Маска против стареење Kaprielle златен лист Златна маска 24К

Интензивна маска за лице Kaprielle 24к маска од златен лист Каприел за подмладување е модерна алтернатива на ботоксот, кој може брзо да го „затегне“ отечениот овал на лицето, да го подобри тонот, изгледот на кожата и да ги отстрани брчките.

Висока ефикасност Kaprielle се постигнува преку дејството на неговите компоненти - чист златен лист и вредни есенцијални масла од дива роза и роза. Есенцијалното масло од роза е сама по себе биолошко средство за контурирање и кога се комбинира со други состојки, неговиот ефект е дополнително засилен.

Маската за подмладување почнува да работи по единечна апликација: изразен ефект на кревање станува забележлив, кожата добива свеж изглед, мимички брчки се измазнуваат, старечките дамки стануваат помалку јасни, се отстранува подпуханоста на лицето.

Нанесување маска Kaprielle не бара посебни вештини и дополнителни уреди: се нанесува, одржува и отстранува скоро на ист начин како и обична маска. За да го постигнете посакуваниот ефект и да го консолидирате резултатот, доволно е да ја нанесувате маската двапати неделно. Козметичкиот производ е тестиран и ги има потребните сертификати за квалитет.

Вистински прегледи за KAPRIELLE можете да прочитате во коментарите на списанието Hello за својствата и резултатите од златната маска за подмладување со фотографија Пред и по апликацијата.

kaprielle 24к златна маска маска од златни листови

Поставена цена Kaprielle

Маска Kaprielle (Комплет Каприел) е 10 ml. серумот, која содржи вредни масла, како и 35 тенки плочи на вистинско злато лист. Маската има рок на траење од 2 години, што се објаснува со присуство на природни состојки и отсуство на конзерванси и стабилизатори.

Дали скапите состојки во комплетот влијаат на крајната цена на производот? затоа, тешко дека ќе биде можно да се купи таква маска на масовните пазари. Производите за козметологија со благородни метали ги нудат елитни продавници за козметика или специјализирани онлајн продавници. Цена на комплет Kaprielle (серум + плочи од златни листови) во различни земји:

 • Русија - 1990 рубли.
 • Украина - 799 гривни.
 • Казахстан - 9990 тенге.
 • Молдавија - 599 леи.

Каприел купи

Карактеристики и својства на маската Каприел

На младата кожа не и е потребна интензивна нега бидејќи самата е способна да произведува колаген и да ја задржува точната количина на влага во клетките на кожата. Но, со возраста, оваа природна способност се губи, а лицето ги стекнува првите знаци на стареење: фини брчки, намален тон, подпухналост и досадна боја.

Со текот на годините, на жената и треба се повеќе и потемелно да се грижи за стареењето на кожата. Се користат козметички производи против стареење, салонски процедури, инјекции, па дури и пластична хирургија.

Пластичната хирургија на лицето е екстремна мерка што треба да се преземе намерно и само по консултација со неколку специјалисти. На крајот на краиштата, пластичната хирургија е хируршка постапка со придружни ризици и можни компликации. Понекогаш дури и самиот хирург не може да го предвиди конечниот резултат.

Затоа е подобро да се започне борбата против првите знаци на стареење со конзервативни методи - производи за нега на кожата со врвен квалитет.

Што се заканува на жена која избрала несоодветен козметички производ за неа? Максимумот е алергиска реакција, која ќе биде лесна за препознавање по првата употреба, а последователно и лесно лекувана.  

Не занемарувајте посета на специјалист за почетна консултација. Компетентен козметолог или дерматолог ќе ви помогне да навигирате во разновидните козметички производи што се продаваат на пазарот за убавина и ќе ви препорача најоптимална опција од сите можни.

Козметологијата не стои: најновите достигнувања на научниците во областа на производство на надворешни средства за нега на кожата на лицето ќе се натпреваруваат дури и со некои хируршки методи за подмладување.

На пример, иновативна маска Kaprielle со мек златен лист ви овозможува да постигнете изразен ефект по само неколку намени. Козметолошкиот ефект на маската се должи на маслата од роза и шипинка вклучени во неговиот состав - билни средства за контурирање на лицето, кои ги користеше и познатата кралица Клеопатра.

Златниот лист во маската игра важна улога - го промовира пенетрацијата на активните супстанции во длабоките слоеви на дермисот и ги чува долго време.

Маска за подмладување се нанесува на лицето 15-30 минути: ова време ќе биде доволно кожата да ги апсорбира сите корисни компоненти присутни во серумот. Составот на серумот Kaprielle содржи само природни состојки, што ви овозможува да не се плашите од токсични ефекти врз кожата и внатрешните органи.

Предности во однос на слични агенси против стареење

Развојот е клинички тестиран: 85% од жените кои го доживеале ефектот на маската врз себе, забележале подобрување на состојбата на кожата веднаш по првата постапка. Кожата на лицето кај сите учесници во тестот беше забележливо подмладена: брчките поврзани со стареењето станаа помалку забележливи, се зголеми вкупниот тон и се намали пигментацијата.

Бројот на процедури потребни за да се добие постојан изразен ефект на подмладување зависи од возраста на жената и нејзините индивидуални карактеристики. Значи, ако имате повеќе од 30 години, но помалку од 40 години, препорачаниот курс на "златно" подмладување ќе биде 5-6 процедури еднаш неделно. За постари клиенти се препорачува следниот курс на примена: по две маски Kaprielle една недела додека не се добие задоволителен резултат.

Комплект Kaprielle не зазема многу простор, погодно е да го понесете со вас на патот: неколку бестежински златни плочи и минијатурно шише масло ќе се вклопат во најкомпактната чанта. Ова значи дека не мора да го прекинувате комплексот на постапки против стареење ако треба да одите на непланирано службено патување или на друго спонтано патување.

Несомнено убав бонус од Kaprielle - магичната арома на маската. Мирисот на рози е благороден мирис кој во старите денови беше достапен само за кралевите. Со маска Kaprielle дополнително ќе поминете курс за ароматерапија: масло од роза смирува, ја зголемува ефикасноста, ја активира емоционалната сфера, привлекува среќа.

Серумски состав Kaprielle

Серумска база против стареење Kaprielle - мешавина од розови масла со исклучителни својства и луксузен мирис. Маската против стареење ги содржи следниве компоненти:

 1. Масло од јојоба
 2. Есенцијално масло од шипинка.
 3. Есенцијално масло од египетска роза.
 4. Екстракт од мароканска роза.
 5. Без есенцијално масло.
 6. Витамин Е.

Уникатен избалансиран комплекс на масла ефикасно ги елиминира промените поврзани со стареењето: го зголемува целокупниот тургор на кожата, го „затегнува“ отечениот овал на лицето, ги измазнува мимичните и сенилните брчки, има умерено дејство на белење и ја елиминира прекумерната сува кожа.

Вклучен комплет Kaprielle Најтенките плочи од мек златен лист се користат за подобро продирање на хранливите материи во дермисот и долгорочно задржување на влагата во длабоките слоеви на кожата. Златото не потемнува, не предизвикува алергиски реакции и нема штетно влијание врз кожата.

Детални упатства за употреба

Маска Kaprielle Препорачува да се користи како додаток на секојдневната нега на кожата.

Во зависност од возраста и состојбата на кожата, користете ја златната маска еднаш или двапати неделно. Може да се користи и како алатка за „инстант одговор“ кога треба брзо да ја вратите кожата на свеж и одморен изглед.

