Prostaline - капсули за третман на хроничен простатитис

Prostaline Тоа е природен додаток во исхраната од билки за третман на простатитис, кој е достапен во форма на капсула. Кога го користите, болката и иритацијата во долниот дел на грбот, перинеумот, чувството на печење при мокрење исчезнуваат по 7 дена. Во втората фаза на земање на лекот, воспалението престанува. Единствен волумен на урина се зголемува, а бројот на миктурции се намалува.

Според статистичките податоци, воспаление на простатата е забележано кај 43% од мажите постари од 35 години. Возраста на болните постојано се намалува; изолирани случаи се откриваат кај осумнаесетгодишни момчиња. Акутен простатитис се карактеризира со болка во гениталиите, нарушувања поврзани со воведување на урина. Ако болеста не се лекува, станува хронична. Познато е дека околу 85 проценти од пациентите кои страдаат од простатитис развиваат еректилна дисфункција, што доведува до слабеење на сексуалното либидо, неплодност, се јавува аденом на простатата, кој се дегенерира во канцероген тумор.

Капсули Prostaline за третман на хроничен простатитис

Лековите не секогаш помагаат да се ослободите од последиците од аденомот на простатата, затоа често се појавуваат несакани ефекти. Некои лекари предлагаат навремено да се реши проблемот, но не сите мажи се согласуваат да се стават во опасност со поефикасни и современи лекови. Оваа статија ќе ве запознае со иновативен производ Prostaline, што направи револуција во светот на медицината во третманот на простатитис. Производителот користел комбинација на уникатни лековити растенија, така што адитивот за храна нема несакани ефекти.

Componentsе дознаете кои компоненти се вклучени во подготовката, како тие работат. Упатството за употреба ги опишува правилата за употреба на лекот за третман на акутни и хронични заболувања. Изданието предупредува кога и кому Prostaline Не можете да прифатите.

Getе се запознаете со мислењата на специјалисти и пациенти за ефикасноста на лекот, проверете дали капсулите за простатитис навистина работат, се безбедни. Prostaline не се продаваат во аптеки или на Амазон. Производителот ја цени својата репутација и ги штити пациентите од фалсификување. Ние ќе ви кажеме каде да купите лек со попуст, како да го набавите и да го платите. Ако сте свесни за акцијата Prostaline и подготвени сте да го купите, одете во делот „Како да плаќате и примате стока“.

Причини и знаци на простатитис

Воспаление на простатата се нарекува простатитис. Органот произведува течност што обезбедува храна и подвижност на спермата. Простатата формира либидо и ејакулација. Theлездата го опкружува уринарниот тракт. Ако простатата се воспали, тоа ја стеснува уретрата. Урогениталниот канал се стеснува, одливот на сперма и урина е нарушен.

Простатата се воспалува под влијание на следниве фактори:

 • вродена предиспозиција;
 • адинамија;
 • локална хипотермија;
 • хронични инфекции: тонзилитис, кариес, бронхитис, колитис, сексуално преносливи болести;
 • физичко преоптоварување;
 • стрес;
 • неухранетост;
 • алкохол, пушење тутун;
 • неправилен сексуален живот.

Prostaline - капсули за третман на хроничен простатитис

Кога мажот открие два или повеќе од следниве знаци, треба да посети лекар:

 1. Нарушување на функцијата на урина: честа желба за мокрење, особено ноќе - ноктурија. Болка пред празнење, слаб спреј што прска.
 2. Болката што се јавува во долниот дел на стомакот се пренесува на перинеумот, анусот, ректумот.
 3. Ослабување на либидото.
 4. Ејакулација не се јавува или е придружена со непријатност.

Занемарените ситуации се карактеризираат со наизменична дијареја и запек. Слуз или гној ќе се исцедат од уретрата и ректумот. Се развива аденом на простатата, кој, со комбинација на неповолни фактори, се дегенерира во малигнен тумор.

Предности на користење на капсули Prostaline

Клинички испитувања на капсули Prostaline одржан во 2020 година во санаториумот Лерах кај мажи на возраст од 38 до 74 години. На сите волонтери им беше дијагностициран хроничен простатит. Пациентите во контролната група добија конвенционална медицина. Дадени се пациенти од експерименталната група Prostaline... Експериментот траеше 1 месец. Резултатите се прикажани во табелата.

Симптом% излечен
Аптека дрогаProstaline
Олеснување на болката и чувство на печење при празнење на мочниот меур56100
Нормализација на мокрење5797
Намалување на бројот на нагони во нормала2898
Намалување на големината на простатата во нормала989
Без егзацербации по прекинување на лекот3598

Табелата покажува дека адитивот за храна е супериорен во однос на фармацевтскиот препарат во сите погледи. Повеќето од испитаниците ја обновиле ерекцијата и продолжиле со активен интимен живот.

Карактеристики на препаратот Prostaline

Состав и фармаколошко дејство на капсули Prostaline

Prostaline произведени во картонски кутии, внатре во кои се поставени упатства и шише со дваесет таблети. За производство на капсули, се користеа следниве компоненти:

 1. Семиња од тиква: тие содржат многу цинк, органски биолошки активни супстанции. Семето ја елиминира стагнацијата на урина, спречува повторно раѓање на клетките на простатата во аденом, ја подобрува имунолошката одбрана и ја корегира еректилната дисфункција.
 2. Екстракт од џуџе серено палми: ја подобрува целокупната благосостојба, го нормализира процесот на мокрење, ја корегира еректилната функција, го подобрува либидото.
 3. Африканска кора од слива - го олеснува отокот, спречува развој на асептично воспаление и го запира процесот на формирање на тумор.
 4. Гинко Билоба: го зголемува имунитетот, уништува патогени микроорганизми, го обновува оштетеното ткиво на простатата, го проширува луменот на крвните садови, ги ослободува нивните wallsидови од плакетите на холестерол. Го подобрува производството на тестостерон, го стимулира одливот на лимфата од ткивото на простатата.
 5. Брусница - содржи антиоксиданти, детоксикатори, витамини. Антоцијанидите ги штитат wallsидовите на уринарниот тракт од приврзаност на патогени бактерии. Здравјето на една личност се подобрува, неговото расположение се зголемува.
 6. Екстракт од коприва: ја ублажува болката при мокрење. Ги релаксира мазните мускули на каналите на простатата, што го олеснува продирањето на други активни супстанции во органот. Горењето трева ја подобрува ерекцијата, ги враќа функциите на репродукција.

Комбинираното дејство на компонентите на додатокот на храна ја враќа микроциркулацијата на крвта во малите садови на простатата и околните органи. Prostaline го подобрува локалниот имунитет, ја потиснува виталната активност на штетните микроби, ги отстранува токсините од оштетените ткива, го отстранува вишокот течност, ја запира дегенерацијата на паренхимните клетки во тумор.

Компонентите на додатокот на храна за третман на простатитис не комуницираат со антибиотици, антимикотици, антивирусни лекови. Чувството на печење и болка при мокрење исчезнуваат, чувството на нецелосно празнење исчезнува. Спиењето е нормализирано бидејќи мочниот меур престанува да буди човек ноќе.

Состојбата на здравјето се подобрува, расположението се зголемува, па затоа потенцијата се враќа, либидото се зголемува. Пациентот го менува својот животен стил. Одбивањето од силни алкохолни пијалоци, пушење, гастрономски ексцеси е фиксирано рефлексивно. Враќањето во лоши навики е придружено со влошување на благосостојбата. затоа Prostaline ја елиминира не само болката, туку и причините за нивното настанување. Додаток во исхраната за третман на простатитис ги подобрува семејните односи, способноста за работа и ја зголемува отпорноста кон стрес.

Ефектот на составот на капсулите Prostaline за простатитис

Инструкции за употреба на капсули за третман на простатитис

На дрога Prostaline се користи за лекување на акутен или хроничен простатитис. За да се постигне позитивен резултат, предусловите мора да бидат исполнети:

 • откажете се од пушењето, ограничете ја употребата на пиво и алкохолни пијалоци;
 • исклучи зачини, солена и пушена храна, мрсна храна, слатки, чоколадо, колачи, домати, цвекло и друг црвен зеленчук од исхраната;
 • јадете варена риба и месо, супи во супа направена од зеленчук;
 • заменете ги пијалоците со кофеин со незасладени компоти или билни чаеви;
 • не користете шеќер, мед, заменете ги со бел слез или џем.
 • избегнувајте стресни ситуации, немојте да се ладите премногу;
 • прекинете ги интимните односи додека не исчезнат симптомите на болка.

Откако ќе се исполнат предусловите, продолжете со третман. Ве молиме запомнете: капсулата ги штити состојките од хлороводородна киселина од желудочна киселина, затоа не треба да ја отворате и да јадете прав. Мембраната се раствора од страна на ензимите на дуоденумот. Земете една таблета дневно после јадење. Со цел активните состојки да се апсорбираат во крвта што е можно побрзо, испијте една чаша вода.

Примена на капсули Prostaline со хроничен простатитис

Ако ги исполнувате предусловите и започнете со третман навремено, болните ефекти ќе исчезнат за една недела. За целосно закрепнување, треба да пиете од 30 до 40 таблети, односно треба да купите 2 шишиња Prostaline.

Ако се откажете од пиење пиво, силни алкохолни пијалоци, нездрава храна, тутун, стекнете отпорност на стрес и не хипотермија, простатитисот нема да се врати.

И покрај фактот дека лекот не содржи синтетички компоненти, алергиската реакција на одредени супстанции не може да се исклучи. Овие случаи се пријавуваат на лекар и додатокот се прекинува. Prostaline контраиндициран за време на периодот на опоравување по операцијата за отстранување на простатата. Не консумирајте додаток на храна без да се консултирате со вашиот лекар ако сте дијагностицирале хронични заболувања на бубрезите, црниот дроб, крвните садови или срцето. Во овој случај, се препорачува да користите друг лек, на пример Prostero.

Прегледи на клиенти за употребата на лекот Prostaline

Повратни информации за апликацијата Prostaline

Информациите за производот се надополнети со прегледи на експерти и потрошувачи:

Карл Бемер, д-р: Prostaline не содржи хемикалии, се состои од екстракти од билки. Употребата на додаток во исхраната за еден месец доведува до целосно закрепнување. Лекот ја олеснува работата на лекар кој ги опслужува пациентите со полиса за осигурување. Гледам пациенти само 2 пати годишно.

Фриц Стилике: Имам сакана жена. Сакав интимна врска, но болката во перинеумот не ми дозволи да се возбудам. Таа е доктор по професија, ми даде капсули Prostaline... По една недела, болката престана, по уште 3 дена повторно се „сакавме“.

Герхард Милер: Ме мачеше болка во грбот, скротумот, анусот. Лекарот препорача да се отстрани простатата и ме испрати на испитување на Универзитетот Лудвиг-Максимилијан, каде што ми препишаа Prostaline... После еден месец третман се чувствувам здраво. Тој ја одбил операцијата.

Силвио Веронети: Патував по планините кога одеднаш се појави снежна бура. Ме спасија мене и моите другари, но по хипотермија почнаа да ме мачат со болка при одење во тоалет. Се будев 4 пати на ноќ. Мокрењето беше мачно. Интимните врски станаа невозможни, се појавија семејни проблеми. Ја изгубив работата затоа што физички не бев во можност да го сторам тоа. Лекарот дијагностицирал хроничен простатитис и предложил да се испробаат капсулите Prostaline... Пиев апчиња 2 месеци. Станав малку подобар, но пиев тешко за Божиќ. Болките се вратија. Не знам што да правам.

Павел: Имам лута болка: во тестис, долниот дел на грбот, долниот дел на стомакот, грбот. Ерекцијата стана слаба, престанав да обрнувам внимание на жените. Мислев дека стареам, но имав само 62 години. Лекарите препишаа таблети Prostaline... Стана полесно, но не го добив ветеното. Се покажа дека треба да одите на диета. Каков вид на лек е тој што ја лишува последната радост во животот: не можете да пиете, не можете да јадете вкусна храна. Goе одам на лекар, нека ми препише нормален лек.

Лекарите и повеќето купувачи оставаат позитивни критики за капсулите за третман на простатитис. Негативните одговори доаѓаат од пациенти кои не ги исполнуваат предусловите или болеста е толку напредната што не се дава на конзервативен третман.

Препораки на уролог

Како да ја платите и примите стоката?

На Интернет, можете да видите информации за рекламирање на лекови со исто име или лекови со слични имиња. За да не се збуните, не нарачувајте фалсификат, купувајте таблети Prostaline во официјалната онлајн продавница. Кликнете на копчето "Нарачка", пополнете го образецот, оставете ги вашите информации за контакт.

За 15 минути, менаџерите ќе ви се јават по телефон, ќе ја дознаат адресата за испорака на капсулите и ќе ви кажат за условите за примање на стоката. Во рамките на земјите од Европската унија има попуст, ќе бидете испратени Prostaline по пошта по цена од 49 евра. Платете за набавката со готовина при испорака по приемот.

Посетете ја веб-страницата на производителот

Постави прашање

Уролог Новитyук Дмитриј Федорович веќе 20 години се занимава со дијагностицирање, лекување и спречување на болести на генитоуринарниот систем.

Obzoroff
Додадете коментар