Alkotox со зависност од алкохол: карактеристики и примена

На дрога Alkotox - иновативен лек за хроничен алкохолизам. Лекот се прави во форма на капки, лесен за употреба, безбеден дури и за време на продолжена терапија. Успехот на третманот зависи од желбата на пациентот да се ослободи од патолошката привлечност. Алкохолизмот е комплексен проблем кој бара трпеливост и вклучување на пријатели или блиски.

Современите фармацевтски производи произведуваат разни лекови за зависност од алкохол, многу од нив имаат широк спектар на дејство, на пример, добро познатиот АЛКОЗЕРОН. Alkotox Дали е иновативен третман за зависност од алкохол што може да се купи само преку Интернет. Веб-страницата на производителот обезбедува детален опис на шемата за апликација, на сите прашања ќе одговорат специјалисти за поддршка.

Alkotox од зависност од алкохол

На дрога Alkotox (во земји што зборуваат руски јазик Alcotox) не само што ги отстранува распаѓачките производи на етанол, туку и ги заситува клетките на мозокот со кислород, истовремено го чисти телото и го намалува деструктивниот ефект на алкохолот врз црниот дроб. Терапијата вклучува не само детоксикација, туку и сузбивање на желбата за алкохол во иднина.

Состав на капки од зависност од алкохол

Во составот на лековити капки има повеќе од 25 активни компоненти, кои заедно успешно го елиминираат проблемот со алкохолизам, имаат широк спектар на ефекти врз целото тело. Следниве компоненти се од особено значење за третман на алкохолизам:

 • печурка со сиво мастило - предизвикува аверзија кон алкохол, предизвикува повраќање и малаксаност по земањето етанол;
 • овен-овен - нежно влијае на психата, ја омекнува возбудата;
 • centaury - ја намалува зависноста и доведува до престанок на желбата за алкохол.

Вклучени компоненти Alkotox

Другите компоненти имаат ефект на детоксикација, ја подобруваат состојбата на внатрешните органи и функцијата на мозокот, го нормализираат метаболизмот, го зајакнуваат нервниот систем и варењето на храната. Единственоста на лекот лежи во неговите природни состојки и високата терапевтска ефикасност. Лекот се продава во форма на капки во шишиња од 30 ml. Аналог на овој производ АЛКОЗЕРОН.

Карактеристики и придобивки на лекот Alkotox

Карактеристика на лекот Alkotox, што го разликува од другите слични средства, се изразува во комбинација на природен состав и ефективност. Добри резултати се појавуваат по првиот курс:

 • телото се чисти од производи на распаѓање на етил алкохол, отрови;
 • функцијата на внатрешните органи е обновена, особено црниот дроб и бубрезите;
 • процесот на регенерација на ткивото започнува на клеточно ниво;
 • се повлекуваат симптомите на повлекување, на пациентот му е полесно да доживее атракција.

Ако билни препарати бараат долг и долг тек, тогаш Alkotox помага брзо да се ослободи од зависноста, да спречи рани дефекти, изливи на агресија, депресивен синдром, физичко повлекување по долга претерана состојба.

Апликација Alkotox обезбедува благ, но изразен ефект врз телото без дополнителна интоксикација со лекови. Според резултатите од истражувањето, откриени се следниве предности:

 • природните состојки го елиминираат ризикот од несакани реакции, интоксикација, акумулација на активни супстанции во органи и ткива;
 • правилната комбинација на компоненти обезбедува постојана одбивност кон сите алкохолни пијалоци;
 • благ ефект врз нервниот систем;
 • брз третман на алкохолизам во фази 1-2;
 • можноста за безбедна комбинација со други лекови во комплексната терапија.

Капките може да се купат преку официјалната веб-страница под услов на строга анонимност. Бројни прегледи на благодарни пациенти се доказ за терапевтските резултати. За разлика од аналози, Alkotox практично нема контраиндикации, помага да се постигнат првите резултати по една недела од првата употреба.

Механизам на дејствување

Капки Alkotox нежно и сеопфатно го решаваат проблемот со алкохолизам, ја елиминираат не само физичката, туку и психолошката зависност. Благ ефект врз нервниот систем не преоптоварува мозокот и постепено се формира постојана аверзија кон етанол. Механизмот на дејствување се состои од неколку главни фази:

 • првите 5-7 дена, физичката желба е запрена, пациентот полесно доживува мамурлак, телото постепено се расчистува;
 • од 7 до 14 дена се ублажуваат симптомите на ексцитабилност и повлекување;
 • од 15 до 30 дена токсичните соединенија целосно се ослободуваат од телото, желбата за алкохол е потисната.

На дрога Alkotox го намалува ризикот од распаѓање. Активните компоненти имаат продолжен ефект, телото продолжува да се бори против зависноста дури и по прекинувањето на курсот на лекување.

Општи ефекти на третман со капки алкохолизам Alkotox

Покрај елиминирање на зависноста од алкохол, капките ја подобруваат општата состојба на пациентот:

 • тонот се зголемува;
 • психо-емоционалната позадина е стабилизирана;
 • функцијата на црниот дроб е обновена;
 • расположението се подобрува, агресијата се намалува.

По 1-2 курсеви, се забележува значително зголемување на ефикасноста, концентрацијата на внимание се подобрува, апетитот и тежината се нормализираат. Капките во комплексната терапија го подобруваат ефектот на некои синтетички аналози, но го намалуваат ризикот од несакани ефекти од нивната употреба.

Индикации и контраиндикации

Меѓу главните индикации за употреба на лековити капки се:

 • зависност од алкохол;
 • периодични пречки со период на ремисија;
 • недостаток на ефект од само-лекување (народни рецепти, само-хипноза).

Со комбинирана терапија за алкохолизам Alkotox го подобрува дејството на основните лекови, им помага на пациентите да се справат со ефектите на продолжено пиење, деликатно го регулира нервниот систем и ја подобрува благосостојбата.

Капки Alcotox за третман на алкохолизам

Апсолутни контраиндикации за употреба на лекот Alkotox не е опишано, сепак, капките се препишуваат со претпазливост кај деца под 18 години, бремени жени и доилки, лица со тешка ментална болест, дијабетес мелитус, откажување на органите. Ограничувањата се препорачуваат да се земат предвид како резултат на недостаток на податоци за истражување меѓу овие категории на пациенти.

Упатство за употреба и дозирање на капки

Упатство за употреба на лекот Alkotox едноставна и јасна. Пред употреба, темелно протресете го шишето, разредете 200 капки во 10 ml топла вода, пијте 30-45 минути пред оброците. Дневната доза е 30 капки, 10 капки 3 пати на ден. Општиот тек на третманот е 30 дена, доколку е потребно, курсот се повторува постојано, но не повеќе од 3 циклуси по ред.

Капките од алкотокс се добро комбинирани со други лекови за третман на зависност од алкохол, несакани ефекти се ретки. На првиот курс може да има мало црвенило на кожата, чешање, но ова се должи на елиминација на токсини и алкохолни отрови од телото. Со оптоварена алергиска историја, како и со тешка форма на зависност, треба да се консултирате со специјалист.

Како да се купи Alkotox во Европа

Лекот Alkotox може да се купат само преку официјалната веб-страница. Овој метод на продажба обезбедува контрола врз дистрибуцијата и обемот на производите. Продажбата преку Интернет помага при одржување на ниските цени во рамките на 39 евра како резултат на отсуство на трошоци за одржување на аптеката, логистика. Купи Alkotox намалени цени се достапни во многу земји на Европската унија и Азија. Испораката од официјален дистрибутер важи на територијата на секоја земја.

Купете АЛКОЗЕРОН во Европа

Во рок од 15 минути по поставувањето на нарачката, консултант ќе контактира со купувачот за да ја потврди нарачката. Стоката се испраќа по пошта или со курир, како што е договорено со управителот.

За жителите на Русија и земјите од ЗНД, оваа дрога се нарекува Alcotox и изгледа малку поинаку:

Alkotox со зависност од алкохол: карактеристики и примена

Компаративна анализа Alkotox со други лекови

Капки од зависност од алкохол Alkotox немаат аналози во составот, но можат да се споредат со слични лекови со сличен терапевтски ефект:

 • Медихронол во прав. Лекот има комплексен ефект, ја подобрува благосостојбата за време на периодот на ремисија, помага да се намалат манифестациите на симптоми на повлекување, но за разлика од Alkotox не ја олеснува зависноста, туку само ги елиминира последиците од алкохол, помага за сузбивање на желбата за кратко време.
 • Капсули АЛКОЗЕРОН. Лекот се користи за лекување на зависност од алкохол, го подобрува мамурлакот, го зајакнува црниот дроб и кардиоваскуларниот систем, но Alkotox ја намалува и елиминира патолошката желба, може да се користи како монотерапија за алкохолизам фаза 1-2.
 • AlcoProst... Производот е достапен и во капки, но има помалку шарен состав, изразен непријатен мирис. Alkotox - вистинска револуција во борбата против алкохолизмот дома.

Лекови за алкохолизам

Другите лекови од слична група на лекови се инфериорни во однос на капките Alkotox, бидејќи тие не можат да обезбедат брз и траен резултат, да ја намалат психолошката привлечност кон алкохолни пијалоци и да се користат како независно средство за привлекување во почетната фаза.

Повратни информации за апликацијата

Alkotox со зависност од алкохол: карактеристики и примена

Игор, 35 години:

„Почнав да разбирам дека без шише пиво не можам да спијам после работа. Откако дозите само се зголемија, но пивото престана да носи задоволство, имаше желба за силни пијалоци. Роднините препорачаа да го испробаат лекот Alkotoxда се третираат анонимно. Резултатите веќе беа за една недела, исчезна желбата за вечерни собири после работа “.

Андреј, 42 години:

„Пијам алкохол редовно веќе 10 години и разбирам дека не можам да се справам со него. Не можам да пијам воопшто една недела, но по 5-7 дена желбата станува неподнослива, сите мисли се само за алкохол. Myена ми нареди лек на веб-страницата Alkotox, и поминав 2 курсеви на пијалок. Тешко беше првите 2 недели, а после тоа желбата за алкохол исчезна. Не пијам веќе шест месеци и не размислувам ниту за пиење.

Ана, 38 години:

„Нарачав дрога Alcotox на веб-страницата на производителот, дојде брзо. Досега не чувствував опипливи резултати, но стана полесно да се толерира третманот, расположението се подобри и раздразливоста исчезна. Планирам да го поминам целиот курс на лекување “.

Преглед на алотокс

Коментарите на лекарите се позитивни. Со поддршка на најблиските и позитивно расположение на самиот пациент, капките можат да станат вистинско оружје во борбата против зависноста од алкохол.

Капки од зависност од алкохол Alkotox претрпе истражување. Во експериментот учествувале повеќе од 25 илјади луѓе со хроничен алкохолизам. 95% од испитаниците ја подобриле својата здравствена состојба и по неколку курсеви, 98% од пациентите имале стабилна ремисија. Алкохолизмот е сериозна психофизичка болест во наркологијата, тешко лекувана, бара само комплексна терапија. Природниот лек Алкотокс ќе ви помогне да го преживеете периодот на опоравување, да ги зголемите шансите за целосно закрепнување.

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерски технологии, има повеќе од 13 години практично искуство во специјалност на дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Коментари: 13
 1. Obzoroff

  За да направите нарачка, треба да отидете на веб-страницата на производителот. Врската до страницата е во статијата.

 2. Дани

  Здраво, можете ли да ми кажете како да нарачам алкохолни капки Алкозерон и дали можам да ги додадам во храната за да го подобрам резултатот?

 3. Константин Антонов

  Startе започнам со позадината на моето запознавање со лекот Alkotox: До крајот на јануари бев хоспитализиран преку тимот за интензивна нега. И сето тоа затоа што пиев скоро цел месец, со повремени паузи за работа 1-2 дена во неделата. Добив пејсмејкер. Јас веќе разбрав сè и знаев дека треба да престанам да пијам. Кардиохирургот по операцијата ми рече дека ако продолжам да пијам и пушам, тогаш веќе не можам да доаѓам кај него!
  Капки Alkotox Избрав првенствено поради важниот фармаколошки ефект врз телото, имено, повлекувањето на веќе постоечките производи на распаѓање на етанол. Сите други лекови за оваа намена само ја ослабуваат желбата на лицето за алкохол, но подеднакво е важно да се ослободи телото од отровот што веќе е достапен таму.
  Исто така, за мене беше важно да можам да земам лек. Alkotox заедно со лекови за срце пропишани од кардиолог. Се сеќавам како на еден од приемите му ја донесов оваа дрога на Владимир Генадиевич (мојот лекар). Тој ги прочита упатствата, составот и рече дека има природни состојки во капките, тие во никој случај не можат да влијаат негативно на срцето.
  Според резултатите од месечниот курс на земање на лекот Alkotox Можам да го кажам следново. Телото ми се расчисти, почнав подобро да се будам наутро, отокот на лицето исчезна. Квалитетот на спиењето е подобрен, а аналитичките способности на мозокот се зголемија. Ритамот на срцето и неговата работа веќе не предизвикуваат загриженост. Со елиминирање на алкохолот, изгубив 6 кг за еден месец без да ја сменам исхраната.
  Сега не пијам, дрога Alkotox Ни јас не го прифаќам тоа, бидејќи целата потреба за ова ја нема. Алкохолот веќе не е во мојот живот, за што сум благодарен на лекот!

 4. Александар Владимирович

  Моето семејство страда од алкохол не според гласини. Брат ми почина на 33 години во наркологија. Постојано сум пијан, најпрво некако излезе полесно и со текот на времето стана општо проблематично да се преживеат овие моменти. Синот е кодиран додека не пие. Кодирањата не ми дадоа ништо. Оставате една недела, издржете ја втората, но потсвесниот ум си ја работи својата работа и сè одново. На 50-годишна возраст, тоа веќе беше застрашувачко. Веројатно пробал сè. Во суштина, интоксикацијата едноставно се отстранува постепено, а за спиење земав Зопиклон. Но, со олеснување, сè се повтори, сакав да го почувствувам вкусот на алкохол во устата. Еден познаник невропатолог раскажа за Alkotox и помогна во нарачката и набавката. Поминав околу половина од курсот, јас бев јасно воодушевен од мојата психа. Бев рамнодушен на отсуството на алкохол. Но, како можете едноставно да застанете и да не се обидувате. Секогаш постои друга причина да се собереме, иако тажно. За да не се истакнувам многу меѓу сите, пробав неколку чаши. Колку ме изнервира, немаше повраќање, но подобро ќе беше да имаше. Продолжив да го земам лекот повторно и наредив друг курс. Има чувство на олеснување во гастроинтестиналниот тракт, поминаа нападите на металоиди. Главната работа е што нема желба за пиење и се појави упорност и се појави мирна перцепција на реалноста. Некако полесно е да се дише. Правам планови за живот и се обидувам да ги реализирам, потсвеста е зафатена со корисни информации.

 5. Дмитриј

  Многу пати се обидував да се откажам од пиењето, но каков било проблем, нервозни ситуации, личен живот ... што и да е. И дојде до точка што случајно налетав на информации за оваа дрога и решив да ја пробам ... бидејќи веќе ништо не помага. Дури и пред да ми биде доставен лекот, започнав да ги прашувам менаџерите на официјалната веб-страница на производителот за тоа како да го користам, колку итн. итн., за да не губиме време на тоа подоцна. Конечно чекајќи ја вашата порција Alkotox, Бев многу среќен ... што е интересно ... првично дури бев вознемирен кога го купив :) Во принцип, ќе ти кажам какви заклучоци направив за себе во врска со лекот, но има само еден заклучок. Јас навистина престанав да пијам !!! За жал, не ми успеа, но сега воопшто немам желба за алкохол! Јас дури би рекол дека дури и чувствувам одвратност за него. Кога ќе видам алкохол, се сеќавам како се напив и замислувам како изгледаше однадвор ... само одвратно. Ми стана многу полесно, како камен од душата. Научив да уживате во животот без алкохол. Алатката дефинитивно вреди за парите! И главната работа е што е достапна за обичните и обичните луѓе како мене. Сигурен сум дека ќе продолжев да пијам ако не случајно налетав на тоа еден ден.

 6. Сергеј Александрович

  Некако е непријатно да се зборува за ова, но проблемот со алкохолизмот влијаеше и на нашето семејство. Не јас, се разбира, мојот брат започна да злоупотребува многу алкохол. Дојде до точка дека тој тогаш имаше мамурлак една недела. Ако не се видев како се случува ова, никогаш немаше да верувам дека некое лице не може да спие со денови, нема апсолутно никаков апетит, а ако има долга надуеност, тогаш делириум тременс. Сега тие ќе речат дека аптеката има многу лекови кои третираат мамурлак. Особено неверниците можат да ме критикуваат и да изјават дека нема синдром на повлекување. Ве уверувам дека мамурлакот постои и сега, благодарение на лекот Alkotox успеа да го излечи брат ми. Тој не беше болен цела недела, само неколку дена претрпе акутен синдром. Тогаш стана полесно, јас бев изненаден и самиот, но тој јадеше, дури и супа, но сепак храна. Што е најважно, лекот направи да се чувствува подобро. Чувството на вознемиреност и треперење во екстремитетите исчезна. Колку проблеми успеа да избегне, сега алкохолот не го привлекува. Сè уште има спомени за тоа како некои компоненти влијаат на внесувањето алкохол. Кога го прочитав составот, на почетокот не можев да верувам дека толку едноставни природни елементи се добиени од алкохол. Сега знам дека постои начин да се справите со токсичните манифестации на алкохолизам.

 7. Владислав

  Дедо ми, по повредата во фабриката и последователните два месеци лекување во болницата, почна се почесто да го „бакнува шишето“. Отпрвин беше „50 грама за апетит“, потоа се претвори во „100 грама пред спиење“, и заврши со повеќемесечно пиење. Обидите да се разговара, да се сокрие вотка, да се земат пари беа неуспешни и секој ден се влошуваше. Тој не сакаше да се лекува и не признава дека вотката станала зависност. Се обидовме и со традиционални методи на лекување и со патувања до „баби“ и „исцелители“ - тој не престана да пие (максималниот „третман“ беше доволен за неколку недели, а потоа сè започна одново). Пријателите советуваа Alkotox, порачана преку Интернет, нарачката чинеше 365 гривни, примена на „Нова пошта“. Почнаа да ја мешаат во вода и храна, на петтиот ден тој почна силно да се колне дека му продаваат неквалитетна вотка и тоа го чувствуваше лошо. Осмиот ден, тој веќе не можеше да пие водка, се префрли на коњак, но првично не можеше да пие многу од тоа. Две недели подоцна, можев да се откажам од коњак, станав помирен и поадекватен, пиев пиво, па дури и тогаш не секој ден. До крајот на курсот во месецот, целосно заборавив што е алкохол, се смирив, престанав да пцујам и да скандализирам. Среќни сме што лицето конечно се врати во нормален живот и веќе шест месеци воопшто не пие.

 8. Елена

  Оваа дрога го спаси татко ми. Веќе бевме очајни што нешто може да му помогне воопшто. Неговите раце се тресеа по секој пијалок. 3 пати беше кодирано, на крајот еден месец беше доволен за 2. Патем, тој исто така има проблеми со нервниот систем, дури и кога не пие тој е ужасно топло-темпериран до невозможна состојба. Затоа, кога пие, подобро е да не разговарате со него. Му понудија различни лекови, но не веруваа во нив или тој немаше желба да ја прекине својата зависност. Понекогаш дури и не признаваше дека веќе се претворил во алкохоличар. Еден колега го препорача лекот. Тој не му помогна на нејзиниот сопруг од првиот ден, но сега, како што рече, тој воопшто не го привлекува алкохолот. Па, што можам да кажам за татко ми во моментот. Јас и тој пиевме Алкатокс на половина од тага, нема да кажам дека тој воопшто не е привлечен да пие, но неговиот татко стана многу помирен и трчаше за пиво секоја вечер. Тоа е нула, а потоа друго. Тој не може да зборува веднаш, желбата е присутна, но според него, токму алкохолот добил аверзија. Претежно мирисот. Волуменот на лекот е мал, но се троши ретко. За да се почувствува целосниот ефект, се разбира, неопходно е да се користи лекот според шемата без празнини. Но, таткото е многу тешко да се присили да земе лек. Јас секогаш го потсетувам на него. Му се допаѓа мирисот, мирисот е малку суров, но тука е поважно дејството.

 9. Виталиј

  Дали знаете зошто решив да направам курс на лекување Alkotox веднаш откако лекарот ми препиша третман?
  Бидејќи ова се капки, а не апчиња или инјекции. Што значи тоа? Дека, пред сè, нема несакани ефекти врз другите органи, пред се врз желудникот и варењето на храната! Како што велат, третираме еден - го осакатуваме вториот. Овој ефект не е можен овде. Покрај тоа, поради природниот состав на компонентите (габичка од мастило, лимфоидни и кентаури), не може да има хемиски ефект врз организмот а приори. Тоа е многу погодно за оние чие тело е склоно кон алергии или други „непријателски“ реакции на телото на надворешни влијанија. Ова веднаш објаснува зошто овој метод е толку популарен во Европа и на Запад, бидејќи е најбезбеден за организмот. И, второ, самото решение е полесно апсорбирано од телото и почнува да дејствува многу побрзо. Значи, бидејќи решението е полесно за телото да се одвои во елементарни компоненти.
  На пример, само два месеци целосен курс на лекување беше доволно за да се чувствувам сосема поинаку, да го исчистам телото целосно од токсини и да не доживеам неодолива желба за нова доза на алкохол.

 10. Илја

  Најтешката работа во врска со алкохолизмот и борбата против него е фактот дека едно лице речиси никогаш не признава дека е алкохоличар, дури и ако пие литар вотка дневно. Исто така, скоро е невозможно да се присили алкохоличар да зема такви лекови поради особеностите на човечката психа. Кога му понудив на татко ми вакви опции, тој беше единственото нешто што не го стори, но не го испрати некаде на долго патување. Затоа, решив да купам Alkotox, тој ме чинеше, заедно со сите трошоци, 42.5 евра за шише. Дојде брзо. И тогаш започна вистинска шпионска сага со најскриените постапки на мешање на алкохол во храна, пијалоци, вода итн. и така 30 дена по ред. На почетокот, тато не разбираше зошто вкусот на вотка се смени на полошо, но тој ги обвини производителите за сè. Само му стана подобро. Постепено, тој разви привид на еметички ефект врз вотка, па се префрли на џин и тоници, но тоа не траеше долго. Потоа, тој постепено престана да пие алкохол воопшто, иако на почетокот сепак се обиде да го стори тоа. Веќе половина година не пие алкохол и се чувствува добро. Најверојатно, погоди дека нешто истурам во него, но тој не го покажа тоа. Во принцип, резултатот е одличен, му помогна на татко ми. Помогнете им на вашето семејство и пријатели, дури и ако тие понекогаш се противат.

 11. Александар Викторович

  Јас дури и не забележав кога почнав да пијам: човек што пие не може да го разбере ова додека не почне да забележува зависност; не сфаќа дека дневно 200-300 грама виски за еден месец е прекумерно, а вие, соодветно, сте алкохоличар. Се разбира, се обидов едноставно да одбијам самостојно, мислев дека ќе го сторам тоа лесно и брзо (сите мислиме така), но физичката, менталната и едноставно моралната состојба нагло се приближува до „0“. Кога ќе почнете да го прекинувате целиот стрес на вашите подредени, семејството и најблиските, а сето тоа се должи на отсуство на алкохол во крвта, тоа значи дека ова е болест, а оваа болест се нарекува алкохолизам. Прво треба да го прифатите, а потоа да започнете да лекувате: дури не треба да има никакви прашања. Донесе близок пријател што живее во Полска Alkotox, таму чини 179 злоти по шише, но се покажа дека може да се нарача кај нас, но само на официјалната веб-страница. Пробав неколку лекови со приближно дејство, се решив Alkotox, нешто како AlcoProst, но тука мирисот е исто така попријатен, а составот е многу поширок, што, очигледно, дава помек ефект. Еден курс за 30 дена ми беше доволен (очигледно го започнав третманот на време), ефектот се одвиваше на третиот ден, но не запре и искрено помина низ курсот, и, од добра причина: јас сум целосно рамнодушен кон алкохолот во кое било пакување. Таква е приказната.

 12. Софија Артамонова

  Дозволете ми да пишам во име на мојот сопруг, тој сè уште се срами што имаше таков проблем. Сопругот е пијан алкохоличар во минатото. Јас тргнав по оваа патека кога беше отпуштена фабриката, немаше работа, а имаме мали деца и хипотека. Не можев да го издржам „товарот на проблеми“ и почнав да пијам. Можеби не беше дома со недели. Лудував, загрижена, тогаш сфатив дека децата не треба да го гледаат сето ова. Избркав. Тој вети дека ќе се лекува, верував. Пробавме многу средства во нашата борба. Лекот даде најголем ефект Alkotox... Пријател донесен од Франција, го купил за 49 евра. Таа доаѓа во форма на капки. Апсолутно е безбеден за телото, неговиот состав е добар, природен. Ми се допадна тоа што не само што го отстранува алкохолот и производите на распаѓање, туку и го чисти организмот. Зеде 10 капки 3 пати на ден. Буквално исчезнува еден месец од редовна употреба и желба за алкохол. Немојте веднаш да се откажете од преземањето, подобро е да го повторите курсот за да го консолидирате резултатот. Ако ја споредиме оваа дрога со истата AlcoProstтогаш ми се чинеше Alkotox победи во однос на нејзината ефикасност и состав. Неговиот вкус не е толку интензивен и нема непријатен мирис. Сопругот не пие веќе шест месеци и не гледа ниту кон шишето. Ова го сметам за победа над зависноста од алкохол!

 13. Максим

  Долго време се борам со зависноста од алкохол. Од време на време посетувам нарколог, тој ме советува за разни лекови. Земав лекови од хемиско и билно потекло. Но, не можев да постигнам добар резултат. Имаше дефекти скоро секој месец, можев да одам во претерана недела. Последен пат сфатив дека моето тело веќе не е во состојба да се опорави, а желбата за алкохол расте со поголем интензитет. На последната посета на лекар, тој ме советуваше да се откажам Alkotox... Ме привлекоа екстрактите од билки во капките. Тие помагаат да се отстрани целиот отпад од телото што се акумулира со алкохол. Таков вид детоксикација. Почнав да го земам лекот според шемата. Веднаш можам да кажам дека желбата за алкохол почна постепено да се намалува. Повторив два курса по ред. Сметам дека за поголема доверба во ефектот, исто така е неопходно да се помине трет курс. Се чувствувам многу добро, се чини дека телото е заситено со витална енергија. Практично престанав да размислувам за алкохол по вториот курс. Еден пријател од Тајланд ми ги донесе. Таму цената е околу 990 бахти. Среќен сум со резултатот. Сега им го препорачувам на моите стари пријатели „во несреќа“ кои исто така се обидуваат да ја надминат зависноста од алкохол.

Додадете коментар