Маска Laminary од пигментација, за чистење и избелување на кожата на лицето

Алгите наречени „алги“ имаат многу корисни својства за кожата и затоа се многу барани во козметологијата. Во поново време, врз основа на нив, развиен е уникатен препарат со ефект на белење - маска Laminary.

Неговата иновативна формула брзо помага да се справат со нарушувањата во пигментацијата, и дава на кожата рамномерен тен и здрав изглед. Покрај тоа, производителот тврди дека новата маска од алги ја подобрува општата состојба на ткивата на кожата, ги тонизира и ги забавува промените поврзани со стареењето.

Често се вели дека пегите го красат женското лице, но многу девојки не се согласуваат со ова. Пигментацијата им создава многу тага, а само погледот во огледало може да го уништи расположението за целиот ден. Ако сте уморни од маскирање на вознемирувачки проблем под дебел слој на подлога, користете ефикасен природен лек - маска за белење Laminary... Резултатите од употребата на маската се споредливи со ефектот на скапи салонски процедури, а во однос на безбедноста може да се спореди со благи народни рецепти.

Бројни позитивни критики за Laminary ја потврдуваат неговата висока ефикасност и отсуство на несакани ефекти. Маската почна да биде во голема побарувачка поради таквите корисни својства:

 • Придонесува за целосно исчезнување на пегите.
 • Елиминира старечки дамки.
 • Дава пријатен ефект на белење.
 • Осветлува траги од акни и црни точки.
 • Тонизира уморна кожа, ја прави свежа и поцврста.

Благ третман базиран на алги, одличен за жени од сите возрасти. Исто така, нема контраиндикации за типот на кожата, бидејќи Laminary не го исуши дермисот и не предизвикува појава на комедони.

Маска Laminary против пигментација и акни

Каде можете да купите Laminary од пеги

Оваа маска за белење сè уште не е продадена во специјализирани продавници или аптеки. Можете да го нарачате само преку Интернет, преку официјалната онлајн продавница на производителот. Нарачката е поставена многу брзо - само пополнете апликација.

Забелешка! Во моментов, производителот има многу поволна понуда. Маска за белење Laminary може да се купат со намалена цена - само 989 рубли. Со оглед на тоа што нејзината вкупна цена надминува 2 илјади! Промоциите и цените за другите земји се наведени на официјалната веб-страница.

Цена Laminary од пигментација и пеги

Зошто пигментацијата е опасна

Нарушувањата во пигментацијата не може да се сметаат за нормални за кожата. Ова е сериозен медицински и козметолошки проблем што треба да се реши со ефективни средства.

Возрасните дамки се појавуваат како резултат на фактот дека бројот на меланоцити (клетки кои произведуваат пигмент) нагло се зголемува во кожата. Причините за овој феномен можат да бидат различни:

 • Преземање на одредени лекови.
 • Хормонални нарушувања.
 • Генетска зависност.
 • Возрасни процеси.

Во особено тешки случаи, областите на пигментацијата активно се шират и можат да покријат скоро половина од лицето. Ваквите козметички дефекти стануваат вистинска трагедија за жените. Поради комплекси и самодоверба, страда кариерата, личниот живот. За среќа, ефикасен и достапен лек се појави за секого - лекот Laminary... Користете го кога ќе се појави пигментација и оставете ја вашата кожа да свети со здравје.

Како работи Laminary и тест за типот на кожата на лицето

Тест преку Интернет ќе помогне да се одреди типот на кожата и потребата да се користи козметика за чистење, избелување и подмладување на кожата на лицето. Денес маската Laminary стана еден од најбараните производи за белење на лице. Оваа популарност се должи на сложениот ефект и трајниот ефект. Лекот не само што го изедначува тенот, туку и спречува појава на нови точки. Покрај тоа, производот добро ја навлажнува, ја тонизира кожата и е извор на многу корисни материи.

Состав на маска Laminary

Уникатен комплекс за белење Laminary се состои од следниве природни состојки:

 1. Алги. Оваа лековита алга брзо ги отстранува сите видови пигментација.
 2. Фукус. Има тоник и освежувачко дејство, му дава здрав тен на лицето.
 3. Кафеави алги. Тој е ефикасен профилактички агенс, спречува појава на пигментација во иднина.

И покрај ретките природни состојки во составот, секој може да си дозволи да купи маска за пигментација. Неговата цена е прилично прифатлива; производителот честопати има специјални понуди и попусти.

Предности на анти-пигментациската маска

Маска за пигментација Laminary има многу предности во однос на слични производи. Наведуваме само неколку од нив:

 • Може да се користи за сите типови на кожа.
 • Не предизвикува несакани реакции како што се чешање, иритација, црвенило.
 • Елиминира дури и занемарена обемна пигментација.
 • Обезбедува долготраен резултат, спречува повторно појавување на старечки дамки.
 • Не доведува до зависност.
 • Обезбедува целосна нега на кожата.
 • Дава ефект споредлив со професионалните процедури.
 • Се разликува во разумна цена.

Резултати од истражувањето и повратни информации за Laminary

Маска со високи перформанси Laminary се потврдува не само со позитивни критики на клиенти. Неговите корисни својства се потврдени врз основа на клинички испитувања спроведени од дерматолози во текот на неколку месеци.

Апсолутното мнозинство од учесниците (повеќе од 95%) покажаа целосно исчезнување на старосните дамки. Кога се тестираше со други средства за белење, оваа бројка беше значително помала - не повеќе од 23%. Исто така, треба да се напомене дека за време на употребата на Ламинари, не е забележан ниту еден случај на несакани реакции.

Осврти на лекари

Повеќето дерматолози ја карактеризираат маската Laminary како многу ефикасен и целосно безбеден лек. Според нивните набудувања, лекот дејствува брзо и помага да се ослободиме дури и од занемарените точки. Но, во исто време, експертите забележуваат дека во тешки случаи, ќе треба повеќе време да се лекува. Затоа, одете на курсот Laminary по можност при првите знаци на пигментација.

Позитивните резултати од употребата на лекот се забележуваат веќе на почетокот на курсот. И по неколку недели, не останува трага од старечки дамки. Тенот е изедначен и осветлен, кожата ќе добие здрав, сјаен изглед и ќе се врати во тонот. И нема никакви компликации или несакани ефекти. Отсуството на несакани реакции ја разликува маската Laminary од професионални процедури кои ја иритираат кожата и ја зголемуваат нејзината чувствителност на неповолни надворешни фактори.

Правила и упатства за примена на маски

За максимален ефект, козметички процедури со Laminary треба да се следат строго во согласност со упатствата:

 1. Малку од лекот се става во емајлиран или стаклен сад.
 2. Разредете го со топла вода.
 3. Измешајте го составот додека не се изедначи (нејзината конзистентност треба да личи на кисела павлака).
 4. Оладената смеса е рамномерно распоредена над кожата на лицето.
 5. По половина час, замрзнатата маска се отстранува, по што не се мијат.
 6. Нанесете лесен хидратантен крем.

Минималниот курс за осветлување на кожата се состои од 7 сесии. Со напредна пигментација, третманот ќе мора да се продолжи. За среќа, прифатлива цена Laminary ви овозможува да земете курс од кое било времетраење и да постигнете рамномерен привлечен тен.

Фото-процедури за отстранување на дамки од старост

Со локална акумулација на клетки кои активно произведуваат меланински пигмент, одделни области на кожата ја менуваат својата природна сенка во кафеава. За жал, овој козметички проблем им го уништува животот на многу жени, а развиени се и неколку професионални техники за борба против него, освен користење маска. Laminary... Најпознати од нив се хемиски пилинг, обновување на површина и фототерапија. Покрај тоа, последниот метод е најбезбеден и најефикасен. Изложеноста на широкопојасна светлина помага да се ослободите од сите видови на пигментација (пеги, хлоазма, мелазма) без да предизвикате компликации и несакани реакции.

За постапката, се користи модерна високо-технолошка опрема - модулот Sciton BBL базиран на JOULE платформата. (Англиската кратенка BBL се залага за BroadBand Light, т.е. широкопојасно светло). Ефектот врз кожата се изведува со помош на специјален филтер за светло, кој брзо и безболно ги отстранува старечките дамки. Покрај тоа, модулот е опремен со уникатен систем за контрола на температурата во зоната за отстранување на пигментацијата. Овој систем гарантира целосна безбедност и отсуство на какви било непријатни сензации.

Како работи широкопојасното светло? Факт е дека неговите честички активно се апсорбираат од пигментираните области на површината на кожата. Неколку дена по сесијата, дамката станува потемна, потоа се лупи и целосно исчезнува (и не само избелува). Во повеќето случаи, потребни се само два третмани за забележителен резултат. Со силна пигментација, ќе бидат потребни неколку сесии. Но, на крајот, секогаш е можно да се постигне успех - по лесен третман, исчезнуваат дури и најупорните пеги, на кои не влијаеле другите методи. Тонот на кожата станува рамномерен, привлечен и здрав.

Општо земено, светлосната терапија за пигментирана кожа е сосема безбедна козметичка процедура. Меѓутоа, во некои услови, оваа техника е забранета. Апсолутни контраиндикации вклучуваат:

 • Бременост
 • Период на лактација.
 • Тумори
 • Дијабетес.
 • Епилепсија.
 • Автоимуни патологии.
 • Дерматолошки заболувања.
 • Зголемена веројатност за формирање на келоидна лузна.
 • Воспаленија кои се јавуваат со зголемување на температурата.

Дури и ако овие контраиндикации се отсутни, препорачливо е да се консултирате со лекар пред да спроведете сесии. За постапката да биде успешна и да го даде очекуваниот резултат, внимателно следете ги овие правила:

 • Две недели пред постапката, не можете да пиете антибиотици, да се сончате на плажа или во солариум или да вршите хемиски пилинг.
 • Во текот на последните три дена пред сесијата, треба да се воздржите од одење во сауна и базен.
 • За време на третманот, не користете производи што содржат алкохол.

Во текот на првите три дена по сесијата, забрането е сончање и изложување на кожата на хемиски пилинг. Две недели не можете да одите во сауна, бања и да се туширате под жешка вода. Исто така, во периодот по постапката, потребно е да се користи крем за сончање (заштитен фактор најмалку 35). Во тоа време е непожелно да се третира кожата со соединенија што содржат алкохол.

Целосно да се ослободи од старосни дамки обично се потребни 4-6 процедури. Интервалот помеѓу нив е две недели. За да го одржите добиениот резултат, внимателно следете ги сите препораки на козметологот и не изложувајте ја кожата на прекумерно изложување на ултравиолетово зрачење.

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерски технологии, има повеќе од 13 години практично искуство во специјалност на дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Додадете коментар