Уред Сојуз-Аполо за враќање на ерекцијата и зголемување на пенисот

Современиот живот диктира свои правила, ние често мора да се фокусираме на влошување на здравјето, кога се појавија првите симптоми на болеста. Многу мажи се соочуваат со проблеми во интимната сфера, без оглед на возраста. Научниците се погрижија за претставниците на силната половина на човештвото, развија апарат за комбинирана вакуум-магнетна терапија со наизменичен вакуум и патувачко пулсирачко магнетно поле, наречено „Сојуз-Аполо“.Уред Сојуз-Аполо за обновување на ерекцијата

За кого е погоден уредот за физиотерапија Сојуз-Аполо?

 • Мажи на возраст од осумнаесет до шеесет и пет години;
 • Луѓе кои водат седентарен начин на живот;
 • Со метеж во карличната област;
 • Со дебелина и еректилна дисфункција;
 • Пациенти со аденом на простата;
 • Со болести на бубрезите и мочниот меур.

Историјат на изгледот на уредот Сојуз-Аполо

Првично, уредот беше развиен од Институтот за медицински научни истражувања за астронаути кои се вратиле од орбитата. Методот се заснова на рехабилитација со магнетно-вакуум, што овозможува подобрување на здравствената состојба во најкус можен рок. Советските лекари-сексопатолози, под покровителство на познатиот научник Ростислав Васиyeевич Беледа, измислија пантолони за рехабилитација, кои ги именуваа со мистериозниот збор „Чибис“. Врз основа на оваа единица, развиен е иновативен уред „Сојуз-Аполо“.

Сојуз-Аполо пумпа за забрзување на растот на пенисот

Како работи уредот за зголемување на пенисот?

Како дел од постапката, пациентот добил импулси на магнетни зраци и вакуумско дејство на перинеумот. Крв течеше во карличните органи, активиран е одлив на лимфа, метаболички процеси се забрзуваат. По завршувањето на еден курс, мажите забележаа зголемување на сексуалната желба, зголемена потенција и исчезнување на проблемот со предвремена ејакулација. По некое време, апаратот започна да се користи во терапија на нарушувања на интимната сфера на „земните“ мажи.

Индикации за употреба:

 • Воспалителни процеси во генитоуринарниот систем;
 • Еректилна дисфункција;
 • Холестеролни плаки на васкуларниот wallид;
 • Предвремена ејакулација;
 • Аденом на простата;
 • Недостаток на потенција.

Контраиндикации:

 • Кожни болести во акутниот период;
 • Онколошки заболувања.

Предности на уредот за физиотерапија Сојуз-Аполо

Дејството на уредот е насочено кон брзо ослободување од здравствени проблеми. Еден курс вклучува седум до десет постапки, но просечниот број на сесии се избира поединечно. Веќе по првиот ден од користењето на апаратот Сојуз-Аполо, ќе почувствувате подобрување на состојбата на телото, зголемување на активноста и зголемување на времетраењето на сексуалниот однос. Уредот помага не само да се отстранат симптомите на простатитис, туку и целосно да се лекува - неговата главна разлика од конкурентите. Една употреба на уредот гарантира висок квалитет на сексуален однос. Погледнете сами со купување иновативен развој на современи научници. Со нас ќе се чувствувате како сексуален гигант, без разлика колку години имате. Постојана ерекција, долготраен однос, доволно време на ејакулација ќе ве направат вистински Аполо во кревет! Друга неоспорна предност на производот е целосно отсуство на несакани ефекти.

Карактеристики на уредот за подобрување на ерекцијата:

 1. Зајакнување на заштитните функции на телото.
 2. Да се ​​ослободиме од проблемот со често мокрење со зајакнување на мускулите на карлицата.
 3. Враќање на структурата на тестисите преку регенерација на клетките.
 4. Подобрување на квалитетот на спермата, производството на сперма се активира.
 5. Активирањето на циркулацијата на крвта во перинеалниот регион е одлична превенција од хемороидна болест.
 6. Спречување на аденом на простата. Специјални клетки на макрофагите ги уништуваат оштетените клетки на бенигна неоплазма на простата. Аденомот забележливо се намалува во големина без операција, а потоа целосно се повлекува. Веројатноста за нејзина трансформација во карцином е намалена за деведесет и девет проценти.
 7. Најсилниот проток на крв во перинеумот го активира природното обновување на зафатеното ткиво на тестисот. Овој процес се одвива поради обновување на имунитетните клетки: макрофагите „апсорбираат“ оштетени клетки, лимфоцитите ги откажуваат факторите на раст кои ја регулираат поделбата на преживеаните цели клетки. На опишаниот начин, оштетеното ткиво се обновува, скротумот се обновува.

Прегледи на пациенти и лекари за апаратот Сојуз-Аполо

Антон Игоревич, 55 години

Иронично, работам како сексуален терапевт. Се соочив со проблемот на кршење на потенцијата по стара повреда на препоните. Познавајќи ја целата историја на апаратот Сојуз-Аполо и неговото влијание врз потенцијата, решив да го пробам. После третата сесија, не го препознав своето тело! Сексуалната активност е значително зголемена, јас би можел да влезам во интимност два или три пати неделно, наспроти еднаш на секои две недели. Тоа беше победа! Отсега натаму, јас смело го препорачувам уредот на пациентите, тврдејќи дека е препорачливо да се користи не само од моето сопствено искуство, туку и од истражувањето спроведено во оваа област.

Пјотр Иванович, 65 години

Пред околу три години, лекарите ми дијагностицираа страшна (како што ми се чинеше тогаш) дијагноза. И тој звучеше „Аденом на простатата“. Ги прочитав сите, слушнав многу пријатели кои имаат слично болно. Она што штотуку го направив: пиев апчиња, се лекував со билки, но товарот остана таму дури и сега. Времето помина, а еден колега на работа, чија сопруга е лекар, ме советуваше да го пробам новиот апарат Сојуз-Аполо. И што мислите вие? Мојот аденом значително се намали во големина, а потоа целосно исчезна! Немаше ограничување на моето задоволство. Не, на почетокот не можев да верувам дека е вистина. Отидов во друга медицинска установа на преглед, но дури и таму ми потврдија: нема повеќе аденом! Сега сакам да однесам еден курс за еден месец, а вториот малку подоцна, со цел да го вратам моето интимно здравје. Се чувствувам не 65, туку XNUMX.

Олга Андреевна, 53 години

Сојуз-Аполо за мажи ми го советуваше пријател-медицинска сестра. Таа работи во одделот за урологија во една од болниците. И јас и верував! Знаете мажи ... Додека не избувне грмотевицата, тие нема да преминат. Мојот сопруг не беше исклучок. Неодамна, тој започна да има проблеми со ерекцијата. Таа беше, но брзо исчезна. Исто така, загрижени се влечењата во долниот дел на стомакот. Уредот го нарачавме по совет на гореспоменатиот пријател. Можеме да кажеме дека ја убедив сопругата да се лекува. По првата употреба, тој забележа подобрувања. Да, исто така можам да кажам дека сега сексот е во нашиот живот, и не како порано ... Благодарност до креаторите на уредот за ваквото чудо!

Како да нарачате уред со достава?

Нема да ви треба многу време за да го купите уредот. Треба да отидете на веб-страницата на производителот, да ги оставите телефонскиот број и името во образецот за нарачка. Откако ќе оставите барање, специјалист за компанија ќе ве контактира за да ги разјасни деталите за нарачката и одговорите на сите прашања. Редоследот се формира во најкус можен рок. Испораката во земјата е бесплатна. По испорака со курир, можете да го прегледате уредот, да ја видите придружната документација, сертификати за сообразност, копија од лиценцата, сертификат за квалитет на производот.

Прашања за самата апликација по купувањето обично не се појавуваат: целиот алгоритам на дејства е опишан во упатствата. Во исто време, специјалистите секогаш се среќни да им помагаат на клиентите, обезбедувајќи им информации и морална поддршка. Побрзајте да го почувствувате ефектот на уредот за да ја подобрите потенцијата. Со уредот Сојуз-Аполо, квалитетот на животот веднаш ќе се промени. Види и самиот!

