Крем ARTRAID за третман на зглобови: состав, цена, прегледи

ARTRAID тоа е препарат за третман на зглобови направени со природни состојки. Се произведува во форма на крем со пријатна арома и лесна конзистентност. Неговата главна цел е превенција и третман на артроза, остеохондроза и артритис. Се препорачува за стари лица, спортисти и сите што чувствуваат болка во зглобовите, а исто така страдаат од „грчеви и крцкања“.

Крем ARTRAID со прополис за третман на зглобови има непобитни предности:

 • Составот не содржи хормони и хемиски компоненти.
 • Не предизвикува алергиски реакции на кожата.
 • За 4 дена од употребата, подпухналоста и болката исчезнуваат.
 • Подвижноста на зглобовите се враќа во рок од 2-3 недели.
 • Помага при обновување на процесот на екскреција на соли, а со тоа спречува развој на остеохондроза.
 • По 1-2 курсеви на 30-дневна терапија (во зависност од сложеноста на формата на болеста), погодените 'рскавични ткива се скоро целосно обновени.

Каде да купите крем ARTRAID?

На дрога ARTRAID од компанијата ЗДОРОВ, купувајте само на официјалната веб-страница на производителот, за да не купите лажен. Производите на фармацевтската компанија Здоров се популарни, па затоа се повеќе се напаѓани од измамници кои под маската на оригинален производ продаваат лажен. За да не се соочите со такви недоразбирања, нарачајте го кремот директно од производителот!

купи крем ARTRAID

Цена од 1 пакет ARTRAID ЗДОРОВ на официјалната веб-страница со 50% попуст за нови клиенти е 990 рубли.

Вашата нарачка ќе биде испратена со руска пошта, можна е достава на курир во некои градови - прашајте го вашиот консултант за ова. Не треба да плаќате за набавката однапред, само откако ќе добиете испорака на готовина или готовина до курир! Во просек, испораката трае до 10 дена.

Принцип на работа ARTRAID на зглобовите

Крем ARTRAID препорачано од водечки експерти од областа на ревматологијата, како едно од најефикасните средства за третман на болести на мускулно-скелетниот систем. Развојот на такви болести како остеохондроза, артритис и артроза "зборува" за слични симптоми. Карактеристична криза се наоѓа во зглобовите, нивната подвижност се намалува, се појавуваат болки и воспаленија на оштетената област.

ARTRAID® од ЗДРАВЈЕ - крем за третман на зглобови

На дрога ARTRAID делува на реставрација на зглобовите во фази:

 • По првите денови од неговата употреба, црвенилото на зглобот исчезнува и отокот се елиминира.
 • Регулирањето на екскрецијата на соли е обновено.
 • Карактеристичното крцкање на колената исчезнува.
 • Појавата на подмачкување на зглобовите е нормализирана.
 • Со текот на времето, изгубената подвижност на мускулно-скелетниот систем се враќа.
 • Недостатокот на минерали и витамини се надополнува.
 • Регенерацијата на ткивото на 'рскавицата е забрзана.

Крем ARTRAID почнува да дејствува во рок од 15 минути по примената на заболените формулации.

Што е вклучено ARTRAID

ARTRAID® од ЗДРАВЈЕ - крем за третман на зглобови

Составот на лекот ARTRAID вклучува цел комплекс на природни активни супстанции.

 • Пчелин восок е главната компонента на сите медицински производи на компанијата Здоров. Ја омекнува кожата, благодарение на што компонентите продираат побрзо и подлабоко во густите слоеви на кожата. Го враќа имунитетот, го подобрува процесот на регенерација на клетките на коските и 'рскавицата.
 • Екстракт од масло од прополис. Започнува метаболички процеси во ткивата на оштетениот зглоб, ја обновува неговата структура и помага да се нормализира формирањето на лубрикант од абење на коските.
 • Екстракт од Burdock. Го регулира процесот на екскреција на штетни соли, со што се блокира нивното таложење во зглобот. Олеснува воспалението, отокот, болката и грчевите. Помага во подобрување на состојбата на ткивото на рскавицата.
 • Маслиново масло. Ефикасно ги отстранува штетните токсични материи, со исклучок на нивната понатамошна акумулација.
 • Екстракт од кантарион. Има прилично силно антиинфламаторно дејство. Тоа овозможува нормализирање на циркулацијата на крвта во садовите во најкус можен рок, поради што повеќе хранливи материи почнуваат да влегуваат во погодените клетки и ткива.
 • Екстракт од кинкфеил. Тоа е моќна анестетичка компонента на кремот. Елиминира болка, го подобрува целокупното здравје во случај на проблеми во функционирањето на мускулно-скелетниот систем.
 • Екстракт од хме. Доставува витамини Ц, Б и елементи во трагови како калиум, калциум и магнезиум во 'рскавицата и коскеното ткиво на заболените зглобови. Исто така, ја ублажува болката и грчевите во погодената област.
 • Кедрова смола. Блокира воспаление и непријатност што се јавува при егзацербации на артритис, остеохондроза и артроза. Го зајакнува имунолошкиот систем.
 • Екстракт од мајчина душица. Во народната медицина, тинктурите на ова лековито растение се користат за лекување на радикулитис, невритис. Исто така, има добар аналгетски ефект.

Се должи на фактот дека компонентите на кремот ARTRAID зајакнување на едни со други активности, зголемување на ефикасноста на неговата употреба во третманот на заболените зглобови.

Инструкции за Artraid и некои контраиндикации

ARTRAID® од ЗДРАВЈЕ - крем за третман на зглобови

Активните состојки минуваат низ кожата трансдермално во 'рскавицата и коскеното ткиво.

 1. Користете крем ARTRAID потребни 2 пати на ден.
 2. За поголема ефикасност, производителот препорачува триење во производот најмалку 10 минути.

Според податоците од истражувањето, по околу 3 недели пациентот ќе заборави на болката во зглобовите, нивната подвижност и еластичност ќе се вратат.

Лекот нема посебни контраиндикации, бидејќи содржи исклучиво природни компоненти. Со негова помош, можете да добиете третман за артритис и артроза за луѓе од било која возраст, бремени жени, доилки, пациенти со истовремени болести.

Но, можна е индивидуална нетолеранција кон посебна компонента. Отсуството на алергиски реакции можете да го проверите со примена на мала количина на производот во областа на кожата. Ако кожата не се појави црвена, изгореници или осип, лекот е потполно безбеден. Во некои случаи, како што е артритисот, се препорачува крем Hondrostrongшто има подобра ефикасност.

ARTRAID® од ЗДРАВЈЕ - крем за третман на зглобови

Производителот на производот, компанијата „Здоров“, во текот на истражувањето откри дека 96% од пациентите кои учествуваат во тестовите на кремот, по 21 ден, почувствувале подобрување на работата на мускулно-скелетниот систем.

Кремот покажа добри резултати (повеќето од испитаниците имаа целосно обновено ткиво на 'рскавица) и беше одлучено да се пушти на пазарот.

Вистински прегледи на клиенти

ARTRAID® од ЗДРАВЈЕ - крем за третман на зглобови

Ирина, 34 години:

Пред неколку години почнав да чувствувам силна болка во колената. Без инјекции или апчиња помогнаа. Сензациите за болка исчезнаа од нив само некое време. Запознав реклама за Артрејд на Интернет. Една недела откако го користев, почнав да се движам повеќе. Завршен целосен курс. Сега повторно ги носам моите омилени чевли!

 

 

 

 

 

ARTRAID® од ЗДРАВЈЕ - крем за третман на зглобови

Андреј, 32 години:

Тој работел 10 години во магацин и започнал да ја надминува болката во лакотниот зглоб. Не сакав да одам на лекар долго време, но морав. Беше невозможно да се работи. На клиниката и беше соопштена дијагнозата - артроза, а јас сè уште немам четириесет години! Пиев лекови против болки подолго време, но тие имаа негативен ефект врз црниот дроб. На крајот, прочитав една статија за Артраде, и таа го даде посакуваниот ефект. Добив нова работа, каде што има помалку физичка активност и се чувствувам одлично.

 

 

 

 

 

ARTRAID® од ЗДРАВЈЕ - крем за третман на зглобови

Василиј, 45 години:

Јас сум фотограф и патувам многу. Премина земјата далеку и широко, беше само во 9 земји. Нормално, овој ритам на живот негативно влијаеше на состојбата на зглобовите, особено на колкот. Во принцип, сè уште водам активен животен стил, се занимавам со спорт, работам во земјата, но вечерта зглобот почна да боли, така што беше тешко да се оди. Ми го препорачаа Артрејд. Нарачав три цевки. Двајца сè уште лажат, бидејќи едното беше доволно за лекување.

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Јаровој Дмитриј Михајлович е ортопедски трауматолог со над 10 години искуство. За време на неговата медицинска пракса, тој изврши повеќе од 800 успешни операции.

Тој е специјализиран за третман на мускулно-скелетни патологии, има професионални вештини за ортопедија, фармација и трауматологија. Обезбедува итна помош за повреди, дијагностицира и помага при болести на мускулно-скелетниот систем, како што се: артритис, артроза, остеохондроза.

Вежбање конзервативен и хируршки третман на фрактури на коски и екстремитети. Обезбедува медицинска помош за оштетување на менискусите или вкрстените лигаменти.

Додадете коментар