Јачина на масло KumKumadi за подмладување на кожата и елиминација на брчките

Power of Kumkumadi е уникатен козметички комплекс кој се состои од растителни екстракти и природни масла. Во однос на нејзината ефикасност, алатката е споредлива со процедурите за хардверски салони и се препорачува за сите жени кои сакаат да останат млади и привлечни на која било возраст. Со помош на маслото од Кумкумади, лесно се решаваат проблеми како што се сува кожа, доделување, брчки и губење на еластичноста.

KumKumadi е тестиран многу пати, и сите студии целосно ги потврдија неговите огромни придобивки за стареењето на кожата. Квалитетот и безбедноста на комплексот се потврдуваат со соодветни сертификати. Неговиот состав е 100% природен и е одличен за редовна употреба дома.

Јачина на масло KumKumadi за подмладување на кожата и елиминација на брчките

Во Ајурведата, ова масло се смета за една од најмоќните лекови против стареење. Има сложено подмладување на кожата: ги затегнува контурите, ги елиминира брчките, го враќа тонот и природната свежина. Главната тајна на ајурведското масло Кум ​​Кумади е тоа што делува не само на биолошко, туку и на посуптилно ниво на енергија. Под неговото дејство, телото ги буди силите што ја ревитализираат кожата и ја насочуваат на патот на природно заздравување.

Еден од главните принципи на Ајурведата е дека убавината е природна состојба на секоја личност. Да се ​​биде привлечен е исто толку важно како спиењето, пиењето или јадењето. Убавината и здравјето во античката индиска медицина се сметаат за неразделни концепти. И промените поврзани со возраста се гледаат како еден вид на болест.

Сигурно, секоја од вас се сретнала со „жени без возраст“. Тие практично не користат декоративна козметика, не прават пластична хирургија, но изгледаат многу млади дури и во зрелоста. Општо е прифатено дека ова е прилично исклучок. Всушност, според Ајурведата, ова е сосема нормален човечки феномен. Младоста е природна состојба во која секој може да биде.

Ајурведските лекови му помагаат на лицето да се врати во оваа природна состојба и секогаш да остане привлечно. Овие лекови не се грижат само за кожата, заситувајќи ја со корисни елементи. Тие дејствуваат посуптилно, прилагодувајќи го телото на здрав ритам. Ако мислите фигуративно, тогаш можете да замислите големо пијано што е внимателно прилагодено на посакуваниот звук. Кумкумади е најсилниот природен „тјунер“ кој содржи десетици природни состојки. Како прво, ова се билки кои се обработени на посебен начин. Главната активна состојка на маслото од ајурведскиот кум кумади е шафранот. Тој е еден од најскапите зачини и има многу лековити својства. Шафранот се бере од исушени цветови од Крокус. Покрај тоа, најквалитетниот зачин се произведува во Кашмир. Тоа е сортата шафран Кашмири што се користи за производство на лековито козметичко масло Сила Кумкумади.

Крокусот цвета за многу кратко време - околу две недели годишно. Цветовите се собираат на првиот ден од појавата, рано наутро, пред да се исушат под жешкото индиско сонце. После тоа, стигмите се просејуваат и се оставаат да се исушат за да можат да ја апсорбираат позитивната енергија на околната природа.

Подготовката на класичното масло Кумкумади е сложен и макотрпен процес. За да може составот да биде квалитетен, потребно е да се комбинираат многу состојки во точно пресметани пропорции.

Како работи маслото од ајурведско кум кумади?

Моќта на Кумкумади е универзален козметички производ кој има сложено подмладување и заздравувачко дејство врз кожата:

 • Навлажнува и храни.
 • Омекнува, дава мазност.
 • Ја враќа природната боја.
 • Ја остава кожата цврста.
 • Му дава на лицето свежина и природен сјај на младоста.
 • Го ублажува заморот и стресот, оставајќи ја кожата да изгледа одморено.
 • Лекува микрооштетувања по трауматски манипулации (длабок пилинг, епилација, итн.).
 • Ја смирува иритираната кожа.
 • Олеснува црвенилото.
 • Длабоко ги чисти и затегнува порите.
 • Ја регулира функцијата на лојните жлезди, го елиминира мрсниот сјај.
 • Активира циркулацијата на крвта.
 • Нормализира локалниот метаболизам.
 • Ја заштитува кожата од штетните ефекти на факторите на животната средина.

Покрај тоа, Кумкумади може да се користи како основа за шминка. Козметиката се прилепува на кожата третирана со маснотии рамномерно, убаво и природно.

Ефектот на подмладување на Кумкумади

Ајурведското масло Сила Кум Кумади може да се користи во чиста форма или како крем. Во секој случај, тоа ќе работи ефикасно:

 • Забрзува ексфолијација на мртвите клетки.
 • Willе започне процесите на обновување на ткивото.
 • Ги измазнува назолабијалните набори и нозете на врана близу до очите.
 • Willе го затегне лицето, ќе ги подобри неговите контури.
 • Постепено ја отстранува пигментацијата типична за стареењето на кожата.
 • Ја чисти кожата, правејќи ја мека и пријатна на допир.
 • Елиминирајте го неприродниот бледило, дајте му на лицето здрава боја.

Дали треба да го користам Кумкумади на млада возраст

Лековито ајурведско масло се препорачува за употреба на која било возраст. На крајот на краиштата, не само што ја подмладува кожата, туку и ефикасно ја чисти. Исто така, помага да се справите со мозолчиња, акни, црни точки и мрсен сјај. Има целосно природен состав и е нежен. Затоа маслото Сила Кумкумади е идеално за секој што штотуку почнува да користи козметика.

Креми за раце и нозе со Кумкумади

Рацете често се изложени на агресивни фактори (хемикалии за домаќинства, хлорирана вода од чешма, ладни температури итн.). За нивна грижа, беше ослободен специјален крем кој содржи Кумкумади. Покрај ајурведското масло, тој содржи лековит екстракт од алое, девствено кокосово масло и други вредни растителни компоненти.

Друг популарен козметички развој е крем за нозе со Кумкумади. Таа е идеална за луѓе кои прават јога во затворено. Кремот ја омекнува и ја храни кожата на нозете, спречувајќи ја да се исуши на сув воздух на климатизирани простории. Дополнителни компоненти на кремот се кокосово масло и растителни екстракти (грозје, леска од вештерки, месарска метла).

Цена и каде да купите масло Sila KumKumadi

Ајурведското масло не се продава во продавници за козметика и аптеки; оригиналниот производ Sila KumKumadi може да го купите само од производителот преку Интернет. Ова ги избегнува трговските маржи и го штити купувачот од фалсификување. Затоа, поставете ја вашата нарачка на официјалната веб-страница.

Избегнувајте сомнителни посредници кои нудат да купат масло KumKumadi по пониска цена. Факт е дека ајурведското масло е многу барано, и има многу измамници кои сакаат да заработат пари на тоа. Затоа, никогаш не ставајте нарачка за ресурси на трети лица во објавите за рекламирање објавени на социјалните мрежи Вконтакте, Фејсбук, Однокласници, Инстаграм и така натаму!

Цената на единствениот комплекс за масло и зеленчук Кумкумади во моментот е:

 • RF - 989 стр.
 • Белорусија - 35 рубли.
 • Украина - 460 UAH
 • Казахстан - 5889 тенге.

Купете масло Power KumKumadi за подмладување

Забележете дека нашата страница не продава масло за лекување. Ние обезбедуваме само корисни информации за разни козметички производи. И за да нарачате, следете ја врската до официјалната веб-страница и пополнете ја апликацијата. На истата страница можете да се запознаете со вистински прегледи на жени кои веќе пробале ајурведски лек на себе.

Карактеристики на еликсир Јачина на Кумкумади

Секојдневната нега на кожата и телото е неопходна. За многу жени, тој стана составен дел од животот, еден вид ритуал. Кожата треба редовно да се чисти, храни, навлажнува и да се обезбедува со витамини. Тогаш ќе остане мазна, цврста и здрава.

Но, изборот на вистинска козметика не е лесна задача. Покрај тоа, со возраста, кожата се менува, а производите за нега треба да се менуваат. Тоа е, треба постојано да се прилагодувате под кожата - да ја зголемите количината на хранливи материи и витамини, поактивно да навлажнувате, да изберете ефикасни препарати за одржување на еластичноста.

Покрај тоа, кожата треба редовно да се чисти. Во спротивно, порите ќе заглават, работата на лојните жлезди ќе се влоши, ќе се појават акни и мрсен сјај. Но, со редовно чистење, кожата пребрзо станува потенка, станува сува и чувствителна. Што да се стори во таква ситуација? Идеално решение за проблемот е употреба на козметика со комплексен ефект. Тие длабоко ја чистат кожата додека ја хранат и навлажнуваат.

Едно такво средство е моќта на Кумкумади. Овој разноврсен еликсир извршува неколку функции одеднаш. Како се случува ова?

Избледената кожа го губи тонот, се суши, на неа се појавуваат брчки и набори. Но, ситуацијата може да се подобри веќе во фаза на прочистување. Редовната ексфолијација ќе помогне да се ослободите од површните мртви клетки на кожата што ја прават вашата кожа да изгледа нездраво. И, ако ја користите моќта на Кумкумади, тогаш регенерацијата на ткивата ќе се забрза.

Следниот важен чекор во нега на кожата е хидратацијата. Добро хидрираната кожа станува цврста и тонирана. Како резултат, исчезнуваат досадните мимички набори и брчки. Билниот комплекс Кумкумади помага во одржување на доволно ниво на влага во кожата, го испушта дермисот, ја прави затегната и еластична.

Исто така е многу важно да и се обезбеди на кожата хранливи материи. Моќта на Кумкумади има способност да го активира локалниот метаболизам, поради што се снабдува повеќе кислород и хранливи материи во ткивата. Покрај тоа, лековитиот ајурведски еликсир содржи цел комплекс на витамини и вредни соединенија од растително потекло. Тие продираат длабоко во ткивото на кожата, оставајќи ја еластична, мека и младешка.

Значи, накратко, на вашата кожа и е потребна сеопфатна нега:

 • Навлажнувачки.
 • Прочистување и регенерација.
 • Моќ.

Сето ова е можно благодарение на една алатка - комплекс на масла и растителни екстракти "Моќ на Кумкумади". Се препорачува за употреба и на млада и на зрела возраст. Главната работа е редовно да се користи еликсир. Се препорачува за млади девојки да го применуваат составот 1-2 пати неделно. И со промени поврзани со возраста, препорачливо е да го користите секој ден.

Нема потреба да се прибегнувате кон услугите на пластични хирурзи или редовно да посетувате козметички салони. Нарачајте прифатлив и лесен за употреба производ - Kumkumadi Force. Овој билен концентрат ќе ви даде привлечност и нема да предизвика несакани реакции. Составот на производот е сосема природен, а неговиот квалитет е потврден со сертификати.

Составот на еликсир против стареење Power of Kumkumadi

Комплексот на растенија Кумкумади е навистина уникатен. Неговата формула е внимателно осмислена комбинација на активни состојки, чие комбинирано дејство дава изразен ефект против стареење. Главната состојка на еликсирот е ориенталниот зачин шафран од стигмите на цветот Крокус кој расте исклучиво во Индија. Ова е најскапиот и највреден зачин во светот, кој има многу корисни својства:

 • Ги елиминира брчките и наборите.
 • Ја прави кожата мазна.
 • Промовира обновување на клетките.
 • Активира процеси на микроциркулација.

Дејството на скапиот индиски зачин Шафран е надополнето со следниве билни состојки:

 • Дива цреша (екстракт). Дава на лицето дури пријатна сенка, го отстранува црвенилото, ја омекнува кожата при лупење.
 • Куркума (екстракт). Тој е природен антисептик, ги уништува патогените бактерии.
 • Тасев биле (екстракт). Има корисен ефект врз состојбата на локалниот имунитет, ја подобрува бојата на кожата.
 • Масло од сандалово дрво. Има омекнувачко и смирувачко дејство, помага при иритација на кожата. Помага да се ослободи од акните и црните точки.
 • Хималајско кедрово масло. Совршено ја тонизира кожата, што значи дека брзо ги отстранува ефектите од прекумерната работа. Покрај тоа, делува како антисептик, ги затегнува зголемените пори и ги промовира процесите на регенерација.
 • Масло од таману. Ја заштитува кожата од агресивни надворешни фактори, ги измазнува брчките и ја храни кожата.
 • Ветиверово масло. Продира длабоко во порите и ги отстранува сите загадувачи од нив. Исто така, има мазнење и навлажнувачки ефект.
 • Кинески ѓумбир (масло). Една од најбараните состојки во ориенталната медицина. Ефикасно ги отстранува акните, ги измазнува брчките, ги прави лузните помалку видливи, ја освежува кожата, и дава здрав тон.
 • Масло од сусам. Оваа вредна материја се добива од бел семе од сусам. Тој е моќен антисептик и промовира регенерација на ткивата.
 • Лакирана смола за бубачки. Ја нормализира рамнотежата вода-маснотија, ги подобрува метаболичките процеси, поради што се активираат процесите на подмладување.
 • Млеко Ова е единствениот производ од животинско потекло во еликсирот. Млекото помага да се забрза синтезата на колаген, ја храни кожата и и дава еластичност. Покрај тоа, млекото има мало белење и ги отстранува старечките дамки.

Исто така, составот на еликсир Кумкумади вклучува помошни компоненти - зачини кои помагаат да се задржи лекот свеж.

Правила за употреба на масло од Кумкумади

За да постигнете максимален ефект, треба да ја користите Kumkumadi Power, строго следејќи ги следниве упатства:

 • Нанесете неколку капки од производот на чисто лице навечер.
 • Бришење на еликсир во кожата со лесни движења.
 • Почекајте додека производот не се апсорбира.
 • Следното утро, измијте се на вообичаен начин.

Како што можете да видите, користењето на алатката воопшто не е тешко. И резултатот што го дава е едноставно неверојатен.

Експертски прегледи

Третманот со билки е многу популарен меѓу источните народи. Со векови, индиските лекари развиле ефикасни лекови засновани на природни состојки. Една од овие лекови е уникатното масло Кумкумади, кое има историја од 8 века. Автор на рецептот е лекарот Вабхагата, реномиран творец на учебникот Ајурведа.

Главната компонента на еликсирот Power of Kum Kumadi е лековитиот зачин на шафран. Додадени се и други растителни екстракти за да се подобри ефектот. Покрај тоа, нивните пропорции беа пресметани така што тие дејствуваат на сложени начин и го зголемуваат меѓусебниот ефект. Овој билен состав започнува да работи активно веднаш по нанесувањето на кожата. Тоа помага да се подобри локалниот метаболизам, се отстрануваат штетните материи од ткивата и се заситува со корисни. Како резултат, процесите на регенерација на клетките се забрзуваат, кожата станува еластична и мазна, како во младоста.

Професионални козметолози ја потврдуваат ефективноста на еликсирот и неговата целосна безбедност за кожата. Во текот на истражувањето, забележано е дека ајурведското масло е поефикасно од современите козметички креми. Според експертите, позитивни промени се забележуваат по неколкудневно редовно користење на Кумкумади. Постои постојано подмладување на кожата на лицето, исчезнување на пигментацијата и едемот под очите, целосно заздравување на микрокриците.

Вистински прегледи за Кумкумади

Останаа многу позитивни критики за овој козметички состав. Постојат, се разбира, негативни, но има многу малку од нив. Во основа, жените се задоволни со резултатите од користењето на маслото. Според нив, состојбата на кожата брзо се подобрува, маслото е лесно за употреба, безбедно, не предизвикува иритација и други несакани реакции.

Ирина, 41 година:

Имам сува кожа за која е потребна посебна грижа. За да спречам бледнеење, пробав многу козметички случувања, редовно посетував скапи салони. Резултатот, се разбира, беше, но јас останав несреќен. Така, сестра ми ме советуваше да пробам масло од Сила Кумкумади, еликсир направен според стар индиски рецепт. Веднаш го нарачав лекот на веб-страницата на производителот и започнав редовно да го користам. Забележете дека маслото не се апсорбира веднаш. Затоа, по првите постапки, ги отстранив остатоците со салфетка. И тогаш решив да почекам кожата да добие повеќе хранливи материи. Маслото постепено се апсорбира и од него не останува никаква трага. Постапката се изведува пред ноќен одмор, а наутро се мијам. Јас сум многу задоволен од резултатот - целиот ден кожата ми свети со свежина и здравје.

Валентина, 38 години:

Имам чувствителна, тенка кожа која често е иритирана. Затоа, изборот на вистинска козметика е многу тешко за мене. Лицето не реагира добро ниту на скапи креми за нега. И така, решив да пробам сосема природен лек - Моќта на Кумкумади. Содржи многу лековити екстракти и растителни масла. Сега мојата кожа е во совршена состојба. Таа стана нежна, еластична и многу пријатна на допир. Сега воопшто не користам креми. Јас правам домашни маски еднаш неделно и секоја вечер ја третирам кожата со ова масло од шафран. Оваа едноставна нега е доволна за да ја одржите кожата во совршена состојба.

Вероника, 31 година:

Сè уште не најдов животен партнер; сега сум во активна потрага. Затоа, треба да изгледам најдобро! Разгледав многу информации за производи против стареење и направив избор во корист на Кумкумади. Па, не погрешив. Лековитиот билен комплекс совршено ми одговараше. Кожата е поцврста и младешка. Го гледам својот одраз во огледалото и се радувам. Се појави расположение, стана порелаксирано и посамоуверено, мажите започнаа со комплименти. Чувствувам дека наскоро мојот живот ќе се промени, и конечно ќе најдам loveубов! Ги советувам сите жени да го испробаат овој лек!

Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Додадете коментар