Neyrolock регенератор на нервите од стрес и нервна напнатост Невролок

Современ лек Neyrolock помага да се спречи појавата на мембранско-зависни промени кај рецепторите на ГАБА. Во исто време, нема хипносативно и мускулно релаксирачко дејство, Неуролок нема несакани ефекти во форма на нарушувања на меморијата и вниманието. Во текот на медицинските набудувања, забележано е дека дури и долгите курсеви на овој лек не доведуваат до зависност и симптоми на повлекување.

Neyrolock регенератор на нервите од стрес и нервна напнатост Невролок

За време на третманот со лекови Neyrolock постои стабилизација на мембраните кај рецепторите на ГАБА, поради што се обезбедува двоен ефект:

 • Манифестациите на вознемиреност се намалуваат.
 • Телото е изложено на ефекти на стимулирање на светлината.

Кај пациенти кои се подложени на терапија со овој агенс, постои значително намалување на психолошката непријатност поврзана со анксиозност:

 • Чувствата престануваат да пречат.
 • Чувството на постојана грижа исчезнува.
 • Исчезнуваат неоснованите стравови.
 • Лицето станува помалку раздразливо.

Исто така, последиците од нервниот напор престануваат да пречат:

 • Солзи.
 • Срамежливост.
 • Несоница
 • Неможност за релаксација.

Како резултат на поволните ефекти  Neyrolockнервниот систем ја подобрува состојбата на целото тело на пациентот. Луѓето кои го завршиле текот на лекот забележуваат не само за нормализирање на психо-емоционалната позадина, туку и значително подобрување на физичката благосостојба.

Состојбата на пациентите со разни соматски, автономни и когнитивни патологии станува многу подобра. Особено, сензорни, срцеви, респираторни, дигестивни и мускулни симптоми престануваат да се мачат со соматски нарушувања.

Фреквенцијата на автономни манифестации, како што се ненадејни напади на вртоглавица, хиперхидроза (прекумерно потење) и сушење на оралната мукоза, се значително намалени.

Во рок од неколку дена по приемот Neyrolock има значително подобрување во менталните функции. Проблемите со меморијата престануваат да пречат, концентрацијата на вниманието е многу зголемена. Според медицинската пракса, најголемиот ефект се забележува на 4-тата недела од терапијата и може да опстане од 1 до 2 недели по завршувањето на курсот (точниот период зависи од метаболизмот на пациентот и другите карактеристики на неговото тело).

Овој лек е индициран првенствено за луѓе со астенични карактеристики на личноста. Тие обично се многу сомнителни, ранливи и емоционално нестабилни. Тие немаат смиреност, способност за релаксација и чувство на самодоверба.

Neyrolock брзо се апсорбира од цревата, се врзува за молекулите на плазма протеините и се карактеризира со доволен степен на афинитет за клетките. Супстанциите содржани во лекот се отстрануваат од телото за многу кратко време, што значи дека ризикот од предозирање и несакани реакции е многу мал.

Колку е тоа Neyrolock во Русија?

Цената на едно пакување на производот Neyrolock 975 рубли. Имајте на ум дека овој лек не влегол во ланецот аптеки, оригиналниот Neurolock можете да го купите само на официјалната веб-страница на производителот. Подобро е да не се нарачува лекови од сомнителни посредници - не е исклучена можноста за лажен популарен лек.

Купете капки Neyrolock да се врати на нервниот систем

Составот на лекот за стрес

Една од главните предности Neyrolock е нејзината природна формула заснована на активни билни состојки. Корисниот ефект врз нервниот систем е обезбеден од вакви екстракти:

 • Будра. Има изразен смирувачки ефект.
 • Боење гусер. Ја ублажува нервната напнатост, се релаксира, ја ублажува вознемиреноста.
 • Долина крин. Го тонизира телото и ја подобрува физичката благосостојба.
 • Дрво од црница. Се бори со депресивно расположение и го ублажува стресот.

Во кои случаи се препорачува Neyrolock?

Курс значи Neyrolock индициран за такви проблеми:

 • Неурастенија.
 • Неосновани стравови и постојани чувства на вознемиреност.
 • Отсуство на ум, проблеми со меморијата, неможност за концентрација.
 • Лош сон.
 • Главоболки кои произлегуваат од нерви.
 • Мигрена
 • Синдром на менопауза.
 • Функционални нарушувања на цревата и желудникот.
 • Кардиопсихоневроза.
 • Дерматози поврзани со психогени фактори (уртикарија, некои видови на егзема).

Противопоказания

Иако Неуролок спаѓа во категоријата безбедни лекови и обично не предизвикува сериозни несакани реакции, во некои случаи неговата употреба не се препорачува. Главните контраиндикации се:

 • Возраст до 12 години.
 • Мијастенија гравис
 • Нетолеранција кон компонентите, особено гваифенезин.

Мора да се внимава Neyrolock во случај на егзацербација на болести на дигестивниот систем, со проблеми со црниот дроб, алкохолизам, епилепсија, оштетување на мозокот.

Бременост и лактација

Во бременоста Neyrolock пропишани само кога неговите придобивки за жената ги надминуваат веројатните ризици за детето. Земањето на лекот и лактацијата се некомпатибилни. Ако лекот е препишан на доилка, тогаш детето треба да се пренесе на вештачко хранење.

Инструкции, дози и режим

Neyrolock земени орално околу половина час пред јадење. (Во некои случаи, лекот може да предизвика чувство на блага гадење. Тогаш е дозволено да се зема со храна).
Дозата треба да биде како што следува - 10 капки три пати на ден. Интервалот помеѓу дозите не треба да биде помал од 4 часа. За повеќе информации во врска со правилата за земање средства, прочитајте ги приложените упатства.

Зошто нарушувањата во функционирањето на нервниот систем се опасни?

Со благо нервно нарушување, се забележуваат промени во расположението, слаб сон, постојан замор и неможност да се работи ефикасно како порано. Не е тешко да се подобри вашата состојба во таква ситуација. За да го направите ова, треба да избегнете стрес и да најдете време за интересни активности и одмор.

Но, постојат моменти кога работите одат предалеку. Не е за ништо што постои таков израз "сите болести се резултат на нерви". Сериозно нервно нарушување е многу опасна состојба која се заканува со следниве последици:

 • Мигрена и главоболка.
 • Депресија
 • Срцеви и васкуларни проблеми, висок ризик од срцев удар.
 • Треперење и неволно тресење на рацете.
 • Хипертензија.
 • Нагло опаѓа притисок.
 • Стегнати нерви, што доведува до силна болка и ограничена подвижност.

Во овие случаи, промени во начинот на живот и текот на седативи, како што се Relaxis можеби не е доволно. Овие пациенти бараат посебен третман со лекови Neyrolock... Покрај тоа, во никој случај не треба да се двоуми, инаку може да започнат опасни патолошки промени во телото. Под стрес под влијание на кортикостероиди, често се развиваат следниве болести:

 • Тешки метаболички нарушувања што доведуваат до дебелина или прекумерна слабост.
 • Зголемен шеќер.
 • Дисфункција на бубрезите, протеини во урината, исцедување на корисни елементи од телото.
 • Хормонални нарушувања, чиј резултат е намалување на сексуалниот нагон, неплодност, акни.
 • Остар пад на имунитетот, поради што телото станува неодбранливо од напади на патогени од разни инфекции.
 • Дерматолошки патологии како што се невродерматитис, егзема.

Нервните клетки и нивните карактеристики

Бројот на нервни клетки неопходни за целосно функционирање на телото одредено време е својствен за една личност уште од самиот почеток. Веќе во фаза на формирање на ембриони, се појавуваат многу неврони кои ќе умрат дури и пред да се роди бебето.

По смртта на една од нервните клетки, неговите функции ги преземаат други неврони. Токму овој систем обезбедува постојано нормално функционирање на мозокот. Паркинсоновата болест може да се наведе како пример што ја илустрира оваа карактеристика. Оваа сенилна болест е асимптоматска подолго време. И само кога процесот на деградација опфаќа околу 90% од невроните, клиничките манифестации стануваат забележливи. Тоа е, активните неврони продолжуваат успешно да ја извршуваат функцијата на мртви „браќа“ сè додека не бидат премалку од нив.

Причини за смрт на нервните клетки

Прво на сите, смртта на нервните клетки е поврзана со природни промени поврзани со стареењето. После 30, започнува процесот на умирање од неврони, бидејќи нервните клетки постојано доживуваат огромен стрес. Научните студии го потврдија овој факт - во мозокот на една постара личност, бројот на нервни врски е околу 15% помал отколку кај дваесетгодишни луѓе.

Сите сме ја слушнале изјавата дека нервните клетки не се обновуваат. Но, всушност, ова не е потребно. Првично е утврдено потребното снабдување со неврони. И кога некои клетки умираат, други успешно ги преземаат нивните функции, и кога се комбинираат со лекот Neyrolock не мора да се грижите воопшто.

Постави прашање

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар