Крем GigaMax за зголемување на пенисот и подобрување на потенцијата

На Интернет често може да видите реклами за разни гелови и капсули за зголемување на пенисот, GigaMax не беше исклучок, затоа во овој преглед ќе зборуваме за неговите корисни својства насочени кон забрзување на растот на пенисот, составот и механизмот на дејство на кремот Giga Max врз еректилната функција.

Крем GigaMax за зголемување на пенисот

Многу фактори влијаат на сексуалните перформанси - од стрес до неухранетост. Повеќе од 80% од мажите редовно се соочуваат со интимни проблеми. Во случај кога грешки во кревет се случуваат многу често, кремот ќе ви помогне GigaMax, што може да се нарача анонимно и ефтино на официјалната веб-страница на производителот. Не само што ја подобрува ерекцијата, туку и ја зголемува големината на пенисот до 5-6 см во должина!

Недостаток на контрола на ерекцијата го прави сексуалниот живот пекол. Но, ситуацијата може да се коригира, бидејќи ефектот на кремот GigaMax насочени кон:

 • подобрување на циркулацијата на крвта во областа на препоните;
 • зголемување на нивото на тестостерон, кое е одговорно за сексуалниот нагон;
 • одржување на синтезата на азотен оксид, кој обезбедува висококвалитетно опуштање на мазните мускули на пенисот кога се возбудува;
 • елиминација на фокуси на воспаление;
 • нормализација на нервниот систем;
 • комплексно подобрување на телото.

Важно! За разлика од синтетичките аналози - Виагра (Силденафил) или Сиалис (Тадалафил), GigaMax делува нежно без да предизвика зголемување на крвниот притисок или главоболки.

Крем GigaMax е наменет за апликација за курс четири недели и помага:

 • стабилизира ерекција;
 • елиминирање на проблемот со рана ејакулација;
 • зголемете ја големината на пенисот за 3-6 см;
 • зголемување на сексуалната желба;
 • подобрување на квалитетот на спермата;
 • спречи намалување на потенцијата поврзана со возраста;
 • го намалуваат ризикот од развој на заболување на простатата.

Цена, како и каде да се купи, начини на испорака

Можете да нарачате GigaMax апсолутно анонимно на Интернет со посета на веб-страницата на производителот. Лекот не се продава во обичните аптеки, бидејќи ова значително ја зголемува неговата реална цена. Покрај тоа, на овој начин производителот е заштитен од бројни фалсификати што измамниците ги шират на социјалните мрежи.

Цената на кремот за зголемување на пенисот и враќање на потенцијата варира помеѓу 950-1000 рубли. Производителот им нуди на новите клиенти попуст до 50%, за да можете да купувате GigaMax 2 пати поевтино. За да го нарачате овој крем, потребни ви се:

 1. Одете на веб-страницата на производителот;
 2. пополнете апликација, наведувајќи ги само името и телефонскиот број.

Во рок од 15 минути, менаџерот ќе ве повика за да ја разјасни адресата за испорака. Не треба да давате лични податоци, бидејќи производителот се придржува кон политиката за приватност. За да добиете нарачка, избирате кој било од методите за испорака:

 • со курир во рок од 1-3 дена;
 • преку поштенски услуги во рок од 3-8 дена.

Од време на време има промоции на страницата, па можете да нарачате GigaMax поевтино за 45-50%. Благодарение на кремот GigaMax, можете да го подобрите вашиот интимен живот и да ги зголемите параметрите на машкоста!

купи GigaMax со попуст

Во европските земји, многу мажи користат Titanium Гел Детални информации за овој производ на официјалната страница на производителот.

Копче за купување Titanium гел во Европа

Предности на кремот во однос на слични производи за зголемување на пенисот

Постојат и други лекови за третман на болести поврзани со еректилна дисфункција, чии прегледи се презентирани на веб-страницата Obzoroff.info.

Амарок Е ефикасна подготовка за враќање на машката сила. Природниот комплекс вклучува спреј за надворешна употреба и капсули од зеленчук за орална администрација. Многу пациенти забележуваат дека е незгодно да се користат и спреј и таблети истовремено. Покрај тоа, во споредба со системот LEXOPOL, GigaMax обезбедува моќна потенција и доведува до зголемување на параметрите на пенисот. Ова важи за парови во кои партнерот не може да се пофали со големината на својата машкост.

Крем Mighty Tool за зголемување на пенисот - ја подобрува потенцијата и квалитетот на сексот од првите денови на употреба, но е контраиндициран кај болести на простатата и е некомпатибилен со алкохол, дури и во најмали количини.

За разлика од легендарната Виагра, која е синтетички лек и содржи Силденафил како активна супстанција, во кремот Giga Max бидејќи постојат природни афродизијаци кои исклучуваат какви било несакани ефекти. Силденафил, моќен инхибитор на PDE-5, често предизвикува главоболки, скокови на крвниот притисок, гадење, топли бранови и црвенило на лицето, итн.

Предности на кремот GigaMax

Поради благо дејство, влошување на благосостојбата при употреба на кремот Giga Max, што е потврдено со прегледите, не се случи. Но, резултатите се поимпресивни - по 30-дневен курс, повеќе од 70% од потрошувачите забележуваат целосно враќање на потенцијата и зголемување на големината на пенисот за 30-35%.

Важно! Во споредба со Виагра, забрането да се комбинира со алкохол, дури и во мали количини, GigaMax оди добро со алкохолни пијалоци.

За кремот Giga Max купувачите оставаат претежно позитивни критики на форумите, бидејќи неговата употреба ви овозможува да го вратите угледот на неуморен мачо во кревет.

Состав и својства GigaMax

Кремот за забрзување на растот на пенисот и зајакнување на ерекцијата содржи само билни состојки кои се користат подолго време за одржување на машката сила. Како дел од кремот GigaMax постојат такви состојки, чие дејство е прикажано на сликата:

Составот и својствата на компонентите на кремот GigaMax

Дополнителни компоненти во кремот Гига Макс:

 • екстракт од чадор-winterубител на зими, елиминирање на воспаление кај болести на генитоуринарната сфера;
 • марал рогови го тонизираат телото, обезбедуваат корисни елементи во трагови и аминокиселини, ја зголемуваат издржливоста и ја нормализираат сексуалната функција;
 • Екстрактот од Родиола роза ја стимулира синтезата на тестостерон и ја буди желбата;
 • леузеа од цвеќиња го активира производството на сперма, ги подобрува неговите квалитетни карактеристики и обезбедува проток на крв во гениталиите;
 • суво суво мочуриште го елиминира воспалението на простатата;
 • екстрактот од теренот јарут ја нормализира хормоналната позадина и спречува метеж во карличните органи.

Лековити билки се одгледуваат во оддалечени еколошки чисти области. Благодарение на билниот состав на кремот GigaMax нема фармаколошка зависност од потенција и зголемување на обемот на пенисот. Крем за зголемување на растот на пенисот е компатибилен со сите лекови и не предизвикува алергии.

Важно! Сите компоненти GigaMax имаат комплексен ефект врз организмот, неутрализирајќи ги ефектите од секојдневниот стрес, хроничните болести и неправилниот начин на живот.

Индикации за употреба на крем за зголемување на пенисот

Лекот е наменет за мажи над 18 години кои сакаат да го подобрат својот сексуален живот и да го зголемат либидото, како и да спречат развој на простатитис. Примена на кремот GigaMax прикажано и во случајот:

 • мала големина на пенисот;
 • нестабилна ерекција;
 • рана ејакулација;
 • ниски нивоа на тестостерон;
 • зголемен физички и психолошки стрес;
 • болести на простатата;
 • желба за диверзификација на интимните односи.

Giga Max придонесува за добивање нови и живописни сензации за време на сексуален однос. Со зголемување на сексуалната издржливост, мажот може да има подолг сексуален однос, што ќе им овозможи на партнерите да извлечат максимум од комуникацијата.

Споредба на крем GigaMax со други лекови

Контраиндикации и несакани ефекти

Од составот GigaMax присутни се само билни состојки, тогаш е контраиндицирано да се земаат само со индивидуална подложност. Младите момци кои сè уште не ја достигнале возраста за полнолетство, исто така, треба да се воздржат од идејата за брзо зголемување на должината на пенисот.

Предмет на препораките во упатствата за GigaMax дозирани несакани ефекти не се појавуваат. Надминување на дневните концентрации може да доведе до предозирање, придружено со:

 • главоболка;
 • гадење;
 • диспепсија;
 • влошување на општата здравствена состојба;
 • алергиска реакција.

Пациенти над 65 години кои решаваат да го користат кремот Giga Max како стабилизатор на потенцијата, треба да се консултирате со вашиот лекар!

Важно! Комбинираната употреба на крем GigaMax со цел да се подобри ерекцијата со мали дози на алкохолни пијалоци е дозволена и не го зголемува ризикот од несакани ефекти.

Инструкции за употреба GigaMax

Со цел да се зголеми должината и обемот на пенисот GigaMax се користи според следнава шема:

 • механичко триење на кремот во телото на пенисот најмалку двапати на ден;
 • Не повеќе од 6 пати неделно со пауза од 1 ден.

Со цел да се врати еректилната функција, крем GigaMax  мора да се користи еднаш на ден без прекини. Минималниот курс на терапија насочен кон враќање на потенцијата е 2 недели, препорачаниот курс е 3-4 недели. Гигамакс кремот се користи без оглед на времето од денот, бидејќи тоа не ја намалува ефикасноста на биолошки активните супстанции. Дозволено е комбинирање на употребата на кремот со мали порции алкохол во крвта.

Користење на крем GigaMaxЗа неколку дена ќе можете да му покажете одлична сексуална форма на вашиот партнер. Пријатен бонус е тоа што во рок од една недела има зголемување на големината на пенисот за 1-2 см, а на крајот на курсот - најмалку 5-6 см!

Упатство за употреба на кремот GigaMax

Осврти и мислења на лекарите и купувачите за кремот

Мажите кои имаат проблеми со сексуален план, пред да купат лек, бараат да најдат детални информации за неговата ефикасност и несакани ефекти. Потрошувачите забележуваат дека кремот GigaMax да се зголеми пенисот и да се врати потенцијата има голем број на предности, на пример:

 • добро толерира, бидејќи има сосема природен состав;
 • оди добро со алкохол;
 • првите резултати се забележуваат по 3-4 дена употреба;
 • лекот навистина делува.

Но, негативни критики за кремот GigaMax исто така се доста чести. Ова се должи на фактот дека купувачите дознаа за новиот производ од социјалните мрежи, а кремот не го купија на официјалната веб-страница. Како резултат, тие едноставно наидоа на лажен, и затоа не беа задоволни од добиениот терапевтски ефект. Некои забележуваат дека по употребата на лекот, здравјето се влоши - се појави гадење, аритмија, главоболка. Ова е можно само ако пациентот не ги прочитал упатствата и телото преку ткивото на пенисот зело доза 2-3 пати поголема од дневната норма.

Кога пишувате преглед за крем GigaMax, редакција Obzoroff.info користи вистински прегледи на клиенти, кои можат да се најдат на форуми или во социјални мрежи:

Јуриј Анатолевич Кириенко (андролог):

„Според моите согледувања, импотенцијата стана значително помлада. Дури и 30-годишни мажи доаѓаат со поплаки за слаба ерекција и предвремена ејакулација. Се разбира, ретко кој од нив се применува веднаш по појавата на непријатност. Тие често се само-лекуваат една или две години се додека ситуацијата не стане критична. Дрога GigaMax се покажа добро, бидејќи нема несакани ефекти, а ефективноста е многу висока. Покрај тоа, зголемувањето на пенисот е дефинитивен бонус на акцијата за крем GigaMax “.

Евгениј, 45 години, менаџер:

„После 40 години забележав дека не сум истиот. Не сакам секс, ерекцијата ми е слаба дури и наутро. Myена ми се измори од сè и почна да ме лекува. На форумот читав прегледи за GigaMax... Јас сам го купив, само требаше да платам. Резултатот ги надмина сите очекувања. Сега сум повторно „во тек“ и редовно имаме секс “.

Виктор 35 години, програмер:

„Забележав дека за да се појави ерекција, треба да се обидеш многу. Отпрвин мислев дека сум преголема работа, но кога проблемот опстојуваше и по одморот, отидов на лекар. Тој го препорача овој конкретен лек и рече дека потенцијата е ослабена поради недостаток на движење и физичка активност. Почнав да го земам, го забележав резултатот по неколкудневно лекување “.

Анатолиј, 30 години, спортист:

„Го забележав проблемот скоро веднаш. Мојот пријател беше секогаш подготвен порано, но тука едноставно не можев да ја контролирам ерекцијата, едноставно не беше таму. Момците советуваа GigaMax... Јас го купив затоа што сè уште имаше попуст. Глупости, си помислив, но почнав да ја користам како интимен лубрикант. Бев изненаден по 9 дена, кога на друг состанок забележав дека мојата елита на дурекс тешко може да се смести на главата на пенисот! “

Прегледи за крем GigaMax

Трансплантација на пенис - Трансплантација на пенис

Општо е прифатено дека има малку случаи на губење на пенисот. Во реалноста, процентот на мажи кои се соочуваат со ваков проблем е доста висок, но не е вообичаено да се зборува за ова на шолја кафе. Најчестите причини за губење на машкоста се траума, карцином на пенис и обрежување кои биле направени во нехигиенски услови.

Во пролетта 2018 година, лекарите од Универзитетот Johnон Хопкинс извршија комплексна операција - трансплантација на пенис со скротум и дел од абдоминалниот wallид. Од етички причини, скротумот бил трансплантиран без тестиси. Операцијата траеше четиринаесет часа, а во неа учествуваа 11 хирурзи.

Трансплантација на пенис

Вреди да се каже дека трансплантациите на пенисот се потешки од трансплантациите на густи органи. Во такви случаи, се користи васкуларизирана композитна алотрансплантација (VCA). Таквите операции вклучуваат и трансплантација на лице и екстремитет. Првиот успешен VCA беше извршен во 1998 година, но денес ваквите операции се доста ретки заради нивната сложеност.

Напредокот во медицината за трансплантација ја забавува потребата за имуносупресиви по каква било трансплантација на орган или ткиво. Во исто време, отфрлањето на графтот со VCA се забележува многу почесто отколку со густа трансплантација на органи (80% наспроти 10%). Имуносупресивната терапија има многу несакани ефекти, а со продолжена употреба, која е неопходна по трансплантацијата, може да доведе до артериска хипертензија, дијабетес мелитус, хиперлипидемија, остеонекроза, оштетување на бубрезите, бактериски и вирусни инфекции.

Ставот на медицинската заедница за трансплантација на гениталии (пенис или матка) е многу двосмислен, бидејќи отсуството на овие органи нема да доведе до смрт, за разлика од патологиите за кои е потребна трансплантација на срце или бубрег.

Треба да се каже дека со VCA, можно е да се применат имуносупресиви локално, додека се избегнува системскиот ефект. Можна интраваскуларна и поткожна администрација, како и површна локална терапија. Но, не треба да се очекува брзо воведување на овие методи во медицинската пракса, бидејќи во моментот нивната ефикасност не е докажана.

Историја на трансплантација на пенис

Искуството на лекарите на Универзитетот sон Хопкинс не беше прво во оваа област. Пред нив, трансплантациите на пенис беа извршени во Кина и Јужна Африка. Операцијата извршена во Кина од Јинг Баи заврши успешно и немаше знаци на одбивање кај примателот. Но, сериозните психолошки проблеми на пациентот доведоа до тоа лекарите да бидат принудени да го отстранат органот. Поуспешно беше искуството на Андре Ван дер Мерве од Јужна Африка. Неговиот пациент го изгубил пенисот како резултат на обредно обрежување, но операцијата му помогнала на младиот човек да се врати во нормален живот. Еректилната функција е обновена само три недели по трансплантацијата.

Обрежувањето на обредот е вообичаено во Јужна Африка. Во некои локални племиња, обрежувањето е задолжителен обред, без кој еден млад човек не може да стане маж. Постапката се изведува во нехигиенски услови, што предизвикува сепса, гангрена и бара ампутација на пенисот.

трансплантација на пенис

Васкуларизираната композитна алотрансплантација е прилично нов феномен, кој е поврзан со многу етички проблеми, особено во врска со трансплантациите на лице и пенис. Според социјалното истражување во Америка, само 50% од Американците се подготвени да ги донираат горенаведените органи, додека девет од десет испитаници се согласуваат да донираат бубрег или срце. Исто така, може да има психолошки проблеми кај примателите, што бара внимателна работа со секој кандидат за трансплантација.

Во моментов, постапката за трансплантација на пенис само се подобрува, но во иднина сигурно ќе стане широко распространета.

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Доктор-уролог Дмитриј Федорович Новитyук се занимава со дијагностицирање, лекување и превенција на болести на генитоуринарниот систем веќе 20 години.

Додадете коментар