7-Slim за слабеење: монодоза 7 Тенок за слабеење

7-Slim тоа е комплексна подготовка за безбедно губење на тежината за 7 килограми во 1 курс. Лекот го отстранува вишокот течност од телото, токсичните материи, го регулира апетитот, ги нормализира метаболичките процеси и спречува повторно зголемување на телесната тежина.7-Slim за слабеење

 • Комплексна монодоза 7 Слим согорува вишок килограми, промовира формирање на хормон „хармонија“ - иризин;
 • Не дозволува вишок килограми да се вратат, нормализирајќи го метаболизмот;
 • Го чисти телото со отстранување на токсините и вишокот течности од телото;
 • Помага при слабеење за 12% од вкупната тежина на една личност, за само 1 месец.

Процесот на губење на тежината зависи од количината на иризин во човечката крв - овој хормон се произведува за време на мускулни контракции, а белата маст ја претвора во кафеава маст, што е полесно да се разгради. Овој процес е обезбеден од 7-Slim. Резултатот е брзо губење на тежината без да му наштети на организмот!

Режач на маснотии во зеленчук 7-Slim достапно во форма на капки во ампули, 5 парчиња по пакување. Земја на потекло - Русија.

11 важни дејства на лекот 7-Slim

 • Гори продавниците на маснотии.
 • Ја зголемува мускулната маса.
 • Отстранува вишок течност од ткивата.
 • Елиминира токсини.
 • Промовира трансформација на резервите на маснотии во енергија.
 • Забрзува метаболизмот.
 • Го намалува изгледот на "кора од портокал".
 • Ја подобрува еластичноста и ја затегнува кожата.
 • 7-Slim го намалува апетитот.
 • Го активира производството на природниот хормон на хармонија - иризин.
 • Спречува повторно зголемување на телесната тежина.

7-Slim за слабеење: монодоза 7 Тенок за слабеење

Разлики во ТОП-5 7 Slim од слични лекови

Споредба на дејството на 7-Слим со диети:

 • БИО-состав. Лекот се состои исклучиво од билни состојки - ѓумбир, куркума, гоџи, спирулина, гарцинија.
 • Комплексна акција. Биолошки активниот додаток, покрај главното дејство на согорување на масното ткиво, ја подобрува состојбата на кожата, косата, ноктите, ги отстранува токсичните материи од телото и го елиминира едемот.
 • Синтеза на хормонот на хармонија. Балансиран комплекс од билки 7 Slim го стимулира производството на хормонот иризин, кој е одговорен за брзото распаѓање на масното ткиво, без последици по организмот.
 • Безбедност Не содржи хормонални, генетски модифицирани, синтетички соединенија, затоа е дозволено да се користи на која било возраст, без да му наштети на здравјето. Исто така, не предизвикува симптоми на повлекување, несакани ефекти и алергиски реакции.
 • Заштеда на резултати од слабеење. Студиите покажаа дека по запирање на ампулите, тежината не се враќа.

Нарачајте оригинал 7-Slim е можно само на веб-страницата на производителот на лекови. Цената на лента со една доза 7 Slim во Русија не е повеќе од 1000 рубли, испораката се врши по пошта.

7-Slim за слабеење: монодоза 7 Тенок за слабеење

За Европејците, овој производ за слабеење се произведува во форма на капки, со волумен од 20 ml. Нема посебни разлики, освен во неговиот изглед. Купете капки за слабеење „7 Slim”Попуст е достапен во многу земји на Европската унија.

Во рок од 15 минути по поставувањето на нарачката, менаџерот на компанијата се јавува на бројот за контакт на клиентот, ја одредува адресата за испорака на стоката.

7-Slim за слабеење: монодоза 7 Тенок за слабеење

Тешко е да се намали телесната тежина поради недоволната количина на хормонот иризин. На почетокот на 2012 година, хормонот иризин беше откриен претходно непознат за науката. Откритието го направи група научници од Италија, Данска и САД, кои ги спроведоа своите експерименти со цел да пронајдат лекови насочени кон борба против дијабетесот и дебелината.

Пронајдениот хормон ја претвора „белата“ маст во „кафеава“, што за разлика од првиот, не складира дополнителни енергетски ресурси кои не влијаат поволно на фигурата на спортистите, а „кафеавата“ маст помага да се регулира телесната температура. И благодарение на ова откритие, сосема е можно наскоро да се создаде најефикасниот согорувач на маснотии во боди-билдингот, а вие можете да заборавите на болните фази на „сушење“.

Дури и пред откривањето на иризин, во 2009 година, научниците од САД, Шведска и Холандија докажаа дека не само што телото на децата е во можност да ги подели масните клетки на два вида: „кафеави“ и „бели“, туку и телото на возрасните е способно за тоа и покрај фактот дека многу години физиолозите во сите земји беа убедени во спротивното. Новиот весник за медицина во Journalу Ингланд објави 3 студии со кои се докажува заблудата на хипотезата за „маснотии на новороденчиња“.

Главната разлика помеѓу „кафеавата“ маст и „белата“ е тоа што адипоцитите му даваат на телото производство на топлина, односно ослободување на топлина, а не на енергија, тоа се должи на присуството во „темното“ масно ткиво на уникатен протеин - термогенин.

За време на физички вежби, потрошувачката на енергија на телото се зголемува неколку пати, а не пропорционално: се троши повеќе енергија отколку што е потребно за да се заврши програмата за обука. Научниците веќе долго време утврдија дека поради зголемената работа на скелетните мускули, постои зголемување на содржината на специфичен протеин во нив - факторот на транскрипција PGC-1 алфа, кој покрај скелетните мускули, се наоѓа и во кафеавото масно ткиво, срцето и бубрезите, па токму затоа овој протеин е клучен елемент во метаболичките процеси што се случуваат во овие органи.

Статистика на клиниката "Федерален истражувачки центар за исхрана и биотехнологија" меѓу повеќе од 9 пациенти:

 • кај 2 од 10 пациенти се покажа дека е тешко да се намали телесната тежина и тие мораат да се откажат од вообичаениот живот, да губат време и енергија;
 • 3 од 10 испитаници ја губат мотивацијата. Кога долго време не ги гледате резултатите од вашата работа, тешко е да продолжите да работите;
 • 3 од 10 волонтери во експериментот едноставно немаат трпеливост. Тешко им е да одат напред, борејќи се против замор, слабост и болка кога немаат сила;
 • 2 од 10 постигнуваат позитивни резултати. Тие трошат многу напор за резултатот и мораат да останат во форма, во спротивно тежината ќе се врати.

Ваквите потешкотии при слабеењето поради недоволно ниво на хормонот „хармонија“ - иризин. Но, микробиолозите најдоа решение со помошта 7-Slimда се зголеми неговото ниво во човечкото тело.

Atонатан Белфут

Пациентите на мојата клиника, пишува atонатан Белфут, многупати доаѓаа кај мене со истиот проблем. Тие се обидоа да ослабат преку диета и спорт, но не можеа да се ослободат од вишокот килограми.Ова не е нивна вина, причина за вишокот тежина во недоволното количество на хормонот „хармонија“ - иризин. Овој хормон се произведува за време на вежбање и ги претвора мастите во енергија. Така, тежината не се складира, туку се согорува.Ако има недоволно количество иризин во организмот, тогаш сите резултати од диети и тренинг се поништуваат, а изгубената тежина повторно се враќа.

Информации од списанието „ellелија Metaболизам ”. Говорник atонатан Белфут, медицински службеник, Универзитет во Тексас во Галвестон (САД).

На дрога 7-Slim го зголемува нивото на иризин - хормон на „хармонија“ и масното ткиво (маснотии) повеќе не се складираат, туку се трансформираат во енергија!

 • Проблемите со прекумерна тежина, диетата и вежбањето не помагаат и покрај обидот за слабеење.
 • Лекот го зголемува нивото на иризин "хармонија" на хормонот, масното ткиво во телото е изгорено и не е депонирано.
 • Бројката станува мала, вишокот тежина се согорува и престанува да се чува.

Иризин е хормон откриен во 2002 година. Се ослободува за време на тренинг, помага да се зголеми мускулната маса, но што е најважно, Ирисин ги претвора белите маснотии во кафеава боја. И поради фактот што кафеавата маст брзо се раствора, едно лице губи тежина со вообичаените оптоварувања и диети.

7-Slim помага да се намали телесната тежина, благодарение на овој состав

Компоненти 7-Slim обезбедуваат безбедно намалување на телесната тежина, имаат висока биолошка активност и во комбинација, тие се способни да го зајакнат дејството на едни со други.

 • Плодови од камбоџанска гарцинија. Ги нормализира хормоналните нивоа, го подобрува производството на хормон на хармонијата во организмот, ги согорува масните наслаги и ја спречува нивната последователна акумулација.
 • Корен од ѓумбир. Ги забрзува метаболните процеси, го отстранува вишокот течности од ткивата, ја ублажува подпуханоста, има антиоксидантни својства. Промовира горење на триглицериди.
 • Корен од куркума. Го намалува индексот на телесна маса. Го инхибира развојот на крвните садови во масниот слој, што го олеснува неговото претворање во енергија без да му наштети на здравјето.
 • Гоџи бобинки. Добро познат согорувач на маснотии. Го контролира апетитот, намалувајќи ја желбата да се јаде брашно, слатка храна. Промовира забрзана трансформација на маснотиите во енергија.
 • Спирулина. Алги, кои се користат за намалување на телесната тежина, согорување на маснотии, намалување на апетитот. Го намалува нивото на липиди во крвта, го забрзува метаболизмот.

Вие слабеете брзо и не добивате тежина повеќе до 7 Slim:

 • Гори масното ткиво;
 • Го намалува таложењето на поткожното масно ткиво;
 • Го намалува апетитот;
 • Не дозволува килограмите да се вратат.

Ендокринолог и нутриционист Дмитриј Полесов за проучување на ефективноста 7-Slim го пишува следново:

Истражување на лекови 7-Slim траеше 1,5 години во клиниката на Федералниот истражувачки центар за исхрана и биотехнологија. Тие траеја 3 месеци и се одржуваа 6 пати со учество на 500 луѓе. Монодоза 7-Slim - едно од најмоќните средства за борба против дебелината. Тоа го промовира формирањето на хормонот иризин во телото - и лицето губи тежина, што не се враќа. Силно препорачувам 7-Slim за употреба на амбулантско ниво за ефективно слабеење. Врз основа на резултатите од истражувањето спроведено од нашата клиника, составивме калкулатор за слабеење 7-Slim... Овој калкулатор ја зема предвид шемата на стапката на губење на тежината и потребната количина на лекот.

85% од испитаниците - изразено намалување на телесната тежина, губење на тежината од 7 килограми месечно, 15% од испитаниците - помалку изразен резултат, од 3-6 килограми. Резултат 2 месеци по курсот: 92% од испитаниците - зачувани или подобри резултат на губење на тежината, 8% од испитаниците - забележале зголемување на телесната тежина до 1 килограм за 2 месеци.

Инструкции и дозирање 7 тенок

Според упатствата, треба да земете само 10 капки 7 Слим дневно ако:

 • Вашата моментална тежина е над 80 кг;
 • Посакувана тежина не повеќе од 60 кг;
 • Терминот за губење на тежината е 1 месец.

Правила за прием 7-Slim:

 1. Отворете ја ампулата и испијте ја нејзината содржина.
 2. Ако сакате, можете да го пиете со вода.
 3. Во зависност од посакуваниот резултат, се препорачува да се земе 7Слим 1-2 пати на ден половина час пред јадење.
 4. Курсот е 30 дена.

Природниот состав ви овозможува да го користите производот за слабеење без страв од несакани ефекти. Индивидуална преосетливост или нетолеранција на една од состојките е можна, не се препорачува да се зема за време на бременост, лактација и деца под 18-годишна возраст.

Вистински клиентски прегледи за 7Слим

Марина, 31 година:

За време на бременоста, добив 14 вишок килограм. Поминаа 2 години и едноставно не можев да се ослободам од нив. Немам доволно време да вежбам во теретана, јадам правилно, но тежината вреди. Неодамна запознав девојка, а таа изгледа како девојче. Па, таа се пофали дека многу лесно ослабела без спортови и диети со помош на 7 Слим. Истиот ден истрчав да си порачам. Пиев еден месец, само што го измив не со вода, како во упатствата, туку со сок. Резултатот е мал, но многу ме радува. Минус 5 кг месечно за мене е огромен резултат. Покрај тоа, го постигнав тоа без да умрам од глад. Takeе направам пауза и дефинитивно ќе однесам друг курс.

Лена, 25 години:

На училиште, поради прекумерна тежина, се мачев со постојано гладување, па диетите доведоа до стомачни заболувања. Кои било согорувачи на маснотии беа контраиндицирани за мене, но јас бев поткупен од природниот состав на 7Слим, без хемија! Пијам нешто повеќе од 2 недели, а резултатот е. Минус 3 см на половината и минус 4 кг на вагата. Супер!

Екатерина, 36 години:

Изгубив 7 кг со помош на 6-Слим во еден курс. Почнав да се чувствувам многу посигурно, поубаво. Малку подоцна сакам да пијам повторно, планирам да испуштам иста количина. Ова нешто е вкусно, не е одвратно да се пие, и што е најважно - резултатот е навистина таму!

На дрога 7 Slim елиминира 5 главни причини што вашето тело мисли дека е гладно:

 1. Вие сте истоштени. Навикнати сме да јадеме после исцрпувачки физички напор. Особено кога ќе се вратиме дома откако присуствувавме на тренинг, имаме тенденција да чувствуваме постојано чувство на глад. Но, ова не секогаш значи дека на телото му се потребни дополнителни калории. Најверојатно, овој вид на сигнал значи потреба за одредена храна (на пример, содржи протеини или висококвалитетни јаглехидрати).

Јадете порција пржено пилешко или друго посно месо за надополнување на мускулните протеини и кафеав ориз како гарнир (или други цели зрна со долго дејство богати со јаглени хидрати) за да му помогнете на вашето тело да закрепне побрзо и да се избори со гладот.

 1. Не помина доволно време од крајот на претходниот оброк. Само што ручавте, но сепак во главата ви се појави прашањето: „Зошто сум сè уште гладен?“ Можеби сте ја јаделе вашата храна премногу брзо. „Хормоните одговорни за апетитот одвојуваат време за да предупредат одреден дел од мозокот дека сте сити“, објаснуваат нутриционистите. Затоа, јадете полека, спуштајќи го приборот за јадење пред јадење и бидете внимателни при изборот на хранлива храна што содржи разумна комбинација на маснотии, протеини и јаглехидрати. Дали постојаното чувство на глад исчезнува? Препорачуваме да земете бонбони од нане за да ја затапете малку.
 2. Вашите колешки, додека беа во близина, почнаа да јадат. Истражувањето спроведено заеднички од Универзитетот Дјук и Државната високообразовна институција во Аризона откри дека жените имаат тенденција да реагираат на навиките на јадење на други жени. „Кога жените се прејадуваат, другите дами кои ја гледаат сцената го следат примерот“, велат универзитетски службеници. За да се избегне ефектот на имитација, експертите советуваат моментално да се преиспитаат сопствените навики на јадење и бројот на потрошени калории на ден. Постојаното чувство на глад и тоа не ви помага? Потоа отстранете ги пријателите од оброците прекувремено, отстранувајќи ја нивната зготвена храна што е можно подалеку од видното поле. Станете оној чиј пример за здрав начин на живот станува заразен. Половината на вашите пријатели ќе ви биде многу благодарна за ова. „Колку и да е заразна дебелината, здравата навика да се јаде балансирана исхрана може да биде исто толку заразна“, вели Дон acksексон.
 3. Вие сте во алкохолизирана состојба. Одамна е развиена идејата дека алкохолот може да го стимулира апетитот. Механизмите на процесот не се познати во детали, но општата хипотеза е дека алкохолот ја прави храната попривлечна во нашите умови и се појавува постојано чувство на глад. Алкохолот ја намалува нашата отпорност на искушенија, што негативно влијае на ограничувањата во исхраната. Како да се справите со овој проблем? Започнете да јадете пред да нарачате чаша вино, пиво или коктел. За да избегнете прејадување следниот ден, особено по бурната забава полна со алкохолни пијалоци, пијте што е можно повеќе вода со цел да го наполните балансот на вода на веќе дехидрирано тело.
 4. Мирисате на храна или ја гледате пред вас. Како по правило, сетилото за мирис и визуелната перцепција го будат апетитот многу повеќе отколку активноста на гастроинтестиналниот тракт. Кога гледаме или мирисаме на храна, чувствуваме глад. Начинот на борба е очигледен: „Надвор од вид, надвор од ум“. Оставете ја просторијата што ја содржи добрите, скријте ја кутијата со слатки, исклучете ги ТВ-програмите што го будат апетитот, желбата да се јаде нешто и постојаното чувство на глад најверојатно ќе се смири, велат нутриционистите.

Топ 5 грешки што ги прават девојчињата при слабеење

За некого тешко е тајна, веста дека милиони жени ширум светот сонуваат да ослабат. За ова, некои бараат помош од клиниките за пластична хирургија, давајќи незамисливи суми пари за идеално тело, додека други не јадат ништо и тренираат во теретана се додека не ја изгубат свеста. Најлошото е што ниту едните ниту другите не разбираат целосно која е нивната фатална грешка:

 • Грешка број еден: одење во клиника ако имате неколку вишок килограми. Факт е дека операциите за слабеење се неопходни за да им се помогне на луѓето да го одржуваат здравјето, притоа, да го зголемат нивниот животен век, но не на кој било начин да спасат девојче од дебелина која си дозволи да изеде неколку дополнителни парчиња торта и трчаше да легне. хирург.
 • Грешка број два: непотребна самокритика поврзана со особеностите на женската психологија, да се согледа ситуацијата многу полоша отколку што е реално. Поради ова, некои девојки едноставно се плашат да почнат да губат телесната тежина, мислејќи дека ситуацијата е веќе толку запоставена што повеќе не можат да се справат сами со решавање на проблемите со вишокот тежина.
 • Грешка број три: сериозни ограничувања во исхраната. Се разбира, исхраната игра значајна улога во процесот на губење на тежината и потребно е компетентно да се пристапи кон тоа, така што исхраната содржи потребна количина протеини, масти, јаглехидрати, како и витамини и макронутриенти. Во исто време, бројот на калории исто така треба да биде соодветен, во никој случај не треба да ја ограничувате вашата исхрана на сто калории на ден и да чекате зачудувачки резултат.
 • Грешка број четири: запоставување на вежбањето. Дамите понекогаш наивно веруваат дека ако само легнете на каучот и не правите ништо, а истовремено се ограничувате во исхраната, посакуваната физичка форма нема да ве чека. Но, тоа во никој случај не е случај, бидејќи сложено слабеење на телото и еднообразно затегнување на кожата, не треба само правилна исхрана, туку и избалансирано ниво на стрес.
 • Грешка број пет, исто така е најчеста: обид да се ослободите од вишокот килограми при наизменична диета со друга. Во овој случај, проблемот лежи, прво, во фактот дека исхраната што ја нудат диетите честопати е целосно погрешна, но едноставно драстично се намалува количината на калории потрошени од телото. Второ, ниту една личност не е подготвена да држи диети цел живот, и затоа, откако се врати на вообичаената диета, сите вишок килограми ќе се вратат.

Така, да се ослободиме од вишокот тежина е комплексен и долготраен процес кој бара планирање, прецизна контрола и рационален пристап кон ситуацијата. За жал, никој нема да даде убаво тело токму така, мора да се заработи како резултат на напорна работа на себе редовно земајќи 7 тенки!

Не е тајна дека многу девојки се трудат да станат идеал за себе и за оние околу нив. Многу од нив прибегнуваат кон радикални методи на слабеење, верувајќи дека брзото слабеење е можно без да му наштети на здравјето.

Омилена диета на луѓе кои сакаат брзо и многу да ослабат е пиењето. Лежи во фактот дека губењето тежина нема право да јаде цврста храна, дозволено е да се јаде супи, течни житни култури, да се пијат сокови, кефир и желе. Се случува девојчињата кои се на оваа диета да пијат исклучиво вода во текот на целиот ден, надевајќи се дека на овој начин ќе изгубат многу повеќе килограми отколку со јадење течна храна, а тоа е нивниот главен проблем. Седејќи на радикална диета, важно е строго да ги следите неговите правила, во спротивно можете само да си наштетите.

Телото е сериозно исцрпено затоа што не прима доволно хранливи материи, а по ова следат проблеми како што се: опаѓање на косата, нокти, лупење на кожата, осип. Лицето згаснува пред нашите очи. Со целосна исцрпеност, постои несоница, постојан болен изглед, гадење и депресија - дали вреди? Мислам дека воопшто не!

Гадење. Булимија. Друг начин да изгубите тежина. Дали некогаш сте го слушнале изразот „Два прста во уста“? Многу опасен и радикален метод е повраќање. Во основа, го користат луѓе кои немаат волја да се спротивстават на гладот ​​во стомакот, јадејќи доволно, тие веднаш одат во тоалет и се заклучуваат таму. Постои медицински термин за вакво заболување - булимија, што значи „глад од говеда“.

„Булимики“ често се распаѓа на храна, не е важно каков вид. Тие немаат специфичен вид на изглед - и прекумерната тежина и слабите луѓе можат да страдаат од булимија. Предизвикувајќи повраќање, тие сериозно го повредуваат стомакот, а тој, пак, одбива да вари храна следниот пат кога ќе се земе.

Закрепнувањето бара многу напор и специјалистичка интервенција. Пред сè, булимијата е ментална болест. Одговорот на оваа реакција може да лежи во минатите неуспешни врски или несреќното детство. Најважното нешто што можете да направите за да им помогнете на таквите луѓе е да ги поддржувате така што тие ќе се чувствуваат потребни. Спроведете психотерапија, разберете која е причината за нивното заболување, а исто така препорачувајте 7-Slim.

Околни бариери за губење на тежината

Што да правиме со оние бариери за слабеење, кои се исполнети со светот околу нас? Малку време, салата е далеку или не одговара на распоредот на посети, други се кикотат и се вртат во нивните храмови - сето ова може да се надмине.

Дали имате проблеми со слабеењето? Честопати луѓето чувствуваат недостаток на време или поддршка од луѓето околу нив, и токму така ги објаснуваат нивните неуспеси - програмата за исхрана не може да се одржи, и нема време за вежбање. Слабеењето исто така често се жали на недостапноста на здравите производи и неможноста да посетуваат часови во фитнес клубови или спортски сали, што би им помогнало во стекнување на витка линија. Сите овие се вистински бариери за успешно слабеење со лекот. 7 Slim.

Иако е невозможно да додадете неколку часа на ден или да ја придвижите салата поблиску до вашата, постојат начини да ги надминете овие проблеми, така што слабеењето не изгледа толку тешко. Ако се борите со околните бариери за слабеење, користете важни совети за да ги надминете и ќе ги постигнете своите цели.

Три бариери за слабеење со 7Slim

Првата бариера е недостатокот на време. Womenените се оние кои најчесто ги оправдуваат неуспесите во слабеењето со недостаток на време. И овој изговор е навистина искрен. Една голема студија објавена во Меѓународниот весник за однесување во исхраната и физичката активност покажа дека младите жени кои се обидуваат да изгубат тежина со 7-Slimчестопати се во процес на важни животни настани: започнување нови кариери, уредување ново домување, создавање семејство и станување мајки. Овие големи настани во животот не само што заземаат огромна енергија, туку и траат долго.

Како да издвоите една минута за себе во бројни работни работи и семејни проблеми да станете потенки и поубави?

Обидете се со едно од овие решенија:

 • Побарајте помош. Слободно побарајте помош за задачи што ви одземаат премногу време. Дозволете им на сопругата и децата да помогнат во домашните работи и оставете ги да сторат сé што не е совршено како вас, но тоа ќе помогне да издвојат време за себе. Побарајте од вашиот работодавец пофлексибилно работно време. Побарајте помош од вашите пријатели, соседи или родители за нешто. Објаснете дека ова не е долго, само дека во моментот сте решени да изгубите тежина. Ова ќе додаде сериозност во вашите планови за губење на тежината и за себе.
 • Дајте приоритет. Времето кое го посветувате на слабеењето е една од најпрофитабилните инвестиции на времето. Затоа што ништо друго не е важно во животот како здравјето. И слабеење со 7 Slim, Вие го лекувате вашето тело, го продолжувате сопствениот живот. Можете активно да патувате, да воспитувате деца, да градите вртоглава кариера, но ќе ги изгубите сите овие задоволства од животот преку ноќ ако се појават сериозни здравствени проблеми поради дебелината.
 • Организирајте го вашиот распоред. Извадете го старомодниот календар за хартија. Пронајдете прозорец на времето кога сте ослободени од основни активности. Планирајте го ова слободно време за да имате време да готвите здрава храна и да вежбате малку. Нека биде ова приоритет за вас. Остатокот од времето можете да го поминете по ваша дискреција. Закачете го календарот на видно место, каде што секој ден ќе ве потсетува на вашите планови да добиете тенка фигура.

Втората бариера е недостатокот на разбирање за другите. Слабеењето е еден од најтешките лични проблеми, не е лесна борба со себе си. Ако луѓето околу вас не ви дадат емоционална поддршка што ви е потребна толку лошо, или, уште полошо, ги саботираат вашите напори да изгубите тежина, тогаш веројатноста за успех е значително намалена.

Дефинирајте ги вашите потреби. Не можете да побарате поддршка од другите ако вие самите не знаете што точно ви треба. Земете пенкало и хартија и напишете како мислите дека другите можат да ви помогнат. На пример, можете да ги замолите вашите пријатели да се воздржат од јадење вкусно забрането за вас во ваше присуство. Од вашиот сопружник може да се побара да ве фалат секој ден, а со тоа да ве мотивираат за понатамошен успех. Но, вреди да се замолат сите членови на семејството да се воздржат од коментари за вашите неуспеси во користењето на 7Slim, нарушувања, од секаков вид шеги и потсмевања на оваа тема.

Зборувај за тоа. Кога чувствувате дека ви треба поддршка, вие самите остварувате контакт со другите. Одвојувајќи време да разговарате за слабеењето, вие не само што ќе ја добиете потребната поддршка, туку исто така ќе покажете дека постигнувањето успех во слабеењето е важна цел за вас.

Барајте истомисленици. Ако поддршката и разбирањето од другите сè уште не е доволно, проширете ја вашата околина додавајќи нови, симпатични луѓе. Можете да најдете пријатели во теретана или во посебен центар за слабеење. Интернетот исто така ќе помогне во бројните форуми и заедници за слабеење. Поврзете се со други луѓе!

Третата бариера е недостаток на пристап до здрава храна или можност за движење. Нема сомнение дека брзата храна е многу подостапна од здравата храна и капките 7Слим. И, ако вашите проблеми се влошуваат со акутен временски притисок, не е изненадување што слабеењето не е лесно. Истото важи и за физичката активност. Повеќето од нас немаат добро снабдена теретана и сопствен тренер. Како некои луѓе успеваат да најдат време да стигнат до теретана, да совладаат вежби и да потрошат дополнителни калории преку активност?

Ако сте сериозни во врска со губење на тежината, треба да бидете повеќе снаодливи и покреативни.

Гответе на големо, кога креирате распоред за губење на тежината за да ги поддржите вашите напори за губење на тежината, назначете специјални времиња за готвење во него. Подгответе здрави супи, пржен зеленчук, пилешко месо итн. Спакувајте храна во мали контејнери за лесно да ја пронајдете саканата храна. Можете лесно да го испланирате вашето мени за тој ден и да не се прејадете.

Тренирајте дома. Не претпоставувајте дека скапата опрема за вежбање или личен водич за личен тренер согорува повеќе калории отколку само вежбање! Купете неколку видео дискови за вежбање, вклучете го ТВ-полнењето или преземете го упатството преку Интернет.

Патот до успешно слабеење в 7-Slim не е лесно. Но, ако ги видите и надминете сите бариери на вашиот пат, сигурно ќе ја постигнете својата цел.

Постави прашање

Кристина Лобановска

Нутриционист, Лобановска Кристина Јуриевна, млад и веќе успешен специјалист за исхрана, кој за 4 години пракса, веќе успеа да им помогне на скоро 1000 пациенти да ги решат проблемите со прекумерна тежина и недоволна тежина.

Во својата работа, лекарот ги консултира своите пациенти за рационална исхрана. Спроведува развој на индивидуални програми за исхрана за разни болести. Во својата кариера, тој користи модерни пристапи кон третман на дебелина или недоволна тежина, а исто така спроведува методи за обликување на телото засновани врз индивидуален пристап.

Obzoroff
Коментари: 1
 1. Слика
  Лили Гара

  Лекот е едноставно прекрасен, немаше несакани ефекти при неговото земање, продуктивноста во тренингот се зголеми по него, а најпријатното нешто е долготраен резултат. Земете 7-slim Одлучив, бидејќи по работа во теретана воопшто не останува сила, но не можам да јадам правилно и тежината долго време не беше на место. Пробав и спортска енергија и други лекови, но или срцето чука од нив, или по завршувањето на внесувањето, целата тежина се враќа. 7 Слим делува нежно, откако ќе го земете, енергијата почнува да се појавува и колку повеќе се движите, толку повеќе енергија добивате. Исто така, забележав дека чувството на глад исчезнува и треба да јадете помалку од вообичаеното за да бидете сити. Вкупно, за еден месец изгубив околу 7 кг и не остануваше водата, туку поткожното масно ткиво, кое не се врати по завршувањето на внесувањето на лекот и количините останаа исти. Нема хемија во составот, сè е природно и без компликации, па можете да земете 7-slim која било личност и не плашете се дека ќе има здравствени проблеми. Го порачав во Полска, го доставив брзо, пакувањето беше недопрено, рокот на траење беше нормален, беше добра подготовка, ми се допадна резултатот и дефинитивно ќе го купам повторно.

Додадете коментар