Капки CardioActive за намалување на крвниот притисок при хипертензија

CardioActive Дали лекот од новата генерација е дизајниран да го нормализира крвниот притисок. Се произведува во форма на капки во ампули од 20 милилитри. Екстрактите од растенијата вклучени во капките помагаат во борбата против нападите на хипертензија.

Адитив CardioActive за намалување на крвниот притисок

Како што знаете, кардиоваскуларните болести го заземаат првото место во рангирањето на медицинските причини за смрт на луѓето ширум светот. Тие отпаѓаат на околу една третина од сите причини за смрт. И покрај познавањето на методите за превенција и можноста за рано дијагностицирање, срцевите работи остануваат глобален проблем на човештвото.

Една од главните причини за хипертензија е кршење на односот на некои хормони (ренин, ангиотензин II, алдостерон). Наглото зголемување кај некои и намалувањето кај другите доведува до сериозни последици, заклучно со смрт.

Главните задачи на кардиолозите во третманот на есенцијална хипертензија се постепено намалување на крвниот притисок и спречување на оштетување на крајните органи. Поради специјалната молекуларна структура, антихипертензивниот лек CardioActive ви овозможува да ги постигнете овие резултати.

Зошто CardioActive подобро од другите лекови?

Постојат многу слични лекови на располагање за намалување на крвниот притисок. Која е разликата?

 • Normalife Е антихипертензивен лек во форма на капки. Долготраен терапевтски ефект Normalife постигнато веќе во првата недела од употребата. Присуството на мајки и глог во составот дава смирувачки и благ седативен ефект. За разлика од Normalife, CardioActive не ги содржи овие билки, затоа не е контраиндицирано кога возите автомобил. Исто така, може да се препише на пациенти над 65 години без ризик од прекумерна седација. Ригорозната пресметка на количината на активна состојка фиксирана во 1 капка CardioActive го намалува ризикот од предозирање и нејзините последици на нула. Во случај на прашок, невозможно е да се контролира дозата и многу е лесно да се консумира повеќе отколку што е потребно, што може да биде опасно по живот.
 • Recardio - друго решение за третман на хипертензија, создадено врз основа на природни состојки. Во прилог на главната функција на лекот, присуството на екстракт од гинко билоба во составот помага да се подобрат когнитивните способности на мозокот и да се зајакне имунолошкиот систем. Главната разлика CardioActive од Recardio е заштита на уринарниот систем од деструктивните ефекти на хипертензија заради благиот диуретичен ефект и регулирање на хормоните.
 • Detonic - прав што има антихипертензивни својства. Лекот се базира на растителни екстракти. Има квалитет на брзо намалување на крвниот притисок. Споредба на својствата на лековите: CardioActive, Detonic, Recardio

Во споредба со Detonic, капки CardioActive се побезбеден начин за справување со високиот крвен притисок и неговите последици. Главни недостатоци Detonic се во дозирна форма на лекот:

 1. Дури и со внимателно проучување на упатствата и следење на советот на лекарот што посетува, пациентот може многу лесно да ја надмине потребната доза. Ова може да предизвика сериозни последици, почнувајќи од труење до шок и смрт.
 2. Фино мелење може да ги иритира мукозните мембрани на устата и носот.
 3. Апсорпцијата преку мукозните мембрани ја зголемува количината на лекот во телото, што може да доведе до последици опишани во став 1.

Вториот значаен недостаток е многу остра акција. Инстант пад на крвниот притисок секогаш доведува до остар одлив на крв од мозокот и другите витални органи (бубрези, бели дробови). Исхемијата, пак, доведува до хипоксија и клеточна смрт. Последиците може да се движат од мозочен удар до загуба на пациентот.

Структура CardioActive и ефектот на компонентите врз стабилизацијата на притисокот

CardioActive содржи повеќе од пет вредни растителни екстракти. Заедно со примарната задача за намалување на крвниот притисок, овие супстанции:

 • Промовирајте попродуктивна функција на мозокот;
 • Ја подобрува меморијата и спиењето;
 • Помага во одржување на енергично тело во текот на денот;
 • Заштита од повеќето заразни болести;
 • Зголемете го прагот на изложеност на депресија и неврози.

Лекот не содржи алергени компоненти:

 • Витаминскиот комплекс го поддржува имунолошкиот систем (Ц, Д), ги обновува нервните влакна (група Б, фолна киселина), спречува развој на остеопороза (Ц, Д).
 • Елементите во трагови имаат антиоксидантна функција. Со неутрализирање на слободните радикали, тие ја регулираат киселинско-базната рамнотежа на клетките.
 • Аминокиселините играат важна улога во регулирањето на градежните процеси како што се одржување на интегритетот на клеточната мембрана и враќање на структурата на клеточниот скелет.
 • Главните растенија кои го сочинуваат лекот CardioActive прикажано на сликата.

Растенија кои сочинуваат капки КардиоАктив

Технологија на создавање и клинички испитувања на лекот

Капки CardioActive создадени од технологијата на потенцијализација на структурните компоненти.

Овој пристап обезбедува:

 • максимален резултат со користење на минимална количина активна состојка,
 • намалување на ризикот од потенцијални несакани ефекти предизвикани од секоја компонента одделно,
 • промена во форма на ослободување на лекот за време на процесот на развој за поудобна администрација (во форма на капки)

Секој елемент на лекот е активна молекула насочена кон решавање на специфичен проблем. Скрупулозниот избор на почетни материјали со проучување на уникатните својства на секој од нив, како и современите технологии на фармаколошката индустрија, овозможуваат да се постигне комплексен ефект.

Минималната количина на активни супстанции го елиминира ризикот од развој на зависност од лекот и потребата да се зголеми дозата или да се префрли на комплексна терапија со додавање на еден или два дополнителни агенси.

CardioActive помага не само да се намали крвниот притисок во моментот, туку и да се одржи нормално уште еден ден, до следната доза. Постигнувањата на биоинженерството достигнаа такво ниво што за брза и ефикасна апсорпција на составот на лековите, не треба да пиете литри вода, доволно е само една чаша.

Препораки за употреба на капки CardioActive:

 • есенцијална хипертензија на I, II, III фази;
 • секундарна хипертензија поврзана со заболување на бубрезите и нарушување на хормоналниот статус на RAAS;
 • хипертензија во однос на позадината на мигрена;
 • поинфарктна хипертензија.

Несакани ефекти што можат да се појават при употреба на кардиоактивни капки:

 • индивидуална нетолеранција кон компонентите;
 • бременост и лактација;
 • анафилактичен шок и историја на едем на Квинке;
 • туморни заболувања;
 • возраст до 14 години.

Користете со претпазливост за лица над 65 години. Пред употреба, задолжително консултирајте се со специјалист. Контраиндицирана е употреба на Кардио Актив паралелно со алкохолни и наркотични лекови, како и невротропни лекови.

Нормализирање на крвниот притисок со CardioActive

Несаканите ефекти се многу ретки кога се користат во согласност со упатствата на производителот. Сепак, имало случаи со следниве симптоми по земањето на лекот:

 • мала вртоглавица;
 • сува уста;
 • несоница;
 • зголемена раздразливост.

Како да го користите лекот и препорачаната доза

За да се постигне стабилен терапевтски ефект, потребно е да се користи една капка еднаш на ден, наутро на празен стомак. CardioActive мора да се земе со чаша вода. За да се зголеми ефектот, храната треба да се избегнува. Во некои случаи, две или три апликации на лекот се препишуваат во текот на денот. Специјалист за поддршка на клиенти на веб-страницата на производителот детално ќе се консултира за ова.

Не можете да го користите лекот сублингвално во чиста форма. Времетраењето на употребата на лекот зависи од фазата на болеста и моменталните симптоми. Периодот на терапија го одредува кардиологот индивидуално за секој пациент.

Прегледи на клиенти и мислења на лекари

Ретко се случува еден пациент да се појави со лекар на првиот сигнал за подмолно срцево заболување. Претходно, лековите за намалување на крвниот притисок обично се бараа од соседите за време на хипертензивна криза. Денес се бараат на Интернет.

Честопати пациентот избира лек, чии дејства се опишани во прегледите и прегледите на луѓето кои се убедени во придобивките / штетите на одредена дрога. И често, рецептот е на второ место по важност: главната работа е популарна гласина

Проучувајќи ги мислењата на пациентите на форумите, можете да видите дека негативните прегледи се напишани од купувачи кои се соочуваат со лажен или истечен производ. За да избегнете купување на супстандардни или нелиценцирани производи, нарачајте само на официјалната веб-страница на производителот.

Подолу се прегледите на клиентите собрани на тематски форуми и социјални мрежи. Тука исто така ќе го најдете авторитативното мислење на лекарите и случаите од нивната пракса.

Јас секогаш се обидувам да користам само природни и природни: производи, козметика и сега еве лекови. Многу ми е драго што меѓу хербалните препарати најдов достоен борец со висок крвен притисок. За првите напади на хипертензија, користам само CardioActive.

Не обрнував внимание на притисокот сè додека не почнав да забележувам проблеми со здравјето на мажите. Отидов на лекар. Се покажа дека хипертензијата го поткопува генитоуринарниот систем. До крајот на 1 месец од приемот CardioActive сè постепено се врати во нормала. Сега никогаш нема да го оставам крвниот притисок неконтролиран!

Долго време барав лек што ќе помогне да се решат неколку проблеми одеднаш: висок крвен притисок, чести респираторни заболувања, губење на меморијата и нарушено внимание. И, конечно, го најдов! CardioActive ми помогна да ја вратам активната, и што е најважно, конструктивната активност на мозокот и добро се справува со хипертензијата.

Јас сум обожавател на сите видови на додатоци на лекови. Долги години сум без лекови, но никогаш не помислував дека можам да ги заобиколам стандардните лекови за да го стабилизирам крвниот притисок. Се покажа дека хипертензијата исто така може да се третира со активни состојки на екстракти од билки. И во форма на капки. Нема потреба да се пијат чаеви и да се подготвуваат тинктури.

Јас го купив лекот во една од онлајн продавниците. Ја примив и испечатив нарачката, веднаш забележав дека држам различен производ од оној што го видов на екранот. Внимателно ја испитав амбалажата, сфатив дека е лажна. Добро е што не почнав да го користам! Веднаш контактиравме со менаџерите на официјалната веб-страница на производителот CardioActive и нарача оригинален производ. Нарачката пристигна на време, а со голо око можеше да се направи разлика. Сега ќе нарачам само на официјалната веб-страница!

Вистински капки CardioActive - фотографија од шишето

Брајан Смит, кардиолог:

Долги години студирам алтернативна медицина. Знам од прва рака за најширокиот спектар на својства на растенијата. Имајќи предвид дека секој екстракт содржи многу различни елементи и молекули, може да се тврди дека со правилно проучување и правилно користење на овие ресурси на природата во медицината, може да постигнете огромен успех во лекувањето на разни болести.

Еден од зачудувачките примери е третманот на артериска хипертензија. Лекот КардиоАктив, создаден врз основа на природни состојки, во никој случај не е инфериорен, и во многу аспекти дури ги надминува своите синтетички конкуренти.

Главната работа што би сакал да ја забележам е дека терапевтскиот ефект се јавува постепено и трае прилично долго време. Ова е многу вреден индикатор, бидејќи токму остро намалениот притисок многу често доведува до неповратна церебрална исхемија.

Ричард Брн, лекар нефролог:

Јас работам во одделот за нефрологија. Поради фактот што некои болести на бубрезите се последица на артериска хипертензија, многу често мора да комуницирате со кардиолозите. Соработка е за избор на вистински лек за лекување на примарна болест (хипертензија) без ризик од развој на секундарни болести.

CardioActive е еден од лековите погоден за оваа состојба. Позитивен ефект е забележан кај пациенти кои применувале во рана фаза на оштетување на бубрезите против позадината на висок крвен притисок. По преземањето на контролата врз индикаторите за тонометр, може да се смета на забавување на развојот на бубрежна инсуфициенција.

Каде да се купат CardioActive во Европа?

Цена CardioActive во Европа е 39 евра по пакет. Да нарача CardioActive може да се најде на официјалната веб-страница на производителот. Лекот не се продава во онлајн продавници и аптеки од следниве причини:

 • Медијаторите наметнуваат висок процент на покачена цена на лекот;
 • Ризикот од дистрибуција на производи со поминат рок се зголемува;
 • Купувачите можат да добијат лажни.

Купете капки CardioActive може со попуст. За да го направите ова, треба да поставите нарачка на официјалната веб-страница, така што новите купувачи ќе заштедат од 30 до 50%. Веднаш штом ќе пополните краток формулар со информации за контакт, менаџерот на компанијата ќе ве контактира и ќе ве информира за тековните промоции и попусти.

Купете со попуст во Европа

Пред да изберете лек за третман на хипертензија, запознајте се со сите аналози во соодветниот дел на нашата веб-страница. Можете да купите апчиња или капки за нормализирање на крвниот притисок не само за себе, туку и за најблиските. Главната работа е да се консултирате со лекар пред употреба.

Кога ќе ја добиете нарачката, секогаш проверувајте го пакувањето за дефекти и датумот на истекување на лекот. Ако најдете проблематични знаци, секогаш можете да контактирате со менаџерите на компанијата и да го замените производот со нов. Испорака на пад CardioActive извршени во Бугарија, Италија, Чешка, Романија, Германија, Полска.

Постави прашање

Udудмила Кохановска

Кахановска udудмила Николаевна, кардиолог со скоро 20-годишно искуство. Детална биографија и информации за медицинските квалификации се објавени на страницата за автори на нашата веб-страница.

Obzoroff
Додадете коментар