Детални упатства за употреба се дадени заедно со комплетот Kaprielle... Општи упатства за употреба на маската се како што следува:

 • Пред да го користите производот, темелно исчистете го лицето од козметика и кожни секрети.
 • Нанесете неколку капки серум на лицето и вратот со нежни движења на масажа.
 • Измијте ги и исушете ги рацете многу добро (оваа точка е важна, бидејќи сите понатамошни активности треба да се прават со чисти и суви раце).
 • Нежно ставете неколку парчиња златни листови на лицето, внимавајте да ги раширите рамномерно, не оставајќи празнини меѓу нив. Не ставајте ги плочите на пределот околу очите!
 • Легнете во тишина 20-30 минути, уживајќи во луксузниот цветен мирис.
 • Нанесете малку маслен серум на врвовите на прстите и започнете со масирање на лицето и вратот, движејќи се од линијата на косата надолу кон деколтето, сè додека целата маска не се распадне во ситни златни зрна.

Користете ефект Kaprielle

Маска Kaprielle Е моќен производ за нега на стареење на кожата, па резултатот ќе биде видлив веднаш по првиот третман. За да го консолидирате постигнатиот ефект, вклучете ја "златната" маска од Kaprielle во вашата дневна рутина за убавина и уживајте во резултатите:

 • Свежо одморена кожа.
 • Остра контура на лицето.
 • Недостаток на брчки и старечки дамки.
 • Корисниот ефект на маслата од роза врз психата и емоционалната позадина.

Бидете неодоливи со златната маска Kaprielle, а исто така препорачуваме да гледате видео со опис на составот и пакувањето на комплетот, да дознаете датуми на истекување и правила на употреба.

Типични грешки што жените ги прават кога се грижат за себе

Theелбата да се грижите за себе е за пофалба. Но, не сите постапки што жените ги извршуваат со својот изглед доведуваат до позитивен резултат. Во исто време, девојките забораваат на некои добри навики или воопшто не знаат:

 • Навлажнувачки врат, уши и деколте. Обично жените влогови само видливиот дел на лицето, заборавајќи за вратот, горниот дел од градите, а особено за уши. За деликатна кожа околу вратот, производите за нега на очи се совршени.
 • Маската е време на релаксација. Честа грешка: нанесете маска на лицето и продолжете да работите со вашиот бизнис. Затегната и измерена кожа е растегната, што придонесува за формирање на брчки.
 • Чисти четки и четки за коса. Остатоци од козметика, лакови, маснотии и прашина се акумулираат на овие предмети. Косата станува побрзо валкана и може да се појават акни на кожата. Измијте ги четките, сунѓерите и четките за коса најмалку еднаш неделно користејќи антибактериски агенси.
 • Намачкајте го лицето за мрсен сјај. Кога слој од прав се нанесува на кожата влажна од испотени секрети, порите се затнати. Како резултат на тоа, кожата не може да дише, а под неа се формира црни точки.
 • Чешлање влажна коса. Ако вашата коса е кршлива и раздвоена, можеби навиката да ја чешлате веднаш по миењето. Влажната коса треба да се размачка со крпа, да се исуши со фен или да се остави да се исуши сама по себе, и само тогаш нежно да се чешла, почнувајќи од самите краеви. Препорачливо е да користите чешел со ретки заби.
 • Честа употреба на пилинзи. После „чистење“ кожата станува навистина исчистена и свежа. Сепак, дури и најнежниот пилинг е непожелен за употреба повеќе од двапати неделно.
 • Не заборавајте за ноќниот крем. Додека мозокот мирува, процесите на регенерација и обновување на клетките се одвиваат во слоевите на епидермисот. Ноќните креми и маски го подобруваат овој ефект и ја негуваат и навлажнуваат кожата. Производот треба да се нанесува еден и пол до два часа пред спиење.
 • Чести експерименти со производи за грижа. Искусни, негувани жени со години ги користат истите брендови и изгледаат неверојатно. Да се ​​најде еден соодветен производ и да се користи со години е многу полесно отколку цело време да се менува козметиката, изложувајќи ја кожата на непотребен стрес.
 • Правилната основа. Фактот дека на различни типови на кожа им требаат различни производи за нега е очигледен. Со тонски значи слична ситуација.
Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Додадете коментар