Miracle Glow - Крем за избелување на кожата од старечки дамки и пеги

Крем маска Miracle Glow најлесниот начин да се ослободите од старечките дамки и досадните молови. Дали некогаш сте забележале зошто згодните Кинези немаат пеги? Овој преглед ќе ви каже која е крајната маска за белење за кое белење на лице: составот на кремот, главните својства, упатствата за употреба, резултатот пред и потоа и видео преглед на кремот во акција.

Елена Малишева во програмата „Во живо одлично“ раскажа како да се ослободите од старечките дамки за само 1 месец, а исто така има објавени вистински прегледи за Miracle Glow од оние кои навистина имаат корист од овој производ!како изгледа кремот Miracle Glow

Научниците спроведоа голем број студии насочени кон проучување на својствата на Кордицепс, како резултат на што беше откриено дека печурката содржи молекула Омегајлт. Тоа помага да се намали меланогенезата и ги избелува стареечките дамки со целосно осветлување, односно престануваат да бидат видливи.

Врз основа на ова откритие, создаден е кремот Miracle Glow, чии рецензии ги пишуваат не само starsвездите на шоу-бизнисот, туку и обичните купувачи. Врз основа на нејзината формула, се појавија слични алатки: Welltox и сјај на кожата. Типично, пигментот на телото меланин е рамномерно распореден во горните слоеви на кожата.

Како и да е, некои фактори можат да придонесат за акумулација на пигмент на некои места во форма на кафени дамки, против кои се бори оваа маска, осветлувајќи ги во неколку тонови, со што ќе бидат невидливи.

Кордицепс е печурка која расте во некои провинции на Кина и е позиционирана во локалната медицина како одлично средство против стареење. Тоа е најдобриот афродизијак. Исто така се користи за подготовка на одлични јадења во престижни кинески ресторани. Цената на кордицепсите достигнува и до 25 илјади евра за килограм!

Кордицепс офиоглосоиди miracle glow

Па тогаш Miracle Glow Дали е козметички производ за обработка на кордицепси и карфиол што направи „бум“ во модерната козметологија. Тоа ви овозможува да се ослободите од пегите и другите пигментирани формации во најкус можен рок со нивно осветлување, вели производителот. Сето ова е можно дома по завршување на триесетдневен курс. Главната цел на маската е да ја ослободи кожата од пигментација и разни точки, како и да спречи нивно повторување.

maska-ot-pigmentnyh-pyaten-чудо-сјај

 

Структура Miracle Glow и корисни квалитети

Вклучено во Miracle Glow состојките се со фантастичен квалитет за да се зголеми ефектот од употребата на маската во најкус можен рок

 • Теоброма природен или едноставно путер од какао ја тонизира кожата и извршува заштитна функција од штетата на УВ зрачењето, а исто така ја храни;
 • Маслото од карфиол содржи збогатена линолеинска киселина, која е одговорна за белење на маската Miracle Glow;
 •  Каолин од бела глина осветлува, избелува, се бори против воспаленија, ги стеснува отворените пори;
 • Мултивитаминското масло од соја е заситено со следниве киселини: олеинска, стеаринска и палмитинска, како и токофероли и фитостероли воопшто, кои се одговорни за процесот на враќање на бариерата за заштеда на влага на дермисот;
 • Млечна киселина има корисно омекнувачко дејство;
 • Есенцијалното масло од лисја од рузмарин со своите својства го подобрува дејството на другите компоненти;
 • Извлечениот ризом од Глицириза го инхибира процесот на синтеза на меланин, односно го забавува процесот на стареење на кожата и, соодветно, ја подмладува;
 • Маслото од репка е моќен антиоксиданс и, во комбинација, генератор на младост, има и корисни својства за зајакнување на косата;
 • Помошни компоненти: Глицерин, Изопропил, Пантенол за подобрување на заштитниот ефект против штетните бактерии.

Ефектот на маската е навистина неверојатен!

од старечки дамки

Како да се купи Miracle Glow и неговата цена

Размислете за купување Miracle Glow се разбира, можете да го контактирате производителот на неговата веб-страница за ова, само кликнете на оваа слика на банерот. Чудо-ракавицата е со цена од околу 12 американски долари поради високата цена на кардицепсите.

купи miracle glow од пеги

производ Miracle Glow природно има сертификат со кој се потврдува највисок квалитет на производот и неговите компоненти. Усогласеност со техничките услови за производство и безбедноста на употребата за секаков вид кожа.

сертификат за чудо-сјај

Бакнежите од сонцето заминуваат или избелуваат

Пеги - бакнежи од сонце или грозни точки? Многумина ги сметаат за многу слатки, но, како по правило, сопствениците на таква карактеристика сакаат да ја избелат кожата на кој било начин. Постојат доста средства за ова. Во аптека, можете да купите крем за осветлување на кожата или специјална глина, но може да и верувате на природата - како што правеа нашите баби.

Како што знаете, пегите се мали старечки дамки предизвикани од таложење на меланин во кожата (супстанцата што им дава кафеава нијанса). Како по правило, црвенокосите луѓе се среќаваат со нив. Пегите се појавуваат во детството, но со триесет години стануваат помалку забележливи. Пегите се исто така наследени.

Сопствениците на палави точки забележуваат дека лицето се осветлува во зима, но со првото пролетно сонце сè се враќа на своето место. Затоа, треба да започнете да правите маски за белење од март-април. И за време на периодот на активно сонце, не заборавајте да носите капи или капачиња со штитник.

Како да ја избелите кожата дома

Постојат неколку совети за избор на маски за осветлување на кожата. Изберете состав кој вклучува:

 •  витамин К (маслиново масло, краставици, зелен чај);
 •  витамин А (моркови, магдонос, домати и млечни производи, жолчки);
 • витамин Б2 (зелка, домати, квасец, жолчки, ферментирани млечни производи);
 •  овошни киселини (јаболка, киви, грозје).

5 едноставни и ефикасни рецепти за маски

Да направите маски сами дома не е воопшто тешко. Потребните состојки се секогаш при рака. Но, не заборавајте дека секоја маска треба да биде соодветна за типот на кожата, за да не се исуши или, напротив, да не се направи позабележителен масниот сјај.

Најлесен начин е да го избришете лицето со парче краставица или да ја исечете краставицата во грутка и да ја држите на лицето 30 минути. Маските од краставица се корисни во лето - тие добро ја навлажнуваат кожата, а исто така ги отстрануваат и црвенилата и иритациите. Добар избор за мрсна и проблематична кожа.

Друг добро познат рецепт подолго време се маски на магдонос. Треба да изберете домашна зелена боја, одгледувана без употреба на забрзувачи на растот. Темелно измијте и исечкајте, додадете лажица течен мед и половина лажица сок од лимон. Нанесете ја на кожата и држете ја од дваесет до дваесет и пет минути.

Лимонот е исто така добро познат помагател во борбата против пегите. Можете едноставно да ја избришете кожата со парче, и ако кожата е сува, тогаш разредете го сокот од лимон со вода во еднакви делови. Или можете да направите маска од лимон. За да го направите ова, мелете половина лимон во мешалка, додадете две лажици кисела павлака и малку маслиново масло, ако маската е густа. Таквата маска не само што ефикасно ја избелува кожата, туку помага и да се подобри функционирањето на лојните жлезди. Можете да додадете неколку капки сок од лимон директно во кремот за белење.

Оние кои се обиделе да ја осветлат косата дома знаат за камилица. Сепак, камилицата добро работи и на осветлување на кожата. Корисно е да го избришете лицето со чај од камилица наутро и навечер, а компресија може да се направи неколку пати неделно. За да го направите ова, навлажнете салфетка во инфузија од камилица и држете ја на лицето половина час. Со редовно правење на оваа маска, не само што пегите ќе исчезнат, туку и иритацијата и црвенилото.

Треба да се каже дека ефектот на маските ќе биде само ако ги користите редовно. И, исто така, не заборавајте за капи и заштитен крем кога сте на сонце.

Препорачуваме да ја прочитате статијата за производот Collamask за подмладување, што, на свој начин, е исто така многу интересен начин за борба против промените поврзани со стареењето.

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар