Penilux Gel за брзо зголемување на пенисот во должина и дебелина

Многу мажи доживуваат комплекси поради малата големина на пенисот. Досега, хируршката интервенција се сметаше за најефикасен метод за справување со овој проблем. Но, не секој може да одлучи хируршки да го зголеми пенисот. За среќа, неодамна стана достапна ефикасна и безбедна алтернатива - крем за мажи Penilux Гел кој ви овозможува брзо да ја зголемите должината и волуменот на пенисот за неколку недели, без употреба на вакуумски пумпи и продолжувачи.

Penilux е тестиран во лабораториски услови и успешно ги помина клиничките испитувања. Според резултатите од истражувањето, квалитетот на лекот и неговата безопасност за здравјето се целосно потврдени. Формула за гел Penilux се заснова единствено на природни состојки кои не предизвикуваат несакани реакции кај мажи и жени.

Ефектот на гелот Пенилукс врз растот на пенисот е импресивен, бидејќи со правилна употреба, големината на пенисот може да се зголеми за 5 см месечно. Покрај тоа, постигнатиот ефект ќе биде многу упорен. Доволно е да завршите еден целосен курс и да уживате во резултатот.

Интересен факт! Гелот првично е развиен за порнографски актери. Затоа, не е тешко да се осигурате дека алатката навистина работи. Постојаната ерекција и импресивната големина на пенисот на актерите се резултат на користењето на овој крем, што значи дека ќе им помогне на сите!

Машкото списание „Хастлер“ содржи интервју со познатата порно актерка Саша Греј, која зборуваше за тоа како ги подготвуваат актерите за снимање и како помагаат Penilux Gel да се постигне голем член во должина и волумен за многу кратко време.

Крем за зголемување на пенисот Penilux Gel кутија и цевка

Составот на гел Пенилукс за зголемување на пенисот

Сите активни состојки на машкиот гел Penilux се од растително потекло. Продирајќи во ткивата на органот, тие го стимулираат нивниот раст, а пенисот почнува значително да се зголемува. И нема потреба да се користат помошни методи како пумпи.

Други препарати во прилог на гелот Penilux исто така не треба да се применуваат. Ова значи дека телото на мажот нема да биде под влијание на потентни токсични компоненти.

Природните компоненти во гелот го активираат производството на машки хормони, чие ниво го одредува развојот на гениталиите. Сите екстракти за производство на гелот се добиваат од еколошки растителни материјали, така што непријатните несакани реакции се целосно исклучени. Машки крем Penilux дава одлични резултати како резултат на комбинираното дејство на следниве компоненти:

 • Коњски костен. Има моќен тоник и зацврстувачки ефект. Ја прави циркулацијата на крвта во интимната област поинтензивна, поради што ткивата се полни со крв, им се снабдува повеќе кислород и хранливи материи. Затоа, пенисот се зголемува во големина, а ерекцијата станува постојана.
 • Екстракт од женшен. Има корисен ефект врз репродуктивните органи на мажите. Тој е во состојба да го зголеми либидото и да ја подобри ерекцијата. Покрај тоа, под нејзино дејство, квалитетот на спермата е значително зголемен, сексуалниот однос е многу пролонгиран и се зголемуваат пријатните сензации.
 • Ѓумбир. Овој корен заработи репутација на еден од најдобрите природни афродизијаци. Ја забрзува синтезата на тестостерон во машкото тело и е еден од најсигурните начини за спречување на импотенцијата.
 • Јапоника. Го тонизира и го стимулира репродуктивниот систем, го подобрува квалитетот на сексуалниот однос.
 • Муира Пуама. Има широк спектар на терапевтски ефекти. Ја продолжува ерекцијата, го зголемува либидото кај маж и неговата партнерка, го подобрува репродуктивното здравје и има корисен ефект врз состојбата на нервниот систем.

состав на гел Penilux

Каде да се купат Penilux и која е нејзината цена

Во моментов, овој лек не се продава во ланецот аптеки. Имајќи предвид дека многу мажи се срамат лично да купат таков крем, полесно е да направите нарачка на Интернет. За да го направите ова, треба да отидете на официјалната веб-страница и да оставите барање.

Ние привлекуваме внимание на важна точка - гелот за зголемување на пенисот почна да ужива огромна популарност, што може да го користат измамници кои продаваат фалсификати. Затоа, пазете се од сомнителни посредници и нарачајте го кремот само кај овластен претставник: купете Penilux може да биде во 27 земји во светот апсолутно анонимно, цената на гел Пенилукс е околу 900 рубли во Русија, 400 гривни во Украина, 5500 тенге во Казахстан, можете да дознаете повеќе за трошоците на официјалната веб-страница, како и да добиете бесплатна консултација по телефон.

Penilux Gel за брзо зголемување на пенисот во должина и дебелина

 

Карактеристики на употребата на крем Penilux

Ефективен гел за мажи Titanium гелот е прилично лесен за употреба. Треба да се има на ум дека за да се постигне добар ефект, кремот се нанесува редовно, еднаш на ден. Препорачливо е да не пропуштите ниту еден ден.

Кремот се нанесува во органот со лесни движења 10 минути. Не можете да го измиете производот, инаку повеќето корисни компоненти нема да се апсорбираат во ткивата. Затоа, прво се вршат хигиенски мерки, и само тогаш се нанесува гелот. Минималниот курс е околу еден месец. За време на секс без кондом, кремот може да послужи како интимен лубрикант дури и за анален секс.

Предности на лекот PeniluxGel за зголемување на пенисот

Неодамнешните научни студии покажаа дека природата поставила природен потенцијал за раст во машкиот генитален орган. Затоа, може да се зголеми за најмалку 5 сантиметри ако го изберете вистинскиот стимуланс. Пенилукс гелот е еден од најбезбедните стимуланси за раст на пенисот. Да ги наведеме неговите главни предности во споредба со другите лекови:

 • Брзи, видливи резултати. За само четири недели, органот расте за неколку сантиметри.
 • Долготраен ефект. Повеќето од мажите кои го користеле овој гел забележуваат дека откако го прекинале курсот, успеале да го задржат добиениот резултат.
 • Нормализација на еректилната функција. Со редовна примена Penilux Гел, мажите постигнуваат ерекција побрзо, и трае многу подолго.
 • Зголемено либидо и подобрени сексуални перформанси. Возбудата доаѓа брзо, квалитетот на односот се подобрува, пријатните сензации стануваат поинтензивни.
 • Комплетна безбедност за телото. Бидејќи производот се состои од екстракти од билки, нема потреба да се плашите од несакани реакции.

Така, лекот има многу предности. Затоа прегледите на мажите за Penilux Гел е претежно позитивен. Покрај тоа, мажите забележуваат дека по нанесувањето на кремот, не само што се подобрува сексуалниот живот, туку се појавува и чувство на самодоверба. Психолошките комплекси исчезнуваат, успесите во бизнисот и кариерата се наведени.

Како работи Penilux и резултатите

По нанесувањето на кремот, комплексот активни состојки продира длабоко во ткивата на органот. Тие стануваат еластични и се протегаат, што резултира со зголемување на кавернозните тела на пенисот. За време на курсот Penilux, ќе ги забележите следниве промени:

 • По 7 дена, должината на пенисот ќе се зголеми за 1 см.
 • По 2 недели, органот ќе порасне за половина сантиметар во волумен и ќе додаде уште 1 см во должина.
 • По 3 недели, дебелината на органот ќе се зголеми за уште 0,5 см, а должината за 1 см.
 • За еден месец (кога курсот е завршен) општите индикатори ќе бидат следниве: плус 5 см во должина и плус 2 см во дебелина.

резултати од употребата на гелот Пенилукс

Ефектот од користење на гел за зголемување на пенисот Penilux

Гел за мажи Penilux има комплексен ефект на заздравување на органите на репродуктивниот систем:

 • Текот на лекот им овозможува на мажите да водат loveубов кога сакаат, а не кога пенисот е подготвен за тоа.
 • Веќе во почетната фаза на курсот, ерекцијата на мажот е многу подобрена. Во овој случај, нема несакани ефекти.
 • За само еден месец, пенисот расте неколку сантиметри.
 • Сексуалната возбуда се јавува редовно.
 • Времетраењето на сексуалниот однос се зголемува, веројатноста за предвремена ејакулација се намалува.
 • Во спермата се појавуваат поактивни сперматозоиди.
 • Сензациите на двајцата партнери стануваат посветли и поинтензивни.

Медицинско мислење и прегледи на корисници

Според медицинските истражувања, придобивките од гелот за машкото репродуктивно здравје се целосно потврдени. Според лекарите, една од главните предности на кремот Пенилукс е тесниот фокус на неговото дејство. Како локална подготовка, Penilux влијае исклучиво на ткивата на пенисот. Другите важни системи на телото не се засегнати. Тоа е, кремот практично нема контраиндикации. Може безбедно да го користат сите мажи (дури и постарите лица), без страв од несакани ефекти.

Лабораториските тестови потврдија дека производот е 100% природен. Во кремот не се пронајдени никакви хемиски соединенија штетни за здравјето. Покрај тоа, лекарите потврдуваат дека активните компоненти на Пенилукс дејствуваат на клеточно ниво и ја забрзуваат регенерацијата на органските ткива. Ова обезбедува брз раст на пенисот и значително подобрување во ерекцијата.

Мажите кои го нанеле кремот го процениле на едноставен принцип - без разлика дали работи или не. Според анкетите, повеќе од 80% биле задоволни од ефектот. Останатите, најверојатно, се здобиле со лажен или нередовно го користеле лекот. Во просек, стапката на раст на пенисот во еден курс беше 4,5 см.

Нормално, имаше и мажи кои пронајдоа некои недостатоци во овој гел. Тие им припишуваа на недостатоците на неговата употреба:

 • Премногу силна ерекција, поради што односот траеше многу долго.
 • Веројатноста за стекнување лажна.
 • Цена Penilux гел (околу 1000 рубли во Русија).

Некои корисници стравуваа дека кремот може да предизвика зависност. Според лекарите, овие стравови се неосновани. Како што покажува практиката, по укинувањето на проблемите со ерекцијата не се појавуваат, но резултатот останува. Пенисот се зголемува и во должина и во дебелина, а мажот може да го извлече максимумот од својот интимен живот. Постојат информации дека производството на овој крем е суспендирано затоа што производот се издава под брендот Titanium... Можеби ова се должи на префинетоста на составот на овој популарен крем.

Големината на пенисот е важна за жената

Спротивно на популарното верување, скоро секоја девојка, ако нејзиниот маж не е дури и малку сигурен во себе, го убедува дека големината не е важна. Но сепак? Која е реалната состојба?

Мажите, почнувајќи од околу четиринаесет години, веќе почнуваат да размислуваат за големината на нивниот пенис и му придаваат значење на тоа. Но, од каде потекнува овој мит дека колку е поголемо достоинството, толку е подобар полот? Ова е 100 проценти непознато, сепак, разговорите на оваа тема постојано се креваат во чисто машки компании.

Просечни индикатори. Во состојба на смиреност, односно не е во ерекција, пенисот е долг од осум до десет сантиметри. И само осум проценти покажуваат отстапувања од овие индикатори. И, се разбира, проверете дали човек од тие осум проценти не е депресивен, веднаш по туширање, ако некое лице е болно или дури е само студено во собата. Ваквите експерименти можат само да ги зајакнат комплексите, па дури и да создадат нови.

Врз основа на статистичките податоци, научниците, истражувачите сосема самоуверено тврдат дека големината на гениталиите не е поврзана ниту со висина и со тежина, ниту, уште повеќе, со големината на ногата или палецот. Најголеми индикатори, според статистичките податоци, биле мажи со просечна висина и тежина. И тоа е сосема нормално. Во исто време, многу високите луѓе и џуџињата не се разликуваа во некои посебни индикатори, но на ист начин беа вклучени во нормални групи.

А што е со ерекцијата? Тука природата размислуваше за продуктивноста на оплодувањето од страна на мажи со различни големини на пенисот. Кај мажите, чии индикатори за должина се поблиску до горните норми, за време на ерекцијата, тие се зголемуваат за 75%, а во спротивната група на мажи - двапати. Така, природата обезбеди дека пред сексуалната желба, сите мажи се приближно еднакви - петнаесет до осумнаесет сантиметри.

И сега вреди да се погледне прашањето за бркање сантиметри од женската страна. Просечната должина на вагината е околу седум и пол сантиметри. Кога се возбудува со Penilux - минимум до десет сантиметри. Но, женските гениталии се дизајнирани на таков начин што имаат најмали шанси да добијат механичка повреда. Токму за таа цел, природата и ја пружи на жената можноста да се прилагоди на својот партнер. Тоа е, ако машкиот генитален орган е дури и малку поголем од наведените десет сантиметри, тогаш тој веќе има загарантирана шанса да ја задоволи девојката.

Ретко, со многу бавно воведување или хипер возбуда на девојче, должината на нејзината вагина може да се прилагоди и да се зголеми во големина за двесте проценти. Колку е лесно за мажот? Да, девојчето е поверојатно да предизвика само непријатни и болни сензации.

И, какви заклучоци можат да се извлечат од сето горенаведено? И, како може ова знаење да се примени во пракса? Поблиску до телото. Да, големината сè уште е важна. Ова е непобитен. Но, не можете да претерате. На крајот на краиштата, митот дека колку е поголем „тој“, толку подобро е само мит. Во кревет, најважно е дека и двајцата се добри. Постојат различни луѓе, различни желби, преференции и параметри. Ако жената е навистина добра со маж, тогаш навистина не и е гајле за колку сантиметри е неговото достоинство.

Коментар на специјалист уролог 

Во текот на долгогодишната медицинска пракса, честопати сум сретнувал пациенти кои не биле задоволни од големината на пенисот. За среќа, денес може да им се помогне со потполно безбеден метод - препишете четиринеделен курс на гел Penilux Гел Овој модерен лек не само што го решава главниот проблем, туку придонесува и за целокупното зајакнување на машкиот репродуктивен систем. Скоро сите мои пациенти беа задоволни од резултатите и никој од нив немаше несакани реакции.

К.Т Антонов, уролог од највисока категорија.

Кориснички осврти

Анатолиј, 27 години:

Бев ужасно сложена поради мал пенис. Од самото сомневање и психолошки комплекси, започнаа проблеми со ерекцијата. Прочитав статија на Интернет за новиот гел и решив да го пробам. Нарачано Penilux на официјалната веб-страница и веќе заврши половина од курсот. Јас сум многу задоволен од резултатот - мојот пенис стана подебел и се зголеми за 2 см. Јас целосно заборавив на проблемите со ерекцијата!

Максим, 22 години:

За помалку од две недели од курсот, мојот пенис порасна за дури 3 см. Покрај тоа, забележав дека сензациите за време на сексот станаа многу поостри. Добив таква самодоверба што никогаш порано не ја чувствував. Лесно почнав да запознавам девојки и сум многу успешна со нив! Гелот е само супер, ги советувам сите!

Андреј, 35 години:

Имаше проблеми во интимниот живот, по нарачка на лекар Пенилукс. Се покажа дека навистина работи. Одамна немав толку упорна ерекција. Покрај тоа, пенисот пораснал за скоро 5 см! Мојот секс сега е само одличен, сопругата е среќна, атмосферата во семејството е подобрена. Јас сум многу благодарен на лекарот кој ми го советуваше овој крем!

Прегледите на лекарите и клиентите ја потврдуваат високата ефикасност на кремот Penilux Гел Тој брзо ја обновува сексуалната функција на мажот, му помага да чувствува самодоверба, целосно да ужива во неговиот интимен живот и да воспостави прекрасна врска со жена. Лекот дава траен ефект, не предизвикува зависност и нема несакани ефекти, неговиот целосен аналог под трговската марка Titan Gel се доставува до сите земји во светот и е во нереална побарувачка кај мажите на возраст од 20 до 40 години.

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Доктор-уролог Дмитриј Федорович Новитyук се занимава со дијагностицирање, лекување и превенција на болести на генитоуринарниот систем веќе 20 години.

Додадете коментар