Wormin да го заштити телото од црви и паразити

Wormin е антипаразитски лек. Се користи за лекување на разни болести предизвикани од инфекција со паразитски црви и заразни вируси. Овој лек најчесто се користи за состојби како што се невроцистицеркоза (која влијае на мозокот, мускулите и другите ткива) и џардијаза. Исто така, се третираат хидатидна болест, pinworm болест, аскаријаза (гастроинтестинална инфекција), филаријаза (оштетување на лимфните јазли и крвните садови). Дрога Wormin спаѓа во група на лекови познати како антихелминици и затоа ги исфрла паразитските црви со нивно неутрализирање или убивање без да му наштети на домаќинот.

Капсули Wormin да го заштити телото од црви и паразити

Природен антипаразитски агенс Wormin ги има следниве својства:

 • Ефикасно се справува со сите вообичаени видови паразити кои се населуваат во човечкото тело;
 • Нормализира метаболички процеси;
 • Нежно го чисти телото од штетни материи;
 • Уништува патогена микрофлора во гастроинтестиналниот тракт;
 • Враќа варење;
 • Има корисен ефект врз работата на сите внатрешни органи;
 • Ги подобрува перформансите, ја зголемува виталноста;
 • Помага во намалување на телесната тежина, намалување на апетитот;
 • Го зајакнува имунолошкиот систем;
 • Значително ја подобрува состојбата и изгледот на кожата;
 • Елиминира лош здив.

Информациите дадени на веб-страницата на Medeurope.info се засноваат на описот земен од веб-страницата на производителот и медицинската литература. Прегледи на клиентите за корисни и несакани ефекти на лековите Wormin сосема поинаква, бидејќи дејството на лекот може да варира кај секоја личност на различни начини. Препорачливо е да се консултирате со гастроентеролог пред да го користите овој лек.

Трошоци и услови за набавка на капсули Wormin во Европа

Лекот е достапен во форма на капсули од 10 парчиња во една кутија. Цената на овој лек на официјалната веб-страница е 39 евра, предмет на попуст од 50%, кој се обезбедува на нови клиенти. Во аптека купи Wormin тоа е невозможно, бидејќи овој лек сè уште не е влезен во фармацевтските мрежи. Испораката се врши со помош на курирски и поштенски услуги (обично во рок од 3-5 работни дена од денот на нарачката). Плаќањето се врши откако купувачот ќе ја добие стоката.

Услови за купување на капсули Wormin

Зошто да се бориме со паразити и инфективни вируси?

Честопати, многу луѓе дури и не се сомневаат дека во нивните тела живеат непоканети гости. Затоа, барем неколку пати годишно, треба да бидете прегледани за инфекција со паразити, а исто така да користите профилактички агенси за да ги уништите, на пример Bactefort.

По пенетрација во телото, хелмините првенствено влијаат на работата на цревата, а потоа почнуваат да им штетат на сите органи. Паразити може да предизвикаат болести како што се:

 • Мозочен удар и други васкуларни патологии;
 • Срцева патологија, срцев удар;
 • Парализа што се јавува поради менингоенцефалитис;
 • Црвите можат да предизвикаат значително оштетување на видот;
 • Паразитите доведуваат до сериозни нарушувања на централниот нервен систем, што влијае не само на емоционалната состојба, туку и на перформансите.

Дејството на паразитите во човечкото тело

Можете да се заразите со хелминти насекаде, дури и со добра хигиена. Затоа, многу е важно да земате природни превентивни лекови. Wormin тоа е антихелминтски лек со широк спектар; најефикасен за ентеробијаза и трихоцефалоза. Предизвикувајќи неповратно оштетување на употребата на гликоза, ги исцрпува резервите на гликоген во ткивата на хелминти, се меша во синтезата на клеточниот тубулин и исто така ја инхибира синтезата на аденозин трифосфорна киселина.

Индикации за употреба:

 • аскаријаза, трихоцефалоза, ентеробијаза (болести предизвикани од цревни паразитски црви: иглички, црви, аскарис);
 • анкилостомијаза, што најчесто доведува до развој на анемија и намалување на бројот на црвени крвни клетки во крвта.

Разлики на црви и паразити во човечкото тело

Со оглед на информациите од производителот, може да се заклучи дека Wormin Е моќен антиинфективен производ за оние кои сакаат да се спротивстават на дејството на црви, бактерии и паразити. Уникатната формула која нема контраиндикации и изразени несакани ефекти го направи овој производ еден од најпопуларните средства за лична заштита.

