UpSize - крем за зголемување на големината на градите

Според статистичките податоци, 80% од девојчињата не се задоволни од нивната биста. Меѓу главните поплаки е големината, бидејќи малкумина имаат среќа да се родат со бујни гради. Што да направите ако не сакате да отидете под нож, но фустаните со луксузно деколте се толку привлечни од полиците? Решението за проблемот ќе биде крем за зголемување на градите UpSize!

Хипоалергичното својство, чие дејство се базира на природни состојки, го стимулира растот на градите од првите денови на употреба. Кремот не содржи хормони, затоа не му штети на здравјето на жените и нема несакани ефекти. Резултатот е убава, еластична, прекрасна биста, зголемена за 2-3 големини без операција за еден месец. Многу е лесно да се користи кремот за да се забрза растот на градите, и нема потреба претходно да се консултирате со лекар.

Крем UpSize за зголемување и раст на градите

Како работи кремот за да се забрза растот на градите UpSize?

Вклучено во UpSize состојките ги заситуваат клетките на кожата со корисни елементи и го зголемуваат протокот на крв во ткивото на дојката, што придонесува за нејзин природен раст. Ефектот се забележува по првата апликација, но крајниот резултат е видлив по 30-40 дена дневна употреба. Поради постепениот раст, бистата не е покриена со стрии. Доилките не треба да се грижат: нема штета на млечните жлезди.

Исто така, кремот за зголемување на градите делува на овој начин:

 • длабоко ја навлажнува кожата;
 • го забрзува процесот на регенерација на клетките, продолжувајќи ја младоста на дојката;
 • ја враќа еластичноста на кожата и ја прави затегната;
 • спречува појава на набори и пукнатини, обезбедувајќи хранлив ефект;
 • го намалува бројот на стрии и го спречува нивното повторно појавување;
 • ги прави контурите на бистата точни и заоблени;
 • спречува развој на болести на дојка, вклучително и мастопатија и бенигни тумори.

UpSize се применува со движења на масажа кои го забрзуваат процесот на дејство на активните супстанции и го стимулираат растот на млечните жлезди. Ова е безопасен, оптимален и ефтин начин за зголемување на градите дома. Дефинитивно вреди да се нарача крем за зголемување на градите за девојчиња кои сонуваат да имаат заоблени форми, да носат убава долна облека и да го полудат посилниот пол.

крем за забрзување на растот на градите UpSize

 

Предности на кремот UpSize

Долго време, мамопластијата се сметаше за единствениот начин за зголемување на градите 100%. Имплантацијата на силиконски импланти е брз метод, но далеку од идеален. Има голем број значајни недостатоци:

 1. Висока цена. Во просек, операцијата чини од 20 000 американски долари, вклучувајќи ги и процедурите за рехабилитација.
 2. Веројатност за отфрлање на протезата. Ова е полн со не само болка, туку и реален ризик по здравјето на жените.
 3. Недостаток на очекуван ефект. Резултатот често ги разочарува девојчињата - градите изгледаат неприродно, или имплантот станува нерамномерен.
 4. Штетен ефект врз млечните жлезди.
 5. Потребата од анестезија, болни постоперативни сензации.
 6. Долго време на заздравување, присуство на лузни.

Друг вообичаен метод за зголемување на бистата е миостимулација. Тоа е електромасажа на областа на деколтето, што се изведува со посебен уред Засилувач на градник... За жал, ефектот на електрична стимулација трае само неколку часа, а самата постапка е болна и не е одобрена од лекарите.

Споредувајќи ги со другите методи, можеме да заклучиме дека кремот за зголемување на градите е најдобрата опција во однос на цената UpSize, квалитет и безбедност. Неговите предности:

 1. Ефикасност. 100% од девојчињата кои учествувале во клинички испитувања забележале вистинско зголемување на бистата за 2-3 големини.
 2. Хипоалергично и безбедно. Производот содржи растителни компоненти кои не предизвикуваат чешање, иритација, алергии и зависност.
 3. Леснотија на употреба дома, нема потреба од хируршка интервенција.
 4. Брзи резултати. Вистинските промени се забележуваат од 1-ви ден, а по еден месец можете безбедно да ги менувате малите градници во големи.
 5. Достапна цена. Купи UpSize може да биде поевтино од неговите колеги за да го забрза растот на градите.