Уред Сојуз-Аполо за враќање на ерекцијата и зголемување на пенисот

Индикации за употреба на машината за зголемување на пенисот

Сексуална дисфункција кај мажи предизвикана од васкуларни заболувања и неврогени нарушувања:

 • нарушувања на сексуалниот нагон (намалено либидо);
 • еректилна дисфункција (вклучително и слабеење на ерекцијата);
 • нарушувања на ејакулацијата (предвремена ејакулација, продолжен однос, недостаток на ејакулација);
 • нарушувања на оргазмот;
 • хронични заболувања на пределот на гениталиите (вклучително и абактни хроничен простатитис).

Контраиндикации за употреба на уредот:

 • системски болести на крвта;
 •  алкохолна интоксикација;
 • присуство на вградени пејсмејкери;
 • акутни гнојни-воспалителни болести;
 • малигни неоплазми.

Технички карактеристики на уредот за комбинирани ефекти на вакуум-магнетна терапија со наизменичен вакуум и патувачко пулсно магнетно поле:

 • Уредот се напојува од мрежа на наизменична струја од 220 волти со фреквенција од 50 Hz.
 • Енергијата што ја троши уредот од електричната мрежа не надминува 30 VA.
 • Масата на уредот без пакување не е поголема од 3 кг.
 • Внатрешни димензии на колбата: должина 200 mm, дијаметар 50 mm.
 • Вредноста на амплитудата на магнетната индукција во геометрискиот центар на секој од петте делови на индукторот - изворот на магнетното поле - (30-9) mT.
 • Максимална стапка на повторување на импулсите на магнетното поле во секој извор на индукторот (6-10%) Hz.
 • Вакуум во колбата, прилагодлив од минус 100 hPa до минус 350 hPa. Дозволено е чекор од 50 hPa и отстапување од номиналните 50 hPa.
 • Уредот обезбедува наизменична работа: 20 мин (максимум) - работа, 10 мин - пауза (за третман на амбулантско основа). По поставеното време на работа, машината автоматски ја запира постапката.

Комплетен сет на вакуумската пумпа Сојуз Аполо:

 • 1 - контролна единица;
 • 2 - индуктор;
 • 3 - сијалица за пенис;
 • 4 - заптивната смеса;
 • 5 - вакуумска цевка.

Уредот за комбинирано дејство на вакуум-магнетотерапија со наизменичен вакуум и патувачко пулсирачко магнетно поле е направен во форма на два меѓусебно поврзани блока - контролна единица и акција. Единицата за удари се состои од индуктор и пластична сијалица. Контролната единица и акционата единица се поврзани со електричен кабел и вакуумска цевка.

На горниот панел на контролната единица Сојуз-Аполо има: индикатор за статус на режим, индикатор за магнетно поле, копчиња за прилагодување режим. На задниот wallид на куќиштето на контролната единица има врска за поврзување на вакуумска цевка, индуктивен кабел, кабел за напојување и прекинувач за напојување.

Упатства за подготовка на апаратот Сојуз-Аполо за употреба

По превозот или долгорочно чување (повеќе од два часа) на температура под 10 Целзиусови степени, пред да го вклучите, чувајте го апаратот Сојуз-Аполо во просторија со температура од +10 до +30 степени најмалку два часа.

 1. Извадете ја гумената заптивка од колбата и исплакнете ги внатрешните и надворешните површини на колбата и заптивката со газа рампа навлажнета со детергент за домаќинство одобрен за контакт со кожата на телото и пенисот, а потоа исплакнете со проточна вода. Колбата мора да се избрише со салфетка, а заптивната смеса мора да се остави слободно да се исуши.
 2. Проверете дали има фит филтер во фитингот на задниот дел од контролната единица и поврзете цевка со фитингот. Ставете ја колбата со затегната заптивка во единицата за акција и поврзете ја со вакуумска цевка со контролната единица на апаратот Сојуз-Аполо.

Работни режими на апаратот Сојуз-Аполо

На горниот панел на апаратот Сојуз-Аполо има копчиња што овозможуваат промена на параметрите на факторите на терапевтски ефект. Уредот има два режима на работа: режим на почетно поставување и режим на работа. Префрлувањето помеѓу режимите се врши со копчињата "Start" и "Stop" на контролната табла.

