Нанопрост - уред за здравјето на генитоуринарниот систем

Лекувањето на деликатни проблеми често трае долго и бара долг список на лекови. Подмолноста на овие болести лежи во фактот дека тие се прикрадуваат незабележано, а потоа се стремат да се вратат во првата можност. Многу е полесно и поефикасно да се спречи нивниот развој со преземање на превентивни мерки. Уникатниот апарат за физиотерапија "Нанопрост" ќе помогне не само во одржување на здравјето, туку и значително забрзување на закрепнувањето кај голем број болести на генитоуринарната сфера кај мажи и жени.

Нанопрост уред за третман на простатитис

Принципот на работа на уредот Нанопрост

Ефективноста на физиотерапијата е одамна позната и широко се користи во ресторативната пракса. Како по правило, се користи еден вид, а обемот на примена е ограничен. Единственоста на апаратот "Нанопрост" лежи во комбинираната комбинација на две насоки одеднаш: вибрациона масажа и магнетни вибрации на одредени фреквенции. Резултатот е моќен ефект, здравствената состојба се подобрува по првата сесија. Во исто време, уредот е компактен, се вклопува во мал куфер, работи на мрежа и не бара посебни вештини за употреба.

Вибрирачката масажа има тоник ефект. Со флуктуации до 50 херци, протокот на крв се забрзува, се зголемува васкуларниот тонус, што доведува до елиминација на метеж, враќање на циркулацијата на течности и отстранување на болката. Работата на нервните завршетоци постепено се нормализира, снабдувањето со кислород на клеточно ниво се подобрува, мускулната тензија се намалува и метаболизмот се забрзува.

Ефектот на магнетна резонанца не носи негативни сензации, се чувствува дури и пријатна топлина. Магнетотерапијата има антиинфламаторно, реставративно, хипотензивно, антидематозно терапевтско дејство, го подобрува нивото на пропустливост на васкуларниот wallид и клеточните мембрани, што е особено важно во комплексната терапија. Разредувањето на крвта ја подобрува циркулацијата на крвта и го намалува ризикот од згрутчување на крвта. Антибактериските својства можат да го намалат интензитетот на воспалението и да спречат повторно појавување. Комбинацијата на овие ефективни интервенции произведува долгорочни и одржливи резултати.

Нанопрост уред за физикална терапија дома

Предности во однос на уредот Сојуз-Аполо

На пазарот има доста уреди, на пример Сојуз-Аполо, чие дејство се заснова на вибрации или магнетски ефект, но дури и со таква разновидност, уредот Нанопрост е уникатен. Дали е тој:

 • компактен;
 • лесен за користење;
 • се препорачува за широк спектар на апликации.

И што е најважно, нејзината ефикасност, што е обезбедено со прецизен избор на магнетни и вибрациони ефекти.

Вибрирање за третман на простатитис "Нанопрост"

Карактеристики на апаратот за вибрирачка масажа на простата

„Нанопрост“ станува незаменлив асистент во борбата против машките и женските заболувања на генитоуринарната сфера. Ги враќа функциите на внатрешните органи на малата карлица, го ублажува воспалението и ја елиминира болката. Се докажа како дел од комплексната терапија. Со зголемување на пропустливоста на клеточните мембрани, уредот ја забрзува апсорпцијата на лековите, што значително го намалува времето на лекување. Подоцна, редовниот курс на физиотерапија дома има одличен превентивен ефект, не давајќи им можност на болести.

Индикации за употреба

Апаратот за физиотерапија ќе помогне да се решат многу проблеми без употреба на лекови, само со активирање на процесите што се случуваат во телото.

Намалување на процентот на физички напор, работа во канцеларија и голема количина на време што претставниците на посилниот пол го поминуваат зад воланот, доведува до слабеење на еректилната функција, намалување на активноста на герминативните клетки и појава на метеж во карличната област. Мажите, како по правило, не сакаат да одат на лекар со овие проблеми. Но, неактивноста само ја влошува ситуацијата.

Уредот Нанопрост станува оптимално решение за повеќето проблеми. Лесен е за употреба, не предизвикува негативни емоции, морална и физичка непријатност. Може да се користи без прекини во работата со едноставно поставување на стол или компјутерски стол.

Подобрувањето се случува по 1-2 сесии. Индикации за употреба се:

 • хемороиди;
 • проблеми со моќ;
 • неволно мокрење;
 • слабеење на карличните мускули;
 • стагнација на крв во карличните органи;
 • воспалителни процеси;
 • простатит;
 • васкуларни грчеви;
 • намалено производство на тестостерон;
 • хроничен едем на долните екстремитети.

Вибрационата масажа и наизменичното магнетно поле се одлични помагачи во борбата против хроничен простатит и ефикасен метод за враќање на здравјето и радостите на интимниот живот.

Здравје на жените со уредот Нанопрост

Уредот "Нанопрост" е исто така ефикасен за третман на женскиот генитоуринарен систем. Многу луѓе, со појава на уринарна инконтиненција, болка во долниот дел на стомакот или редовно запек, не се осмелуваат да споделат со најблиските, ја одложуваат посетата на лекар, како резултат на што добиваат напредна форма на болеста и развој на компликации. Со апаратот Нанопрост сè станува многу полесно. Нема потреба да застанувате во долги редици во канцеларијата на гинеколог и уролог, да земате галерија тестови и да добивате рецепт за неколку апчиња со цел список на несакани ефекти.

