Гел Eyebrow Extension да симулираат влакна на веѓите

Ретки веѓи се чест козметички недостаток. За да го направите изгледот експресивен, мора да се свртите кон професионалните веѓи кои вешто сликаат на влакната што недостасуваат. Но, не секој може да си дозволи постојано да ги користи услугите на специјалист - нема ниту време ниту пари за ова.

За среќа, сега постои алтернативна опција. Ова е најновиот американски развој Eyebrow Extension од реномираната компанија Ready to Wear. Оваа алатка помага да се пополнат празнините што недостасуваат во веѓите, истовремено зачувувајќи ја нивната надворешна природност.

Специјална мека четка овозможува поволно да се нагласат веѓите, да се поправи нивната контура и да се додаде заситеноста на бојата. Честичките на целулоза присутни во гелот веднаш се лепат по линијата на веѓите, што ги прави подебели, посветли и подефинирани.

Гел Eyebrow Extension да симулираат влакна на веѓите

Производот се базира на иновативна пигментирана формула збогатена со морски минерали. Гел Eyebrow Extension лесен е за нанесување, издржлив е и ви овозможува да постигнете неверојатен ефект за неколку минути.

Меѓу карактеристиките на овој уникатен развој се:

 • леснотија на користење;
 • издржливост на бои;
 • избор од 3 нијанси;
 • беспрекорна контура на веѓите.

Опис на гелот Eyebrow Extension

Козметолошка новина Eyebrow Extension ги има следниве карактеристики:

 • Волумен - 7,1 гр.
 • Нијанси - темно кафеава и светло.
 • Цел: коректор на веѓите, дава дебелина и богата нијанса.
 • Карактеристики на апликацијата: рамната страна на апликаторот го шири гелот по целата линија на веѓите, почнувајќи од неговата основа. Зашилената страна може да се искористи за да се намали врвот на веѓата.
 • Состојки: морска кал, спирулина, талк, алги, пантенол, целулоза, магнезиум, лимонска киселина, кора од портокал во прав, фосфатна сол.
 • Копродукција на САД и Кореја.

Конечно, на пазарот за козметика се појави развој кој ви овозможува лесно и брзо да ја подобрите линијата на веѓи, да им дадете дебелина и експресивна сенка. Празнините помеѓу ретко растечките влакна се полни со специјални микрочестички, што дава впечаток дека веѓите имаат природна густина.

Една од главните предности на новиот лек е неговата неверојатна лесна употреба. Скоро и да не се потребни напори за да се постигнат максимални резултати. Доволно е само да се земе апликаторот и да се нанесе составот со рамната страна, поместувајќи ја четката од основата на веѓата кон надвор. Можете да го користите остриот раб на апликаторот за да му дадете уреден изглед на надворешноста на веѓата.

Како дел од Eyebrow Extension нема штетни хемиски нечистотии. Производот е направен врз основа на Gossypium-Herbaceum. Влакната на ова растение од памук успешно се користат не само во козметологијата, туку и во медицината. Тие имаат посебна структура што ги прави да изгледаат како природна коса. Затоа, веѓите третирани со гел изгледаат привлечно и сосема природно.

Важно е да се напомене дека составот нема никакви несакани ефекти. Неговата природна формула не ја иритира кожата, а влакната на веѓите ја задржуваат својата нормална структура.

Каде да се купат Eyebrow Extension

Забележете дека гелот за веѓи во моментов не се продава во специјализирани продавници за козметика. Може да се купи само преку Интернет - на официјалната веб-страница на производителот. За жителите на Русија цената Eyebrow Extension е 987 рубли, можете да најдете информации за трошоците во други земји со посета на веб-страницата на производителот.

Многу е лесно да поставите апликација. Доволно е да го пополните формуларот за нарачка и да почекате повикот на консултантот. Вработен во компанијата ќе ги разјасни сите точки од интерес за вас и ќе разговара за деталите за испорака.

Важно! Официјалната веб-страница често има поволни попусти и промоции, затоа бидете во тек со специјални понуди кои ви дозволуваат да купувате Eyebrow Extension многу поевтино од посредниците.

Правила за употреба и чување на гелот

За да постигнете привлечна и јасна линија на веѓи, постапете на следниов начин:

 • Дистрибуирајте го гелот Eyebrow Extension на веѓата.
 • Нежно чешлајте во посакуваната насока.
 • Почекајте производот да се исуши.

Внимавај! Гел Eyebrow Extension наменети само за надворешна употреба. Мора да се користи строго во согласност со упатствата, не дозволувајќи микрочестички да влезат во очите. Ако тоа навистина се случи, веднаш исплакнете го окото со млака вода.

Потребно е да се чува производот подалеку од дофат на деца. Оптимални услови немаат директна сончева светлина, мала влажност, температури од 5 до 25 степени. По отворањето на пакетот, гелот ги задржува своите козметички својства една година.

Обликувањето на веѓите е составен дел од шминката

Дебелите веѓи со јасен преглед му даваат експресивност на лицето, го прават изгледот отворен и привлечен. За жал, природата не ја дарува секоја жена со совршени веѓи. Ако влакната растат слабо или имаат светла нијанса, сликата се појавува избледена. Честопати, веѓите се премногу широки или имаат нерамна контура, што го прави лицето да изгледа нерасположено. Овие проблеми можете да ги решите со помош на компетентна корекција.

Не е лесно правилно да се изврши постапката, бидејќи секоја човечка веѓа има многу влакна - до 600 или повеќе. Затоа, многу жени претпочитаат да ги користат услугите на професионалци. Господарот на корекција ќе избере успешна нијанса користејќи Eyebrow Extension и ќе ги обликува веѓите, земајќи ги предвид карактеристиките на лицето.

По успешна постапка, веѓите треба да бидат симетрични, да имаат јасни контури и експресивна природна боја. Со правилен пристап, корекцијата е целосно безболна и не предизвикува непријатни сензации кај посетителите на салонот.

Мајсторите се особено внимателни при боење. Ова мора да се направи многу внимателно за агенсите за боење да не влезат во очите. Составот се дистрибуира со помош на специјален стап, нанесувајќи заштитни влошки на кожата. Боењето обично трае не повеќе од 8-10 минути, но ви овозможува целосно да ја трансформирате сликата. Трепките добиваат дополнителен волумен и се појавуваат долги, веѓите стануваат јасни и убави. Препорачуваме да користите сенка за очи со печат.

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Додадете коментар