиран внес понекогаш доведува и до смрт на пациентот. Без штета, може да се ослободите од апчиња од 15 кг и не повеќе. Овие лекови имаат својство за кое производителите молчат: тие мора да бидат пијани најмалку два месеци, во спротивно тежината ќе се врати повторно, и скоро двојно повеќе.

Постојат неколку видови лекови за борба против телесната тежина:

 • Супресанти на апетит. Во составот на таквите средства има активен елемент кој делува на церебралниот кортекс во зоната одговорна за сатурација. Земањето една таблета ви овозможува да јадете 1,5 пати помалку храна, отстранувајќи го гладот. Продавачите ветуваат дека резултатите од земањето на овие лекови го намалуваат волуменот на желудникот, што ќе продолжи да не се здебелува повторно, дури и ако лекот повеќе не се зема. Тие молчат дека апчињата имаат психолошка постојана зависност, а нивната употреба дава наркотичен ефект. Лице кое одбива да пие таблети развива несоница, вртоглавица, гадење, аритмија и проблеми со стомакот. Може да се појави нервен слом. Апетитот почнува да флуктуира: или воопшто го нема, тогаш лицето не може да биде сито.
 • Препарати кои спречуваат апсорбирање на маснотиите. Со неправилна исхрана, човечкото тело не може навремено да се ослободи од вишокот маснотии. Телото се обидува да работи, но нема време да филтрира сè што доаѓа со храна.

Таблетите ја инхибираат апсорпцијата на маснотиите во телото и ги активираат ензимите кои ги разградуваат мастите. Маснотиите се излачуваат од телото. Но, кога земате такви таблети, бубрезите и во билијарниот тракт имаат проблеми, метаболизмот е нарушен. По неколку недели, се појавуваат проблеми во цревата, се појавуваат хормонални нарушувања. На телото му се потребни и масти. Од нив, тој ги добива потребните минерали, влакна и витамини. Плус, се појавува дијареа.

 • Диететски апчиња со лаксативно или диуретично дејство. Овие апчиња се сметаат за најопасни за здравјето. Лековите не ги отстрануваат маснотиите, но многу вода излегува брзо. Едно лице брзо губи тежина, не секогаш сфаќајќи каква штета му направила на себе. Покрај вода, оставаат и соли на калциум, натриум и калиум. Се појавува слабост, се уништуваат болести на зглобовите, заби и нокти. Се појавуваат бранови на аритмија и притисок.
 • Лекови за нормализирање на метаболизмот. Составот на лекови за губење на тежината вклучува агенси кои делуваат на метаболизмот. Денес има околу 200 такви лекови достапни комерцијално. Но, повеќето од нив не работат. Овие лекови се малку проучени и затоа не е познато колку се безопасни.
 • Тајландски апчиња. Производителите предупредуваат дека за да се добие посакуваниот ефект, потребно е да се следат правилата за земање апчиња: треба да пиете одредена количина течност, да се откажете од сол и алкохол и да ја намалите употребата на зачинета и мрсна храна. Но, овие препораки можат да ви овозможат да изгубите тежина без чудесни апчиња.

Излегува дека чуда не се случуваат и нема да успее да се губат телесната тежина идеално и засекогаш со помош на апчиња. За да ја направите фигурата тенка и соодветна, следете балансирана исхрана и вежбање.

Правилна исхрана за слабеење

Милиони жени ширум светот сакаат да ослабат. Напишани се огромен број на статии и книги на тема како да се постигне ова, но прашањето продолжува да ги возбудува умовите на фер сексот. Главен услов: повлечете се заедно и престанете да јадете сè, неселективно. Познатата Галина Вишневскаја, на прашањето како успева да ја одржи витката фигура во староста, одговори грубо, но отворено: „Треба да јадете помалку“.

Значи, 5 едноставни правила што се пожелни за секој што сака да изгуби вишок килограми, да ги следи:

 1. Вечерата не треба да биде вашиот главен оброк. Храната што се јаде за вечера, телото е скоро целосно зачувана „резервно“. Јадењето ништо воопшто навечер е исто така погрешно затоа што телото бара полнење гориво. Можете малку да го измамите и да јадете зеленчук, овошје, посно риба. Ако сакате да изгубите тежина, тогаш забрането е масното месо и пржениот компир. Ноќе, можете да пиете кефир со малку маснотии или да јадете јаболко. Вечера не треба да биде подоцна од 19-20 часа.
 2. Намалете дел. Со возраста, потребата на човекот за храна се намалува, но тој продолжува да јаде храна во вообичаените делови, а со тоа прејадување. Намалејќи го вообичаениот волумен на храна, на пример, барем со тоа, вие самите нема да забележите како да изгубите неколку килограми. Веројатно ќе бидете гладни побрзо од вообичаеното. Во овој случај, можете да јадете нешто лесно, како што е салата од овошје или зеленчук. Сепак, вкупниот број на потрошени калории на ден сепак ќе биде помал.
 3. Не јадете набрзина. Треба да јадете полека, темелно џвакајќи ја храната. Парчиња слабо изџвакана храна слабо се апсорбираат од телото. Покрај тоа, кога некое лице јаде во брзање, тој јаде повеќе, бидејќи "сигналот" за заситеноста на телото доаѓа од мозокот со мало задоцнување. Затоа, подобро е да не брзате, туку да јадете „со чувство, со смисла, со аранжман“.
 4. Јадете нискокалорична храна. Секој знае дека оние кои сакаат да изгубат тежина е подобро да јадат нискокалорична храна. Овие вклучуваат посно говедско месо, пилешко, посно риба, зеленчук, овошје и млечни производи. Со користење на нискокалорична храна, трошоците за храна ќе се намалат.
 5. Не фрлајте храна. Кога некое лице е многу гладно, тој буквално „нафрла“ на храна и, како по правило, јаде повеќе отколку што е потребно. Секој знае дека гладен човек чувствува дека може да јаде бик, односно многу. Затоа, подобро е да не го донесете на ова. Се препорачува лесна закуска помеѓу оброците.

Намалување на содржината на калории во садовите за слабеење

Намалувањето на содржината на калории во храната што ја јадеме е најсигурен начин да се ослободите од вишокот килограми. Тогаш вишокот тежина полека ќе исчезне, но засекогаш.

Прво треба да го замените масното месо со оние што содржат помалку маснотии: посно говедско, пилешко или мисирка. Пржената храна додава калории. Месото е најдобро да се пече или бари на пареа.

Делот потребен за надополнување на калориите е приближно 1/2 од големината на човечката дланка. Не се препорачува да се јаде месо со тестенини или компири. Содржината на калории во такво јадење нагло се зголемува. Идеална опција е да користите зеленчук како гарнир, кој може да биде свеж, варен или печен. Многу луѓе сакаат да ја зачинуваат храната со мајонез или павлака, која се додава на скоро секое јадење. Вкусно, но многу калорично. Млечните производи најдобро се купуваат со намалена содржина на маснотии. Неодамна популарниот јогурт содржи многу шеќер.

Добиваме многу калории од пијалоците дури и без да го забележиме тоа. Во утринските часови, можете да пиете чаша кафе или чај со шеќер без да му наштети на вашето здравје. Во попладневните часови, подобро е да пиете незасладен чај или кафе, можете да додадете малку млеко или парче лимон. Подобро е воопшто да не се консумираат газирани пијалоци: тие практично немаат никакви здравствени придобивки. Тие содржат многу шеќер и, како резултат, калории кои веднаш одат на телесните масти. Што се однесува до алкохолните пијалоци, исто така е подобро да се воздржите од нив или да ја намалите нивната употреба на минимум.

Пивото, на пример, има многу јаглени хидрати, што доведува до акумулација на вишок тежина. Виното се прави од грозје, кое содржи многу шеќер и не е диететски производ. 100 грама вотка ги содржи истите калории како 100 грама. манџа. Алкохоличарите се слаби затоа што не јадат ништо, само пијат. Просечна личност јаде алкохол и добива 2 пати повеќе калории. Треба да пиете 1,5-2 литри обична вода на ден. Но, подобро е да ја пронајдете волјата во себе и да одбиете од чајни забави за компанијата со слатки и пекарски производи.

Подобро е да се воздржите од котлети купени во продавница. Тие често содржат месо и маснотии со низок квалитет, како и леб. Производителите додаваат секакви адитиви во полупроизводи кои го подобруваат вкусот, но додаваат калории.

Колбаси и колбаси содржат многу сол и конзерванси. Ви овозможува да заштедите време за готвење, но е многу штетно. Поздраво е да се јаде парче посно месо печено во рерна.

Слабеење со ореви

Честопати можете да слушнете дека оревите се богати со голема количина на растителни масти, но поретко слушате зборови за нивните корисни компоненти, како што се витамини А и Е, калциум, магнезиум, железо и така натаму. Постојат многу митови дека ако јадете ореви, вашата тежина драматично ќе се зголеми.

Секој вид орев има свои карактеристики. На пример, бадемите промовираат подобра метаболичка функција, индиските ореви го намалуваат холестеролот и исто така го нормализираат метаболизмот. Лешник ги отстранува токсините, го зајакнува имунитетот и го чисти црниот дроб. Само сто грама бор ореви содржи дневна потреба од аминокиселини. Но, не заборавајте дека, и покрај сите позитивни својства на оревите, не треба да се занесувате со нив. При изборот на диети врз основа на нив, вреди да се запамети дека таквата диета може да се следи само еднаш на секои три месеци, во спротивно придобивките ќе бидат помалку од штета.

Диетата со ореви може да трае од 3 до 10 дена, разгледајте ги главните:

 • Тридневна диета. За еден ден, бројот на ореви не треба да надминува 50 гр.Исхраната треба да содржи месо и риба, преработката може да биде каква било, освен за пржење. Исто така, препорачливо е да консумирате зеленчук. Чајот може да биде или црн или зелен, но шеќерот треба да се исклучи. Се препорачува да се пие минерална вода. Главното правило на таквата диета е да се намали потрошувачката, а потоа да се напуштат солта и шеќерот, зачините и алкохолот. Неколку килограми се губат за три дена.
 • Петдневна диета. Практично е исто како и тридневна диета. Во исхраната може да се додадат млечни производи како млеко, ферментирано печено млеко или кефир. Количината на млечни производи треба да биде ограничена на 100 ml. Благодарение на таквата диета, можете да изгубите до 0,5 кг на ден.
 • Десетдневна диета. Најдолгата диета со ореви трае 10 дена: диетата за време на таква диета е особено погодна за луѓе со рафиниран вкус. Недостаток е што треба да потрошите многу време за подготовка на оброци. Токму поради ова, оваа опција е погодна за луѓе кои имаат доволно слободно време секој ден.

Важен услов за паметење е едноставно правило: секоја порција не треба да надминува 250 гр. Ако ги следите и следите сите правила на диета, тогаш за десет дена можете да изгубите околу три килограми.

Во утринските часови, се претпочита да се јаде салати, зеленчук зачинет со сецкани бадеми (вреди да се запамети неговиот ефект врз метаболизмот). Подобро е да се зачини салатата со маслиново масло (во однос на содржината на калории, малку се разликува од сончогледовото масло, но многу поздраво). Можете да пиете црно кафе без шеќер. Исто така, за првиот оброк е соодветна тепсија за урда, урда за неа треба да се избере со најмала содржина на маснотии.

За ручек, најдобро е да готвите супа од печурки (идеално, печурка од порцини) со зеленчук, како и супа од босилек. Најдобро е да се пие црн или зелен чај за ручек, но исто така и без шеќер.

Beе биде подобро ако послужите каша од овесна каша и салата од моркови за вечера. Во текот на целиот ден, можете да јадете ореви како мала закуска, но немојте да ги трошите, вреди да земете неколку од нив за да го задоволите гладот, ќе биде подобро ако јадете бадеми или индиски ореви.

Се разбира, за да се консолидира ефектот, се препорачува да користите производ Let Duet, што ја намалува желбата за јадење пред спиење, а мастите и јаглехидратите брзо се обработуваат, што доведува до намалување на енергетските вредности на конвенционалната храна. Ако, поради недостаток на време или од други причини, полноправна диета не е соодветна за вас, тогаш можете периодично да организирате денови на пост, јадејќи ореви. Најважно е секогаш да запомните дека кога станува збор за килограмите, не треба да се занесувате со диети и пост, најдобриот начин за справување со тоа е спортот, „зачинет“ со правилна исхрана.

Постави прашање

Кристина Лобановска

Нутриционист, Лобановска Кристина Јуриевна, млад и веќе успешен специјалист за исхрана, кој за 4 години пракса, веќе успеа да им помогне на скоро 1000 пациенти да ги решат проблемите со прекумерна тежина и недоволна тежина.

Во својата работа, лекарот ги консултира своите пациенти за рационална исхрана. Спроведува развој на индивидуални програми за исхрана за разни болести. Во својата кариера, тој користи модерни пристапи кон третман на дебелина или недоволна тежина, а исто така спроведува методи за обликување на телото засновани врз индивидуален пристап.

Obzoroff
Додадете коментар