Начин на примена Wormin и упатства за дозирање

Според упатствата за употреба на лекот, тој мора да се користи во следниве дози:

 • Со ентеробијаза, на возрасни и деца им се препишува 1 таблета на лекот Wormin еднаш За да се спречи повторна инвазија, лекот се зема на секои 2 недели за еден месец.
 • Со аскаријаза, анкилостомијаза, трихоцефалоза и мешана хелминтијаза: возрасни и деца над 2 години се препишуваат 100 мг, не повеќе од 2 пати на ден (обично наутро и навечер) за 3 дена.
 • Со тенијаза и јакнатилоидијаза, на возрасните им се препорачува да земаат не повеќе од 200 мг лек 2 пати на ден за 4 дена. Децата се препишуваат 100 mg 2 пати на ден за 3-4 дена.

Се препорачува истовремено да се третираат сите членови на семејството.

Несакани ефекти и контраиндикации за употреба на лекот

При аплицирање Wormin во големи дози подолго време, можна е појава на: повраќање, дијареја, главоболка, алергиски реакции во форма на осип на кожата, уртикарија, ангиоедем). Исто така, постои зголемување на активноста на "хепаталните" трансаминази, хиперкреатининемија, леукопенија, анемија, еозинофилија, опаѓање на косата, хематурија, цилиндрурија.

Како да аплицирате Wormin

Употребата на лекот може да има негативен ефект врз развојот на фетусот кај бремени жени. Затоа, за време на бременоста, особено во првиот триместар, Wormin треба да се користи со голема претпазливост, споредувајќи го потенцијалниот ризик од назначувањето на лекот со очекуваниот терапевтски ефект. За време на периодот на употреба на лекот, доењето треба да се прекине.

Интеракција со други лекови: ја намалува потребата од инсулин кај пациенти со дијабетес мелитус. Треба да се избегнува заедничко назначување Wormin со липофилни супстанции. Циметидинот може да ја зголеми концентрацијата во крвта, карбамазепинот и другите метаболички индуктори - да ја намали.

При употреба на лекот Wormin во доза што ја надминува препорачаната долго време може да доведе до такви последици: појава на реверзибилни дисфункции на црниот дроб, хепатитис, неутропенија. Нема посебен противотров, затоа треба да го измиете стомакот со воден раствор на калиум перманганат со брзина од 20 mg / 100 ml вода. Може да се користи активен јаглен. Во овој случај, потребно е да се отстрани лекот од телото со предизвикување повраќање или гастрична лаважа. Потребен е прием на активен јаглен, но не повеќе од 1 таблета за секои 10 килограми од вкупната тежина на една личност. Повеќе од 90% од супстанцијата се излачува природно со изметот непроменет. Апсорбираниот дел од лекот (приближно 5-10%) се излачува преку бубрезите преку мокрење.

Контраиндикации: преосетливост на компонентите што ги сочинуваат капсулите Wormin, улцеративен колитис, Кронова болест, откажување на црниот дроб, детство (до 2 години).

Пред употреба на лекот Wormin треба да се консултирате со вашиот лекар. Оваа инструкција е дадена во бесплатен превод и е наменета само за информации. За повеќе информации, ве молиме погледнете ја прибелешката на производителот.

Опис на лекот Wormin

Составот на капсулите и влијанието на компонентите врз уништувањето на паразитите

Капсули Wormin содржат во својот состав билни состојки дизајнирани да уништат паразити во организмот. Формулата за капсули помага да се исчисти телото од црви, ги обновува метаболичките процеси и работата на внатрешните органи, го зголемува имунитетот, ги отстранува токсините и токсините. Лекот ги поседува сите овие својства како резултат на следниве компоненти:

 • Црниот орев го чисти телото од паразити, габи и штетни бактерии. Го подобрува функционирањето на имунолошкиот систем и цревата. Одржува нормално ниво на холестерол и шеќер во крвта.
 • Каранфилчињата содржат гуми за џвакање, аскорбинска киселина, алкалоиди, сапонини, стероидни гликозиди и влакна. Гликозидите имаат ефект сличен на инсулин.
 • Екстрактот од маслинка содржи олеуропеин, кој има антипаразитски и антифунгални ефекти, го намалува оксидативното оштетување на крвта, црниот дроб, бубрезите и мозочните ткива.
 • Моринга. Поради својот уникатен состав го чисти организмот од штетни материи. Ефикасно се бори против паразитите во дигестивниот тракт со уништување на туѓа ДНК. Ги чисти цревата и билијарниот тракт.
 • Рузмарин. Ја чисти крвта и црниот дроб од паразити, ја стимулира циркулацијата на крвта и чистењето. Ги зајакнува wallsидовите на крвните садови, ја намалува веројатноста за појава на тромбоза и го подобрува заздравувањето на малите рани.
 • Семките од тиква ќе ве ослободат од паразити како што се: кружни хелминти; цестоди (тенија); трематоди (дигенетски сјаеви).
 • Помошни состојки: пченкарен скроб, ванилин, калциум хидроген фосфат, прочистен талк, желатин, магнезиум стеарат, натриум лаурил сулфат.
Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерски технологии, има повеќе од 13 години практично искуство во специјалност на дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Додадете коментар