Капки Cirrofoll за третман и реставрација на црниот дроб Зирофол

Овој преглед ќе ви каже што се капки Cirrofoll за да се врати функцијата на црниот дроб и нејзиниот третман дома, описот на лекот го вклучува следново: составот на капките, упатството за употреба, адресата на официјалната веб-страница на производителот каде што можете да го купите овој производ, како и мислењето на лекарот и реалните прегледи на клиентите. Иновативниот германски лек Зирофол за подобрување на функцијата на црниот дроб е во голема побарувачка. Поради специјалната комбинација на билни состојки, капките се ефикасни и не предизвикуваат несакани ефекти. Веќе на почетокот на третманот, состојбата на пациентот се подобрува. Болките во хипохондриумот престануваат да пречат, ткивото на црниот дроб почнува да се опоравува, општото здравје се враќа во нормала. Cirrofoll заработи многу позитивни критики, одобрен е од лекарите и успешно се користи во медицинската пракса.

Капки Cirrofoll за третман и реставрација на црниот дроб Зирофол

На пример, Елена Малишева во програмата Live Healthy за болести на црниот дроб и методите на нејзино лекување, со учество на Александар Бојарски, зборуваше за ефективноста на капките Цирофол, и оставија позитивни критики од оние кои беа спасени од овие капки од претстојната цироза на најважниот орган!

Во наше време, се рекламира огромен број лекови. Нормално, луѓето ја доведуваат во прашање ефективноста на повеќето од нив. Но, постојат овластени лекови кои се препорачуваат за употреба од водечки медицински експерти. Цирофол е еден од таквите лекови. При лекување на пациенти со проблеми со црниот дроб, овие капки даваат одлични резултати и не предизвикуваат никакви компликации.

За оние кои не веруваат во ефикасноста на лекот Cirrofoll, доволно е да се запознаете со неговиот состав и да добиете информации за секоја состојка. Тогаш ќе стане јасно зошто капките од германски производител заработија толку почит од лекарите.

Колку чини Цирофол за црниот дроб

Нема потреба да им верувате на рекламите. Ако сте заинтересирани за лек, само проучете го составот и извлечете заклучоци. За да ги смирите сомнежите, консултирајте се со искусен гастроентеролог или хепатолог. И тогаш осигурете се да купите Cirrofoll навистина е сигурно и целосно безбедно решение.

Официјална веб-страница на производителот Зирофол

Ценовната политика на производителот е задоволна со нејзиниот демократски карактер. Цената на уникатните капки е само 990 руски рубли, цената на Зирофол за други земји е означена на веб-страницата. Тоа е, за разлика од многу други лекови за црниот дроб, капките се достапни за секого.

Состав на капка Cirrofoll (Зирофол)

Средства Cirrofoll е достапен во форма на течен еликсир, кој се зема за нормализирање на функцијата на црниот дроб. Капките дејствуваат нежно без да предизвикаат несакани ефекти. Капките се сосема природни и содржат само билни состојки. Составот на препаратот изгледа многу едноставен - екстракти од овошје и билки. Но, состојките се избрани во таква комбинација и во такви пропорции што третманот дава многу добри резултати.

Состав на цирофол за обновување на црниот дроб

Поради комбинираното дејство на хербалните компоненти, капките имаат цела низа лековити својства. Тие имаат холеретично, спазмолитично и хепатопротективно дејство. Покрај тоа, тие помагаат во зајакнување на имунитетот. Како резултат, црниот дроб се чисти од токсични материи, се обновуваат неговите ткива и се подобруваат функциите. За да се постигне траен резултат, еден курс од триесет дена е доволен.

Луѓето кои не страдаат од проблеми со црниот дроб, исто така, можат да земаат лек - во мали превентивни дози.

Капки Cirrofoll се состојат од следниве билни состојки:

