Candidol - крем за третман на микоза на ноктите и нозете

Candidol Ова е нов крем со органски екстракти и есенцијални масла кои можат да помогнат во борбата против непријатноста на микозата на ноктите и нозете. Ние сите знаеме колку е досаден и нервозни тие можат да бидат на прво, а тоа ќе биде убаво да ги спречи колку што е можно. Поради оваа причина, негувањето на нашата кожа со антибактериски екстракти и масла е лесен начин да се ослободите од габите. Маст Candidol се користи во третманот на вариколисен лишај, чиј предизвикувач е Pityrosporum orbiculare и други инфекции на квасец предизвикани од габа кандида (осип на пелена). Во некои европски земји можете да купите Крем Зенидол, што е 100% аналогно на „Кандидол“, бидејќи е произведено од истиот производител.

габа, нозе, крем

Крем Candidol  тоа е антифунгални агенси со широк спектар. Дејствува фунгицидно на дерматофити (трихофитон, микроспорум, епидермофитон); фунгистатички - за габички слични на квасец, мувла (Aspergillus ferrus, Scopulariopsis brevicautus), Malassezia fufur. Кремот е активен против Corynebacterium minutissimum (МИЦ се движи од 0.5 до 2 μg / ml), грам-позитивни коки, со исклучок на ентерококи (МИЦ 4-16 μg / ml). Целта на лекот Candidol е ергостерол - најважната компонента на мембраната на габите. За разлика од другите имидазоли, тој ја инхибира синтезата на ергостерол во две фази од неговото формирање, што доведува до структурно и функционално оштетување на клеточната мембрана на габите. Минималната ефективна концентрација на кремот е 5 ng / ml со времетраење на изложеност од најмалку 6 часа; во концентрација од 3 ng / ml, инхибиција на растот на брзо размножувачкиот мицелиум на Trichophyton mentagrophytes. За габички слични на квасец од родот Кандида, крем Candidol има фунгистатички, а во концентрации од 20 ng / ml - фунгицидно дејство.

Првото олеснување кај пациент со микоза се јавува по неколку дена, конечниот резултат на терапијата се јавува за 7-10 дена. Сепак, некои ситуации бараат третман до 2 недели. Инаку, можноста за релапс се зголемува.

Не се препорачува да се консумираат Candidol во вакви случаи:

 • ако постои индивидуална нетолеранција на компонентите што го сочинуваат кремот;
 • луѓе со бубрежна или хепатална инсуфициенција, инхибиција на хематопоеза на коскена срцевина;
 • деца до 12 години;
 • бремени жени и жени за време на доење. По исклучок, употребата е дозволена само по консултација со лекар.

Ако се прашувате како да се справите со микозата на нозете, тогаш можеби ќе сакате да дознаете повеќе за кремот Кандидол. Нашиот тим беше желен да дознае повеќе информации за овој производ, бидејќи ја забележавме неговата растечка популарност во европските земји. Многу корисници на Интернет ги споделуваат своите прегледи и коментари за овој производ.

Сакате да дознаете повеќе интересни информации за алатката Candidol и да научите како да се справите со микозата? Како можат природните состојки во кремот да бидат корисни за кожата и да се борат против појавата на габи? Дали производот остава пријатен мирис по нанесувањето на кожата? Дали е погоден за секојдневна употреба и за сите типови на кожа? Дали е лесно да се купи крем по прифатлива цена и да се добие попуст од производителот? Ако сакате да знаете, прочитајте го нашиот преглед на лекови. Candidol до крајот!

Како да се справите со габите на стапалата дома?

Ноктите габи се болест која бара итен медицински третман. Силното ширење на габата во стапалото доведува до промена на изгледот на ноктите плочи на нозете. За третман на микоза на нозете, треба да се консултирате со лекар кој ќе го процени степенот на болеста, советувајте да користите крем Candidol против габа на ноктите и ќе препише ефективна терапија.

Поразот на стапалото на нозете со габа најчесто се јавува како резултат на контакт со веќе болно лице или животно, за време на употреба на туѓи чевли, додатоци за маникир, постелнина итн.

Главните причини за развој на габична инфекција на ноктите на рацете и нозете:

 • хиперхидроза - зголемено потење;
 • метаболичко нарушување;
 • дијабетес мелитус;
 • непочитување на правилата за лична хигиена;
 • прекумерна тежина;
 • намален имунитет;
 • злоупотреба на слатка и калорична храна.

Ако габата се развила и предизвикува компликации, тогаш третманот на овој проблем треба да се спроведува под строг надзор на специјалист. Важно е да се спроведе целосен тек на третманот, бидејќи ако инфекцијата не е целосно елиминирана, постои голема веројатност за повторно појавување на болеста и во потешка форма.

Третман на габични заболувања

Надлежен третман на габични заболувања се состои од неколку правила:

 • Неопходно е да се елиминираат факторите кои придонесуваат за развој на габична инфекција (на пример, испотени нозе).
 • За време на третманот, императив е да се користат антимикотични масти и креми, дизајнирани да ја уништат инфекцијата. Неопходно е да се зајакне имунитетот со витамини и минерали. Габата го ослабува имунитетот и му требаат надворешни хранливи состојки за да го поддржи.

Силниот имунитет може да се спротивстави на инфекцијата и да стимулира брзо закрепнување. Неефикасниот третман или занемарувањето на болеста доведува до развој на габа на ноктите на нозете и формира напредна форма на болеста, што е тешко да се третира со конвенционални средства и станува неопходно да се испроба Зенидол. Можни причини за болеста може да бидат:

 • Неефикасност на локалните лекови. На пример, лаковите и ефтините креми имаат мала корист во лекувањето на габата на палецот. Габите слични на квасец можат да го катализираат развојот на болеста. Тие се причина за појава на најнепријатни симптоми на габични заболувања - болка, воспаление, чешање.
 • Фактот дека болеста помина во напредна фаза, може да се открие со карактеристичните знаци - задебелување на ноктевата плоча, појава на кршливост, промена на бојата на ноктот итн.
 • Компликациите поврзани со појавата на габи на палците може да доведат до многу непријатни и опасни последици:
 • Ослабување на имунолошкиот систем, и како резултат на тоа, ранливост на други вирусни и заразни болести. Габата може да влезе во крвотокот и од таму да зарази внатрешни органи. Пациентот почнува да страда од кожни болести, како и разни алергии. Хроничните болести се интензивираат, напредната форма на габа на ноктите може да доведе до ринитис, конјунктивитис, астма и други респираторни заболувања.

Како што можете да видите, целото тело почнува да страда од занемарена форма на микоза, затоа е исклучително важно да се преземат навремени мерки за лекување на оваа болест, бидејќи микозата е заразна болест, секој што го опкружува пациентот треба да биде ангажиран во превенција на микоза.

Симптоми и фази на развој на микоза на ноктите

Главниот симптом што укажува на флексибилна инфекција е жолто-зелена нијанса на ноктот. Покрај тоа, ноктевата плоча погодена од габата се згуснува, добива порозна структура и ја губи својата мазност. Симптомите може да варираат во зависност од обликот на габата и обемот на лезијата на ноктите.

Манифестации на нормотрофна микоза на ноктите:

 • промена на бојата на ноктот (додека дебелината и сјајот остануваат непроменети);
 • жолто-портокалови дамки и бели ленти на страничните делови на ноктот;
 • онихолиза, во која ноктот не се лепи на креветот за нокти.

Симптоми на хипертрофична микоза:

 • темно жолта или сива боја на ноктите;
 • задебелување на ноктот за 2 mm или повеќе;
 • валкање и зголемена кршливост на ноктите;
 • деформација на ноктот;
 • онихомикоза, во која ноктот почнува да расте, заокружувајќи се надолу;
 • болка при одење.

Симптоми на артрофична микоза:

 • кафеаво-сива боја на ноктите;
 • губење на природен сјај на ноктот;
 • сериозно уништување на површината и забележлива кршливост на ноктот;
 • видлива изложеност на креветот за нокти.

Симптоми на латерална и дистална микоза:

 • оцрнување на ноктот за 50%;
 • појава на жолти попречни бразди по должината на ноктот;
 • покривање на ноктот со сино-зелена мувла;
 • оцрнување и зголемена кршливост на ноктот;
 • деформација на ноктот;
 • изложеност на креветот за нокти;
 • болка и непријатност;
 • супурација во областа на ноктот.

Симптоми на проксимална микоза:

 • бела сенка на ноктевата плоча во областа на кутикулите;
 • целосно уништување на ноктот;
 • оштетување на кожата околу ноктот.

Симптоми на бела површна микоза:

 • пепел-бели дамки на кожата се тркалаат околу ноктот и на самата плоча;
 • прашкаста структура на ноктот и околната кожа.

Габата на нозете е болест која напредува бавно и има неколку фази на развој:

 1. почетна фаза;
 2. фаза на оштетување на нормотрофните нокти;
 3. фаза на хипертрофично оштетување на ноктите.

Во почетната фаза, пациентот можеби не е свесен за присуството на габична инфекција, бидејќи практично нема видливи знаци. Манифестацијата на процесот се изразува во појавата на тесни сиви ленти лоцирани во областа на слободниот раб на ноктот.

Следната фаза се карактеризира со присуство на жолто-сиви жлебови на ноктевата плоча. Покрај тоа, кревкоста на ноктот се зголемува, бојата се менува и може да излезе сивкав исцедок од под ноктевата плоча.

Во фаза на хипертрофична лезија, ноктот се згуснува, стекнува порозна структура. Ако не се лекува, ноктот е деформиран, уништен или целосно отфрлен.

Карактеристики на терапија за габична инфекција

Претходно, габата на ноктите на нозете се третираше исклучиво со хируршки метод, отстранувајќи го погодениот нокт. Сепак, оваа техника не се разликуваше во ефикасноста, бидејќи пораснатиот нокт најчесто беше исто така подложен на микоза. Денес, болеста се третира оперативно само во најнапредните фази.

Ноктите габи се третираат дома со крем Candidol и некои методи на традиционална медицина. Со мала инфекција на ноктот со инфекција, може да се користат локални лекови кои брзо ги елиминираат првичните симптоми на болеста. Гелот треба да се нанесува не само на ноктот, туку и на кожата околу него.

За најефективен третман на микоза, се препорачува да побарате совет од специјалист. Ја утврди фазата на развој на болеста, тој ќе препише дополнителни лекови и ќе советува како да ги користите.

Пред да се препише кандидол, се зема стружење од погодената плоча со цел да се утврди чувствителноста на патогенот на активната компонента на овој агенс.

Онихомикозата е вклучена во списокот на тешко лекувани болести, бидејќи има непријатна тенденција за релапс. Candidol потребно е да имате со вас секој што се судрил со оштетување на ноктите на нозете. Ако болеста има занемарена форма, тогаш третманот треба да биде сеопфатен. Само во овој случај тоа ќе донесе соодветен резултат. Важно е да се запамети дека само искусен лекар може да препише третман со отстранување на стружења од заразената област на телото. Тој ќе може да утврди кои габи ја предизвикале болеста и ќе направи компетентен курс на лекување.Третман на габични заболувања

Како по правило, при третман на микоза, задолжително е да се земаат антимикотични лекови кои се издаваат без рецепт, како што се Флуконазол, Флукостат, Ламизил, Дифлукан, Тербизил итн. Секој агент има упатства за употреба:

 • Значи, Флуконазол треба да се зема 150 mg еднаш неделно за еден месец. На бремените жени им е забрането да ги земаат.
 • Фуцис се зема во иста доза, но 6 месеци. Исто така контраиндициран кај бремени жени.
 • Тербинафин, за разлика од горенаведените агенси, може да го земаат жени „во позиција“, но точната доза мора да ја утврди лекарот што посетува.

Важно е да се комбинираат таблети со локални агенси: Micinorm, Тербикс, Низорал, Кандидол, Ламисил. Инструменти за педикир за еднократна употреба често се вклучени во овие препарати. Ако третманот е извршен правилно и курсот е целосно завршен, тогаш инфекцијата треба да исчезне, а погоденото ткиво треба да се врати во претходната состојба.

Ако исто така барате природно решение со формула за габи за стапала, Candidol природен крем може да биде соодветен за вас.

Што велат критиките на „Кандидол“?

кандидол габа, стапала, крем

Прегледите за Кандидол што ги разгледавме на здравствените форуми преку Интернет, изгледаат претежно позитивни. Производителот на производот наречен „Bernandatte“, исто така, се чини дека ужива во одобрувањето на клиентот за неговите високо квалитетни природни производи. Веќе некое време се на пазарот, па затоа не е изненадувачки што прегледите за квалитетот на кремот Candidol имаат позитивен карактер од задоволни клиенти. Многу од нив ги пријавуваат неверојатните промени што ги виделе со овој крем.

Значи, нашиот тим одлучи да ги анализира прегледите и коментарите за кремот Candidol и кратко сумирајте ги:

 • Производот има органска формула за активна борба против габите и микозата на стапалата и ноктите;
 • Антибактериските состојки на кремот се многу корисни во превенција на онихомикоза;
 • Кремот ја смирува кожата и го отстранува црвенилото;
 • Помага во намалување на лупењето и чешањето
 • Остава пријатен мирис по апликацијата;
 • Го подобрува изгледот и здравјето на кожата;
 • Погоден за сите типови на кожа;
 • Има прифатлива цена при нарачка преку официјалната веб-страница на производителот;

Отсуството на какви било сигнали за несакани ефекти или контраиндикации не значи дека тие не можат да се појават на индивидуална основа. Корисниците треба да го земат предвид ова и строго да ги следат упатствата за употреба на кремот. Детален лист за совети може да се најде во пакувањето на производот.

Кандидол, користен против микоза на ноктите, може да го подобри терапевтскиот ефект на следниве лекови:

 • индиректни антикоагуланси;
 • Фенитоин;
 • лекови за третман на дијабетес.

За да се усогласат со условите за чување, лекот Candidol треба да се чуваат на место заштитено од сонце на температура не повисока од 25 степени.

Кои природни состојки се наоѓаат во Кандидол?

крем, габа, нозе

Крем Candidol се состои од природни состојки кои вклучуваат голем број органски екстракти и есенцијални масла, познати по своите антибактериски и антифунгални активности. Тие немаат познати алергиски реакции и прегледите на корисниците се многу позитивни. Нашиот тим вклучи дополнителни информации за секоја состојка во кремот Кандидол:

 • Масло од чајно дрво - има моќни антифунгални својства. Тоа е затоа што содржи елементи наречени терпени. Тие можат да помогнат да се уништи габата структурно и да се потисне нејзината активност.
 • Терпинен - ​​помага во борбата против инфекции кои можат да се појават при интеракција со габа. Неговите антибактериски својства се борат против нивниот следен изглед и се насочени кон спречување на нивно целосно размножување.
 • Маслото од смрека е посебен вид егзотично есенцијално масло кое многу добро се бори против габични инфекции. Неговите антибактериски својства го запираат нивниот развој, се борат против чешање и лупење на кожата. Оваа состојка помага да се врати кожата во рамнотежа.

3 фази на апликација на крем Candidol за третман на микоза на ноктите

Крем Candidol погоден за сите типови на кожа, како и за секојдневна употреба. Шемата за користење лак од преклопување на ноктите се спроведува во домот. Хо, терапијата нема да го има посакуваниот ефект ако не ги следите овие препораки:

 1. Погодената област мора да биде подготвена. За таа цел, нозете се чуваат во бањата. Направен е од сол и сода (за 2 лажици) и 5, XNUMX литри. вода
 2. Кремот се користи за отстранување на ноктот со онихомикоза со истовремен антифунгален ефект. Количината на лекот што го покрива целиот засегнат нокт се нанесува во тенок слој 1 пат на ден од уред за дозирање. По нанесувањето маст или крем на ноктите на прстите и прстите, покријте ги со гипс и завој 24 часа. Завојот мора да се менува секој ден, а по отстранувањето на завојот, прстот или прстот треба да се потопат во топла вода 10 минути. Омекнатото, заразено ткиво на ноктите потоа се отстранува со стругалка. Третираниот нокт потоа се суши, кремот се нанесува повторно и се покрива со гипс подготвен за употреба. Третманот продолжува сè додека креветот на ноктите не стане мазен и не се отстрани целиот нејзин омекнат дел (приближно 7-14 дена, во зависност од големината на погодената област и дебелината на ноктот). Кремот влијае само на погодениот дел на ноктот. Ако се појави иритација, кожата околу ноктот треба да се подмачка со паста од цинк. Ако е потребно да се третираат мали нокти со Кандидол, лепенката треба да се преполови. По отстранувањето на ноктот, треба да се изврши терапија со специјална паста. Иако клинички воспалителните феномени се решаваат брзо за време на третманот (чешање на кожата во лезиите исчезнува до 5-тиот ден од терапијата, воспалителни феномени за 12-13 дена и пилинг за 13-14 дена од третманот), потребно е да се продолжи со третманот најмалку 3-4 недели за да се обезбеди целосна санитација на фокусите на инфекција.
 3. По третманот на ноктите со Кандидол, на нозете се ставаат чорапи изработени од природни материјали (волна, лен, памук).Кандидол крем, стапала

Цена на крем Candidol во Европа и како да добиете 50% попуст?

Тековната цена на лекот Candidol во Европа, се смета дека е достапен за многу корисници кои го споделиле своето мислење за производот. За што? Бидејќи содржи органски екстракти кои ретко се наоѓаат на Стариот континент. Значи, тие веруваат дека цената на кремот е идеална за понудениот квалитет. Овој производ е достапен за купување само со попуст на официјалната веб-страница на производителот и нема да го најдете на водечките пазари како Amazon, eBay, eMag, AliExpress, аптеки или супермаркети. Производителот го претпочита овој метод на примање нарачки за производи за да можат да го одржуваат квалитетот и цената на лекот. Candidol на високо ниво.

За да нарачате, клиентите едноставно треба да одат на официјалната веб-страница на производот и да го наведат своето име и телефонскиот број за контакт за комуникација. Производителот обично дава можност за дополнителна продажба и промотивни понуди за да можат корисниците да ги добијат дури и по подобра цена. После нарачката, купувачот ќе добие повик од официјалниот дистрибутер за да ја разјасни адресата за испорака на кремот Кандидол.

Candidol - крем за третман на микоза на ноктите и нозете

Печурките што се појавуваат на човечкото тело се досадни, одвратни и прават да се чувствуваме непријатно. Но, како можеме да се држиме далеку од нив? Првиот чекор е да се избегнат влажни и топли површини во лето. Чекор два - јадете повеќе свеж зеленчук и овошје што можат да го зајакнат вашиот имунитет! И третиот чекор е секогаш да се практикува лична хигиена!

Мислењето на стручниот автор на статијата:

Candidol има природна формула која ја подобрува способноста на кожата да се бори против габите на ноктите и нозете. Производот доби многу позитивни критики на корисниците поради неговите органски состојки. Некои дури велат дека работи подобро од другите алтернативи на пазарот, на пример: Зенидол, Номидол, Micinorm, Tinedol.

Најчесто поставувани прашања во врска со кремот Кандидол
Колку чини Кандидол?
На кои земји им се доставува Кандидол
Кое е времетраењето на терапијата со микоза со овој крем?
Може да купи Candidol во аптека?
Како се спроведува испораката?
Во кое опкружување најдобро расте габата?
Како да препознаете габична инфекција на ноктите?
Како да препознаете габична инфекција на кожата?
Како да се ослободите од габата без лекови?
Што е микроспорија?
Како да избегнете габична инфекција на јавни места за капење?
Што треба да се вклучи во вашата исхрана ако сакате да имате здрави нокти?
Што значат издолжени вдлабнатини на ноктите?

Неконвенционални методи на лекување на микоза

Традиционалната медицина треба да се користи исклучиво со совет на лекарот што посетува, во спротивно, болеста може да се влоши. Еве ги најефикасните народни лекови за оваа болест:

Обидете се да нанесете 20% алкохолен прополис на погодените области. Прополисот ќе им помогне на оштетените ткива да се опорават и ефикасно да ја елиминираат инфекцијата. Може да направите компреси од комбуха, врз погодените области 2 пати на ден. Овој метод е особено ефикасен во комбинација со табли за калиум перманганат. По бањата, треба да завиткате памучни брисеви натопени во тинктура на комбуха со завои и да ги оставите преку ноќ. Во утринските часови треба да ги миете нозете и да ги помазате погодените нокти со јод. Времетраењето на третманот варира од една недела до 1 месец, во зависност од резултатите. Соберете пепел од три цигари и измешајте со паста за заби со флуор. Пред спиење, нанесете ја оваа маст на погодениот нокт и завиткајте ја во целофан. Исплакнете темелно наутро. Направете домашна маст за лекување на габи и други состојби на стапалата. Рецептот е едноставен: измешајте 200 грама путер со сурово јајце (наместо лушпа) и 100 грама. 70% оцетна киселина.

Ние ја испраќаме добиената мешавина на ладно место 7 дена. Откако ќе се раствори лушпата, смесата мора темелно да се измеша. Нанесете ја добиената маст на погодените области на ноктот. Тинктурата на златните мустаќи помага добро против микозата. 50 споеви од златни мустаќи се истураат со 0 вотка и се оставаат на ладно место 5 недели. Резултирачкиот производ се нанесува 2 пати на ден на оштетените делови од телото. Со цел да се намали чешањето што се јавува со габата, може да нанесете мешавина од 2 грама тинктура и 15 грама мед. Каламус и Зенидол имаат добри антимикотични својства. Истурете 100 грама каламус со 15 грама врела вода и оставете да отстои половина час. Потоа земете 100/1 чаша 4 пати на ден и потоа ставете го кремот Zenidol до погодените области. Можете да ја подобрите ефикасноста на таквиот третман со комбинирање со бањи со корени од каламус. Ние инсистираме 30 грама трева во 100 грама врела вода за половина час. Потоа истурете ја тинктурата во слив и потопете ги ноктите заразени со габата.

По една недела, ноктот ќе почне да се лупи (може да го забрзате процесот на заздравување со помош на антимикотични масти). По 1, 5 месеци, ќе се појави нов на местото на погодениот нокт. Следната билна мешавина помага против габа на ноктите: 15 гр. celandine, 30 гр. јоргована, 45 гр. кора од даб и 30 гр. невен. Наполнете го сето ова со 0 вода и вриете. Потоа ја оставаме смесата да кисна за еден час. Ние правиме облоги од добиената тинктура додека не се залечи целосно ноктот.

Ако имате силна болка и не е можно да се консултирате со специјалист во овој момент, тогаш можете да го отстраните со помош на неколку средства: сода бикарбона, пероксид (правење лосиони), чист алкохол, сол на маса и најневообичаена опција со употреба на обичен прашок за перење. Сепак, овие средства не придонесуваат за третман, тие само ќе ја ублажат болката за некое време. Постои опција со употреба на јод, бидејќи дава ефект на лекување. Треба да се нанесе на оштетената површина на ноктот, да се стави памучна подлога на врвот, да се завитка и да се стави чорап. Не заборавајте дека треба да одите на лекар во блиска иднина со цел да ја утврдите причината и видот на болеста!

Што не може да се направи ако се појави габа на нозете?

Габата особено добро расте во жешките летни денови, кога луѓето носат отворени чевли, а стапалата доаѓаат во контакт со бактерии на различни места. Сепак, во теорија, тие можат да се подигнат во секое време од годината.

Ноктите габи се опасна болест и можат да се сокријат во раните фази. Плочката на ноктите се распаѓа, со сериозно занемарување, можни се патологии на меките ткива, со кои не е лесно да се справиме. Овој проблем лесно се шири на други луѓе, доколку постои, не можете да користите една крпа, просторни влечки со никого, сè мора да биде одвоено додека не се елиминира болеста. Ако го пронајдете, треба веднаш да се консултирате со лекар (дерматолог) и да започнете со третман.

Симптомите се појавуваат веќе во посериозни фази. Се изразува со такви знаци како што се: грубост на ноктите и кожата околу нив, воспаление, раслојување, промена на бојата до досадна и безживотна состојба, можно е испуштање крв од под ноктите.

Лесно е да се заразат со габични заболувања за луѓе со слаб имунитет, проширени вени, смрзнатини, васкуларни заболувања, а исто така и поради тесни чевли со слаб квалитет (особено влијаат гумите).

За да започнете со третман, треба да го одредите типот на габична болест и нејзината фаза, само специјалист може да го стори тоа, не треба да се обидувате да направите нешто самостојно, бидејќи може да наштетите уште повеќе. Првото нешто што треба да направите е да престанете да носите тесни чевли, да набавите одделни влечки и крпа за нозете за да избегнете уште потешки оштетувања. Употребата на масти и таблети е строго според упатствата на лекарот, за секоја фаза има свој лек, забрането е да се користи сè што ќе ми дојде на рака. Вреди да се запамети дека со соодветна лична нега, веројатноста за овој проблем е мала. Кога ќе се појави габа, можете да забележите пукнатини на кожата, не е забрането да ги подмачкувате сами, ова се прави со крем Candidol или Зенидол.

Постави прашање

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерска технологија, има над 13 години практично искуство како дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Obzoroff
Додадете коментар