Доволно е да си дадете 15-20 минути на ден и да седите на удобна перница, уживајќи во пријатните сензации. Така функционира уникатен модерен уред. Помага при ублажување на акутните симптоми кај:

 • уринарна инконтиненција;
 • воспаление на додатоците;
 • циститис;
 • хемороиди;
 • дисфункција на карличните органи;
 • проблеми со зачнувањето;
 • промени поврзани со возраста;
 • тежок климактеричен синдром;
 • болни периоди.

Уредот ви овозможува побрзо да закрепнете по породувањето, да ја зголемите сексуалната желба и интимниот тонус на мускулите, што ќе овозможи посветли сензации. По текот на процедурите, можете да заборавите на непријатни ситуации и постојан страв да не стигнете до тоалетот. Ништо не застанува на патот да уживате во животот и да бидете активни.

Како да го користите уредот за третман на простатитис и други болести

Нема ништо тешко во ова. Единственоста на уредот лежи во фактот дека тој е потполно безбеден за домашна употреба и не бара посебно образование. Доволно е да ги прочитате упатствата и јасно да ги следите, потпирајќи се на личните чувства за време на сесијата. Далечинскиот управувач овозможува да се промени интензитетот на ударот, постепено зголемувајќи го како што напредува курсот. Првите подобрувања доаѓаат по 1-2 постапки; за да се консолидира ефектот, се препорачува да поминете низ 10-20 сесии.

Алгоритам на дејства:

 • извадете го "Нанопрост" од корицата;
 • ставете ја перницата на апаратот под задникот така што цврсто да се вклопи во перинеумот;
 • изберете режим на работа;
 • Посветете 15 минути на вашето здравје и уживајте во чувството на релаксација.

Контраиндикации и несакани ефекти

Списокот на ограничувања е многу краток и вклучува:

 • присуство на пејсмејкер, во кој магнетното изложување е контраиндицирано;
 • бременост;
 • акутната фаза на какво било воспаление;
 • момент на срцев удар, мозочен удар и треска;
 • тумори и фистули во дебелото црево и перинеумот;
 • онкологија.

Во исто време, не постои ограничување на возраста во употреба, апаратот има корисен ефект врз карличните органи и врз телото како целина.

Осврти на лекари и купувачи

Прегледите на вистинските клиенти се исполнети со топлина и благодарност. Тие особено го нагласуваат уредниот, скоро незабележлив ефект, отсуството на болка и непријатните сензации, брзото подобрување на благосостојбата. Добар ефект е забележан и при употреба на нанопрост апаратот за простатитис.

Постојат и негативни критики. Тие се поврзани со стекнување фалсификати од трети лица, доколку сакате да заштедите пари.

Алина Александровна, гинеколог, работно искуство 18 години

Според моите согледувања, употребата на уредот во комбинација со курс за лекови дава повисоки и постабилни резултати во третманот на циститис, хронично воспаление на додатоците и болни периоди.

Сергеј Владимирович, уролог, 26 годишно искуство

Одлични резултати за ублажување на симптомите на болка беа дадени со курс со употреба на уредот Нанопрост. Набудувани 3 пациенти кои минуваат низ пробни сесии. Подобрување се јавува во 2-3 постапки. Заклучувам дека уредот е ефикасен, најдобро е да се одвива курсот, комбинирајќи го со традиционален третман.

Вера, 47 години:

Постојано во бегство, нема време за себе. Јас го донесов до точка дека не можеш повторно да се смееш, треба веднаш да трчаш во тоалетот, стомакот постојано те влече, нема радост од комуникацијата со сопругот. Не сакав да пијам апчиња, почнав да барам алтернатива. Ми се допадна Нанопрост веднаш штом ги прочитав информациите за тоа. Никогаш не сум жалел за купувањето, не можам повеќе да го замислам мојот живот без оваа уредна перница, која го поддржува моето здравје. Се збогував со циститис, хемороиди и уринарна инконтиненција и сум многу среќен поради тоа.

Сергеј, 56 години:

Во семејството постои тажна тенденција да се здобијат со простатитис поблиску до пензија. Веќе поднесе оставка до неизбежното, но од пријател го слушна името на уредот. Тој не ја прошири оваа тема, мораше да ја бара самостојно. Нарачав Нанопрост на официјалната веб-страница, не сакав да ризикувам. Го користам веќе шест месеци, целосно сум задоволен. Се чувствувам подобро, почесто и приоѓам на сопругата, хемороидите престанаа да ме вознемируваат. Се надевам дека и простатитисот нема да се приврзе.

Како да купите Нанопрост уред со попуст

За да купите Нанопрост, треба да завршите 2 чекори:

 • одете на веб-страницата на производителот;
 • напишете го вашиот телефонски број и име во образецот за нарачка.

Експертите ќе ве контактираат за да ги разјаснат сите детали, како и да одговорат на сите ваши прашања.

Купете "Нанопрост" на веб-страницата на производителот

Апарат за физиотерапија "Нанопрост" е идеална опција за терапевтски курс на вибрации дома. Направете нарачка за уредот „Нанопрост“ и подарете му на вашето тело здравје и радост од активното движење.

Постави прашање

Дмитриј Новитсјук

Уролог Новитyук Дмитриј Федорович веќе 20 години се занимава со дијагностицирање, лекување и спречување на болести на генитоуринарниот систем.

Obzoroff
Додадете коментар