Cardiol - капсули за нормализирање на крвниот притисок

Cardiol Дали е додаток во исхраната во форма на капсула дизајниран да го намали нивото на крвниот притисок. Имајќи хербален состав, овој производ помага во нормализирање на крвниот притисок и ги надминува симптомите на хипертензија познати во медицината. Покрај тоа, Cardiol ја враќа еластичноста на крвните садови и го намалува нивото на холестерол во крвта.

Крвниот притисок е притисок што создава проток на крв наспроти васкуларниот ид кога срцето се собира и се релаксира. Крвниот притисок има две компоненти: систолен притисок (притисок што се јавува кога срцето се контрахира) и дијастолен притисок (притисок што се јавува кога срцевиот мускул се релаксира).

Високиот крвен притисок претставува крвен притисок над 140/90 mm Hg. Оваа болест може да доведе до смрт на пациентот, ако не се чува под контрола. Поголемиот дел од времето, хипертензијата е асимптоматска, но може да предизвика многу компликации во срцето, бубрезите, мозокот и крвните садови.

Сепак, постојат случаи кога хипертензијата се манифестира преку симптоми како гадење, повраќање, главоболка, крварење од носот, замор и тинитус. За среќа, со соодветен третман, оваа состојба може да се контролира.

Cardiol - капсули за нормализирање на крвниот притисок

Надевајќи се дека ќе им помогнат на хипертензивните пациенти, производителите создадоа лекови Cardiol... Прочитајте за да дознаете повеќе за овој производ.

Што е Cardiol

Cardiol Е иновативен лек кој помага при природно намалување на крвниот притисок. Очигледно, главните причини што го зголемуваат нивото на крвниот притисок се елиминираат. Така, со користење на активните состојки на капсулата Cardiol елиминирање на стресот, метаболички синдром и спазам на крвните садови.

Cardiol за намалување на крвниот притисок

Покрај нормализирањето на крвниот притисок, овие капсули имаат комплексен ефект врз целото тело. Затоа, со употреба на лекот Cardiol, ќе спречите срцев и мозочен удар. Исто така, ќе го подобри нивото на холестерол и ќе ги зајакне wallsидовите на крвните садови.

Cardiol е одличен извор на коензим Q10 (CoQ10, коензим Q10), кој е познат по своите антиоксидантни својства и активно учество во производството на енергија во клетките. Најголема концентрација на коензим Q10 се наоѓа во клетките на срцевиот мускул, каде што енергетските побарувања се особено високи. Коензим Q10 го произведува човечкото тело, но нивото на неговото производство се намалува со возраста. Кардиол е одличен начин да му обезбедите на вашето тело коензим Q10 што му е потребен. Антиоксидативниот ефект на коензим Q10 е надополнет со природен витамин Е.

На дрога Cardiol содржи растворливи во вода форми на витамин Е и коензим Q10, создадени со употреба на технологија на молекуларна капсулација. Технологијата на молекуларна капсулација ви овозможува да го намалите волуменот на честички на супстанцијата до големината на вшмукување. Ова обезбедува максимална апсорпција на витамин Е и коензим Q10. На пример, биорасположивоста на коензим растворлив во вода Q10, во споредба со неговата форма растворлива во масти, се зголемува за 2,6 пати, што го прави лекот поефикасен.

Cardiol за срцето - коензим Q10 коензим

Коензим Q10 е катализатор за енергетски процеси на клеточно ниво. Тоа е последната алка во долгиот синџир на ензими кои се наоѓаат во митохондриите и е одговорен за синтезата на АТП (аденозин трифосфат) - главниот снабдувач на енергија за клетките. Потрошувачката на коензим Q10 го надополнува енергетскиот дефицит, и ова има изразен ефект на заздравување. Кардиол го подобрува функционирањето на срцевиот мускул, го зајакнува имунитетот.

Истражувањата покажаа дека пад од 10% на нивото на Q25 во организмот предизвикува недостаток на енергија. Како резултат, се појавуваат разни болни состојби. Со недостаток на Q10 од 75%, настанува смрт на клетките. Сите срцеви пациенти имале нивоа на Q10 под нормалното. Со возраста, способноста на телото да го синтетизира овој коензим се намалува.

Срцевиот мускул содржи повеќе Q10 од кој било друг дел од телото. Затоа, почна да се користи за лекување на срцеви заболувања и доби неверојатни резултати!

Д-р Емилија Близњакова пишува: „Пациентите кои едвај се движеа поради срцева слабост, се гушеа дури и на одмор, не можеа да се искачат на масата за рендгенски преглед, земајќи коензим Q10, започнаа нов активен живот“.

Се покажа дека Q10 може да ја подобри состојбата дури и на необучено срце. Можеби ова е добра шанса за лице кое не вежба.

Болеста на непцата, која влијае на 30-40% од населението, не е локален процес, туку е индикатор за намалување на реактивноста на имунолошкиот систем. Успехот на коензим Q10 во лекувањето на овие нарушувања се должи на неговите имуномодулаторни својства. Напливот на сериозни вирусни инфекции предизвика зголемен интерес за Q10 како одличен начин за напојување на имунитетот.

Студиите исто така покажаа антитуморни својства на Q10 и неговата способност да го продолжи животот на експерименталните животни за половина. Можеби овие резултати се должат на силните антиоксидантни својства на Q10.

Капсули Cardiol за зајакнување на мускулите на срцето

Коензим Q10 што се користи во Кардиол е природна супстанција која нема несакани ефекти, што е регистрирана во САД и други земји како додаток во исхраната.

Балансирана комбинација на компоненти на додатоци во исхраната Cardiol има моќно регенерирачко дејство на скоро сите органи и системи склони кон дегенерација поврзана со стареењето.

Cardiol може да го подобри здравјето на пациентот по само неколку дена од третманот. Дури и еректилната функција ќе се врати по употребата на овој лек, според производителите. Овој уникатен лек делува не само на симптомите на висок крвен притисок, туку и на причината за нејзиното појавување.

Луѓето кои сакаат да водат тивок живот и да заборават на вредностите на високиот крвен притисок може да го пробаат овој додаток, кој е многу ефикасен. Прегледите на клиентите објавени на социјалните мрежи ни кажуваат за ова.

Cardiol во аптеките - колку чини?

Сега Cardiol не се наоѓа во аптеките, бидејќи производителите одлучија да го продаваат само преку Интернет. Доколку сакате да го купите овој производ, посетете ја официјалната страница Cardiol и пополнете го образецот за нарачка со вашите податоци за контакт.

Cardiol купи сега

За неколку минути операторот ќе ве контактира за да ги воспостави сите детали поврзани со испораката на парцелата. Цената на производот е 39 евра. Плаќањето се врши по приемот на парцелата.

Како работи Cardiol на човечкото тело?

Компоненти на капсули  Cardiol го намалуваат или инхибираат агонистичкиот ефект што го имаат катехоламини, кои се ослободуваат при нервен и физички стрес, врз срцевата активност. Ова значи дека лекот има способност да спречи зголемување на срцевиот ритам, срцевиот минутен волумен и срцевата контрактилност, како и зголемување на крвниот притисок предизвикано од нагло ослободување на катехоламини.

Дејство на дрога Cardiol на крвниот притисок

Cardiol помага брзо да се надминат симптомите на хипертензија, со нормализирање на крвниот притисок на нормално ниво. Оние кои ги земаат овие капсули ќе имаат многу посилен имунолошки систем и ослободување од вознемиреност. Cardiol исто така се чини дека го стабилизира шеќерот во крвта и го намалува нивото на холестерол.

Капсули Cardiol имаат 3 фази на дејствување: враќање, нормализирање и заштита. Од првите часови на земање на капсулите, крвниот притисок е нормализиран. По неколку дена, срцевиот ритам е обновен, а по целосен курс на лекување, ризикот од срцев или мозочен удар е минимизиран.

Од податоците објавени на официјалната веб-страница на производителот, знаеме дека овој производ е тестиран во 2019 година од група волонтери од различна возраст. Резултатите од студијата покажаа дека крвниот притисок се стабилизира кај сите учесници, дури и од првите часови на третманот, а 89% немаат симптоми на хипертензија во рок од 3 месеци по завршувањето на испитувањето.

Иако се чини дека резултатите се многу добри, не можеме да бидеме сигурни дека се 100% реални, бидејќи информациите за оваа студија се најдоа само на официјалната веб-страница на производителите.

Несакани ефекти

Според производителите, Cardiol содржи само природни состојки, затоа не треба да предизвикува несакани ефекти. Сепак, препорачувам да се консултирате со специјалист лекар пред да користите таков производ.

На дел од кардиоваскуларниот систем: често - изразено намалување на крвниот притисок (на почетокот на терапијата, со зголемување на дозата или придружување на диуретична терапија), ортостатска хипотензија, синкопа; ретко - периферен едем, палпитации, ангина пекторис, аритмија; многу ретко - исхемија на миокардот, миокарден инфаркт, зголемени нарушувања на циркулацијата во однос на позадината на стенозни васкуларни лезии, синдром на Рејно, васкулитис, тахикардија, црвенило на кожата на лицето.

Можна реакција на составот на капсулата

Од нервниот систем: често - главоболка, слабост; ретко - зголемен замор, нервоза, депресија, тремор, нерамнотежа, конфузија, вознемиреност, вртоглавица, немир, нарушување на спиењето; многу ретко - парестезии, нарушена перцепција на мириси (парозмија), минливи исхемични напади, исхемичен мозочен удар, церебрална исхемија, нарушена концентрација.

Од генитоуринарниот систем: ретко - минлива импотенција, намалено либидо, нарушена бубрежна функција, до акутна бубрежна инсуфициенција, зголемена екскреција на урина, зголемена постоечка протеинурија, зголемена концентрација на уреа и креатинин; многу ретко - гинекомастија.

Cardiol не се препорачува за малолетни лица, бремени жени и доилки. Покрај тоа, овој производ не се препорачува за луѓе кои се алергични на која било од неговите состојки.

Состав на капсула Cardiol

Состојките со висока биорасположивост се вклучени во капсулите Cardiol:

  • Тиамин - спречува анемија, го нормализира метаболизмот на мастите, ја подобрува контракцијата на срцето, обезбедува оптимално функционирање на мозочните садови.
  • Селен - спречува атеросклероза, го штити срцевиот мускул од штетните ефекти на слободните радикали.
  • "Витамин Ц" - ја зголемува еластичноста на wallsидовите на крвните садови, го забрзува процесот на заздравување на ткивата, го подобрува згрутчувањето на крвта.
  • Terminalia Arjuna - има тоник ефект, го тонизира срцето, го зајакнува срцевиот мускул
  • Екстракт од семе од грозје - ги зајакнува wallsидовите на крвните садови, го стимулира циркулаторниот систем и го намалува ризикот од мозочен удар.
  • Валеријана - се бори против срцева слабост, го намалува стресот на срцето и го поддржува васкуларниот систем.

Како функционираат капсулите при лекување на хипертензија?

За разлика од другите слични лекови, Cardiol не предизвикува зависност и не предизвикува несакани ефекти. Овој додаток во исхраната малку го намалува нивото на крвниот притисок дејствувајќи на причините, не само на симптомите на болеста.

Како делува лекот врз човечкото тело

Така, Cardiol може да го врати васкуларниот тонус и еластичноста, спречувајќи срцев удар и мозочен удар, две сериозни компликации на хипертензија кои можат да доведат до смрт на пациентот. Кардиол има вазодилатационо дејство, подобрувајќи го функционирањето на циркулаторниот систем.

Исто така, овие капсули, кои содржат активни состојки, го зајакнуваат имунитетот и го поддржуваат нервниот систем: два клучни елементи во правилното функционирање на циркулаторниот процес.

Метод на употреба на капсули за нормализирање на притисокот

Лекот се користи една капсула два пати на ден, еднаш наутро и еднаш навечер, пред јадење, заедно со голема чаша вода. Една кутија содржи 20 капсули, што е доволно за 10-дневен курс на терапија. Cardiol тоа е додаток во исхраната кој не заменува активен животен стил и урамнотежена исхрана.

Како да се земе, текот на администрацијата и дозата на лекот

Внатре, цели, без џвакање, без оглед на внесот на храна, пиење многу течности. Дозата е избрана во зависност од терапевтскиот ефект и толеранцијата на лекот од страна на пациентот. Максималната дневна доза е 3 капсули. Кај пациенти кои примаат големи дози на диуретици, пред да започнат терапија со лекови Cardiol, дозата на диуретици мора да се намали.

Прегледи на клиенти за капсули Cardiol

Многу од оние кои веќе го користеле овој производ го искажале своето мислење за неговата ефикасност на форум на кој се дискутира за лекот Cardiol... Ги анализиравме нивните коментари и дојдовме до заклучок дека поголемиот дел од корисниците се задоволни од резултатите од терапијата, па дури и препорачуваме другите да го пробаат овој лек.

Како што може да очекувате, имаше неколку незадоволни луѓе, но нивниот број е малку. Сепак, треба да бидеме свесни дека резултатите се разликуваат од личност до личност, во зависност од повеќе фактори, како што е одговорот на телото на формулацијата и начинот на живот. Редакција на страницата obzoroff.info препорачува да читате статии за други лекови за третман на хипертензија: Detonic (прав), Cardiline (апчиња).

Капсули Cardiline  и дрога Cardiol

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Кахановска udудмила Николаевна, кардиолог со скоро 20 годишно искуство. Детална биографија и информации за медицински квалификации се објавени на страницата за автори на нашата веб-страница.

Додадете коментар