Предности на кремот UpSize

Составот на кремот за забрзување на растот на градите

Составот на кремот за зголемување на градите UpSize Вклучува состојки кои биле постојано тестирани за квалитет и безбедност. Ова не е хормонален лек, затоа фер сексот не треба да се грижи за нивното здравје. Компонентите од растително потекло обезбедуваат природна исхрана и хидратација, а комплекс од витамини и минерали ја стимулира клеточната делба и го забавува процесот на стареење на кожата. Уникатен комплекс на билки собрани на еколошки чисти места поволно разликува UpSize од слични креми, на пример Bust Salon SPA... Можете да дознаете повеќе за составот на пакувањето, чија фотографија е приложена.

Индикации и контраиндикации

Главните индикации за употреба UpSize:

 • незадоволство од природната големина на градите;
 • потребата да се подобри изгледот на бистата по породувањето, хранење на бебето;
 • неразвиеност, изразена асиметрија на млечните жлезди, нивната неправилна форма;
 • остар губење на телесната тежина;
 • спречување на болести на дојка, вклучувајќи поткожна мастектомија, мастопатија;
 • подобрување на состојбата на кожата.

Во однос на контраиндикации за употреба UpSize, практично ги нема. Како резултат на тестирање на кремот за зголемување на градите, не беа идентификувани негативни здравствени ефекти. Се препорачува да се третира примената на кремот со претпазливост кај идните мајки, малолетни девојчиња, жени со кожни болести во акутната фаза. Забрането е да се нанесува кремот на свежи рани, гребнатини, исекотини.

Како да се користи UpSize?

Одлучи да купи крем за зголемување на градите UpSize? Проверете ги неговите упатства за максимални резултати. Определување на употребата:

 1. Нанесете крем за совршено чиста, подготвена кожа. Земете топол туш или бања за да ги отворите порите за подобра апсорпција. Исчистете ја кожата со гел и / или пилинзи. Не користете други хидратантни креми!
 2. Нанесете го кремот на едната дојка со нежни движења на масажа во насока на стрелките на часовникот, масирајте 3-5 минути додека не се апсорбира целосно.
 3. Повторете ја постапката на другата дојка.
 4. Конечно, масирајте ги двете гради истовремено 2-3 минути.

Повторете ја постапката двапати на ден - наутро и навечер, 30-40 дена. Обидете се да не пропуштите ниту еден ден за да го зголемите ефектот. Детални информации се наведени во упатствата за кремот UpSize.

Каде да купите крем UpSize по поволна цена?

Цел UpSize подобро на официјалната веб-страница на производителот. Значи, гарантирано нема да купите лажен и ќе бидете сигурни во квалитетот на добиениот лек. Цената на кремот за раст на градите е 990 рубли, со исклучок на промоции и попусти. Плаќате само за медицинскиот состав на лекот, не за реклами и работата на посредници! Испорака во земјата - од 4 до 10 дена, во зависност од избраниот превозник. Можете да купите крем за зголемување на градите токму сега за да бидете убедени во неговата ефикасност и да го промените вашиот живот на подобро засекогаш!

купи UpSize крем

За жителите на Европа и Азија, постои средство за зголемување на големината на градите во форма на комплекс ProBreast Плус, кој се состои од таблети и специјален крем кој го стимулира растот на бистата.

ProBreast Плус за зголемување на градите

Размислете за купување ProBreast Повеќе е достапна на веб-страницата на производителот, испораката и продажбата на овој производ за зголемување на градите е достапна во следниве земји: Велика Британија, Хонг Конг, Виетнам, Германија, Холандија, Шпанија, Италија, Канада, Норвешка, Полска, Португалија, Романија, САД, Тајланд, Филипини, Франција , Чешки.

Осврти на лекари и купувачи

Осврти UpSize целосно позитивен. Девојките кои веќе се запознаа со дејството на кремот забележуваат брз и вистински ефект, отсуство на несакани реакции, ниска цена, пријатен мирис и многу повеќе. Што се однесува до прегледите на лекарите за UpSize, тие сметаат дека зголемувањето на градите со крем е најдобриот достапен метод. Тој е безбеден и безопасен, не влијае на способноста на жената да дои и не бара медицински надзор. Нема пријавено случаи на лошо чувство во болницата по употреба на крем за зголемување на градите.

Еве некои од прегледите на клиентите за кремот за зголемување на растот на дојката UpSize:

Анастасија, 38 година: „Наидов на оглас UpSize на Интернет и реши да се обиде да ги смени градите од чија големина секогаш беше незадоволна. Резултатот беше пријатен: по три недели ја сменив големината на градникот 1 на 2 ”.

Викторија, 22 години: „Кремот е вистинско чудо! Претходно не верував во такви лекови, но мојот пријател советуваше, пробајќи се на себе. Градите не само што станаа поголеми, туку изгледаат и сосема поинаку. Кожата е мека, кадифена, контурите се затегнати - сонот на секоја девојка! “

Вероника, 28: „Мојот сопруг секогаш навестуваше дека сака девојки со облини. Размислував дури и за пластична хирургија, но сепак не сакав да ја оперирам. И тогаш пријателите ме советуваа да пробам UpSizeи решив да искористам шанса. Смело можам да кажам: зголемувањето на бистата за 2 големини не е мит, туку реалност “.

Ирина, 45 години: „Јас сум мајка на многу деца и ги доев сите три бебиња. Се разбира, сега не можете да ја погледнете без солзи: кожата попушти, формата се промени и големината воопшто не е иста како во младоста. Up Size ги реши сите проблеми за само месец и половина. Препорачувам на сите! “

Александра, 19 години: „Моите гради престанаа да растат на 15-годишна возраст и ќе останев со„ еден “до крајот на мојот живот, да не беше овој прекрасен крем. Родителите беа категорично против силиконската биста, но идејата со кремот беше поддржана. Сега смело носам отворени фустани и се појавувам на плажа, бидејќи со силно Ц одделение е полесно отколку со празнина во долната облека “.

Олга, 33 години: „Со помош на UpSize, за само еден месец употреба ја сменив големината на градите од 2 на 3. Се чувствувам одлично, не сум видел несакани ефекти. Планирам да го користам кремот повторно и ги советувам сите што ги познавам “.

Зошто градите попуштаат: 5 можни причини

Како треба да изгледа совршената дојка? Всушност, нема идеал, сè зависи од нормите на убавина, културните карактеристики и социјалните стереотипи. Единственото нешто што може да се каже со сигурност е дека никој не сака гради кои ја изгубиле својата форма и цврстина. Затоа е многу важно да ги имате сите информации за главните причини за опуштени гради и ефективни методи за спречување на овој проблем.

Зошто градите попуштаат

За жал, до сега никој не успеал да ја надмине силата на гравитацијата. Порано или подоцна, гравитацијата ќе преовладува, а обликот, големината, положбата и симетријата на градите сигурно ќе се променат. Бременост, лоша исхрана, ненадејно слабеење и доење, исто така, може да предизвикаат овие промени. Покрај тоа, не заборавајте на фактот дека годините исто така го прават својот данок, особено кога некое лице достигнува триесет години.

Опуштањето на градите со возраста е сосема нормално, бидејќи секоја година колагенските влакна на кожата се распаѓаат и ја губат еластичноста. Со други зборови, едноставно е невозможно да се победи во борбата против возраста.

Во медицината, доделување на градите е попозната како мастоптоза. Сепак, не паничете предвреме, бидејќи сè уште може да се преземат неколку превентивни мерки. Ако се грижите за одржување на совршена форма, градите ќе изгледаат добро дури и во зрелоста.

Чести причини за доделување на градите

 1. Неправилна исхрана. Ако во вашата дневна исхрана има многу масна храна, а вашиот животен стил е пасивен и седентарен, тогаш со текот на времето ова сигурно ќе доведе до збир на вишок килограми. Кога некое лице страда од вишок тежина, еластичните влакна се оштетуваат и скоро е невозможно да се обноват. Кожата ја губи својата еластичност и почнува да попушта, бидејќи колагенот не се произведува во доволни количини. Овој феномен може да предизвика и опаднати гради.

И еластичноста на кожата и производството на колаген се директно зависни од оние хранливи материи, витамини и минерали кои влегуваат во човечкото тело со храна.

Со цел да се спречат ваквите проблеми, препорачуваме да ја додавате следната храна во вашата дневна исхрана:

 • Месо од живина;
 • Морска храна;
 • Црн дроб;
 • Јајца
 • Овесна каша;
 • Ореви;
 • Грав;
 • Зеленчук.
 1. Недостаток на физичка активност. Имајте на ум дека млечните жлезди се 90% масни. Ова значи дека ако некое лице е седентно, градите губат цврстина и почнуваат да попуштаат. Доколку сакате да спречите развој на овој проблем, мора редовно да се работи на овој дел од телото за да се одржи мускулната маса.

Обука за сила е многу важна во овој случај. Ако водите активен животен стил и спортувате, можете да заборавите на кревањето на градите со помош на пластична хирургија.

Со цел да се врати цврстината и еластичноста на кожата, се препорачува комбинирање на физичката активност со козметиката. На овој начин, ќе можете да спречите доделување на градите и да се вратите во совршена форма.

Не заборавајте дека кожата на млечните жлезди е многу чувствителна. Со цел градите да имаат секогаш негуван и привлечен изглед, се препорачува редовно да ги негувате и навлажнувате.

 1. Недоволна заштита на кожата од сонцето. Не е тајна дека сончевите зраци имаат многу негативно влијание врз состојбата на кожата. Кога жените носат облека со големи исечоци на топло време, токму нивните гради стануваат најранливите делови на телото.

Верувајте ми, заштитата од сонце е незаменлива не само од естетска гледна точка. Доколку сакате да ја заштитите кожата од знаците на предвремено стареење, препорачливо е редовно да користите специјални креми за сончање. Не заборавајте дека продолжената изложеност на директна сончева светлина придонесува за појава на брчки и други помали несовршености на градите.

Со цел да спречите доделување на градите, можете да ги усвоите следниве корисни навики:

 • Користете сончање секој ден.
 • Избегнувајте изложување на сонце подолг временски период.
 • Ако забележите сомнителни дамки на вашата кожа, се препорачува веднаш да контактирате со квалификуван специјалист и, доколку е потребно, да ги лекувате.
 • Редовно користете навлажнувачки лосиони богати со витамини А и Ц.
 • Направете моркови, домати и свежо овошје дел од вашата дневна исхрана.
 1. Честопати земате топли тушеви. За жал, повеќето луѓе обично се капат во вода, чија температура значително надминува 37 ° C. Сепак, всушност, подобро е да не се прави ова, бидејќи топла вода е штетна за организмот. Оваа температура на водата особено негативно влијае на состојбата и изгледот на кожата.

Редовно земање само топли тушеви може со текот на времето да доведе до опуштеност на кожата и значително да го зголеми ризикот од предвремени брчки.

 1. Менопауза.

Исто така вреди да се спомене менопаузата кога станува збор за главните причини за опуштените гради. За време на овој тежок период за секоја жена, се забележува нагло намалување на нивото на естроген во телото, што доведува до опуштеност на кожата.

Менопаузата предизвикува физички и емоционални промени во женското тело. Естрогенот е женски хормон кој е одговорен за регулирање на менструалниот циклус, нивото на холестерол, па дури и сексуалниот нагон.

Покрај тоа, недоволна количина на овој хормон може да предизвика предвремено појавување на непријатни дамки и брчки на кожата. Недостаток на естроген значи дека колагенските влакна ја губат својата цврстина и градите попуштаат.

Корисни совети за доделување на градите

 • Користете специјални лосиони за чистење на кожата најмалку еднаш неделно.
 • Запомнете редовно да консумирате храна и додатоци со витамин Ц за да го стимулирате производството на еластин.Домати, агруми и авокадо има во изобилство во оваа супстанца.
 • Грижи се за рехидрирање и однадвор и одвнатре. Не заборавајте да пиете 6-8 чаши вода дневно и користете специјална козметика за да ја навлажнете кожата.
 • Запомнете го добриот сон. Времетраењето на ноќниот одмор треба да биде приближно 8:00 часот. Ноќите без сон влијаат негативно на телото и предизвикуваат предвремени брчки.
 • Научете да ги контролирате вашите емоции во стресни ситуации. Кога некое лице е често под стрес, телото го ослободува хормонот кортизол во големи количини, што доведува до зголемување на нивото на шеќер во крвта и појава на знаци на предвремено стареење.

Примена на крем Apsize за опуштени гради

Доколку сакате да изгледате привлечно и да се чувствувате добро, не заборавајте редовно да се грижите за градите, за ова ќе ви помогне крем Upsize... Употребата на крем Apsize ќе ви помогне да ја затегнете бистата и да ја направите поеластична, иако главната цел на овој гел е да ја зголеми големината на градите.

Доктор Ермакова Ангела Ивановна акушер-гинеколог, ендокринолог од највисока категорија со 16 годишно искуство, искусен специјалист за ултразвук, детски гинеколог. Околу 70 објавени дела и упатства за гинекологија припаѓаат на авторството на Ангела Ивановна.

Додадете коментар