Head&Hair - Масло комплекс за зајакнување и раст на косата

Ревитализирачки комплекс на нафтени комплекси Head&Hair за оштетена коса ги зајакнува фоликулите на косата и ги храни кадрици по целата должина. Нов органски производ од брендот Здоров се појави на козметичкиот пазар по долги клинички испитувања. Според анкетите на учесниците во истражувањето, 85% од корисниците на комплексот забележале подобрување на структурата на косата. Мали негативни промени забележале само 7% од испитаниците.

Брендот Здоров ТМ е познат на пазарот за медицинска козметика по крем за подмладување - восок и еликсир од прополис за подобрување на дигестивниот тракт. Оваа година, компанијата лансираше производна линија под брендот HeadHair.

Масло комплекс за стимулирање на раст на косата Head&Hair веќе е достапна во приватни аптеки и продавници за здравствена заштита. Поради лековитиот состав со висока содржина на екстракти од прополис и есенцијални масла, новиот производ е во побарувачка за активна.

Ефективноста на производот за враќање на косата се должи на силната концентрација на прополис и лековити масла во неговиот состав. Како по правило, медицинската козметика содржи мал дел од органски масла, кои даваат само надворешен ефект.

Во медицинскиот комплекс Head&Hair за да се стимулира растот на косата, есенцијалните масла имаат фармакопејска концентрација и се лековити органски соединенија.

Постојат многу дискусии за овој производ во заедниците на loversубители на органска козметика и хербални лекови. Според учесниците на форумот, редовната употреба на комплексот за поправка ја намалува сувата кожа, ја намалува иритацијата и го промовира растот на косата.

Head Hair комплекс за забрзување на растот на косата

Лековит ефект на маслен комплекс Head&Hair

Производот за регенерирање е ефикасен за секаков вид скалп, бидејќи се заснова на хипоалергичен природен прополис. Исто така, медицинскиот комплекс содржи лековити органски масла.

Производството на повеќекомпонентен производ се одвива во индустриско опкружување од сертифицирани висококвалитетни суровини.

Иновативна разлика во составот Head&Hair се состои во систематски пристап кон третман на проблеми со косата и скалпот. Мултикомпонентата формулација ја отстранува причината за кршливост, сувост или опаѓање на косата со заздравување на состојбата одвнатре.

Природната компонента го зајакнува скалпот во неколку фази:

 1. Ја стимулира метаболичката стапка во телото.
 2. Заситени фоликули на коса со хранливи материи.
 3. Го зголемува протокот на крв во телото.

Еден од вообичаените проблеми во современото општество е алопеција предизвикана од потентни лекови, долготрајна болест или стрес.

Производ за ревитализација Head&Hair сеопфатно ги подобрува метаболните процеси во телото, изобилно снабдувајќи го скалпот со хранливи материи.

На пример, ако циркулаторниот систем не ја доставува потребната количина на цинк во скалпот, тогаш кутикулата за коса станува кршлива и порозна. Ревитализирачки состав Head&Hair врз основа на органски масла го решава овој проблем.

Клинички испитувања Head&Hair и резултатите

Терапевтскиот ефект на составот на маслото Head&Hair

Губењето на косата може да има различни причини: тешки заразни болести, нарушување на ендокриниот систем или постојан стрес. Без оглед на причината, како резултат, корените на косата изумираат, а насоките почнуваат активно да се "распаѓаат".

Природни активни додатоци на грижливиот комплекс Head&Hair дејствувајте во неколку насоки:

 • Снабдување на корените на косата со хранливи материи.
 • Чистење на скалпот и „будење“ на мртвите фоликули на косата.
 • Стимулира активен раст на косата и ја затегнува нејзината текстура.
 • Омекнување и заштита на скалпот.

Негуваната и здрава коса изгледа импресивно во која било должина и стил. За да ја вратите косата, можете да пробате скапа постапка за трансплантација на фоликул или редовно да извршувате козметички процедури со брз ефект. Сепак, употребата на ефективна медицинска козметика, докажана со клинички студии, ќе донесе позабележителен ефект.

Активни состојки на масло за коса

Иновативна формула Head&Hair за заштита и враќање на ослабената коса, го активира протокот на крв во хибернација на фоликулите со 9 активни состојки

 1. Аминотеин (R) е протеински шејк базиран на витамини А, Б и Е кој ги храни корените на косата.
 2. Импулс 1000 (Р) е комплекс базиран на масло од женшен кој го стимулира развојот и задебелување на косата од велус. Ефектот од користењето на комплексот се забележува по 10 - 15 дена од употребата.
 3. Екстрактот од прополис на база на масло го заситува скалпот со флавоноиди (кверцетин и рамметин). Овие компоненти го инхибираат растот на патогени и опортунистички габи на скалпот.По правило, воспалението на скалпот предизвикува првут, чешање и лупење е предизвикано од активната витална активност на габите Pitirosporum orbiculare и Pitirosporum ovale, предизвикани од стрес и хормонални нарушувања.
  Медицинските истражувања покажаа дека токму активноста на патогените габи предизвикува себороичен дерматитис, кој ја разредува структурата на косата.
  Редовна употреба на комплексот Head&Hair го потиснува растот на габи, болни сензации, чешање и првут наскоро исчезнуваат.
 4. Рафинирано маслиново масло. Маслото добиено од маслинки со ладно цедење, во својот хемиски состав е близу до себумот произведен од човечка кожа.
  Затоа, комбинацијата на заситени и незаситени масни киселини длабоко продира во клетките на кожата без да наиде на отпорност на заштитната бариера и е целосно обработена од епидермисот.
  Витамини А и Е, бетаин и омега - киселини содржани во екстра девствено маслиново масло го забавуваат процесот на стареење на скалпот. Компонентите активно се апсорбираат, брзо се интегрираат во метаболичките процеси и без нарушување на природниот заштитен слој на скалпот.
  Покрај тоа, структурата на маслото нежно ја навлажнува кожата без да ги затне порите. Затоа, комплексот Head&Hair нема ефект на гума и е погоден за мрсна и комбинирана кожа.
 5. Екстракт од масло од корен Burdock. Маслото од трепет, добиено со обработка на коренот на бор, се користи во различни козметички формули за враќање на структурата на косата и спречување на опаѓање на косата.
  Висока концентрација на оваа растителна компонента во маслен комплекс Head&Hair ги стимулира фоликулите на косата и ги зајакнува оштетените краеви. По продолжена употреба на производот за регенерирање, косата изгледа погусто и посјајно, а исто така е помалку склона кон паѓање.

Активните компоненти на маслото од гроздобер се протеини кои го забрзуваат природното производство на колаген, што ја прави кожата цврста и еластична.
Лесната текстура на маслото од корен од гној слободно продира во матрицата на косата, заситувајќи ги нејзините клетки и стимулирајќи активен раст.

Редовна употреба на концентрирано масло од чадор содржано во Head&Hair, ја зајакнува кутикулата за коса. Надворешниот ефект на „задебелување“ на кутикулата е придружен со појава на здрав сјај.

Ако косата редовно беше обоена, тогаш долгорочна употреба на реставраторскиот состав Head&Hair им враќа богата природна нијанса. Затоа, маслниот комплекс се препорачува за експресен третман на постојано осветлени кадрици и последователен раст на нивната должина.

 • Масло од јојоба. Оваа органска компонента има густа течна текстура слична на врелиот восок. Маслото се екстрахира со притискање на оревите на грмушката Симондзија, која расте во Бразил, Мексико и други јужни земји.

Хемискиот состав на течен восок е близу до себум, така што неговата примена не остава мрсна фолија на површината на кожата.
Маслото од јојоба е богато со аминокиселини и протеини слични на колаген.

Длабоко продирајќи во скалпот, екстрактот од орев Симондзија ги уништува слоевите на себум и ги буди запушените фоликули на косата до раст.

Така, фоликулите добиваат протеини и колаген неопходни за раст на косата, стануваат мазни и сјајни.

Редовна употреба на регенерирачкиот состав Head&Hair изобилно ја заситува должината на косата со активните компоненти на маслото од јојоба, затворајќи ги скалите на косата и навлажнувајќи ја кутикулата. Затоа, линијата на косата станува погуста и помазна, оштетените краеви престануваат да се распаѓаат или раскинуваат.

Редовното внесување на протеини потребни за раст на косата го намалува опаѓањето на косата и го прави помазно и податливо. Надворешниот ефект е сличен на зацрвстувањето со кератин: структурата на кадрици станува поеластична, сјајна и послушна, брановидната коса станува помазна.

Редовното чистење на фоликулите од слојот на себум обезбедува интензивна размена на гасови во клетките на скалпот, спречувајќи да се исуши и да се формира првут.

Рафинираното масло од јаткасти плодови „Симондзија“ нема изразена боја и мирис, затоа се користи за враќање на фина руса коса.

 • Рицинусово масло. Ефектот на затоплување на рицинусовото масло го забрзува протокот на крв, заситување на скалпот со хранливи материи и стимулирање на метаболичките процеси.
  Така, се одржува здрав баланс на вода и маснотии на кожата, а лесната текстура на рицинусово масло не ги заглавува порите на кожата, поддржувајќи размена на природен гас.

Зголемената содржина на протеини и триглицерид киселини во рицинусово масло го забрзува процесот на раст на косата, активно се апсорбира во корените преку клетките на кутикулите.

Долготрајна употреба на комплексот Head&Hair ја враќа заштитната функција на епидермисот, намалувајќи ја неговата изложеност на температурни и влажни промени. Покрај тоа, со редовно осветлување со агресивни формулации, структурата на косата останува заштитена од сушење.

Зацврстувачките својства на рицинусовото масло помагаат Head&Hair лекувајте ги почетните фази на опаѓање на косата, намалете го нивното интензивно опаѓање на косата под влијание на нерамнотежа на ендокриниот систем (на пример, по породувањето).

 • Масло од микроб од пченица. Хемискиот состав на екстрактот од маслото од пченица содржи висока концентрација на цинк, железо и селен.
  Протеинските компоненти на маслото се структурно слични на матичните клетки на човечкото тело. Затоа, протеинските компоненти брзо се апсорбираат во кутикулата и корените на косата, забрзувајќи го нивниот раст и обновување на мртвите клетки на кожата.

Така, линијата на косата се лекува и нејзиниот раст се забрзува. Зголемената содржина на цинк го стимулира производството на пигменти за боење во косата. Затоа, сивата коса станува помалку забележлива, а изветвената коса брзо ја враќа својата богата природна боја.

Тенка масна фолија формирана од масло од пченични никулци ја обвива оштетената кутикула за коса, заштитувајќи ја од механички и хемиски влијанија. Скалпот изгледа податлив, помазен и еластичен. Нишките оштетени од осветлување ја стекнуваат својата природна боја.

Големата содржина на витамини Б, Е и растворени кристали на алантоин го смирува и омекнува епидермисот, спречувајќи акутни воспалителни процеси и фокални иритации на кожата.

Хемиските својства на маслото од микроб од пченица помагаат да се заштити косата од разделување и механичко оштетување, а изобилството на елементи во трагови ја враќа природната боја на косата одвнатре.

 • Есенцијално масло од мандарина. Аромата на есенцијално масло од агруми ја стимулира хипофизата на човечкиот мозок активно да произведува хормони. Нивниот ефект ги шири крвните садови, го стимулира протокот на крв и ја зголемува телесната температура.

Клиничките студии ја докажуваат ефективноста на позитивните ефекти на есенцијалните масла врз човечките хормони. Затоа, високата концентрација на масло од мандарина го нормализира ендокриниот систем со регулирање на производството на колаген и себум.

Благодарение на интензивниот ефект на есенцијалното масло врз емоционалната позадина на една личност, вознемиреноста и депресијата се измазнуваат. Така, опаѓањето на косата предизвикано од стрес и прекумерна работа е намалено.

Наведените својства ви дозволуваат да користите Head&Hair за третман на сенилна ќелавост и намалување на симптоматско опаѓање на косата (оддалечена линија на коса). Покрај тоа, психосоматските мускулни прстиња постепено се релаксираат, зголемувајќи го интензитетот на проток на крв во скалпот.

Есенцијалното масло од мандарина активно се раствора во себум, длабоко продира во корените на косата и ги заситува сијалиците со регенерирачки компоненти.
Долготрајната употреба на висока концентрација на есенцијално масло го забрзува процесот на поправка на клетките и раст на косата. Покрај тоа, помалите лезии на скалпот заздравуваат побрзо.

Антисептичките својства на маслото од мандарина го чистат скалпот и промовираат интензивно продирање на лековитите компоненти во структурата на корените на косата и ја намалуваат можноста за иритација.

Редовната употреба на есенцијално масло од мандарина ги забрзува метаболичките процеси и не ја иритира кожата.

Природни компоненти во составот на комплексот за обновување Head&Hair помагаат ефикасно да се борат против интензивно опаѓање на косата. Зголемената содржина на витамини А, Б, Е и протеини стимулира брза регенерација на косата и ги зајакнува корените.

Изобилството на компоненти кои го забрзуваат протокот на крв во областа на корените на косата, им ги обезбедува сите потребни компоненти за да добијат долга глава на коса. Активната размена на гасови и формирањето на тенок заштитен филм го намалуваат секојдневното опаѓање на косата.

Како да купите регенерирачко соединение Head&Hair

Производ за нега на коса Head&Hair е достапен за нарачка од официјалните дилери на компанијата Здоров.

Размислете за купување Head&Hair за раст на косата

Поради популарноста на медицинскиот препарат, на пазарот има фалсификати, па затоа се препорачува да се купува маслен комплекс само од производителот Head&Hair, можете да го купите во Русија, Украина и други земји, цената на маслото за коса за време на продажбата е 995 рубли во Русија. Детални информации за цените и понудите за попусти се достапни на веб-страницата на производителот.

Метод на употреба на редукциониот комплекс Head&Hair

Со цел да се спречат проблеми со косата и скалпот, доволно е да се нанесува регенерирачкиот состав двапати неделно.

За лекување на проблеми со скалпот, составот на маслото се нанесува секој втор ден.

 • Композицијата за обновување се нанесува во фази во областите на сува скалпа.
 • Производот масирајте го на косата и скалпот.
 • Тенок слој на производот, нанесен на главата, е покриен со полиетилен и фротирна крпа до 60 минути.
 • По завршувањето на постапката, главата мора темелно да се измие со шампон.

Редовна употреба на составот на маслото Head&Hair ќе помогне да се излечи скалпот од чешање и првут. Косата ќе расте побрзо, ќе стане поздрава и погуста и ќе го намали опаѓањето на косата.

Губење на косата предизвикано од сериозни нарушувања на ендокриниот систем, ментални нарушувања или метаболички нарушувања треба да се третира со лекови по консултација со лекар.

Инструкции за употреба Head&Hair за коса

Осврти за комплексот за раст на косата

За да се добие траен позитивен резултат, комплексот за обновување мора редовно да се применува.

Пред купувањето Head&Hair неопходно е да се консултирате со лекар, бидејќи одредени компоненти на хранливиот состав може да предизвикаат алергиски реакции.

Мислењето на лекарот и козметологот за Head&Hair

Овој комплекс има декларација за сообразност и е одобрен за продажба во ЗНД, што го потврдува високиот квалитет и ефикасност на комплексот Head&Hair „Заштитен знак на Здоров“.Декларација за маслен комплекс за коса

Препорачуваме да се запознаете со лекот за третман на алопеција, кој има сличен ефект, произведен во САД Minoxidil да се врати растот на косата.

Тајните на забрзување на растот на косата

Денес, долгата коса е вистински луксуз, што е прилично макотрпен процес за растење, но сепак е возможен. Неквалитетна храна, загадена атмосфера и други негативни фактори сигурно ќе влијаат на состојбата на раст на косата. Ако една девојка е решена да добие убава долга коса, тогаш овој напис е за неа. Еве неколку основни совети за растење на долга коса.

Прво на сите, треба да ја ревидирате вашата исхрана, целосно да го анализирате менито. Усогласеност со сите видови диети, ограничувањата во исхраната можат негативно да влијаат не само на растот на косата, туку и на целокупното здравје. Затоа, вреди да се јаде целосно, да не се прескокнуваат оброците и да не се доживеат остри напади на глад. Со цел исхраната да биде навистина точна, на ова прашање мора темелно да се пристапи. Врз основа на податоците за вашата тежина и висина, треба да го пресметате дневниот услов за калории и да се обидете да ја задржите вашата исхрана во овие рамки. Под оваа состојба, телото ќе функционира добро и ќе има сè што е потребно за да ги одржи сите функции на телото.

За да може косата да биде убава и да не го запира нејзиниот раст, мастите мора да бидат присутни во исхраната, тие се неопходни за добро развивање на фоликулот на косата. Се разбира, не треба да јадете масна свинска маст или слични производи, тоа ќе го направи посно месо. Исто така, потребно е да се вклучат здрави јаглехидрати во исхраната, пред сè, житарици, овошје, мед и други слични производи. Витамини се важни за раст на косата, можете да ги извадите не само од овошје, туку и да земате специјални витамински комплекси.

Ако косата на девојчето е ослабена, таа нема да може да расте долга коса без да нанесе Head&Hair... Врз основа на оваа изјава, следниот чекор е зајакнување на фоликулите на косата. На ова прашање мора да се пристапи на сеопфатен начин, можно е да се зајакне косата дури и со генетски фактори. Во оваа ситуација, ќе ви помогне контрастен туш за коса, масажа на главата, маски и други козметички процедури. Храната како што се црвени пиперки, сенф, јаболков оцет и разни масла можат да дејствуваат како природни стимуланси за раст на косата. Можете исто така да користите ферментирани млечни производи и јајца. Маските за продавници исто така ќе помогнат да се стимулира растот на косата; ваквите производи најдобро се купуваат во аптека или специјализирана продавница.

Друга важна точка во нега на коса е систематичноста. Косата треба да се следи секој ден, и треба да се храни и хидрира. Маските мора да се користат за соодветна исхрана. Можете или да ги купите во продавницата или да ги подготвите сами. Покрај маските, можете да користите секакви масла кои ќе ја одржуваат вашата коса во добра состојба во текот на целиот ден. При примена на производи на коса, треба да се обрне посебно внимание на корените.

За да постигнете вистински видливи резултати, треба да научите како правилно да се справувате со косата. Овој концепт вклучува чешлање, стајлинг и други фактори. Колку подолго станува косата, толку повеќе и е потребна грижа. Потребно е да се набави чешел за долга коса, тој мора да биде направен од дрво. Косата треба да се чешла само кога е сува. Четкањето на влажната коса е многу лесно да се оштети. Важно е да се избере вистинскиот шампон, најдобро е да се набави во аптека. Се разбира, овие шампони имаат поскапа цена, но квалитетот одговара. Затоа, девојката треба да биде особено внимателна при изборот на ваква козметика.

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Додадете коментар