Крем за целулит - состав, цена, каде да се купи, упатства за употреба

Повеќето жени се соочуваат со вознемирувачки козметички проблем - целулит. Отпрвин, мали испакнатини се видливи само под кожата на бутовите, а вие може да ги затворите очите на неволја. Но, со текот на времето, целулитот напредува и зафаќа сè повеќе нови области, а нерамномерноста на кожата станува поизразена, се појавува грда васкуларна шема.

Поради ова, дури и во лето треба да ги криете нозете под панталони или долги фустани. Масовните медиуми се исполнети со реклами за козметички производи за да се ослободат од целулитот, но повеќето од нив не даваат опиплив резултат. Еден од најновите достигнувања на специјалисти од областа на козметологијата - крем Extreme, што е високо ефикасно.

Крем за целулит - состав, цена, каде да се купи, упатства за употреба

Универзален лек против целулит: вистина или измама

Поради фактот што многу сомнителни производи се продаваат, жените често имаат недоверба во новата козметика. Но, кремот Extreme навистина дава неверојатни резултати. Формулата на овој производ е единствена комбинација на активни состојки. Кремот помага да се подобри циркулацијата на крвта во длабоките слоеви на кожата, така што целулитот исчезнува.

Главната активна состојка на кремот е аминофилин, супстанца развиена од водечки руски научници. Тоа помага да се нормализираат метаболичките процеси во ткивата и клетките на кожата. Волуменот на цевката е дури 100 ml, што е доволно за многу долго време, па дури и за заедничка употреба, генерално, производителот на крем Extreme Russia под лиценца на германската компанија Schwarzkopf, соодветно, се продава и во земјите на ЗНД и во татковината на производителот во Германија под тоник за целулит со бренд Cellufit и стрии.

Цена на кремот за производи и попусти

Составот на кремот за елиминирање на целулитот содржи многу ретки и скапи компоненти, поради оваа цена нејзината цена е нешто повисока од онаа на антицелулитните производи во аптеката. Едно пакување крем во моментов чини околу 1300 руски рубли. Но, во исто време, секогаш постои можност да учествувате во промоцијата или да добиете добар попуст. Во некои денови, цената на лекот може да се намали за повеќе од 40%!

Направете нарачка со попуст тука и добијте попуст од производителот од 25 до 40%!

Крем за целулит - состав, цена, каде да се купи, упатства за употреба

Опис на придобивките од антицелулитниот крем Extreme

Иновативен лек за целулит Extreme може да се користи од сите, без исклучок, бидејќи нема контраиндикации.

Целулитот станува сè почест проблем овие денови. Навистина, во современиот свет има многу штетни фактори кои негативно влијаат на состојбата на кожата. Главните причини за целулит вклучуваат:

 • Чест стрес. Поради сериозно преоптоварување, нервниот систем е исцрпен. Ова лошо влијае на циркулацијата на крвта и метаболичките процеси во ткивата. Затоа, структурата на ткивата е нарушена и почнуваат да се формираат грди туберкули.
 • Злоупотреба на алкохол, пијалоци што содржат кофеин, пушење. Лошите навики предизвикуваат проблеми со размената на капиларен гас. Ова доведува до забрзан раст на телесните масти. Покрај тоа, алкохолот ја нарушува рамнотежата на вода-сол во телото, течноста почнува да се задржува во него и се појавува едем. Овие прекршувања лесно се коригираат со крем. Extreme, чии компоненти имаат тоничен ефект.
 • Физичка неактивност. Недостаток на движење и седечка работа во канцеларијата негативно влијаат на мускулниот тонус и здравјето на крвните садови. Се појавуваат дополнителни килограми, се формира целулит.
 • Неисполнување на принципите на здрава исхрана. Редовната потрошувачка на брза храна, полупроизводи, масна и пржена храна ги нарушува метаболичките процеси и доведува до интензивен раст на телесните масти. Друга опасност од неурамнотежена исхрана е формирање на холестеролни плаки во садовите.

Активните состојки на кремот ќе помогнат да се неутрализира влијанието на сите негативни фактори и да се победи целулитот. Со редовна примена на производот Extreme ваквите позитивни промени се случуваат во телото:

 • Размената на капиларен гас е подобрена.
 • Theидовите на крвните садови стануваат силни и еластични.
 • Вишокот маснотии се отстранува од поткожното ткиво.
 • Кожата станува помазна и поздрава.
 • Метаболните процеси во клетките се враќаат во нормала.

Благодарение на овој ефект, употребата на кремот дава добри резултати дури и кај напредниот целулит. Времетраењето на курсот варира во зависност од степенот на целулит. Постапката за нанесување на производот е многу едноставна, бидејќи нема потреба од дополнителни чекори. Не треба да изведувате обвивки или масажа, доволно е да ги третирате проблематичните области со крем.

Составот на антицелулитниот крем Extreme

Формула за крем Extreme Е единствена комбинација на активни состојки кои можат да се справат со целулитот за рекордно време. Пропорциите на составот се внимателно осмислени, благодарение на што кремот дејствува ефикасно на локално ниво, без да влијае на општата состојба на телото. Активните состојки на кремот вклучуваат:

 • Аминофилин го забрзува клеточниот метаболизам, го враќа протокот на крв во капиларите и ги намалува телесните масти.
 • Мицеларен концентрат. Оваа супстанца се добива од маралските рогови. Тоа помага да се ослободи отокот и се затегнуваат контурите на телото. Има својства на согорување на маснотии.
 • Состав на лековити масла: црн ким, амарант, арган, па дури и бела мумија (камен). Благодарение на оваа комбинација на масла, кожата станува мека и еластична, навлажнета и збогатена со корисни компоненти.
 • Природни екстракти од лековити билки, добиени на посебен начин, го зачувуваат максимумот на активни состојки и ги отстрануваат токсичните материи од ткивата, ја навлажнуваат и ја хранат кожата.
 • Мицеларните компоненти на Гоџи Бери се познати по својот корисен ефект врз метаболизмот кај луѓето и не содржат глукоза, затоа не доведуваат до формирање на вишок маснотии. Активните супстанции на овие бобинки брзо ја подобруваат состојбата на проблематичните области.

Упатство за употреба на кремот Extreme

Антицелулитен крем Extreme многу лесен за употреба. Двапати на ден, се нанесува на чиста кожа на проблематичните области. За да го забрзате продирањето на компонентите на кремот во длабоките слоеви на кожата, можете да направите лесна масажа.

Дали кремот има контраиндикации

Формула Extreme внимателно обмислен, затоа, овој козметички производ не претставува опасност по здравјето. Од несаканите ефекти, можна е само алергиска реакција (ретко). За да проверите дали сте алергични на состојките во кремот, нанесете мала количина крем на вашиот зглоб. Ако по половина час нема иритација и чувство на печење, тогаш лекот може безбедно да се примени.

Резултатите од нанесувањето на кремот Extreme Пред и потоа

Крем Extreme веќе биле користени од илјадници жени, а за повеќето од нив резултатите биле забележливи по само неколку апликации. Проблематичните области почнаа да се измазнуваат, кожата стана еластична, нејзината боја се подобри.

Крем Extreme им помага на жените да се ослободат од грдата „кора од портокал“ и да го вратат телото во атрактивен тон изглед. Предноста на кремот е тоа што не содржи состојки за затоплување. Ова значи дека може да се користи дури и за васкуларни патологии. Направете ја кожата млада и здрава во само неколку третмани, прегледи за креми Extreme ќе ви овозможи да донесете позитивни заклучоци, бидејќи им помага на скоро 96-99% на сите.

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар