Magnetic Mask - Магнетна маска од акни

Преглед Magnetic Mask ќе ви кажам за составот на магнетна маска за нега на проблематична кожа на лицето, за неговите корисни својства насочени кон длабоко чистење на акните, акните и комедоните, а упатствата за употреба на магнетната маска ќе ви кажат како правилно да ја користите врз основа на позитивните критики на козметолозите и лекарите. Еден од најчестите козметички проблеми се комедоните (црни дамки на кожата). Нивниот изглед е поврзан со акумулација на маснотии и прашина, кои постепено ги заглавуваат порите, оксидираат под влијание на кислород и почнуваат да се затемнуваат.

Многу жени не сакаат да трпат ваква ситуација и периодично да стискаат комедони. Но, непрофесионалното чистење на лицето може да биде многу штетно за кожата, бидејќи постои голема веројатност да добиете инфекција, а редовните процедури во салоните за убавина се многу скапи. Затоа, денес козметиката добива популарност што може да се користи дома, но во исто време обезбедува максимални резултати и не му штети на здравјето.

Значи, за да се ослободите од црните точки, експертите препорачуваат користење магнетна маска Magnetic Maskбидејќи многу брзо ги отстранува комедоните и ја чисти кожата без да предизвика иритација.

Магнетна маска е развиена во научниот град Сколково од најдобрите научници и козметолози на Русија и можете да прочитате многу позитивни прегледи на вистински луѓе за нејзината ефикасност со фотографии Пред и по апликацијата Magnetic Mask. Магнетна маска Magnetic Mask описание

Во поново време, беше можно да се подобри состојбата на проблематичната кожа само со помош на скапи процедури во козметички салони. Денес сè е многу поедноставно - на крајот на краиштата, најновите достигнувања на водечките козметолози се достапни за бесплатна продажба.

По прифатлива цена, можете да купите производи за отстранување на разни козметички дефекти. Но, поради зголемената побарувачка за вакви производи, бескрупулозните продавачи се повеќе им нудат на жените фалсификати и добра со слаб квалитет. Покрај тоа, фалсификуваната козметика дури може да се најде до шалтерите за аптеки и специјализирани продавници.

Затоа купувајте Magnetic Mask од акни е можно само на веб-страницата на официјалниот претставник. Нарачката преку Интернет е гаранција дека купувате оригинален високо ефективен производ. Покрај тоа, продажбата преку Интернет овозможува да се избегнат високите трговски маржи на козметиката.

За жал, не сите купувачи знаат каде да го купат овој производ. Купиле нешто слично од обична продавница, тие можат да бидат многу разочарани.

Ако ги прочитате прегледите на луѓето што ја нарачале маската на официјалната веб-страница, тогаш нема да има сомнеж за ефикасноста на оваа алатка. Маската работи, а резултатот од нејзината примена е многу пријатен за жените. Magnetic Mask го олеснува воспалението, чисти, брзо помага да се реши проблемот со акни и црни точки. Покрај тоа, таа ја навлажнува кожата добро и може да се користи како средство за намалување на брчките.

Каде да се купат Magnetic Mask и колку чини

На официјалната веб-страница на дистрибутерот има деноноќна повратна информација. Затоа, купувачите имаат можност да купат Magnetic Mask во кое било погодно време. Не е тешко да направите нарачка - само треба да го пополните формуларот со вашето име и телефонскиот број за контакт. Наскоро по поднесувањето на апликацијата, вработен во компанијата ќе се јави, ќе ги разјасни сите точки од интерес за вас, ќе разговара за деталите за нарачката.

Во одредено време од денот, има промоции на страницата, што овозможува да се купи Magnetic Mask со добар попуст. На пример, во моментот цената на магнетната маска во Русија е само 1189 рубли за конзерва од 50 грама, условите за дејствување може да бидат ограничени, па затоа вреди да нарачате неколку комплети одеднаш.

Важно! Официјалниот претставник на производителот никогаш не бара авансно плаќање, нарачката се плаќа директно во поштата по приемот на парцелата.

Magnetic Mask - Магнетна маска од акни

Предности на магнетна маска Magnetic Mask

Лек за комедони Magnetic Mask од Crystal Lab има неколку различни предности во однос на другите производи за убавина. Прво на сите, тоа обезбедува многу брз резултат; ќе ви требаат не повеќе од 15 минути за ефикасно чистење на лицето. Втората важна предност на маската е нејзината целосна безбедност за кожата. Производот работи нежно и целосно ги отстранува без затнување на порите.

Третманите што ја користат оваа маска не бараат никаков напор, производот дури и не треба да се мие. Magnetic Mask лесно се отстранува од кожата поради присуството на магнетни честички во неговиот состав. Откако ќе ја нанесете маската, само земете ткиво и избришете го лицето. Вашата кожа ќе стане мека и мазна додека се ослободувате од комедони и други нечистотии.

Магнетните честички што ја прават формулата на маската единствена, се апсолутно безопасни за телото. Покрај тоа, производот содржи природни масла и екстракти од лековити растенија кои не предизвикуваат иритација и алергии. Затоа, производот е погоден за апсолутно секого, без оглед на возраста и видот на кожата.

Структура Magnetic Mask и опис на компонентите

Дека Magnetic Mask имаше комплексен ефект врз кожата (исчистена, омекната, подмладена), козметолозите вклучија многу природни состојки во неговиот состав. Ајде да ви кажам повеќе за својствата на главните активни состојки:

 • Кокосовото масло е добро антиинфламаторно средство, ја ублажува иритацијата, ги отстранува брчките брчки.
 • Маслото од дланките, содржи антиоксидантни компоненти кои го забавуваат стареењето.
 • Шеа путерот го подобрува метаболизмот во ткивата на кожата, има навлажнувачки и подмладувачки ефект.
 • Бадемовото масло го подобрува тенот и помага да се ослободите од акните, со што старечките дамки се помалку видливи. G дава на кожата свеж и здрав изглед.
 • Семето од грозје (мамка) ја заситува кожата со корисни минерали и витамини.
 • Пчелин восок содржи цел комплекс на биолошки активни соединенија. Ја подобрува циркулацијата на крвта, ги стимулира метаболните процеси и промовира регенерација на ткивата. Магнетните честички на маската неколку пати го подобруваат дејството на пчелин восок, поради што доаѓа до брзо враќање на кожата по акни, акни и разни повреди.
 • „Витамин Е“ успешно се користи во козметологијата многу години и дури го заработи името „витамин за убавина“. Има корисен ефект врз кожата, правејќи ја мазна, еластична и мека.структура Magnetic Mask од лабораторијата Кристал

Како работи магнетната маска

ефект Magnetic Mask врз основа на присуството на специјални магнетни честички во неговиот состав. Производот се нанесува на лицето и по некое време се отстранува со магнет (тој е вклучен во комплетот со маската). Во исто време, заедно со маската, сите загадувачи се извлекуваат од порите, а кожата се чисти од комедони.

Кога маската е на лицето, нејзините растителни компоненти влегуваат во длабоките слоеви на кожата и ги заситуваат ткивата со корисни соединенија. Магнетот има масажа и релаксирачко дејство, ја подобрува микроциркулацијата и ги стимулира метаболните процеси во клетките. Покрај тоа, супстанциите што ја сочинуваат маската имаат заштитна функција, минимизирајќи го негативното влијание на факторите на животната средина.

Инструкции за употреба Magnetic Mask

Magnetic Mask Достапно во цевки со специјални магнетни стапчиња. Користењето на производот е многу едноставно. Маската нежно се шири над кожата на лицето (за погодност, можете да користите четка) и оставете ја околу 15 минути. Во тоа време, препорачливо е да легнете да одморите, така што активните состојки се апсорбираат побрзо. Маската треба да се нанесува на проблематичните области со погуст слој - ова ќе го подобри нејзиниот ефект.

Производот се отстранува со магнет. За да го направите ова, завиткајте го стапот во салфетка и лизнете го преку кожата на растојание од неколку милиметри. Остатоците од маската и сите загадувачи на кожата ќе бидат привлечени од салфетката. По нанесувањето на маската, се препорачува да се изврши лесна масажа на лицето за подобра апсорпција на корисни компоненти.

Не заборавајте дека постапката бара претходна подготовка. Лицето треба да се исчисти од шминка со благ лосион или тонер.

Ограничувања на употребата и контраиндикации

Формула Magnetic Mask врз основа на состојки од растително потекло, кои делуваат благо без да предизвикаат никаква штета на кожата. Затоа, таа практично нема контраиндикации. Маската може да ја користат жени и мажи од било која возраст со различни типови на кожа, без страв од несакани ефекти.

Внимание треба да прават само оние кои имаат индивидуална нетолеранција кон било какви состојки на билки. Тогаш може да се појави иритација на кожата, и употребата на маската ќе мора да се напушти. Но, ваквите проблеми, за среќа, се многу ретки. Исто така, не користете ја маската ако има рани, гребнатини или други оштетувања на кожата. Во овој случај, треба да почекате додека не заздрават.

Вклучено во Magnetic Mask магнетните честички лесно ги привлекуваат и отстрануваат сите загадувачи од порите. Тие ги ослободуваат ткивата од вишок маснотии, прашина и мртви клетки. Како резултат, црните точки исчезнуваат без трага, епидермисот е заситен со корисни соединенија и ја обновува својата структура. Со редовна употреба на маската, кожата станува мазна, а тенот е здрав. Брчките исчезнуваат, акните престануваат да се појавуваат.

Користете магнетна маска еден месец, а долго време ќе заборавите на козметичките проблеми. Акните, црните точки и црните точки повеќе нема да ви го расипуваат расположението. Вашето лице ќе изгледа свежо и негувано дури и без шминка.

Маската не само што има ефект на чистење, туку помага и да се забави процесот на стареење. Содржи природни растителни масла кои ја стимулираат синтезата на соединенија важни за организмот - еластин и колаген. Благодарение на ова, кожата престанува да се шушка, станува еластична, брчките исчезнуваат, а контурите на лицето се подобруваат. Активните состојки на маската се во состојба длабоко да навлезат во ткивата. Кожата е заситена со кислород, прима повеќе хранливи материи и добива младешки цветен изглед.

Неповолна екологија, несоодветен сон негативно влијаат на здравјето на луѓето. И првото нешто за што сигнализира телото се појавува на кожата во форма на дамки или осип, и затоа многу жени се стремат правилно да се грижат за својата кожа, но за ова треба правилно да го одредите типот на кожата.

Првото нешто што го расипува изгледот се црни точки на лицето кои се појавуваат поради запушени пори. Нема да работи да се ослободите од нив со едноставно перење. Постојат и други начини кои можат да им помогнат на девојчињата да го решат овој проблем:

Парење на кожата за чистење на лицето

Нема да биде можно да се ослободи кожата од црни точки без да се испари. Оваа постапка ја зголемува ширината на преминот, правејќи го чистењето многу полесно. Прво треба да подготвите кој било пригоден сад со многу топла вода и крпа. Изберете пријатна позиција за себе и поставете го лицето така што да биде над пареата, покривајќи ја главата со крпа. Ако имате есенцијални масла или билки при рака, додадете ги во водата. Додека ја испарувате кожата за чистење на лицето, тие ќе помогнат во тонирање на дермисот. Најчести средства се:

 • Кантарион;
 • Фармацевтска камилица;
 • Масла од портокал, лаванда и еукалиптус;
 • Мелиса

За да ги проширите порите, можете да користите врели маски засновани на бела и сина глина. Одлични резултати може да се добијат ако редовно посетувате бањи и сауни. На крајот на краиштата, честото испарување на кожата за чудо и дава еластичност и спречува појава на осип на неа.

Рачно отстранување на акни на кожата

Понекогаш може да се борат со црни точки рачно. Во исто време, рацете треба да бидат чисти, најдобро е да ги дезинфицирате. Треба внимателно да се обидете да ја исцедите содржината на комедоните. Контраиндицирано е да се изврши силен притисок, бидејќи со таков ефект може да добиете неочекувана реакција во форма на акни или мозолчиња. По завршувањето на извршените манипулации, подмачкајте ја кожата со тоник.

Осветлување на кожата

За сопствениците со чувствителна кожа, подобро е да се одбие рачно изложување на неа. Постапките за белење ќе бидат одлична алатка овде. Во кој било контејнер, треба да измешате раствор на сапуница со сода (10 g) и парична казна сол (10 g). Резултирачкиот производ треба да се избрише од кожата 4 минути, а потоа лицето треба да се исплакне со вода.

Црните точки кои тешко се отстрануваат треба да се обелат со сок исцеден од лимон или водород пероксид, но тој е посоодветен за мрсна кожа. Доволно е да се спроведе постапката на секои седум дена. Поефикасно белење на кожата се прави со крем Miracle Glow против пигментацијата на кожата.

Постави прашање

Ана Базилевскаја

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерска технологија, има над 13 години практично искуство како дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Obzoroff
Додадете коментар