Фриокард за нормализирање на крвниот притисок и лекување на срцеви заболувања

Капсулите Фриокард се единствено решение во борбата против хипертензија и срцева слабост. Уникатниот состав на лекот, развиен врз основа на природни состојки, е комплекс на активни супстанции кои го подобруваат функционирањето на кардиоваскуларниот систем. Отсуството на синтетички компоненти помага да се избегне хипоксија и клеточна лиза, кои се неизбежни во нивно присуство.

Таблетите Фриокард се одликува со проширен спектар на дејство, бидејќи лекот се користи за нормализирање на крвниот притисок и подобрување на функционирањето на кардиоваскуларниот систем. Затоа, лекот е особено препорачан за луѓе кои страдаат од хипертензија како превентивна мерка против можна појава на срцеви заболувања. Клинички е докажано дека е ефикасен, квалитетот ги исполнува тековните меѓународни стандарди и може да се нарача преку Интернет од каде било во светот.

Фриокард за нормализирање на крвниот притисок и лекување на срцеви заболувања

Компонентите што го сочинуваат лекот Фриокард се растителни, го намалуваат крвниот притисок на нормално ниво и имаат корисен ефект врз функционирањето на срцевиот мускул, вените и артериите. Оваа информација е потврдена со повратни информации од корисниците на форуми и социјални мрежи. При земање на лекот, срцевиот ритам е нормализиран, како резултат на што се намалува ризикот од срцев удар.

Како што објаснуваат лекарите, лекот делува на сложено. Ги зајакнува wallsидовите на крвните садови, спречува формирање на тромби, ја ублажува нервната напнатост, ја олеснува несоницата, ја подобрува мозочната активност и ви овозможува да продолжите со физичката активност. Континуираното, но умерено изложување на изворните клетки на хормоните во бубрезите и надбубрежните жлезди ја враќа рамнотежата и ги одржува нормалните вредности на тонометарот подолго време. За разлика од аналозите, дејството на Фриокард е насочено кон отстранување не само на симптомите, туку и на причините за болеста.

Антихипертензивниот ефект на лекот се должи на следниве својства:

 • Враќање на хормоналната нерамнотежа;
 • Благ диуретичен ефект;
 • Регулирање на тонот и зајакнување на wallsидовите на крвните садови;
 • Антиоксидативно дејство врз клетките;
 • Подобрување на имунолошкиот статус;
 • Снабдување со кислород до клетките, заштита од хипоксија.

Лекот е наменет за комплексна терапија во траење од 1 до 2 месеци. Таблетите Фриокард помагаат:

 • Намалување и регулирање на систолниот и дијастолниот притисок;
 • Вратете ја работата на срцето и крвните садови;
 • Зајакнување на снабдувањето со крв на органи;
 • Спречете развој на срцева и бубрежна инсуфициенција;
 • Ослободете се од едемот;
 • Олеснување на работата на зглобовите, олеснување на напнатоста од мускулите на екстремитетите;
 • Елиминирање на проблемите со ерекцијата предизвикани од хипертензија;
 • Одржувајте благосостојба во текот на денот.

Мала количина на вишок течност се излачува преку цревата. Ова помага да се заштитат бубрезите од непотребен стрес и да се спречи развој на нов едем. Лекот се апсорбира постепено, повеќе од еден час, поради што нема нагли промени во крвниот притисок, гадење и вртоглавица. Подобрување на здравјето може да се забележи во рок од 20-30 минути по голтањето на таблетите.

Фриокард мора да се консумира еден месец со оброци. Помага:

 • одржувајте го крвниот притисок на оптимално ниво;
 • отстранете ringвонење во главата, бидејќи ги зајакнува крвните садови и штити од оштетување;
 • отстранете го вишокот течности и штетните отпадни производи од телото, што спречува формирање на едем;
 • наситен на мускулното ткиво на органот што обезбедува проток на крв со потребните елементи за непречено функционирање;
 • елиминирање на нервната возбуда и стресот, бидејќи природните состојки имаат смирувачки ефект врз централниот нервен систем;
 • регулирање на спиењето и будност, зголемување на активноста на мозокот како резултат на подобрена циркулација на крвта.

За најдобри резултати, терапијата може да се повтори по 6 месеци.

Фриокард за нормализирање на крвниот притисок и лекување на срцеви заболувања

Предности што ги разликуваат таблетите Фриокард од другите лекови

За да се намали крвниот притисок и да се спречат патологиите на циркулаторниот систем, создадени се различни лекови: конвенционални синтетички и модерни, засновани на растителни екстракти, аналози на Фриокард.

Некои од најпопуларните апчиња и лекови кои го намалуваат крвниот притисок вклучуваат:

 • Cardiol, лек кој го намалува вкупниот периферен васкуларен отпор и крвниот притисок без да предизвика седација и сува уста. Но, има специфичен состав, затоа може да се појават несакани ефекти, како што се чешање и гадење. И опишаниот лек е направен од природни состојки и не му штети на општата здравствена состојба;
 • Капсули Cardiline , чии фармаколошки својства можат да се изучуваат на Интернет на локацијата Obzoroff.info... Во третманот на хипертензија со капсули Cardiline , остри флуктуации на нивото на крвниот притисок запре, садовите се расчистуваат. Фриокард наспроти Cardiline има широк спектар на дејство како резултат на додавање на нови природни супстанции во составот. Затоа, овој фармацевтски производ е погоден за луѓе со различни патологии на кардиоваскуларниот систем;
 • DeTonic се етаблира како лек без ограничувања на употребата и несакани реакции, бидејќи се разликува во благо дејство на компонентите, а повеќе активни природни супстанции се додаваат на лекот Фриокард опишан во овој преглед, што го прави позитивниот резултат на третманот многу побрз.

Состав и својства на лекот за третман на срцеви заболувања

Лекот содржи голема количина на корисни витамини и растителни супстанции неопходни за нормално функционирање на преткоморите и коморите на срцето и одржување на добро здравје.

Фриокард има сосема природен состав. Растенијата, чии екстракти се користеа за да се создаде, растат на еколошки чисти места. Во најголем дел, ова се билки, чии лековити својства се познати уште од античко време. Заедно тие делуваат како вазодилататор, ги зајакнуваат wallsидовите на вените и артериите, ги распаѓаат тромбите и ја ублажуваат нервозата.

Фриокард за нормализирање на крвниот притисок и лекување на срцеви заболувања

Витамини од групата Б исто така играат важна улога. Тие му помагаат на телото да произведе црвени крвни клетки за обновување на крвта и да го отстрани вишокот течност. Благодарение на снабдувањето со витамини, миокардот на органот што ја движи крвта започнува да се собира во нормални интервали, се обезбедува со доволна количина на крв, што го намалува ризикот од некроза на мускулното ткиво.

Компонентите на лекот ја подобруваат циркулацијата на крвта и го намалуваат крвниот притисок. Можете детално да се запознаете со списокот на овие корисни супстанции на полето со апчиња, кое содржи опис на неговите составни елементи.

Клинички испитувања и специфични придобивки на Фриокард

На појавата на кој било лек му претходи клиничко испитување, кое се спроведува за да се докаже ефикасноста и безбедноста на новите медицински производи. Фриокард исто така се подложува на долго и сложено тестирање во неколку фази.

Една од важните фази на испитување е лабораториско истражување. Тестот се изведува на нова модерна опрема и се состои од проценка на изгледот на медицинските производи, утврдување на содржината на состојките и проверка на конзистентноста на нивните својства и усогласеноста со барањата за производствениот процес.

За да ги тестираат ефектите на лекот, научниците исто така го тестираат лекот директно на разни болести. Врз основа на резултатите од испитувањето, медицинските производи се подобруваат и продолжуваат да учествуваат во клинички испитувања сè додека не се добијат убедливи податоци за ефикасноста и безбедноста во однос на целната публика на пациентите.

Клинички тестиран Фриокард нуди максимални придобивки. Има удобен облик на употреба, оптимални индекси на растворливост за асимилација од страна на телото, благо дејствувајќи и истовремено доста силна медицинска формула. Потребните компоненти се додаваат на овие таблети во такви дози за да се елиминира не само болеста, туку и патологиите што го предизвикаа нејзиното појавување.

Препораки за употреба на капсули

Лекарите препишуваат капсули Фриокард на пациенти кои ги имаат следниве здравствени проблеми:

 • крвен притисок над 140/90 mm Hg. Уметност;
 • присуство на фактори на ризик, како што се дијабетес мелитус;
 • срцева слабост;
 • тромбоза на вени и артерии;
 • пренесен миокарден инфаркт;
 • ангина пекторис;
 • невроцикуларна дистонија.

Исто така, се препорачува да се земе за наплата по операција на артерии и вени и за профилакса во старост, со цел да се избегне појава на патологии.

Фриокард за нормализирање на крвниот притисок и лекување на срцеви заболувања

Контраиндицирано е да се користи лек кога:

 • индивидуална нетолеранција на елементите на лекот;
 • бременост;
 • доење;
 • земање невролептици и лекови за смирување.

Пациентите над 65 години треба да се консултираат со здравствен работник за времетраењето на терапијата.

Придржувајќи се кон овие препораки и строго набудувајќи ги упатствата, ќе избегнете појава на какви било несакани реакции. Прекумерното внесување може да предизвика нарушувања во функционирањето на гастроинтестиналниот тракт, како што се повраќање и чести движења на дебелото црево.

Упатство за употреба и дозирање на капсули

За време на терапевтската терапија, временскиот интервал наведен во упатствата за Фриокард треба несомнено да се почитува, бидејќи лекот трае одреден број часови.

Пијте многу вода со таблетите. Мора да биде топло. Невозможно е да се користат лекови со чај и сок: овие супстанции можат да формираат нерастворливи соединенија со елементите на лекот.

Важно е да се зема лекот во исто време секој ден. Затоа, препорачливо е да се подготви распоред за земање апчиња во тетратка за да не се заборави на постапката за лекување.

Фриокард за нормализирање на крвниот притисок и лекување на срцеви заболувања

Фриокард капсулите се земаат орално со чиста вода. Во исклучителни случаи, лекот може да се пие пред или после јадење. Но, за подобра апсорпција, како профилакса на ортостатска хипотензија, подобро е да го направите ова за време на појадок, ручек или вечера.

Максималната доза на Friocard истовремено е 50 mg. Постари лица (над 50 години) се пропишани не повеќе од 1-2 капсули на ден. Инструкции за употреба на лекот (дозирање) за патологии се како што следува:

 • Артериска хипертензија - 12,5 mg (2 капсули од 6,25 mg) земени еднаш во првите 2 дена од болеста. Тогаш дозата постепено се зголемува, а две недели по ред е 25 mg, кога се зема 1 пат на ден.
 • Ангина пекторис - 2 капсули треба да се земаат во исто време само 1 пат. Повторете ја оваа шема два дена по ред. Тогаш ќе треба да пиете две парчиња во текот на денот, 2 пати, според шемата утврдена од лекарот.
 • Хронична срцева слабост - ½ капсула 6,25 mg 2 пати на ден за две недели. Тогаш дозата се зголемува - тие пијат 1 капсула наутро и навечер до крајот на терапевтскиот режим.

Тежината на пациентот во голема мера влијае на назначувањето на потребната доза. На пример, со телесна тежина до 85 кг, максималната доза на лекот ќе биде 25-50 (мг). Со тежина поголема од 85 кг, дозата за пациентот треба да биде 50-75 (мг). Прекинатиот курс, од која било причина, е обновен од 1 капсула.

Зголемувањето или намалувањето на дозата на лекот го контролира лекарот. Она што е важно е добрата толеранција на Фриокард од страна на пациентот, отсуството на несакани ефекти и индивидуална нетолеранција, ефективноста и позитивната динамика на тековната терапија. Лекот не се препорачува да се комбинира со алкохолни пијалоци.

Треба да бидете многу претпазливи за постари пациенти на кои, со хипертензија, им е препишана доза од две капсули, со постепено зголемување на дозата до 25 (mg), како и за пациенти со дијабетес мелитус.

Фриокард комуницира позитивно со такви лекови:

 • Нитроглицерин;
 • Дигоксин, но под контрола на згрутчување на крвта;
 • Циклоспорин;
 • Инсулин;
 • Клондин.

Лекот е делумно контраиндициран во терапија со такви лекови:

 • Верапамил, Дилтиазем и голем број антиаритмични лекови;
 • Епинефрин, допамин, норепинефрин и други невротрансмитери;
 • Фенобарбитал и рифампицин;
 • супстанции на голем број анестетици;
 • хипогликемични лекови.

Употребата на Фриокард кога пациентот има „вештачки пејсмејкер“ е дозволена само под надзор на лекар.

Осврти на купувачи и лекари за Фриокард

Пред да купите лек, вообичаено е да се проучат мислењата на оние кои веќе го доживеале неговиот ефект. На Фриокард, прегледите на клиентите може да се најдат на форуми на Интернет. Тие пишуваат за лекот, детално опишувајќи како тоа влијае на здравјето.

Обично купувачите ги означуваат следниве позитивни карактеристики:

 • употребата на капсули не е придружена со главоболка;
 • „Удирање во ушите“ исчезнува;
 • пулсот се смирува;
 • притисокот се враќа во нормала;
 • благосостојбата се подобрува;
 • спиењето е нормализирано;
 • продолжува физичката активност.

Негативните прегледи се ретки. Во повеќето случаи, тие се напишани од клиенти кои го купиле лекот на непроверена веб-страница или социјални медиуми, а лекот се покажал како лажен.

Само оние кои не пиеле апчиња според упатствата, надминувајќи ја дозволената доза, кажуваат за такви последици од употребата на лекови како што се дијареја и други дигестивни нарушувања.

Презентирајќи го описот на лекот, уредниците на медицинското списание Obzoroff ги запознава своите читатели со прегледите напишани од потрошувачи на форуми посветени на темата третман на болести и во групите на социјалните медиуми. Содржината на изјавите и интерпункциите на авторот остануваат непроменети:

Аделина, 50 години, Милан:

„Купив Фриокард за мајка ми која има 84 години. Во изминатите неколку недели, таа се чувствуваше полошо од вообичаеното. Крвниот притисок скоро и да не стивнува, задржан на 220/180. Мамо не можеше ни да стане од кревет, тие ја хранеа од лажица. Таблетите (Моксинидин, Каптоприл) требаше да се даваат скоро на секои 2-3 часа. Тие повикаа брза помош, но тие рекоа дека е старост, а малку може да помогне. Го најдов лекот на Интернет, започнав да и го давам на мајка ми покрај главната терапија. Добро е што е билни. По 2-3 дена забележав подобрувања. Мама почна да седи во кревет, се појави апетит. Престана да се жали на бучавата во главата. Притисокот беше намален на оптималната вредност за мајка ми - 140/80 “.

Улјана, 39 години, Перм:

„Имам бурна работа како наставник во градинка, затоа треба да ги следам сите деца и да можам да комуницирам со нивните родители. Можеби, во оваа позадина, се појавија здравствени проблеми. На моменти, крвниот притисок почна да се зголемува, понекогаш трнеше во левата страна на градите. Отидов на лекар. Покрај традиционалните лекови, се препорачува и Фриокард. Пијам апчиња еднаш на ден, стресот го нема, спијам прилично, крвниот притисок ми е нормален “.

Петар, 45 години, Манчестер:

„Неодамна направив операција на срцето, лекарот рече дека сега срцето ќе мора постојано да се одржува. За профилакса користам Фриокард, редовно прегледувам во болницата. Тие рекоа дека ткивата се обновуваат. Продолжувам да се лекувам, го земам еднаш на ден. И покрај операцијата, јас сум прилично активен психички и физички - компонирам поезија и одам на натпревари за да навивам за мојата омилена фудбалска екипа “.

Тилда, 55 години, Хамбург:

„Се откажав од многу други третмани во корист на Фриокард. По земањето синтетички лекови за третман на хипертензија, на јазикот останува непријатен вкус на горчина, што ме направи дури и мачен и жеден. И режимот на терапија е често незгоден, понекогаш забораваше дека е време да го земе лекот. Новиот лек што го тестирав помага „да се освестим“ за половина час и не трошам драгоцено време неактивно поради главоболка, како што се случуваше порано “.

Прегледот на лекарот е корисен за споредување на капсулите Фриокард со широк спектар на лекови за проучување на фармаколошките својства на лекот. Како што знаете, експертите пишуваат објективно и информативно.

Ана Нојман е кардиолог од Берлин:

„Во комбинација со други лекови, особено од хербално потекло, лековите делуваат подобро. Затоа, за ангина пекторис, висок холестерол и висок крвен притисок, Фриокард работи добро со традиционалните лекови. Лекот носи одлични резултати како превенција од хипертензија и срцеви патологии. Лекот може да се зема подолг период, во интервали од шест месеци. Болката во срцето престанува да пречи, пулсот и крвниот притисок се секогаш стабилни. Терапијата мора да се продолжи до крај, дури и ако здравствената состојба стана нормална по неколку дена. Таблетите се потребни само за да не се зголемува притисокот повеќе, со цел да се избегне хипертензивна криза и оштетување на органите на кардиоваскуларниот систем “.

Како да нарачате капсули Фриокард преку Интернет

Ако сакате да го пробате Фриокард, тогаш подобро е да го купите на официјалната веб-страница на производителот, со нарачка за достава до местото на живеење преку курир или поштенска пошта. Ова е најсигурен начин да се добие оригинален лек заобиколувајќи ги продавачите кои продаваат фалсификувана стока.

Природната медицина доби зголемена побарувачка на потрошувачите. Ова предизвика зголемување на бројот на фалсификати. Затоа, снабдувачот создаде своја онлајн платформа каде што можете да нарачате.

Времето на испорака на лекот е од 2 дена до една недела. Цената на Фриокард, која ја подобрува циркулацијата на крвта, на веб-страницата на производителот се движи од 39-42 евра. Посочената цена на лекот е специјална понуда од производителот. Медицинските производи се продаваат со попуст од над 49%, што важи само за нови клиенти.

Официјалниот снабдувач не соработува со аптеки и онлајн продавници, бидејќи фармацевтските ланци и посредници имаат тенденција значително да ја зголемат цената на лековите.

Многу е лесно да нарачате Фриокард преку Интернет. За да ја добиете оваа дрога ви требаат:

 1. Посетете ја веб-страницата на производителот.
 2. Направете кратка апликација, означувајќи ги вашите детали за контакт.

После ова „дело од една минута“, за околу 15 минути клиентот ќе добие повик од менаџерот. Тој ќе го информира купувачот за нијансите на нарачката и ќе праша каде да го достави лекот за третман на хипертензија и срцеви заболувања. За нови клиенти, снабдувачот поставува 50% попуст на цената на стоката.

Фриокард за нормализирање на крвниот притисок и лекување на срцеви заболувања

На страницата што нуди лекови од официјален производител, секогаш има промоции. Во сезоната на големи зделки, купувачите можат да нарачаат лекови за намалување на крвниот притисок, заштедувајќи го „семејниот буџет“.

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Кахановска udудмила Николаевна, кардиолог со скоро 20 годишно искуство. Детална биографија и информации за медицински квалификации се објавени на страницата за автори на нашата веб-страница.

Додадете коментар