Прилагодувањето на факторите на влијание ви овозможува да ја зголемите ефективноста на третманот за одреден пациент, како и да обезбедите удобност и безбедност на третманот.

 

Апарат за комбинирана вакуум-магнетна терапија со наизменичен вакуум и патувачко пулсно магнетно поле

Контролен панел на апаратот Сојуз-Аполо.

 • 1 - индикатор за статусот на режимот;
 • 2 - индикатор за магнетно поле;
 • 3 - копче за бројот на циклуси;
 • 4 - копче за фреквенцијата на импулсите на магнетното поле;
 • 5, 8 - копчиња за големо прилагодување на вакуум;
 • 6, 7 - намалени копчиња за прилагодување на вакуум;
 • 9 - копче за стартување;
 • 10 - копче "Стоп".

По вклучувањето на апаратот Сојуз-Аполо со прекинувач за напојување на задниот панел на контролната единица, индикаторот го прикажува бројот на две минути циклуси, стапката на повторување на пулсот на магнетното поле во херци, реткост во фаза на висок вакуум и реткост во фаза на низок вакуум во хектопаскали (1 hPa≈0,001 атмосфера), што уредот ќе го обработи откако ќе го притисне копчето „Start“.

Секој од наведените параметри може да се смени со притискање на соодветното копче:

 • потребниот број на двоминутни циклуси се поставува со копчето „Циклус“ во опсег од 1 до 10 циклуси со чекор од 1 циклус (препорачаниот број на циклуси е 10);
 • стапката на повторување на импулсите на магнетното поле се поставува со копчето „Фреквенција на полето“ (препорачаната стапка на повторување на импулсите на магнетното поле е 6 Hz);
 • магнетното поле се исклучува со поставување на вредноста "0 Hz" на индикаторот со копчето "Фреквенција на полето";
 • ретката фракција во големиот интервал на вакуум е поставена со копчињата „Машина за вакуум“ „▼“ и „▲“;
 • реткост во нискиот интервал на вакуум се поставува со копчињата „Вакуум мин“ „▼“ и „▲“;
 • Вакуумот се исклучува со поставување на вредноста на индикаторот „0“ со помош на копчињата „Машина за вакуум“ „▼“ за интервал на зголемен вакуум и „Вакуум мин“ „▼“ за интервал на намален вакуум. Треба да се запомни дека намалувањето на вредноста на вакуумот се јавува поради природно истекување на воздухот од колбата преку заптивката.

Откако ќе го притиснете копчето "Start", уредот влегува во режим на работа и со поставените параметри обезбедува извршување на постапката. Фреквенцијата на импулсите на магнетното поле во режимот на почетни поставки е избрана на оптимален начин за да се постигне максимален терапевтски ефект.

Метод за третман на еректилна дисфункција со апаратот Сојуз-Аполо

ВНИМАНИЕ: Забрането е користење на уредот кога пациентот користи вградени пејсмејкери.

Со цел да се избегне појава на несакани ефекти, забрането е да се спроведува повеќе од 1 постапка на ден.

Седнете на столче пред уредот за вашите раце слободно да ги достигнат копчињата на контролната табла на контролната единица. Пред да започнете со постапката, мора да го ставите (вметнете) гениталниот орган во пластична колба со заптивка. Ставете го пенисот во пластична колба во индукторот. Потоа поврзете ја контролната кутија и пластичната колба со вакуумска цевка.

Прицврстете ја вакуумската цевка на пластичната сијалица откако ќе ја ставите во индуктор.

 • Поврзете го кабелот за напојување на уредот со 220 В.
 • Вклучете го апаратот Сојуз-Аполо со прекинувачот за напојување. Изведете ги првичните поставки (автоматски инсталирани на вклучување).
 • Облечете ја единицата за стимулација на пенисот и продолжете со постапката.
 • Кликнете на копчето Start.

За време на постапката, можно е да се прилагоди вакуумот во колбата со помош на копчињата „Машина за вакуум“ „▼“ и „▲“ или „Вакуум мин“ „▼“ и „▲“ во зависност од извршениот интервал. Не обидувајте се да користите силен вакуум веднаш.

Апаратска вакуумска магнетна терапија за импотенција Сојуз Аполо
По завршувањето на наведениот број циклуси, уредот ќе влезе во режим на пауза 10 минути. Во тоа време, индикаторот ќе го покаже преостанатото време до крајот на паузата. Потребна е пауза во работата на уредот за ладење на грејните елементи при амбулантско користење на уредот. За индивидуална употреба, по завршувањето на постапката, мора да го исклучите уредот со притискање на копчето за прекинувач за напојување и да го исклучите приклучокот за струја од штекерот.

Постапката за користење на апаратот Сојуз-Аполо може да се прекине во секое време со притискање на копчето STOP, без да се чека автоматското исклучување.

Карактеристики на техниката на постапката:

 • Третманот се спроведува еднаш на ден.
 • Препорачаното времетраење на постапката е 10 двоминутни циклуси.
 • Вообичаениот тек на третманот е 10-12 процедури.

Со цел да се создаде потребниот вакуум во колбата за време на подготовката за постапката, се препорачува следниов редослед на дејства:

 • Повлечете ја цевката за вакуум низ индукционата дупка и поврзете ја колбата и фитингот на контролната единица со неа.
 • Исечете го крајот на гумената заптивка со ножици (можна е испорака во 2 верзии) за ~ 10 mm.
 • Повлечете го печатот над пенисот, притоа обидувајќи се да го поместите што е можно поблиску до основата на пенисот. Доколку е потребно, можете да го зголемите дијаметарот на дупката, но, во секој случај, заптивката треба добро да се вклопи во пенисот.
 • Ставете ја заптивката на колбата и лизнете ја кон телото.
 • За време на постапката, колбата треба да биде што е можно поблиску до основата на пенисот, бидејќи е изложен само оној дел од него што е во колбата.

Обрнете внимание на недопуштеноста на истекување на воздухот преку капачето за запечатување, бидејќи тоа ќе ја намали ефективноста на постапката. Како по правило, во такви случаи потребно е да се замени капачето за запечатување.

Ако пациентот сака да користи само вакуумски ефект на апаратот Сојуз-Аполо, и магнетното поле може да се исклучи со поставување на фреквенцијата на „0 Hz“. За време на постапката, сериозноста на ерекцијата може да биде како што следува:

 1. целосен недостаток на ерекција;
 2. слаба ерекција;
 3. просечна ерекција;
 4. силна ерекција.

Длабочината на вакуумот треба да биде таква што во текот на постапката за третман, ерекцијата е близу до просекот. За ова, за време на постапката на третман, длабочината на вакуум може да се зголеми или намали.

Доколку е потребно да се забрза ерекцијата, дозволена е краткотрајна употреба на зголемен вакуум, под услов да нема болка. Препорачаната минимална разлика во вакуум во интервалите на мал и висок вакуум треба да биде најмалку 50 hPa.

Заштита на колкот и печат за време на третманот

Во услови на индивидуална употреба на уредот, по завршувањето на постапката, измијте ја колбата и заптивката со проточна вода и оставете ги слободно да се исушат.

Кога се користи апаратот Сојуз-Аполо во амбулантски установи, колбата и заптивката мора да се користат строго индивидуално. Пациентот за време на третманот треба да се води според оваа инструкција. Чувајте го гумениот заптив во слободна состојба, не дозволувајќи theидовите да дојдат во контакт едни со други. Исто така, треба да го заштитите уредот од директна сончева светлина и други извори на топлинско зрачење.

Уредот во пакетот треба да се чува во загреана просторија на амбиентална температура од +10 до +30 степени и релативна влажност од не повеќе од 80%.

Уред Сојуз-Аполо за враќање на ерекцијата и зголемување на пенисот Уред Сојуз-Аполо за враќање на ерекцијата и зголемување на пенисот Уред Сојуз-Аполо за враќање на ерекцијата и зголемување на пенисот Уред Сојуз-Аполо за враќање на ерекцијата и зголемување на пенисот Уред Сојуз-Аполо за враќање на ерекцијата и зголемување на пенисот

Постави прашање

Дмитриј Новитсјук

Уролог Новитyук Дмитриј Федорович веќе 20 години се занимава со дијагностицирање, лекување и спречување на болести на генитоуринарниот систем.

Obzoroff
Додадете коментар