Артропантен крем за артритис и болки во зглобовите од маралови рогови

Артропант е крем за болка во зглобовите, кој содржи маралови рогови кои се користат за лекување на артритис. Во овој преглед, детално ќе разгледаме: опис на кремот, составот и компонентите, неговиот ефект врз телото, како и каде да купите вистински лек, како и упатства и прегледи. Balm Artropant е биолошко средство во форма на крем, кој, поради својот уникатен состав, ја елиминира болката и непријатноста што се појавуваат во зглобовите, а исто така помага во обновување на ткивото на коските и 'рскавиците. Тој должи такви чудесни својства на ретка состојка - маралови рогови од кои исто така се прави крем Artrovex за третман на зглобови.

Ако некој не знае, тогаш црвениот елен е еленот Алтај, неговите млади рогови, кои сè уште немале време да станат рогови, се нарекуваат рогови, кои се исполнети со крв внатре. Како по правило, тие се сечат кон крајот на мај - почетокот на јуни, во зори. Нивната тежина достигнува и до 9 килограми. Со сето ова, тој е апсолутно безболен и не носи никаква штета на еленот. Сè од што се направени рогови има најсилни лековити својства.

Исто така постои и аналог на овој мелем: Гел пантогор за болки во зглобовите, кои се продаваат главно во Русија и земјите од ЗНД.
крем Артропант за болка во зглобовите

Каде можете да купите вистински Артропант за артритис

Оригиналниот крем Artropant не е лесен за купување, се продава само на едно место: на веб-страницата на производителот. Бидете исклучително внимателни и да не наидувате на фалсификати, од кои има многу сега, особено на социјалните мрежи и на страниците за вести во форма на pop-up реклами. Бидете секогаш здрави! Цената на Артропант е од илјада рубли во Русија и од 400 гривни во Украина, цена на мелем за третман на зглобови во други земји, проверете ја веб-страницата на производителот.

Купете Артропант на веб-страницата на производителот за промоција

Гел Artropant за споеви може да купат жителите на Индонезија.

Артропантен крем за артритис и болки во зглобовите од маралови рогови

Артропант: Корисни својства на мелемот 

Артропант, своите лековити својства им ги должи на маралските рогови, кои се дел од нив. Еднаш во човечкото тело, крвта на еленот почнува да прави чуда: ги коригира физиолошките абнормалности што се појавуваат во коскеното ткиво и ги враќа на клеточно ниво. Покрај тоа, тој го зајакнува имунитетот, лекува рани, ја подобрува интелектуалната и физичката состојба, ја зголемува сексуалната активност и практично го запира стареењето на телото.

За подготовка на лекови се користи прашок од рогови, кој се добива со зачувување на пантолонот. Тие се претходно варени, а потоа се сушат два месеци. Пред да готвите, свежо исечените рогови се целосно завиткани со завои, така што сунѓерестата круна на роговите не пукне. Тие се готват со причина, но за да ги зачуваат своите вредни својства. Овој процес трае три дена: тие се потопуваат во врела вода неколку минути, потоа се ладат и така се додека не заврши процесот на готвење.

Од што се состои артропантотОпис на лекот Артропант и неговите корисни својства

Според своите својства, Артропант е уникатен лек подготвен според античките рецепти на народите од северозападниот дел на Сибир со користење на најсовремени медицински технологии.

Активната компонента е извлечена од гликозаминогликан, како што веќе беше споменато погоре, од роговите на еленот Алтај, кој продира длабоко во заедничката празнина. Преку бројни клинички испитувања, емпириски е откриено дека кремот Artropant од болка во зглобовите, овозможува 95% регенерација на 'рскавичното ткиво во рок од 1-2 месеци, во зависност од стадиумот на болеста.

Исто така, Artropant содржи екстракти од лековити растенија. Оригиналната формула помага кремот да навлезе низ кожата во специфични области на зглобната капсула. Тоа директно влијае на клетките на коските и 'рскавичните ткива, предизвикувајќи процес на нивно обновување, а исто така има и антиинфламаторни и аналгетски својства.

Артропант за болка во зглобовите и нејзината ефикасност

Посебно внимание треба да се посвети на посебните предности на кремот Артропант, поради што е популарен во третманот на болести на зглобовите:

 1. 100% природен состав Artropant, бидејќи не вклучува синтетизирани супстанции и конзерванси.
 2. Прифатлива цена, бидејќи лекот не содржи конзерванси во неговиот состав, производителот е принуден да го продаде производот што е можно поскоро, затоа, тој често спроведува разни промоции и го продава со добар попуст (рокот на траење е само 180 дена).
 3. Брз ефект. За само 30-40 дена, можете да почувствувате опиплив ефект.
 4. Третман и закрепнување, а не маскирање на знаци на симптом. Повеќето познати аптечни лекови за надворешна употреба обично "ги кријат" знаците на болеста, но не го лекуваат, а кремот Артропант има лековито дејство.

Составот на мелем Artropant од артритис 100% органски

природниот состав на мелем Артропант за болка во зглобовите

Главните компоненти на овој лек се: глукозамин и хондроитин содржани во големи количини во маралови рогови. Заедно, тие имаат "директивен" ефект врз 'рскавичното ткиво, со што се елиминираат ваквите негативни фактори како што се: чувството на болка и вкочанетост на екстремитетите, со нивното ограничено функционирање, враќајќи ги на подвижност:

 1. Значи, хондроитин е одговорен за стимулирање на производството на хијалуронска киселина во организмот. Неговото дејство е насочено кон зајакнување на сврзните ткива, тетивите и 'рскавицата. Ублажува болката и делува како антиинфламаторно, а исто така го обновува ткивото на рскавицата.
 2. Глукозамин е одговорен за забрзување на апсорпцијата на хранливите материи во сврзното ткиво на зглобовите. Спречува развој на болести, се спротивставува на манифестациите на артритис.

Исто така, Артропант ги содржи следниве елементи што му ги даде флората на Алтај:

 • Марш кинкфеил го елиминира воспалителниот синдром и едемот.
 • Екстрактот од детелина има антиинфламаторно дејство и ја отстранува штетната урична киселина од организмот, што само ги подобрува ефектите на болести како што се артритис и гихт.
 • Екстрактот од камилица совршено го олеснува воспалението.
 • Гинко билоба ги зајакнува wallsидовите на крвните садови.
 • Концентрат за уснеа промовира брзо отстранување на воспалението и заздравување на раните.
 • Печурката Реиши ја заситува кожата со минерали и помага во намалување на отокот, има ефект на заздравување на раните.
 • Екстрактот од Burdock е познат по своите својства за ослободување од болка и заздравување на раните.
 • Отровот од коприва е извор на мравја киселина, која ја ублажува подпухналоста со директно влијание врз засегнатата кожа.
 • Кмин ги тонизира зглобовите.
 • Екстрактот од кантарион е познат по своите антиинфламаторни и лековити својства.
 • Маслото од смрека е моќно средство за дезинфекција.
 • Шилаџит е познат по своите анестетички својства.
 • Екстрактот од црн пипер има затоплување и ја подобрува циркулацијата на крвта.

Кому му е потребен лек за болка во зглобовите

Неопходно е да се користи мелем и за целите на лекување и за спречување на болести. Се препорачува за постари лица, кога зглобовите стануваат помалку еластични, луѓе со прекумерна тежина и седентарен карактер, како и спортисти, спортисти со разни повреди. Нема контраиндикации за употреба.

Поради својот природен состав, Артропант нема контраиндикации, тој е апсолутно безопасен и хипоалергичен.

упатства за употреба крем за болка во зглобовите artropant

Кремот е наменет за само-употреба дома. За да се постигне максимален ефект, во согласност со упатствата, тој мора да се примени во курс од 30 дена се додека резултатот не се постигне целосно.

Апликација во курс од 30 дена, според упатствата, го дава следниов резултат:

 • Подобрување на снабдувањето со крв.
 • Враќање на 'рскавицата.
 • Враќање на еластичноста на зглобот.
 • Елиминација на болка, оток и воспаление.
 • Спречување на раст на 'рбетни коски.
 • Подобрување на подвижноста на зглобовите.
 • Нормализација на циркулацијата на крвта, регенерација на васкуларната еластичност.
 • Елиминација на сите видови иритации што се јавуваат на површината на кожата.

Осврти на лекари за ефикасноста на мелемот Артропант

Во оваа статија на списанието Мед-Инфо со Норбеков, детално се дискутира за ефектот на мелемот и неговите корисни својства, а тука можете да прочитате и вистински осврти за Артропант од оние кои се обиделе на себе со чудесниот ефект на мелемот за обновување на зглобовите во здравствената програма со Елена Малишева

Истражување за третман на остеохондроза и ревматизам со Артропант

Метод на испорака на крем artropant

Квалитетот на производот е потврден со потребните лабораториски тестови, затоа Артропант го има сертификатот претставен подолу.

сертифициран квалитетен мелем artropant

Народни лекови за болки во зглобовите

Зглобовите можат да болат со разни болести: гихт, артроза, артритис. Причините за развој на заеднички болести се исто така двосмислени (инфекција, голем стрес, траума, долгорочен недостаток на одредени компоненти во храната, наследност). За спречување на такви болести, потребно е да се третира навремена ангина, АРВИ, за да не се развијат компликации. Исто така, треба да бидете внимателни за да избегнете повреди. Треба да го дистрибуирате товарот оптимално за вашето тело, да јадете целосно и избалансирано.

Краток опис на болести на зглобовите

 • Подаграта е болест поврзана со таложење на солени кристали (урична киселина) во зглобовите. Со оваа болест, се јавува силна болка во зглобовите. Нападите се почести во текот на ноќта, засилени по хипотермија и напор.
 • Артритисот е воспаление на ткивата на зглобот. Во утринските часови, едно лице чувствува вкочанетост и болка. Кога малку се релаксира, подвижноста се подобрува, болката станува сè помала. Но, со големи оптоварувања, болката се зголемува.
 • Артрозата е болест во која 'рскавицата е оштетена, месото е целосно избришано. Болката се јавува при напор. На одмор, се намалува. Почеста кај постарите лица. Може да доведе до заедничка деформација и имобилизација.
 • Ревматизмот е болест што се развива по влегувањето на стрептококот во човечкото тело. Со него, не се засегнати само зглобовите, туку и други органи. Може да се развијат срцеви мани.

Потребна е консултација со лекар. Пред третманот, потребно е да се утврди точна дијагноза и да се открие причината. Пристапот кон третманот треба да биде сеопфатен со употреба на крем Артропант. Исто така, постојат традиционални и народни методи на заеднички третман:

 • Третман со burdock и зелка. Многу луѓе пријавуваат олеснување на болката. Методот е едноставен, апсолутно безопасен. Лисјата на овие растенија се завиткани околу зглобот. Врвот мора да се завитка со нешто за да се загрее (папучен или волнен шал). Затоа, оставете неколку часа (можете преку ноќ).
 • Триење со јод и амонијак. Амониум алкохол се користи 10%, а јод е потребен 5%. Треба да ги купите и двете во две шишиња, да се мешаат во еднакви делови, да почекате XNUMX дена течноста да стане транспарентна. Потоа можете да ги подмачкувате болните места (три или два пати на ден). Не можете да направите компресија (може да има изгореници).
 • Лек за корен од шипинка. Корените треба да се ископаат во есен или пролет. Тие треба да се исплакнат. Во составот додадете лисја од бреза со смрека. Неопходно е да се меле сè и да се наполни суровината со вотка. Од горе, вотката треба да ја покрие тревата со два прста (попречно). 9 дена има инфузија. Следно, треба да ја затегнете инфузијата. Она што останува е повторно исполнето со вотка (ова може да се направи уште 2 пати). Агент се користи за облоги на областа на болни зглобови.
 • Третман на зглобовите со желатин. На салфетка што е навлажнета со топла вода, треба да истурите фин желатин. Нанесете го на спојот, покријте го со восочена хартија или целофан. Завиткајте со волнена шамија. Таквиот компрес треба да се прави цела недела ноќе. Врела вода треба 125 грама, желатин - две лажички. Истурете, инсистирајте. Земете пред јадење 30 дена.
Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Јаровој Дмитриј Михајлович е ортопедски трауматолог со над 10 години искуство. За време на неговата медицинска пракса, тој изврши повеќе од 800 успешни операции.

Тој е специјализиран за третман на мускулно-скелетни патологии, има професионални вештини за ортопедија, фармација и трауматологија. Обезбедува итна помош за повреди, дијагностицира и помага при болести на мускулно-скелетниот систем, како што се: артритис, артроза, остеохондроза.

Вежбање конзервативен и хируршки третман на фрактури на коски и екстремитети. Обезбедува медицинска помош за оштетување на менискусите или вкрстените лигаменти.

Додадете коментар