Концентрирајте Orgonite за слабеење и раст на мускулите Оргонит

Оргонитот за раст на мускулите е иновативен лек кој ја подобрува апсорпцијата на хранливите материи од храната и го снабдува организмот со витални биолошки компоненти. Неговата формула е единствена комбинација на минерали, витамини, аминокиселини, растителни стероли, анаболни регулатори, како и специјални супстанции кои можат да ја зголемат вредноста на другите биолошки соединенија.

Orgonite има комплексен ефект, регулирајќи ги метаболичките процеси и надополнувајќи го недостатокот на супстанции неопходни за полн живот. Мускулната маса ќе се зголеми со забрзана брзина дури и со мал внес на калории. Покрај тоа, го промовира согорувањето на вишокот маснотии во телото.

Машкото списание MensHealth ги објави резултатите од ефективноста на концентратот, како и вистински прегледи со резултатите пред и после тренинг со употреба на Оргонит.Orgonite за раст на мускулите

Каде да купите Оргонит и цената на стоката

Можете да купите Оргонит во Русија, Грузија, Ерменија, Украина, Казахстан и Белорусија, цена Orgonite сосема прифатливо, треба да појасните на веб-страницата на производителот - само тој е загарантиран да купи оригинален производ со 100% ефикасност, во спротивно ризикувате да наидете на лажен, особено ако нарачате преку рекламирање на социјалните мрежи. Цената на производот за градење мускули е нешто поевтина од познатата дрога Аминокарнит за да се забрза растот на мускулите.

Концентрирајте Orgonite за слабеење и раст на мускулите Оргонит

Како работи концентратот на телото

Оргонитот помага да се справат со метаболичките нарушувања и целосно го нормализира метаболизмот. Со негова помош, можете да ги постигнете следниве резултати:

 1. Мускулите не само што растат брзо, туку и се формираат правилно.
 2. Поради забрзувањето на метаболизмот, храната се вари побрзо и од неа се апсорбираат повредни материи. Според неодамнешните студии, луѓето кои земаат Оргонит метаболизираат протеини 2-3 пати подобро. Можеме да кажеме дека концентратот му помага на телото да „извлече“ максимална енергија буквално од секоја калорија.
 3.  Екскрецијата на токсични и непотребни материи е забрзана.
 4. Се појавува енергичност, тонот се зголемува, општата благосостојба значително се подобрува.
 5. Работата на цревата се подобрува, нејзината микрофлора се враќа во нормала.

Концентратот дава траен резултат што трае и по прекинот на активната обука.

Состав на концентрат на оргонит

Средства Orgonite има избалансиран состав, секоја состојка на концентратот има уникатни својства и можност за подобрување на дејството на другите компоненти.

Ајде да ги наведеме главните состојки што го сочинуваат Оргонит:

 • Активен кератин. Ова соединение се синтетизира во човечкото тело од супстанции апсорбирани од храната. Спортската исхрана придонесува за дополнително производство на кератин молекули. Кератинофосфатите имаат способност да складираат енергија, и ова е од големо значење за време на интензивни спортски активности. Зголемувањето на активното ниво на кератин ќе ви даде толку многу сила што ќе можете да вежбате многу без да се чувствувате уморни.
 • Сува белка од јајце. Богата со витамини Б, ПП, Х, содржи голем број на корисни елементи - јод, молибден, цинк, железо. Го забрзува сетот на мускулна маса и овозможува да се одржи добра форма помеѓу спортски тренинзи.
 • Функционални влакна. Содржи многу здрави диетални влакна кои ја намалуваат концентрацијата на „лошиот“ холестерол во крвта.
 • Малтодекстрин. Служи како добар извор на енергија. Покрај тоа, таа ја нормализира цревната микрофлора, фаворизирајќи го растот на бифидобактерии.
 • Gумбир (екстракт). Го забрзува процесот на согорување на маснотии, го регулира варењето и ја нормализира циркулацијата на крвта.
 • Ленено семе. Се однесува на производи што содржат зголемена количина на вредни омега киселини. Органските соединенија во лененото семе ги зајакнуваат зглобовите и ги прават лигаментите поеластични. Затоа, за време на спортски активности, ризикот од повреда е значително намален. Исто така, оваа растителна компонента е вклучена во нормализацијата на метаболизмот на протеините.
 • Екстракт од лук. Познат по своите корисни својства, лукот содржи уникатни биолошки соединенија: С-алил цистеин (SAC) и С-алил меркаптоцистеин. Овие активни супстанции се најсилните природни антиоксиданти и се апсорбираат од телото скоро целосно - за 98%.
 • Ензимска група. Забрзајте распаѓање на протеините, овозможете му на телото да извлече максимум од потребните материи од храната. Оваа група вклучува пепсин, трипсин, бромелин, кои не само што активно ги разградуваат протеинските молекули, туку го подобруваат снабдувањето со кислород до сите органи и ткива.

структура orgonite

Сите состојки во Оргонит се природни производи, па затоа негативните здравствени ефекти се целосно исклучени.

Правила за прием Orgonite и упатства за употреба

За да постигнете максимални резултати, треба да земете Оргонит строго следејќи ги упатствата и без да ги прекршите наведените дози.

Користењето на концентратот е многу едноставно: додадете 2 грама прашок во чаша протеински шејк јаглени хидрати и испијте ја смесата веднаш по спортските активности. Во денови кога не е планирана интензивна обука, лекот се зема во иста доза по вежбање или загревање.

Исхраната може да се остави иста, без посебни диети за време на курсот Orgonite не ти треба. Активната формула на концентратот му овозможува на телото да добие хранливи материи од која било храна.

Нема контраиндикации за земање оргонит концентрат. Но, пред да започнете курс за градење мускули, вреди да се консултирате со лекар. Прво на сите, ова се однесува на оние кои се склони кон алергиски реакции.

Принципот на дејствување на концентратот Оргонит

За сите прехранбени производи се знае дека имаат своја ефикасност. За време на минувањето на храната низ дигестивниот тракт под дејство на киселини и ензими, протеините се распаѓаат во аминокиселини. Супстанциите формирани како резултат на расцепување се апсорбираат од цревата во крвотокот.

Во исто време, значителна количина на хранливи материи едноставно немаат време да се апсорбираат и отстранат од телото. Концентрирајте се Orgonite има способност да ги подобри процесите на варење и метаболизмот, благодарение на што телото прима многу повеќе хранливи материи.

Кога се зема правилно, Оргонит, оваа дрога има комплексен ефект:

 • Перисталтиката се враќа во нормала.
 • Метаболизмот се подобрува.
 • Токсини, канцерогени, згура и други опасни соединенија се отстрануваат од телото.
 • Благодарение на растот на бифидобактерии, се подобрува гастричната и цревната микрофлора.
 • Вишокот маснотии се согорува.
 • Телото добива дополнителна енергија.
 • Отпорот на стрес се подобрува.
 • Работата на имунолошкиот систем е нормализирана.
 • Се појавува енергичност, општата благосостојба се подобрува.
 • Мускулните болки исчезнуваат.

Со цел да се почувствува наплив на енергија, доволни се само неколку дози на концентрат. Веќе на почетокот на употребата на Оргонит, ќе станете поактивни и поотпорни, заборавете на непријатност во стомакот и чувство на постојан замор. Вежбањето повеќе нема да изгледа исцрпувачко, а можете да добиете вистинско задоволство од вежбањето.

Покрај тоа, ефектот од обуката ќе се забележи многу брзо. За неколку дена, мускулната маса ќе почне да се зголемува. И по целосен курс, вашето тело ќе стане силно, истакнато и соодветно. Тоа е, ќе постигнете резултат за кој можевте само да сонувате порано.

Тестирање на концентрат на оргонит за раст на мускулите

Да се ​​проучи ефектот на лекот Orgonite за да се добие мускулна маса, научниците спроведоа клиничко испитување. Во студијата учествувале околу 100 волонтери. Тие беа поделени во две групи. Првата група го зеде Оргонит по тренингот, а втората не. Разликата во резултатите стана забележлива веќе во втората недела.

Волонтерите од првата група покажаа 10% повеќе мускулна добивка. Еден месец подоцна, разликата веќе беше дури 40%.

Исто така, постои ефикасно средство за губење на тежината без губење на мускулната маса Аминокарнит, која спортистите ја користат за „сушење на телото“.

Спортска исхрана за губење на тежината

Каков вид на спортска исхрана и дали воопшто е потребна, зависи од тоа колку процент на поткожни маснотии има едно лице. Ако масовниот дел од масното ткиво се состои од 30 -40% од телесната тежина, тогаш можете да сторите без спортска исхрана воопшто. Во оваа фаза, на телото не му требаат забрзувачи и дополнителна исхрана. Тоа е, на телото, во овој момент, не му требаат многу протеини, што значи дека нема смисла да се пие протеински мешавини. Метаболните забрзувачи не се потребни, бидејќи е доволно да се создаде дефицит на калории, а маснотиите почнуваат да горат многу енергично. Ако некое лице има високо, што не значи физиолошко ниво на поткожни маснотии, телото го разбира ова и со задоволство ќе се ослободи од него.

Сè што ви треба е да ги создадете сите предуслови за ова. Тоа е, дефицит на калории преку диета, зголемување на потрошувачката на калории преку физичка активност, а исто така стимулира ослободување на вистинските хормони за согорување на маснотии преку дизајнирана програма за обука.

Потешка и честа фаза меѓу спортистите и спортистите е 15 - 25% од поткожното масно ткиво. Во оваа фаза, веќе можете да го вклучите протеинот.

Изолат од сурутка и казеин. Во дефицит на калории, телото може да ги разгради мускулите за да добие аминокиселини за синтеза на протеини. За да се спречи тоа да се случи, потребно е да се обезбеди доволен внес на протеини од храна и, особено, може да земете дополнителни мешавини на протеини. Пред и по тренингот, користењето брз изолат на протеини или сурутка ќе биде правилна одлука, во други времиња можете да користите побавен протеин кој постепено се апсорбира и не предизвикува скок на инсулин, затоа не се меша во согорувањето на маснотиите, но во исто време, ги обезбедува мускулите со потребните протеини и спречува катаболизам.

BCAA аминокиселини. Вие исто така може да земете добри додатоци како BCAA - 20 или 30 грама на ден, пред и по кардио и тренинг за сила. Дозата е 5-10 грама, во зависност од тежината. БЦАА или комплетни комплекси на аминокиселини добро го инхибираат процесот на катаболизам, но во исто време не го инхибираат процесот на губење на тежината.

Можете да користите комплекси за пред-обука. Тие вршат одлична работа за обезбедување дополнителна енергија кога нема сила да тренираат за сушење, а вие не можете да се откажете од часовите. Со овие адитиви, можете да обезбедите добар интензитет и да ја зголемите потрошувачката на енергија.

Л-карнитин - тие многу зборуваат за тоа, но треба да се напомене дека не станува збор за согорувач на маснотии, туку за транспортер на масни киселини до митохондриите, каде што се изгорени. Л-карнитинот работи добро кога се комбинира со додаток пред тренинг. Консумирајте по можност пред кардио тренинзи.

Витамини и минерали. За согорување на маснотиите, покрај обуката, тие ги користат придобивките од различните диети. Но, во исто време, телото не ги прима потребните витамини од храната. Ова е местото каде што помагаат витамински и минерални комплекси, особено затоа што витамини се потребни и за согорување на масното ткиво. Недостаток на минерали и витамини може да доведе до слаби перформанси при слабеење.

Креатин За сушење и губење на тежината, дозволено е користење на спортска исхрана со креатин, бидејќи ги зголемува индикаторите на силата, едно лице може да тренира поинтензивно и, соодветно, да го согорува масното ткиво поефикасно. Исто така, плус е што не задржува вода низ целото тело, туку напротив, водата е концентрирана во мускулите. Колку повеќе мускулно ткиво е исполнето, толку е подобар изглед на спортистот.

Омега 3 Многу важен додаток во исхраната. Фигуративно кажано, ова се здрави масти кои раселуваат бескорисно масно ткиво. Нутриционистички спортски додатоци се неопходни помагачи за спортистот. Главната работа е да ги користите без фанатизам.

Постави прашање

Кристина Лобановска

Нутриционист, Лобановска Кристина Јуриевна, млад и веќе успешен специјалист за исхрана, кој за 4 години пракса, веќе успеа да им помогне на скоро 1000 пациенти да ги решат проблемите со прекумерна тежина и недоволна тежина.

Во својата работа, лекарот ги консултира своите пациенти за рационална исхрана. Спроведува развој на индивидуални програми за исхрана за разни болести. Во својата кариера, тој користи модерни пристапи кон третман на дебелина или недоволна тежина, а исто така спроведува методи за обликување на телото засновани врз индивидуален пристап.

Obzoroff
Додадете коментар