 • Елекампан (корен). Ова лековито растение е одлично антиинфламаторно средство, што е многу важно во третманот на повеќето заболувања на црниот дроб. Покрај тоа, коренот совршено го тонизира телото и дава виталност. Затоа, често се препишува на луѓе кои се ослабени поради нарушувања во функционирањето на дигестивниот систем.
 • Заеднички танзи. Таа е една од најсилните природни антисептици. Активните состојки на tansy можат брзо да го запрат развојот на воспалителни процеси. Ова е причината зошто оваа билка се користи во многу народни лекови за хепатитис.
 • Кантарион. Ова растение традиционално се користи во народната медицина за лекување на разни болести. И во случај на болести на дигестивниот систем, кантарион е едноставно незаменлив. На крајот на краиштата, има регенеративни својства и промовира заздравување на чиреви. Неговата употреба ви овозможува да се ослободите од болката и да го вратите оштетениот црн дроб.
 • Фармацевтска камилица. Можеби ниту една билка не е комплетна без овој неверојатен цвет. Камилицата го ублажува воспалението, има моќен антисептички ефект и е ефикасен спазмолитик.
 • Розовите колкови се широко користени во третманот на хепатитис поради нивниот добар холеретичен ефект. Покрај тоа, колковите од роза се извор на витамин Ц, кој го зајакнува имунитетот и му помага на телото да се справи со микробите кои предизвикуваат болести.
 • Млечен трн. Научниците открија посебна супстанција во плодовите на ова растение - силимарин. Докажано е дека е многу ефикасен во третманот на пациенти со заболувања на црниот дроб, бидејќи има симпатолитичко дејство и се препорачува за лица со пост-хепатитис синдром. Повторените клинички испитувања целосно ги потврдија лековитите својства на оваа компонента.
 • Јазолот од птици има хемостатско дејство и има диуретични својства. Добро делува во третманот на заболувања на црниот дроб и бубрезите.

Секоја од погоре опишаните растенија е ефективна сама по себе. И ако ги земете заедно, како дел од лекот Cirrofoll, тогаш придобивките ќе се множат. Сите компоненти на капките се надополнуваат едни со други, а нивното комбинирано дејство дава одличен резултат.

Само во текот на еден третман, црниот дроб се враќа во нормала и не се забележуваат несакани ефекти.

Предности на капките за црниот дроб Cirrofoll

Главната предност на капките е нивната висока ефикасност со целосно природен состав (само растителни екстракти). Производот не содржи никакви хемиски адитиви, нема мириси или бои. И ова е од голема важност за луѓето склони кон алергиски реакции. Безбедноста на лекот е потврдена со клинички испитувања. Капките може да се земат без страв од несакани ефекти и компликации.

Лекот добро се поднесува; по земањето, нема непријатност во стомакот или други непријатни сензации. Времетраењето на еден курс за третман е 30 дена. Како резултат на тоа, не само што се нормализира функцијата на црниот дроб, туку и работата на целиот дигестивен систем ќе се подобри, а имунитетот ќе се зајакне.

Карактеристики на лекови за третман на црниот дроб

Препораки за употреба и упатства

Прифати Cirrofoll според упатствата, тоа е многу погодно, бидејќи е достапно во форма на еликсир, кој е дозиран во капки. Пред да започнете со третман, мора внимателно да ги прочитате приложените упатства. Ја препорачува следната шема: три пати на ден пред јадење, 3-4 капки. Но, во зависност од болеста, дозата може да се прилагоди. Подобро е да разговарате за оваа точка со вашиот лекар. Капките може да се разредат во вода или да се пијат уредни. Изберете метод кој е поудобен за вас.

Едно шише капки е наменето за целиот курс. Еликсирот за лекување мора да се земе под надзор на гастроентеролог или хепатолог. Лекарот ќе го вклучи во општиот тек на терапијата, избирајќи ја дозата земајќи ги предвид карактеристиките на вашата болест. За превентивни цели Cirrofoll може да се користи во намалена доза како независен курс.

Контраиндикации и несакани ефекти

Како резултат на клинички студии, не се идентификувани несакани ефекти. Поради природниот состав, капките се сосема безбедни за здравјето. Затоа, секој може да ги земе. Внимание треба да бидат само од луѓе кои се алергични на компонентите на лековитите растенија. Капките целосно се во согласност со ГОСТ, што е потврдено со соодветни сертификати. Но, пред да започнете со третман, не заборавајте да се консултирате со специјалист.

Каде да добиете вистински капки Cirrofoll

Во моментот, лекот сè уште не влегол во аптека, но веќе можете да купите капки Cirrofoll директно на веб-страницата на производителот или од неговите официјални претставници.

Производителот се погрижи да го заштити купувачот од фалсификување. Секој пакет на лекот има индивидуален код што може да се провери на веб-страницата. Бидете будни и не поставувајте нарачки на ресурси од трета страна.

Многу е лесно да направите нарачка. Треба да пополните апликација и да почекате вработен да ве контактира. Можете да добиете детален совет за сите интересни точки од него.

Испораката во Москва се изведува во најкус можен рок, надвор од главниот град трае од една до две недели.

Важно е да се запамети! Производителот и официјалните дистрибутери не бараат претплата; вие плаќате за лекот по приемот. Ако ве замолат да платите за некој производ однапред, тогаш сте наишле на фалсификувани продавачи.

Купете оригинален цирофол за третман на црн дроб

Изглед на капки Cirrofoll волумен од 30 ml и пакување на лекот се прикажани на фотографијата подолу.

Вијала од лекот Цирофол 30 ml

Доктор хепатолог Машков Б.Л. силно препорачува употреба на овој посебен лек за чистење на црниот дроб, бидејќи ефективноста е докажана со соодветни тестови.

Преглед на лекот од лекар Cirrofoll

Како да изгубите тежина и да го подобрите здравјето на црниот дроб

Повеќето луѓе се стремат кон одлична фигура и форма. Но, што ако некои органи лошо функционираат, а лицето има некаква болест? Експертите за здрава исхрана и слабеење продолжуваат да создаваат различни нутриционистички стратегии кои ќе ви помогнат да изгубите тежина и да го подобрите целокупното здравје и функција на црниот дроб. Функции на црниот дроб:

 • Учество во варењето на хранливите материи во организмот;
 • Препознавање и уништување на патогени бактерии и други штетни микроорганизми;
 • Учество во синтеза и складирање на витамински комплекси, минерали испорачани со хранливи материи;
 • Учество во синтезата и формирањето на таква тајна како жолчката;
 • Производство на добар холестерол и елиминација на лош;
 • Учество во прочистување на крвта;
 • Црниот дроб ја извршува главната заштитно-заштитна функција;
 • Овој орган учествува во синтезата на протеините, односно во метаболизмот на протеините.

Општи правила за специјална диета за губење на тежината и третман на црниот дроб:

 • Диета - треба да јадете пет или шест пати на ден;
 • Број на потрошени калории - дневната содржина на калории не треба да надминува 1200 калории;
 • Волуменот на еден дел - што може да се измери со чаша, односно една доза треба да биде не повеќе од 250 ml (g);
 • Производи што е забрането да се консумираат се алкохолни и високо газирани пијалоци, сè брашно, солено, зачинето и слатко.

Времетраење на диетата - овој метод на исхрана треба да се следи не повеќе од 10 дена, идеално една недела. Треба да се повтори не порано од еден месец подоцна. Меѓу другото, вреди да се набави специјален витамински комплекс со минерали однапред од онлајн аптека. Cirrofoll.

План за тридневно јадење. Овие денови можат да се менуваат по кој било редослед.

1 ден:

 • Појадок - едно јаболко (која било сорта), чаша јогурт за пиење (малку маснотии);
 • Попладневна закуска - една зрела банана;
 • Ручек - варена каша од хеwда во млеко (можете да додадете лажица путер и малку сол на 400 грама подготвен производ по вкус);
 • Ужина - маса од урда или урда со кисела павлака (идеално без додаден шеќер);
 • Вечера - салата од варено цвекло и варено месо (најдобро е да користите мисирка или пилешки гради);

Ден 2:

 • Појадок - чај (зелен) без лимон и шеќер, парче црн леб со сирење и краставица.
 • Попладневна закуска - сецкани домати со кисела павлака, кафе со млеко, но без шеќер.
 • Ручек - чорба од зеленчук на пареа (врз основа на зелка, моркови, пиперки, домати и грашок од конзерва).
 • Закуска - секое агруми.
 • Вечера - варена риба (која било), парче црн леб.

Ден 3:

 • Појадок - овесна каша варена во млеко;
 • Попладневна закуска - 200 грама ореви;
 • Ручек - варено говедско месо, варен ориз (бел, парен);
 • Ужина - едно јаболко;
 • Вечера - две варени јајца, парче црн леб, 200 грама „лесна“ супа (без препечење, кромид, сол и други зачини).

Традиционални методи на лекување на црниот дроб

Волшебство методи за лекување на болка во црниот дроб:

 • Измешајте една чаша маслиново масло со една чаша сок од цитрус, како што се лимон, портокал или грејпфрут.
 • Направете компрес од лут компир или варен компир во лушпите и нанесете го на местото за печење;
 • Направете мешавина од две лажици розови колкови (ливчиња се најдобри) и половина лажица мед. Препорачливо е да пиете сè со топол чај;
 • Можете исто така да користите инфузија од нане. Подготвено е многу едноставно. Земаме околу 20 гр пеперминт и половина чаша врела вода. Ние свариме и инсистираме на денот. По супа мора да се филтрира и може да се земе (по можност 3 пати во текот на денот).
 • Ако има воспаление на билијарниот тракт, тогаш најдобриот "спасител" за вас е прашок "Бери", кој мора да се подготви од смрека. Земете го за една четвртина лажичка на ден. Само ставете ја пудрата на вашиот јазик, намачкајте ја со плунка и проголтајте. Не треба да пиете ништо. Чај можете да направите и од смрека. Едноставно сварете ги бобинките (околу осум лажички) во мал чајник (до половина литар).
 • Исто така, помага и лушпа од лисја од жалфија. Земете две лажички жалфија, две лажички мед и чаша топла вода. Сварете мудрец во вода и додадете мед. Оставете ја инфузијата еден час. Земете го на празен стомак.

Исто така, ќе разгледаме лекови кои помагаат при воспаление, холеретик и диуретик и методи за правење и употреба на нив од лесно достапни домашни лекови.

Е ви требаат две лажички кантарион, чаша топла вода. Варете го сирупот околу 20 минути. На крајот е потребно да се оддели од талог и "пулпа". Мора да се консумира три пати на ден, по 50-70 ml истовремено. Помага како добар антиинфламаторно средство.

Во случај на воспаление, тинктурата од растението лијанка е совршена. Неговиот рецепт е многу едноставен. Земете четири лажички исушена лијанка и две чаши топла вода. Покријте ја тревата со вода. Инфузијата мора да се чува два и пол часа. Земете четири лажици навечер.

Со воспаление на црниот дроб, можете да користите и лек што може да се подготви од бесмртна. Измешајте 25 грама исушени цвеќиња од бесмртна маса со 25 гр триполи (само лисја) и сето тоа наполнете го со два литра ладна вода. Земете 50 ml пред јадење, не повеќе од три пати на ден. Неопходно е да се пие овој раствор еден месец.

Ако имате заболување на црниот дроб и слабост на слезината, тогаш треба да подготвите лек од лисјата на вербена. Неговиот рецепт е многу едноставен. За да го направите ова, треба да земете само 15 гр лисја од вербена и чаша вода. Сварете го сето тоа. Земете го овој раствор две до три лажички на секој час во текот на денот.

Заедничкиот хлебните е магичен лек. Текот на третманот за нив е до десет дена. Сè е многу едноставно. Земете четири свежи лисја од хлебните и изедете ги двапати во текот на денот. Вашата болест ќе помине.

Третман на црн дроб со кромид

Дури и од часовите по биологија на училиште, сите знаевме дека најголемата непарена жлезда во нашето тело е црниот дроб. Овој орган извршува витални функции. Црниот дроб тежи околу 1,5 кг.

Една од најважните задачи на црниот дроб е филтрирање на супстанции што влегуваат во нашето тело, како и прочистување на крвта од токсини и токсини.

Токму клетките на црниот дроб - хепатоцитите - активно учествуваат во метаболичкиот процес. Преку црната вена, крвта од гастроинтестиналниот тракт влегува во неа. Покрај крвните садови во непарната жлезда, има и голем број жолчни канали и капилари, кои заедно сочинуваат цела мрежа.

За еден ден, црниот дроб е способен да произведе приближно 1 литар жолчка, што има корисен ефект врз процесот на варење на маснотиите, промовира правилна дистрибуција на хранливи материи, ги отстранува токсините од телото и до одреден степен ја неутрализира киселата храна.

Кои се придобивките од лекувањето на црниот дроб со кромид? Сите знам дека кромидот е најздравиот зеленчук, и покрај нивниот мирис. Сокот од кромид има моќни бактерицидни и антиинфламаторни својства, го намалува нивото на шеќер и холестерол во крвта и е одлична превенција од рак. Покрај тоа, редовната потрошувачка на кромид помага да се зголеми еластичноста на wallsидовите на садовите, истовремено намалувајќи го ризикот од згрутчување на крвта. Јадењето кромид го зајакнува имунитетот и ефикасно му помага на нашето тело во борбата против инфекцијата.

Покрај тоа, кромидот е многу ефикасен во лекувањето на црниот дроб, а исто така е одличен лек за спречување на цироза. Рецепти за третман на црн дроб врз основа на кромид:

 • Мешавина од кромид и шеќер (шеќерот може да се замени со мед). Потребни ви се 500 грама ситно исечен кромид измешан со 1 лажица масло. шеќер (или половина чаша мед), потоа ставете го на темно и топло место и почекајте додека смесата не порумени. Земете лек за болести на црниот дроб, како и ако жолчката стагнира во 1-2 лажици. л наутро пред појадок и навечер пред спиење.
 • Ова е втор, но не помалку корисен народен рецепт. Се базира на третман на црн дроб со црвен кромид. Значи, мелете 5 кг црвен кромид во процесор за храна (или рачно) до пулпа. Потоа додадете 4 кг гранулиран шеќер. Ставете ја добиената мешавина во фрижидер 10 дена, а потоа исцедете го добиениот сок. Треба да земете 1-2 лажици. лажици 3-4 пати на ден еден час пред јадење.
Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар