Dietonus за слабеење: состав на капсули, упатства за употреба

Трифазен лек Dietonus ви овозможува да изгубите тежина брзо и ефикасно без стрес врз телото и штета на здравјето. Неговата ефикасност се должи на фактот дека составот на производот е избран според состојбата на човечкото тело во различни периоди од денот, односно биоритмите. Поради ваквиот интересен имот, оваа дрога му овозможува на пациентот да се чувствува весело и енергично во текот на целиот ден. Природните состојки, продирајќи во организмот, делуваат не само на согорување на калории и масни наслаги. Но, исто така, да се отстранат токсините, токсините, вишокот течност.

Dietonus за слабеење

Капсулите се поделени во три вида, од кои секој треба да се консумира во одредено време од денот. Балансираниот состав дава задолжен за живост, почнувајќи од утрото и започнувајќи ги процесите на активен метаболизам дури и пред спиење. Пациентите ја чувствуваат виталноста и подобреното функционирање на дигестивниот систем. Покрај тоа, нивниот глад е блокиран и апетитот се намалува. Вреди да се одбележи дека ваквите состојки го намалуваат холестеролот и даваат одлично расположение, слобода на движење и самодоверба.

Иновативен производ Dietonus - ова е неверојатна можност да изгубите тежина за кратко време со максимална удобност. Таквиот лек промовира енергија и зголемена физичка активност, елиминирање на замор, едем и други проблеми.

Многу жители на нашата планета се дебели. Според статистичките податоци, едно четврто лице во Европа има прекумерна тежина. Причините за појава на масни наслаги лежат во изобилство на храна, метаболички нарушувања, неправилно функционирање на дигестивниот и ендокриниот систем. Поради лошата екологија, седечкиот начин на живот и употребата на висококалорична храна, станува сè потешко да се одржи нормалната телесна тежина. Рецептот за слабеење е едноставен: јадете помалку и движете се повеќе, но во пракса ова не секогаш функционира. И тогаш магичните апчиња доаѓаат на помош Dietonus".

Опис на капсули за слабеење

Капсули "Dietonus»Се средство за слабеење засновано врз природни состојки, прво собрани во единствена активна формула која влијае на сите телесни системи. Главната разлика помеѓу лекот и другите средства за губење на тежината е фактот дека процесот на согорување на маснотиите се случува во согласност со биоритмите.

Dietonus го елиминира масното ткиво, користејќи различни функционални состојби на телото 24 часа на ден: наутро, попладне, вечер и ноќ, без запирање на процесот на слабеење дури и за време на спиењето!

Во современата индустрија за убавина, иновативниот „Производ за слабеење Dietonus" Поради својата единствена сопственост, лесна е за обработка и отстранување на маснотии, придонесува за брзо губење на тежината и враќање на метаболизмот. Според експертите, органските супстанции и природните компоненти вклучени во составот не му штетат на телото, напротив, го намалуваат апетитот, ја доведуваат фигурата во соодветна форма и го подобруваат изгледот. Употребата на лекот ви овозможува да постигнете брзи резултати без дополнителен напор. Правилниот прием ве ослободува од тоа да мора да држите крута диета и да се исцрпите со прекумерен физички напор. "Dietonus за слабеење “е признат како најдобар лек не само во Русија, туку и во Европа, Израел, САД, Канада. Прегледите на клиентите покажуваат дека резултатот станува забележлив веќе во првата недела од земањето на лекот. Минимумот на контраиндикации ви овозможува да го користите без страв од последици.

Каде да се купат Dietonus во земјите од Европа и ЗНД

Купете иновативен лек Dietonus за губење на тежината може да се најде на веб-страницата на производителот. Цената на овие капсули во земјите на Европската унија е 39 евра. За да нарачате испорака на овој производ [irp posts = "16846 ″ name =" Таблети Reduslim за губење на тежината - опис, упатства, состав, прегледи "], потребни ви се:

 1. одете на официјалната веб-страница на производителот;
 2. отворете ја страницата каде што се наоѓа образецот за нарачки;
 3. внесете ги вашите лични податоци и телефонски број за комуникација.

Ова е потребно за да се почека повикот на менаџерот, кој е должен да информира за цената на стоката, тековните промоции, а исто така да ја разјасни адресата и начинот на испорака. Цената на лекот е прилично прифатлива, а новите клиенти добиваат 40-50% попуст.

Dietonus за слабеење: состав на капсули, упатства за употреба

На слободниот пазар, можете да купите лажен изглед кој изгледа малку поразлично од оригиналот, затоа избегнувајте да купувате на социјалните мрежи! Администрацијата на Фејсбук се бори против измамници, но тие понекогаш успеваат да рекламираат фалсификувани производи за здравје и слабеење!

Како работи лекот? Dietonus

Лекот за корекција на тежината е произведен од компанијата "БЕРНАДАТТЕ ЛТД", која има развиено неколку опции за согорувачи на маснотии, кои се разликуваат по состав и дејство. Неговата главна цел е да ги разложи најтешките за отстранување на висцералните маснотии, чии наслаги се забележуваат во стомакот, бутовите, задникот. „Апчиња Dietonus»Забележително го забрзува метаболизмот на адипоцитите, нивното согорување и излачување и спречува апсорпција на цревата.

Главната акција на согорувачот на маснотии, според производителот, е:

 • активирање на метаболичките процеси во телото;
 • контрола и намалување на дневните порции на конзумирана храна;
 • чистење на дигестивниот тракт од производи за интоксикација;
 • отстранување на штетниот холестерол од крвта;
 • обновување на рамнотежата на водата;
 • регулирање на хормоналните нивоа;
 • пречка за формирање на нови телесни масти;
 • зајакнување на имунитетот;
 • зајакнување на процесот на подмладување на ткивните клетки.

На дрога Dietonus исто така, му обезбедува на организмот витамини, минерали, вредни елементи во трагови. Како што знаете, за губење на тежината потребно е правилно да се комбинираат физичката активност и правилната исхрана. Но, поради целосно вработување или поради медицински контраиндикации, не секој може да си дозволи посета на салата. И тешките кулинарски ограничувања дури го изложуваат телото на состојба на стрес и предизвикуваат раздразливост, лошо расположение, па дури и влошување на здравјето.

Капсули Dietonus - 3 бои

Капсули "Dietonus„Helpе помогне да се поправи ситуацијата, бидејќи за слабеење повеќе нема да треба да се ограничувате на храна и да најдете време за спорт. Пакетот содржи плускавци со бели, црвени и сини капсули за земање наутро, попладне и навечер, соодветно. Секој вид има специфичен состав и функции кои се прилагодени на главните физиолошки процеси што се случуваат во одредено време од денот.

 1. Утрински прием. Во тоа време, телото поминува од фазата на спиење до будност, затоа „Dietonus»Помага да се оживее побрзо, го подобрува тонот, ја подобрува концентрацијата и ефикасноста. Паралелно со ова, метаболизмот се забрзува и маснотиите се трансформираат од хиподермисот, што се претвора во енергија.
 2. Дневна изложеност. Во текот на денот, телото веќе работи активно и согорува калории, затоа му треба помош за оптимизирање на овие процеси. Капсули Dietonus за дневно внесување, тие забележително го забрзуваат метаболизмот, го потиснуваат апетитот и ја елиминираат желбата за ужинка, дури и за време на одмор. И што е најважно, во ова време, лекот става моќен штит на производството на катехоламини (хормони кои придонесуваат за акумулација на маснотии во хиподермисот) и најефикасно ја користи висцералната маст околу абдоминалните органи.
 3. Вечерна сцена. Во пресрет на спиењето, на телото му треба одмор и целосна релаксација. Dietonus обезбедува постепено преминување од активната фаза во одмор, ослободувајќи го стресот и вознемиреноста, го олеснува чувството на замор, помага да се опуштите, го намалува апетитот. Но, и покрај благиот седативен ефект, лекот не ја запира борбата против вишокот тежина и активно помага во слабеењето, стимулирајќи ги „ноќните“ механизми на согорување на маснотиите. Во исто време, метаболичката стапка се одржува, телото активно се чисти од вишок течност, соли и токсини, а лимфата и крвта се чистат.

Состав и својства на таблетите Dietonus

Со цел брзо да се ослободите од вишокот тежина, важно е да ги проучите својствата и принципот на дејство на лекот. Дел "Dietonus»Содржи исклучиво природни билни состојки: лековити билки (и нивни екстракти) собрани во еколошки чисти региони на планетата. Благодарение на оваа комбинација, лекот не предизвикува зависност и несакани ефекти, делува нежно и безбедно, но наменско.

На дрога Dietonus е претставен во форма на капсули од три вида, кои се разликуваат по боја, состав, метод на изложеност и време на администрација.

Структура Dietonus

Белите капсули се наменети за употреба наутро, бидејќи содржат супстанции за „будење“ на телото, способни да започнат метаболички процеси и да обезбедат енергетски поттик, вклучително:

 1. Екстракт од гуарана (го стимулира процесот на согорување на маснотии и трансформација на масните клетки во енергија).
 2. Куркума (предизвикува проток на крв, спречува таложење на маснотии; го блокира апетитот, го стабилизира нивото на шеќер во крвта, а исто така промовира елиминација на вишокот течност, со што се обезбедува губење на тежината на првиот ден од земањето на лекот).
 3. Insеншен ("чисти" крвни садови, го намалува нивото на холестерол, ја подобрува циркулацијата на крвта, активно согорува калории).
 4. Синефрин (го регулира метаболизмот и помага во чистење на гастроинтестиналниот тракт од токсини и токсини).
 5. Кофеин (ги уништува масните наслаги, транспортирајќи ги во крвта во форма на слободни масни киселини; е моќен природен енергетски и дава поттик на енергија и добро расположение за целиот ден).

За дневна употреба, се обезбедуваат црвени капсули, со кои метаболизмот се забрзува и започнува активната фаза на процесот на согорување на маснотиите. Тие содржат:

 1. Јохимбин (природен алкалоид со изразен липолитички ефект, кој спречува формирање на масни наслаги, го стимулира нервниот систем и циркулацијата на крвта, го подобрува расположението, па дури и ја извршува функцијата на афродизијак).
 2. Форсколин (природен алкалоид кој позитивно влијае на тироидната жлезда и го стимулира мозокот; со негова помош се јавува синтеза на протеини, а нивото на киселост во стомакот се стабилизира).
 3. Л-теанин (аминокиселина која ги претвора мастите во енергија, ги стимулира повисоките функции на мозокот, го подобрува тонусот и емоционалната состојба).
 4. Л-карнитин (промовира метаболна активација, го подобрува функционирањето на централниот нервен систем, а исто така го зголемува адаптивниот капацитет на една личност).
 5. Кајан пипер (ја подобрува функцијата на цревата, а со тоа обезбедува моќна детоксикација на телото, го потиснува апетитот, започнува метаболички процеси и се бори против плакетите на холестерол).

Вечерните капсули работат понежно, го смируваат телото и се подготвуваат за спиење без да ги запрат механизмите на согорување на маснотиите. Ова се должи на уникатниот состав, кој вклучува:

 1. Екстракт од Гарцинија (природен забрзувач на губење на тежината и неагресивен енергичен што ви овозможува да почувствувате наплив на сила, но без прекумерна возбуда; го потиснува апетитот и промовира брзо варење на храната).
 2. Алги (отстранува токсини и токсини, активно се бори против слободните радикали, го стимулира метаболизмот на липидите и го блокира таложењето на маснотиите, а исто така го зајакнува имунитетот).
 3. Спирулина (има антиоксидативно дејство, помага во чистење на крвта, зголемување на хемоглобинот и нормализирање на нивото на холестерол).
 4. Валеријана (позитивно влијае на дигестивниот и кардиоваскуларниот систем, го потиснува гладот, ги смирува нервите и помага да се релаксира пред спиење).
 5. Зелено кафе (богат извор на витамини и антиоксиданти, го чисти организмот од слободни радикали и ги стимулира заштитните функции, ги намалува нивоата на шеќер и спречува развој на дијабетес; игра водечка улога во процесот на слабеење и борба против дебелината).

Покрај тоа, како дел од лекот Dietonus содржи растителни влакна, кои помагаат во отстранување на токсините и токсините, „припитомува“ на апетитот и „го инхибира“ процесот на асимилација на маснотии и јаглехидрати, како и од витално значење за организмот полинезаситени масни киселини омега-3, 6 и 9, кои активно учествуваат во метаболичките процеси и ги регулираат хормонските нивоа ...

Затоа Dietonus има комплексен ефект врз телото и има корисен ефект врз работата на сите негови системи, активирајќи ги природните механизми за нормализирање на тежината.

Важна улога играат диеталните влакна, кои ја регулираат апсорпцијата на мастите во организмот, како и триглицеридите на масните киселини, пробиотиците, фосфолипидите, кои придонесуваат за здравјето на организмот и го подобруваат имунолошкиот одговор. Во различни варијации, може да бидат присутни екстракти од семки од тиква, јаболка, агруми, гарцинија, пулпа и сок од алое.

Човечките биолошки ритми се директно зависни од начинот на живот. Од различни причини (работно време во смени, неправилни модели на спиење и така натаму), индивидуалниот циклус е нарушен и, како резултат, неправилно функционирање на телото, така што процесот на губење на тежината станува невозможен.

Дрога "Dietonus»Помага во враќање на нарушените биоритми и слабеење, без оглед на дневната рутина и навиките. Поради уникатниот комплекс на компоненти содржани во неговиот состав, оваа алатка го воспоставува процесот на губење на тежината во одреден организам и ви овозможува да постигнете идеални црти на природен начин:

 1. Го чисти телото, отстранувајќи ги токсините, отпадот и вишокот течности.
 2. Нормализира хормони и го поддржува имунолошкиот систем.
 3. Го започнува метаболизмот и го зголемува механизмот за согорување на маснотиите.
 4. Стимулира производство на колаген и ја враќа цврстината и мазноста на кожата (засекогаш можете да заборавите на стриите и опуштената кожа).
 5. Го потиснува апетитот и ви овозможува самостојно да го контролирате внесувањето храна (благодарение на ефектот на екстрактот од гарцинија, кој спречува производство на ендорфин при јадење калорична храна, нездравата храна не носи задоволство, со што се елиминира прејадувањето).
 6. Влијанието на секој вид капсула јасно одговара на дневните потреби на телото (наутро помага да се расположи, попладне му овозможува на организмот максимално да го реализира својот потенцијал, навечер промовира постепено смирување и релаксација).
 7. За разлика од многу лекови за слабеење, не бара ограничувања во исхраната, затоа диетите и придружните стресни ситуации се исклучени.
 8. Обезбедува траен резултат - за 1 месец, во просек, 10-12 килограми "поминуваат" (а вишокот тежина не се враќа дури и по крајот на внесувањето на лекот).
 9. Ви овозможува да го постигнете посакуваниот ефект дури и во доцните фази на дебелината.
 10. Апсолутно е безбеден за сите телесни системи и нема контраиндикации.

Главната предност на лекот "Dietonus„Дали е трифазен ефект врз телото. Процесот на согорување на маснотии се одвива со различен интензитет 24 часа на ден без прекин, што гарантира брз и сто процентен резултат!

Предности Dietonus пред аналози

Најдобри лекови за слабеење

Современиот пазар нуди широк спектар на лекови за слабеење. Сите тие влијаат на телото на различни начини: некои го потиснуваат апетитот (Bentolit), други согоруваат маснотии (Keto Guru), третиот - забрзајте ги одличните процеси (7-Slim) Но, без оглед на фармаколошкото својство, за да се постигне посакуваниот резултат, производителите укажуваат на потребата да се усогласат со следниве правила:

 • ограничете ја употребата на зачинета и мрсна храна;
 • намалете ја количината на потрошена храна;
 • пијте го препорачаниот внес на течности;
 • откажете се од алкохолни пијалоци и пушење;
 • пијте апчиња строго според упатствата.

Предлог иновативен развој “Dietonus»Поради единствената формула и богатиот природен состав, тој делува на сложен начин, затоа нема полноправни аналози на пазарот. Според упатствата, лекот има диуретично, лаксативно, масно согорување, ја подобрува термогенезата, го намалува апетитот, но не предизвикува глад.

Индикации за употреба на капсули за слабеење

Dietonus за корекција на телесната тежина, како и секој лек, треба да се зема само по консултација и со дозвола на лекарот што посетува. Постојат голем број услови за кои е индицирана употреба на капсули:

 • телесни масти кои произлегуваат од грешки во исхраната, начинот на живот, по бременоста;
 • дијагнозата "дебелина" поставена за време на дијагнозата;
 • нарушувања во дигестивниот систем (запек);
 • козметички дефекти на кожата;
 • дерматолошки проблеми поврзани со хормонална нерамнотежа.

Лекот се препорачува за употреба во отсуство на ефект од диети и други методи на губење на тежината.

Важно е да се запамети дека додека земате согорувач на маснотии, треба постепено да се ослободите од вишокот тежина, за да не создадете сериозен стрес врз системите на телото.

Несакани ефекти и контраиндикации

Пред да започнете систематско и продуктивно слабеење, треба да ги проучите упатствата за употреба и да се консултирате со вашиот лекар. Оваа мерка се должи на присуството на медицински контраиндикации и можни несакани ефекти кои не можат да се игнорираат.

Меѓу ограничувањата за земање на лекот Dietonus за да ја поправите телесната тежина, постојат:

 • преосетливост на одделни компоненти;
 • болести на дигестивниот тракт, кои се јавуваат во хронична форма;
 • интестинална опструкција;
 • нарушувања во црниот дроб;
 • бубрежна инсуфициенција;
 • ментални нарушувања;
 • болести на кардиоваскуларниот систем;
 • период на бременост и лактација;
 • деца (под 15 години) и возраст за пензија.

Ако ги следите сите препораки, појавата на несакани ефекти е исклучена. Но, во случај на предозирање, можно е влошување на општата благосостојба, појава на:

 • алергиски реакции;
 • осип на кожата од локален локален карактер;
 • егзацербација на хронични патологии.

Во исто време, може да има проблеми со варењето на храната, изразен лаксативно дејство.

Инструкции за употреба Dietonus

И покрај тврдената безбедност на таблетите Dietonus за да се намали телесната тежина, тие мора да се земат во согласност со упатствата за употреба препорачани од производителот. Само строго почитување на правилата за употреба може да се постигне посакуваниот резултат.

Инструкции за употреба Dietonus

Начинот на апликација е многу едноставен: Се препорачува да се организира пост ден во пресрет на почетокот на внесувањето. Потоа 1 капсула Dietonus треба да се зема со чаша вода, компот или сок. Тука е важно да се запамети бојата на капсулите и да се земат во соодветно време од денот:

 1. наутро (од 8:00 до 11:00 часот) треба да пиете бели капсули кои помагаат да го разбудите организмот и да започнете со метаболички процеси;
 2. во попладневните часови (од 12:00 до 15:00 часот) се препорачуваат црвени капсули, кои го забрзуваат метаболизмот и го забрзуваат процесот на согорување на маснотиите до границата;
 3. навечер (од 17:00 до 20:00 часот), би требало да се користат сини капсули со цел да се обезбеди релаксација на телото, но во исто време да се одржи елиминацијата на масните маси со вистинското темпо.

Целосниот курс за слабеење е 1 месец. За сето ова време, потребно е строго да се контролираат капсулите по боја, да се набудува времето на прием и да не се пропушти ниту еднаш, во спротивно постои ризик да предизвикате не само неуспех во процесот на губење на тежината, туку и нарушување на работата на различните системи на телото.

За да се подобрат перформансите, лекарите препорачуваат комбинирање на капсули со умерена физичка активност на позадината на здрава исхрана и да се воздржат од третман со други лекови.

Експертско мислење и прегледи на клиенти

Мислење на експерти и прегледи на клиенти за Dietonus

Објективна проценка на придобивките од капсулите Dietonus за губење на тежината се во можност да им даде на експертите на списанието Obzoroff.infoкои се занимаваат со решавање на проблемот со вишокот тежина. Опис на влијанието на капсулите врз телото и постигнувањето вистински резултат може да се најде во прегледите на луѓе кои веќе го тестирале лекот.

Ана, 36 години:
Пробав неколку диети и решив да ги купам овие капсули. Да бидам искрен, јас навистина не верував во успех. Но, се покажа дека лекот не е само диетален, туку и корисен за здравјето во однос на витамините. Бев изненаден од резултатите - во првата недела фрлив 3 кг и една големина. Не забележав несакани ефекти, состојбата на здравјето се подобри, имаше леснотија при движење и одење.

Марина, 28 години:
Очекувањата не се остварија. И покрај фактот дека капсулите се ефтини, тие не носат голема корист. Го земав лекот според упатствата еден месец, изгубив само 6 кг. Точно, не се ограничував во исхраната и никогаш не ме привлекуваше да спортувам. Сега размислувам да купам друг додаток во исхраната, можеби барем ќе биде од корист.

Преглед на нутриционист за капсули Dietonus

Кристина Лобановскаја, нутриционист:
„Денес дебелината не е само медицински, туку и социјален проблем. Затоа, потребно е да се справиме со тоа на сеопфатен начин. Се разбира, постојат многу моќни лекови за слабеење, но тие имаат многу контраиндикации и несакани ефекти. Dietonus е уникатен научен развој, бидејќи содржи само природни состојки. Точниот внес, комбиниран со нежна исхрана и вежбање, ќе помогне не само да се намали телесната тежина, туку и да се подмлади телото “.

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Нутриционист, Лобановска Кристина Јуриевна, млада и веќе успешна специјалистка за исхрана, која за 4 години пракса, веќе успеа да им помогне на скоро 1000 пациенти да ги решат проблемите со прекумерна тежина и недоволна тежина.

Во својата работа, лекарот ги консултира своите пациенти за рационална исхрана. Спроведува развој на индивидуални програми за исхрана за разни болести. Во својата кариера, тој користи модерни пристапи кон третман на дебелина или недоволна тежина, а исто така спроведува методи за обликување на телото засновани врз индивидуален пристап.

Коментари: 1
 1. јулијана

  Ги купив овие скапи апчиња за диета и многу сум среќен! Резултатот ги надмина сите мои очекувања! Dietonus многу поефикасно од другите адитиви и резултатот се забележува по првите 10 дена од употребата на лекот. Подготвен сум да ги препорачам на сите што сакаат брзо да ослабат!

Додадете коментар