Denta Seal: Паста за заби за полнење со хидроксиапатит

Denta Seal тоа е паста за заби со хидроксиапатит што ја враќа глеѓта на забите дома! Процедурите за стоматолог се скапи и ве прават нервозни, болни и непријатни. Не е изненадувачки, многу луѓе одвојуваат време во болница, претпочитајќи да ги игнорираат стоматолошките проблеми. За среќа, денес постои алтернативна опција - иновативна паста Denta Seal со ефект на полнење. Според производителот, овој прифатлив лек помага да се запре развојот на кариес, ја обновува оштетената емајл, ја елиминира жолтината и го олеснува воспалението од непцата.

Во просек, посетата на стоматолог за еден третман на забите чини 50-60 американски долари. И во исто време, никој не дава гаранции дека инсталираната заптивка ќе трае најмалку неколку месеци. Со брзина, третманот треба да се повтори, а заболениот заб продолжува да се распаѓа. Ивеете во пресрет на болка, емајлот остро реагира на ладна вода или топла храна. Квалитетот на животот значително страда.

Сега овие проблеми се минато. За да добиете холивудска насмевка, само купете Denta Seal и применувајте го неколку недели. Можете да направите нарачка преку Интернет со пополнување на едноставен формулар. И не го одложувајте купувањето за подоцна - бидејќи во моментот има профитабилна промоција на веб-страницата на производителот, што дава право на 50% попуст на секој нов купувач.

Denta Seal: Паста за заби за полнење со хидроксиапатит

Каде да се купат Denta Seal

Забележете дека во ланецот аптеки и во продавниците Denta Seal моментално не е имплементиран. Оригинален производ можете да нарачате само на веб-страницата на производителот. Ако сакате да купите паста за полнење со попуст, тогаш направете апликација, додека компанијата има специјална промоција!

За да нарачате за ДентаСил, треба да пополните едноставна форма: напишете го вашето име и телефонскиот број за контакт во меѓународен формат. Испораката се врши во рок од 3-5 дена, плаќањето за пастата за полнење се врши по приемот.

Denta Seal: Паста за заби за полнење со хидроксиапатит

Во рок од 15 минути по поставувањето на нарачката, менаџерот на компанијата се јавува на бројот за контакт на клиентот, ја одредува адресата за испорака на стоката. Откако ќе ја потврдите вашата нарачка во рок од 24 часа, купувањето ќе биде испратено на адресата. Пратката нема да трае повеќе од 4-6 дена. Вашата нарачка можете да ја добиете во најблиската пошта. Плаќањето се врши на истото место, не треба да плаќате однапред, само по добивањето на парцелата.

Предности на тестенините Denta Seal

Во споредба со другите пасти за заби Denta Seal има голем број очигледни предности:

 • Дејствува на сеопфатен начин.
 • Враќа оштетена емајл.
 • Погоден не само за возрасни, туку и за деца.
 • Содржи безбедни состојки.
 • Не предизвикува несакани реакции.

Посакуваниот ефект може да се постигне за 1 месец редовно користење на пастата Denta Seal!

Состав на паста за заби Denta Seal

Иновативна формула за пасти за заби Denta Seal е развиен врз основа на следниве активни супстанции:

 • Хидроксиапатит. Оваа вредна компонента се добива од обработка на морски школки. Не се синтетизира во човечкото тело, но е исклучително важен за забите. Со неговиот недостаток, започнува процесот на уништување на емајлот.
 • Калциум Го зајакнува емајлот, ги отстранува плаките, ги прави забите бели и здрави.
 • Флуор. Запира развој на кариес, помага да се зајакне емајлот и спречува деминерализација на забите.

Активна состојка во пастата Denta Sealнаречен хидроксиапатит делува на микрокристално ниво. Продира во забната глеѓ и го поправа оштетувањето според принципот на „растечки кристал“. После само еден курс, можете да постигнете неверојатни резултати. Дури и луѓето над 60 години се здобиваат со здрава, снежно-бела насмевка. Вистинските прегледи на Дентасеал целосно ја потврдуваат ефективноста и безбедноста на оваа паста. Препорачуваме да обрнете внимание на ова видео, кое го опишува принципот на дејствување на пастата Дента фока.

Резултати од примена на паста

Производител на паста за запечатување Denta Seal го гарантира овој ефект:

 • Реставрација на емајл.
 • Отстранување на забен камен и плакета.
 • Свеж здив.
 • Снежно-бела насмевка.
 • Силни заби.
 • Здрави непца.

И во исто време, нема потреба често да се посетува стоматолог, да се трошат многу пари, да се издржи болка и непријатност. Ефективноста на лекот е потврдена со големи клинички испитувања кои вклучуваат голема група волонтери. Документација со резултати од истражување може да се побара на официјалната веб-страница на производителот.

Грижата за забите со ДентаСил е многу едноставна. Користете го овој лек како вашата обична паста за заби двапати на ден. За максимални резултати, можете да ги миете забите после секој оброк.

Мислење за стоматолог

Редовната орална нега е неопходна. Во овој случај, многу е важно да се избере ефикасен и безбеден лек. Препорачувам моите пациенти да ги мијат забите со паста за полнење Denta Seal... Добро се докажа и доби многу позитивни критики. Активните состојки на пастата навистина помагаат во враќањето на забната глеѓ. Но, само во оние случаи кога станува збор за помала штета. Ако забот е целосно уништен, тогаш не може да се направи без посета на специјалист.

В.М. Пучков, стоматолог од највисока категорија.

На кои видови се поделени пастите за заби

Во моментот, пастите за заби обично се поделени во два главни типа:

 1. Хигиенски. Тие првенствено служат за отстранување на не-грубата плакета и освежување на здивот. Обично тие вклучуваат компоненти како абразив, парфем и средство за пенење. Абразив е такви честички кои можат да ја отстранат плаката, обично претставена со креда или силициум диоксид.
 2. Медицински. Во ваквите пасти за заби се додаваат и лековити билки, витамини, пероксиди и соли. Цената на ваквите пасти е обично поголема во споредба со претходниот тип, бидејќи тие содржат активни состојки со повисок квалитет.

Овие хигиенски производи, исто така, обично се делат според проблемите што ги решаваат. Видови паста за заби:

 • за заби со зголемена чувствителност. Нивната главна функција е да ја отстранат појавата на болка за време на потрошувачката на храна. Тие исто така спречуваат абразија на емајлот. За да може овој вид паста исто така да ја зајакне глеѓта на забот, во нив се додаваат калиумови соли и стронциум хлорид. Плус, тие се одлични за меко чистење поради нивната мала абразивност, имено во рамките на 75.
 • за белење. Со помош на овој вид на производи, забите може да се олеснат за 2-3 тони. Највисоката абразивност е 200, сепак, не треба да ги миете забите секој ден со ваква паста. Составот вклучува такви оксидирачки агенси како карбамид пероксид, водород пероксид, натриум бикарбонат.
 • да убие микроби. Главната задача на овој тип е да го потисне растот на бактериите. За да го направите ова, антисептиците се додаваат на средствата. Лекарите препорачуваат користење на оваа паста ако има рани и воспаленија во устата. Но, не заборавајте дека е дозволено да се користи не повеќе од 14 дена.
 • за емајл. Како што знаете, главната причина за кариозни лезии е истенчување на забната глеѓ. Овој вид на производ ја отстранува емајлот и го зајакнува надворешниот слој на забите. За поголем ефект, подобро е да земете пасти кои содржат флуор или калциум, што помага да се зајакне емајлот. Точно, но нема толку силно дејство како флуорид, но ако имате флуороза, тогаш ова е дефинитивно ваш избор. Никогаш не купувајте паста што содржи и флуор и калциум. кога комуницираат едни со други, тие формираат сол и немаат никакво влијание врз забите.
 • за деца. Составот на овие пасти треба да земе предвид дека детската глеѓ е доволно тенка и дека децата можат да го проголтаат производот. Затоа, треба да има благ ефект врз емајлот и да има абразивност помала од 50.

Зошто се развива кариес?

Јадењето исклучиво здрава храна веројатно нема да успее. Со современиот ритам на живот, закуските со брза храна и слатки не можат да се избегнат. Емајлот на забите е во постојан контакт со засилувачи на вкус, ароми, конзерванси и други додатоци на храна. Како резултат, се оштетува, се појавуваат пукнатини и се развива кариес. А пушачите и loversубителите на кафе имаат уште повеќе проблеми - забите пожолтуваат, се покриваат со плаки и се обраснуваат со камења. Непцата стануваат воспалени и крварат.

Дали ги познавате овие проблеми?

 • Зголемена чувствителност на забите. Не можете да пиете голтка топол чај или да гризнете сладолед без остар болен напад. Исплакувањето и медицинските пасти не даваат опиплив ефект.
 • Кариес. На емајлот се појавуваат црни дамки, пукнатини, забите се распаѓаат и пропаѓаат. Посетата на стоматолог го решава проблемот само за некое време. Порано или подоцна, пломбите паѓаат, лекарот ги дупчи забите уште повеќе, сè додека не остане малку „коноп“ од нив.
 • Плакета Засрамени сте да се насмевнете затоа што забите ви светнуваат жолто. Редовното дотерување не помага, а стоматологот препорачува ултразвучно чистење за 200 американски долари.
 • Воспалителни феномени. Непцата отекува и крвари, корените на забите се воспалуваат и се појавува лош здив.

Сите овие проблеми можат да се спречат со избор на ефикасен производ за нега. Залепи Denta Seal со куративен ефект ќе помогне да се заштитат вашите заби од расипување и расипување. Активните компоненти на пастата продираат во забната глеѓ, помагаат да се зајакне и да се пополнат помали дефекти.

Како се обидуваме да вратиме убава насмевка?

 • Одиме во стоматолошката ординација. Но, посетата на лекар не чини премногу во секоја смисла на зборот. Треба да потрошите не само пари, туку и нерви.
 • Ние користиме лековити билки за плакнење. Познавачите на традиционална медицина советуваат да се третира усната шуплина со невен, кора од даб, камилица, мајка и маќеа. Нормално, овој вид на терапија е од корист. Билките го отстрануваат воспалението, ја ублажуваат болката. Но, емајлот останува оштетен, што значи дека непријатните симптоми ќе се вратат.
 • Ние купуваме рекламирани производи во продавници. Производителите ветуваат совршено бели заби, заштита од кариес и свеж здив. Ние трошиме многу пари, а проблемите со забите остануваат нерешени. На крајот на краиштата, нема корисни алатки во супермаркетите. Постојат само оние кои треба да се продаваат профитабилно.

Сосема здрави заби се ретки. Огромното мнозинство на луѓе (98%) имаат кариес, плакета, забен камен, крварење на непцата, преосетливост. За да се ослободите од овие проблеми, доволно е да поминете еден курс на третман со паста Denta Seal.

Дали е можно да се реши проблемот со вообичаени средства?

За орална нега, постојат специјални плакнења, конци, пасти, HiSmile за белење на заби. Нивната задача е да го запрат развојот на кариес, да ја отстранат плаката, да го елиминираат воспалението во усната шуплина. Но, во пракса, нема потреба да се очекува позитивен ефект од ваквите средства. Во најдобар случај, тие само малку ги обелуваат вашите заби и го освежуваат здивот. И понекогаш, медицинските пасти дури и ја влошуваат ситуацијата, бидејќи нивните активни компоненти дополнително ја уништуваат оштетената емајл.

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар