Imosteon за третман на болести на зглобовите

Imosteon тоа е високо ефективен хондропротектор на зглобовите од најновата генерација, кој е направен во форма на гел. Неговото дејство е насочено кон елиминирање на специфични симптоми и причини за болести на мускулно-скелетниот систем. Лекот е достапен во форма на гел во цевки со волумен од 30 ml, што обезбедува удобна употреба на овој лек во третманот на болести на зглобовите.

Биолошки активен препарат заснован на лековити растенија ја обновува синовијалната капсула, го подобрува протокот на крв во погодената област, ја враќа флексибилноста и подвижноста на зглобовите, го ублажува воспалението и болката во зглобовите. Со редовна употреба, тој обезбедува сеопфатна поддршка за мускулно-скелетниот систем, забавувајќи ги дегенеративните процеси поврзани со стареењето. Крем Imosteon може да се користи и за терапија и за превенција на болести на зглобовите и 'рбетот.

Гел Imosteon за третман на зглобови

Болки во зглобовите предизвикуваат многу непријатности кај една личност, го комплицираат неговиот вообичаен живот. Воспалителни процеси, болка, оток, вкочанетост на движењата се само мал дел од проблемите што се јавуваат во случај на дисфункција на мускулно-скелетниот систем. Честа хипотермија, спортски тренинг, прекумерен физички напор, модринки, дислокации - овие фактори предизвикуваат дегенеративни процеси во зглобовите, пршлените, лигаментите. Иновативен гел ќе помогне во враќањето на нивната природна структура и функција Imosteon.

Цена на гел Imosteon и правила за испорака

Во 2020 година, Imosteon стана достапен за Русите и сега можете да го купите по прифатлива цена на веб-страницата на производителот.

Imosteon за третман на болести на зглобовите

Купете гел Imosteon за третман на заеднички болести во земјите на Европската унија за само 39 евра. Испораката од официјален дистрибутер важи на територијата на секоја земја, врските до страниците за нарачка се наведени во форма на список:

 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеАлбанија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеБугарија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеУнгарија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеГерманија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеГрција;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеШпанија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеИталија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеЛатвија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеПолска;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеПортугалија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеРоманија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеСловенија;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеХрватска;
 • Imosteon за третман на болести на зглобовитеРепублика Чешка.

За да нарачате гел Imosteon, следи:

 • одете на страницата на страницата каде што има образец за нарачка;
 • внесете ги вашите податоци (полно име) и телефонскиот број за контакт во соодветните полиња.

Следно, треба да почекате повикот на менаџерот, кој детално ќе ве информира за целта на производот, тековните промоции и ќе ги одреди адресата и начинот на испорака.

Цената на овој заеднички гел е 39 евра со вклучен попуст, бидејќи новите клиенти добиваат попуст од 50% од вкупната цена на лекот. Во зависност од далечината, вашата набавка може да се испорача со курир или поштенска услуга во рок од 3-7 работни дена.

Како работи гелот Imosteon за третман на зглобови?

Главната цел на лекот е да ги елиминира специфичните симптоми кои ги придружуваат болестите на мускулно-скелетниот систем и да ја вратат здравата динамика. Терапевтско и профилактичко дејство на гелот Imosteon врз основа на својствата на природните состојки и се изразува во следново:

 • елиминација на болката со враќање на функциите на рецепторите неврони;
 • подобрен проток на крв, што помага да се ослободи подпухнатоста;
 • нормализација на метаболичките процеси, поради што се зајакнуваат крвните садови и капиларите;
 • зголемување на производството на синовијална течност, враќање на својствата на синовијалната капсула.

Лекот има моќен антиинфламаторно и аналгетско дејство, го штити ткивото на рскавицата од дегенерација на хондроцитите.

Предности од гел Imosteon пред неговите колеги

Фармацевтскиот пазар секогаш нуди широк спектар на лекови за лекување на болести на зглобовите и мускулно-скелетниот систем. Повеќето од нив се развиваат врз основа на синтетички компоненти кои се акумулираат во телото и доведуваат до развој на разни болести. До неодамна, лековите се сметаа за популарни Hondrostrong, Artrovex и Arthrolon, детален опис може да се најде на веб-страницата Obzoroff.info.

Споредба на гел Imosteon с Artrovex и Arthrolon

На пример, Artrovex го олеснува воспалението, ја обновува структурата на ткивото на рскавицата, подвижноста на зглобовите, има антивирусно и антибактериско дејство. Гел има приближно слични својства Arthrolon... Лекот работи поинаку Imosteon во третманот на патологии на зглобовите:

 • гелот спречува уништување на ткивото на коските и 'рскавиците;
 • спречува абразија на главите на зглобовите;
 • отстранува од телото токсините кои го менуваат составот на синовијалната течност;
 • го подобрува снабдувањето со крв во погодените ткива;
 • нормализира метаболички процеси во телото.

Благодарение на уникатната формула за природен гел Imosteon, неговиот богат природен состав и одлични терапевтски својства, овој лек нема аналози на европскиот пазар. Затоа е популарен меѓу лекарите и пациентите кои забележуваат:

 • висока ефикасност на гелот во третманот на болести на зглобовите и мускулно-скелетниот систем;
 • брз терапевтски ефект по нанесувањето на кремот;
 • времетраењето на терапевтскиот ефект;
 • недостаток на несакани ефекти и контраиндикации;
 • можност за купување без рецепт на лекар;
 • прифатлива цена што привлекува многу купувачи од сите возрасти.

Овој гел е потполно безбеден бидејќи помина клинички испитувања и лабораториски тестови.

Состав и својства на гелот Imosteon

Да се ​​запре воспалителниот процес и да се врати природната сила и подвижност на зглобовите е задачата со која иновативен производ Imosteon успешно се справува. Според експертите, благодарение на комплексот активни состојки е можно да се добие висок терапевтски резултат дури и со напредни форми на болести на скелетниот систем. Дел Imosteon за третман на зглобови, вклучени се следниве активни состојки:

 • Екстракт од Арника Монтана. Ја стимулира синтезата на колаген. Елиминира воспаление, ја ублажува болката, ја враќа подвижноста на зглобовите, ја храни 'рскавицата.
 • Капсаицин. Ја подобрува регенерацијата на ткивата, помага да се врати функцијата на зглобовите. Има антиинфламаторно антибактериско дејство.
 • Глукозамин. Градежен материјал за коски и 'рскавични структури. Тоа помага брзо да ги елиминирате симптомите и да ги поправите оштетените клетки.
 • Масло од еукалиптус. Ја враќа циркулацијата на крвта, ја забрзува регенерацијата на коските, ја подобрува структурата на 'рскавицата, лигаментите и тетивите.
 • Екстракт од гинко билоба. Го активира протокот на крв, го забавува стареењето на клетките и помага при ублажување на воспалението.
 • Цитрал. Природен антисептик го олеснува отокот, симптомите на воспаление, синдромот на болка, го храни ткивото на рскавицата на зглобовите.
 • Ментол. Поради својствата на ладење, делува како анестетик, помага при ублажување на болката, грчеви во мускулите.
 • Кофеин Ја намалува сериозноста на болката во зглобовите,
 • Коњски костен. Го зајакнува снабдувањето со крв во заболените зглобови, го намалува воспалението, го олеснува отокот и болката.
 • Натриум хондроитин сулфат. Стимулира регенерација на ткивото на 'рскавицата, го подобрува продирањето на глукозамин во оштетените клетки.
 • Масло од црн дроб на ајкула. Враќа физичка активност, го инхибира развиениот артритис.

Состав на гел Imosteon

И покрај фактот дека компонентите на гелот имаат единствени индивидуални лековити својства, во комплексот тие го подобруваат дејството едни на други.

Индикации за употреба на гелот Imosteon

Иновативен гел Imosteon императив е да се користат стари лица, како и луѓе на кои им биле дијагностицирани болести на зглобовите од воспалителна природа:

 • артритис;
 • синовитис;
 • гихт;
 • бурзитис;
 • артроза;
 • плантарна фасцијатис (поттикнување на пета).

Beе биде корисно ако имате:

 • Болест на Рајтер или Бехтерев предизвикана од инфекции;
 • какви било акутни или хронични процеси, патолошки состојби;
 • проблеми што се појавија за време на спортски тренинг, физичка работа;
 • болести на мускулно-скелетниот систем;
 • модринки, истегнувања, дислокации.

Реставрацијата на зглобовите за време на периодот на рехабилитација по операцијата ќе биде побрза и поуспешна доколку се користи Imosteon... Лековите ќе помогнат во екстремно напредни случаи, па дури и повеќе, ако се присутни само благи симптоми: крцкање на зглобовите за време на движење, мала болка при одење или во мирување.

Несакани ефекти и контраиндикации

Според експертите и прегледите на пациентите, лекот Imosteon за зглобовите е потполно безбеден поради неговиот природен состав. Затоа, тој практично нема контраиндикации. Треба да се воздржите од употреба на патентиран лек ако:

 • пациентите имаат алергиска реакција на која било компонента која е дел од составот;
 • тоа се деца кои сè уште не наполниле 14 години.

И покрај фактот дека активната формула на гел од зеленчук делува локално и локално, тоа нема негативно влијание врз телото на мајката и детето. Сепак, за време на бременост и лактација, мора да се користи со претпазливост и под надзор на лекарот што посетува, за да се избегне развој на алергиски состојби.

За време на употребата, не се идентификувани несакани ефекти. Imosteon не предизвикува негативни реакции и манифестации, на пример, осип, иритација, хиперемија на кожата, изгореници.

Упатства за примена на гел Imosteon

Забелешката за препаратот содржи детални упатства како правилно да се примени биогел Imosteon за зглобовите.

 • Исцедете мала количина гел на прстите.
 • Нежно се шири низ целата погодена област.
 • Нежно масирајте во кожата со кружни движења.
 • Треба да користите лекови дневно, повторувајќи ја постапката три пати на ден.

Времетраењето на третманот е 1 месец. Во зависност од индивидуалните индикации, може да се зголеми до 90 дена.

Мислење на лекари и прегледи на клиенти за ефективноста на гелот Imosteon

Купувачите не се во можност професионално да ги проценат својствата на таблетите или кремите што им ги нуди пазарот. Но, тие оставаат практични и корисни повратни информации за ефектот на лекот и резултатите по неговата употреба. Само специјалисти се способни компетентно да го карактеризираат лекот.

Прегледи на клиенти за употребата на гелот Imosteon

Уреднички одбор на медицинско списание Obzoroff.info при опишување на предностите на гелот Imosteon користи прегледи објавени на тематски форуми или социјални мрежи.

Егор Селиванов, 28 години, Русија:

„Јас сум спортист и имам напорен тренинг и животен распоред многу години. Кога се појавија болки во зглобовите, почнав да го користам гелот Imosteon... Резултатот ги надмина сите мои очекувања: по 3 месеци заборавив на болката и отокот “.

Олга Макарова, пензионерка, 62 години, Латвија:

„Зглобовите болат многу години, пробав многу креми, но само помогнав Imosteon... Сега заборавив на артритисот, има можност да одам многу без да доживеам болка и непријатност “.

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Јаровој Дмитриј Михајлович е ортопедски трауматолог со над 10 години искуство. За време на неговата медицинска пракса, тој изврши повеќе од 800 успешни операции.

Тој е специјализиран за третман на мускулно-скелетни патологии, има професионални вештини за ортопедија, фармација и трауматологија. Обезбедува итна помош за повреди, дијагностицира и помага при болести на мускулно-скелетниот систем, како што се: артритис, артроза, остеохондроза.

Вежбање конзервативен и хируршки третман на фрактури на коски и екстремитети. Обезбедува медицинска помош за оштетување на менискусите или вкрстените лигаменти.

Додадете коментар