Silk мицеларно масло за подмладување и елиминирање на брчките

Ако сакате да ја направите вашата кожа цврста, мазна и младешка, пробајте иновативна козметика Silk... Ова мицеларно масло ќе помогне во измазнување на брчките, враќање на привлечноста и самодовербата. Според производителот, лекот ви овозможува да ја подмладите кожата 10-12 години во само еден курс. Маслото за подмладување на свила се произведува во шишиња од 30 ml.

Бидејќи производот се нанесува малку по малку, овој волумен треба да биде доволен 10 дена. Првите позитивни промени ќе станат забележливи во рок од 3-4 дена. И резултатот добиен по целосниот курс ќе трае неколку месеци.

Препорачливо е да купите 2 шишиња масло одеднаш Silk - за превентивни цели. Производот се продава преку Интернет, а нарачката мора да се стави само на официјалната веб-страница на производителот.

Овој модерен лек против брчки има многу придобивки:

 • Се состои од природни состојки.
 • Ја храни кожата, ја подобрува структурата на ткивото.
 • Помага при ублажување на отокот.
 • Го ублажува заморот, ја тонизира кожата.
 • Лесен за употреба, може да се користи за домашни процедури.
 • Се препорачува за сите типови на кожа.
 • Погоден за сите возрасти (од 25 години).
 • Има нежен цветен мирис и затоа е многу пријатен за нанесување на кожата.

мицеларно масло Silk за лицеКако се случува стареењето на кожата:

 • По 25 години. Од оваа возраст, телото произведува помалку колаген. Но, состојбата на кожата во оваа фаза не се влошува значително. Таа сепак останува цврста и привлечна.
 • По 35. Недостаток на колаген веќе влијае на изгледот. Карактеристиките се изоструваат, јаболчниците почнуваат да се појавуваат, се чини дека образите се "решени". Кожата е ослабена, изгледа летаргична и млитава, привлечноста исчезнува.
 • По 45. брчките на изразување се јасно назначени, се појавува мрежа од стапала на врана. Други знаци на стареење исто така стануваат забележливи - розацеа, капиларен модел, лабавост на очните капаци.
 • По 55. Во оваа фаза, кожата е покриена со многу брчки. Тие се појавуваат насекаде - во близина на очите, на образите, на вратот. Овалот на лицето станува заматен, се појавува двојна брада. Рефлексија во огледало за многу жени предизвикува една мисла - време е да се направи пластична операција.

За среќа, пластичната хирургија веќе не е единствената опција. Проблемот со стареењето може да се реши на безбеден и достапен начин за секого. Подмладување на свилено масло ќе помогне да се врати свежината, цврстината и здравјето на кожата. Користете го овој природен лек и бидете секогаш привлечни.

Каде да купите масло Silk

Оригиналното масло е достапно за продажба само на официјалната веб-страница на производителот. Целосна цена Silk е 1979 рубли. Но, сега има поволна понуда и лекот може да се купи во Русија за само 979 рубли, проверете ја цената во другите земји на веб-страницата.

За максимални резултати, порачајте најмалку две шишиња масло.

купи silk за подмладување на лицето

Состав за масло за подмладување Silk

Свиланото масло е целосно природен комплекс кој се состои од следниве компоненти:

 • Млечен трн. Ова лековито растение ефикасно ги забрзува процесите на регенерација на ткивата на кожата. Покрај тоа, млечниот трн ги измазнува брчките, и помага на кожата да ја задржи влагата и ги отстранува трагите од акните. Содржи масни киселини корисни за организмот, како и витамин А.
 • Микроби од пченица. Тие содржат многу вредни компоненти (витамини, антиоксиданти, аминокиселини). Тие брзо продираат длабоко во кожата и влијаат на метаболичките процеси на клеточно ниво.
 • Алое (сок). Овозможува хидратација на кожата, ја прави поеластична, има освежувачки и тонирачки ефект. Ефикасно се бори против акните и воспаленијата.
 • Семиња од грозје. Содржи растителни аналози на женскиот хормон естроген (биофлавоноиди). Тие ја забрзуваат синтезата на колаген, кој е одговорен за еластичноста на кожата.
 • Мимоза, лаванда. Тие ја чистат кожата, ги елиминираат брчките и делуваат тоник.
 • Ливчиња од роза. Тие се во состојба да елиминираат разни козметички дефекти (стрии, црни точки, акни). Ја смирува чувствителната кожа, спречува појава на нови брчки.
 • Burdock (сок). Уништува инфекции и ги отстранува токсините.
 • Семиња од амарант. Тие имаат антиинфламаторно дејство, придонесуваат за заситеност на ткивата со кислород и имаат корисен ефект врз локалниот имунитет.

Бидејќи мицеларното масло содржи Silk само растенија, тој практично нема контраиндикации. Добро работи дури и за чувствителна, иритирана кожа.

Како работи маслото Silk

Кога се нанесува на кожата, мицеларно масло Silk има изразен ефект на полнење. Активните растителни супстанции ги исполнуваат празнините на клетките и на тој начин почнуваат да работат одвнатре. Благодарение на ова, структурата на ткивото брзо се обновува, кожата станува затегната, мазна и свежа.

Буквално по 2-3 недели од користењето на маслото, се случува следново:

 • Кожата на лицето, вратот, деколтето стекнува еластичност и престанува да попушта.
 • Тенот станува рамномерен, здрав и привлечен.
 • Воспалението се смирува.
 • Пигментацијата исчезнува, васкуларните "starsвезди" исчезнуваат.
 • Локалниот имунитет е нормализиран.
 • Проблемот со сува кожа е решен.
 • Во утринските часови, кесите под очите престануваат да се мачат.
 • Регенерацијата на клетките е забрзана.
 • Наборите на лицето се измазнети.
 • Контурата на лицето е подобрена.
 • Кожата е заситена со кислород и витамини.

Секоја состојка во маслото не само што ја извршува својата функција, туку и го подобрува дејството на другите компоненти.

Резултати од масло Silk

Истражувачки податоци

Пред пуштање во слободна продажба Silk помина клинички испитувања со голема група волонтери. Скоро 900 претставници од различни возрасни групи учествуваа во тестирањето. Курсот за мицеларно масло ги даде следниве резултати:

 • Огромното мнозинство жени (80%) ја подобриле состојбата на кожата.
 • Мимичните набори исчезнаа во 67%.
 • Секоја трета жена успеа да се справи со промените поврзани со возраста (брчки, ронливост, доделување).

Сите жени кои учествуваа во студијата беа задоволни од резултатот.

Производител на нафта Silk тврди дека курсот за масло против стареење помага:

 • Нормализирање на локалниот метаболизам.
 • Подобрете ја синтезата на колаген.
 • Вратете го атрактивниот изглед на кожата.
 • Решавање на проблемот со млитавост и сувост.
 • Затегнете ги контурите и ослободете се од двојната брада.

Со масло од свила Мицелар, ќе добиете самодоверба и ќе се чувствувате привлечно без густа подлога.

Правила за примена

Мала количина на масло (3 капки) се капе на кожата со пипета. Потоа, со нежни движења на масажа, раширете го на целото лице.

Времетраењето на еден курс е 10 дена. Редовноста е од огромно значење. Не можете да прескокнете процедури. За да се постигне максимален ефект, се препорачува да се подложат на три последователни курсеви на маслена терапија Silk.

Мислењето на специјалист и стрдобри критики за Silk

В. Николаева, козметолог од највисока категорија:

За жал, процесите поврзани со возраста се неизбежни. Веќе по 25 години, кожата почнува постепено да бледнее. И кај жени над 30 години, тие стануваат сè поочигледни, па затоа лицето, вратот и деколтето бараат посебна козметичка нега. Свилата е потполно природен производ кој не предизвикува несакани ефекти. Ако ви одговара и вашата кожа станува подобра, можете да ја користите цело време.

Викторија, 51 година, адвокат:
Завршив еден целосен курс, сега го започнувам вториот. Лицето беше затегнато и освежено. Маслото мириса добро, брзо се апсорбира во кожата, што го прави многу меко на допир.

Наталија, 37 години, администратор:
Работам во хотел неколку години. Честите ноќни смени беа лоши за изгледот. Лицето беше тенка, имаше вечни вреќи под очите. Решив да пробам Silkи тој навистина помогна. Кожата се затемни, отокот исчезна. Сега не изгледам толку уморно.

Помагање на кожата за време на менопаузата

Со почетокот на менопаузата, жените се соочуваат со многу физички промени. Кои ефекти може да ги видите на кожата? Кожата старее побрзо и овој процес е многу забележлив. Но, стареењето на клетките е постојан процес, неговите први знаци стануваат видливи по 30 години. Ова се брчки околу очите и на челото. Но, позначителни промени се појавуваат со почетокот на менопаузата, околу средината на возраст од 40 до 50 години. Кожата станува забележливо потенка, посува и помалку еластична.

За жените кои пушат или поминуваат премногу време на сонце, бојата на кожата исто така се менува - таа повеќе не свети, но изгледа сива и досадна.

Циркулацијата на крвта и метаболизмот во кожата во голема мера се контролираат од женските хормони естроген и прогестин. На возраст од 40 години, тие се произведуваат во помали количини; кај жени во менопауза, нивото на естроген паѓа на минимум.

Намалувањето на нивото на естроген влијае, меѓу другото, и на формирање на колагенски влакна, а кожата почнува да бледнее и да попушта.

Естрогенот придонесува за задржување на водата во кожата и ткивото и формирање на колаген, така што кожата останува мазна. Намалувањето на естрогенот е директно поврзано со намалувањето на колагенот во сврзното ткиво, кое природно ја подмладува кожата. Колагенот во сврзното ткиво ја поддржува кожата и и дава волумен однатре.

Се проценува дека во текот на првите пет години по влегувањето во период на хормонални промени, кожата губи околу една третина од колагенот. Поврзува помалку влага и маснотии, како резултат, станува посува и ја губи силата.

Кожата има корист од урамнотежената исхрана со здрава храна и има потреба од заштита од силно ултравиолетово зрачење. Биотин, витамин Ц и цинк ја зајакнуваат кожата, ја забрзуваат клеточната делба и учествуваат во регенерација на колаген. Покрај тоа, снабдувањето со биоактивни пептиди гарантира формирање на колаген: кожата останува цврста и еластична. Хидратантна крема со антиоксидантни витамини А и Ц, која ја храни и одржува убавината.

Во моментов постои високо ефективна терапија со хијалуронска киселина за брчки. Тоа се спротивставува на доделување на кожата на лицето. Дејството е оптимално ако колагенот е поддржан внатрешно и надворешно.

Ако нанесете крем на кожата CollaMaskсодржат колаген, остава пријатен навлажнувачки филм. Но, надворешната употреба е ограничена на површината. За да се постигне пенетрација на колаген во длабоките слоеви на кожата, развиени се колагенски пептиди во форма на ампули за пиење.

Значи, колагенот станува побрз со крвотокот во клетки кои произведуваат колаген во кожата, фибробластите. Колагенските пептиди ги стимулираат фибробластите да вратат повеќе ендоген колаген. Кожата е посвежа, а сврзното ткиво е посилно.

Колку долго треба да се користат колагенски пептиди? Потребно е време за метаболизмот да се врати во колосек. Затоа, континуираната потрошувачка се препорачува најмалку три месеци. Според истражувањето, содржината на влага во кожата се зголемува за околу 22% во овој период. Првичниот успех обично е видлив по четири недели. Кожата станува цврста и мазна.

Големата предност е што ефектите се манифестираат не само на лицето, туку и низ целото тело: на вратот, градите, рацете и нозете. Не сакате брзо да стареете? Грижете се повеќе за себе и за својот изглед.

Колку се ефикасни другите методи за подмладување

 • Специјални техники за масажа. Овој метод е прилично безбеден, но не дава траен резултат.
 • Гелови против стареење. Во продавниците за козметика, тие се продаваат во огромен асортиман. Тие имаат пријатен мирис, го омекнуваат и навлажнуваат лицето. Но, тие всушност немаат својства против стареење.
 • Инјекции за убавина. Тие се прескапи и можат да предизвикаат опасни несакани реакции.
 • Пластична операција. Исто така, цената не е достапна за секого. Покрај тоа, постои ризик од отфрлање по операцијата.
 • Традиционални методи. Дома, можете да подготвите лосиони од лековити растенија, маски со овошје, прополис и разни масла. Но, ефектот од нив ќе биде површен и многу краткорочен, бидејќи тие не се во можност да влијаат на ткивата одвнатре.

Уникатен комплекс против брчки Silk беше развиен од водечки руски експерти во областа на козметологијата. Неговите честички имаат способност да навлезат длабоко во кожата, предизвикувајќи природни процеси на регенерација.

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерски технологии, има повеќе од 13 години практично искуство во специјалност на дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Додадете коментар