Farsali Rose Gold Elixir серумски прајмер за подмладување на кожата

Група американски научници развија уникатна козметичка новина - еликсирот Фарсали Роуз злато. Оваа алатка е наменета за подмладување на кожата и неговата интензивна хидратација и може да се примени на сите видови дермиси.

Хидратантно масло од еликсир ви овозможува да постигнете изразен ефект против стареење благодарение на единствената формула со масло од шипинка, витамини А и Ц, 24К злато. Сите овие компоненти овозможуваат целосно заздравување на кожата во најкус можен рок. Заедно, тие имаат моќен антиоксидативен ефект кој го забавува процесот на стареење во кожата. Обновата на клетките се подобрува, ткивата стануваат еластични, исполнети со виталност и здравје.

Farsali Rose Gold Elixir ја храни кожата, и помага да ја задржи влагата, помага во обновување на епидермисот и го подобрува локалниот метаболизам. Покрај тоа, еликсирот има и дополнително својство - обезбедува сигурна заштита од надворешни фактори.

Маслото од шипинка има многу лековити својства, не е за ништо што експертите во традиционалната медицина го нарекуваат овој производ „течно злато“. Ги забрзува процесите на регенерација на ткивата, ги измазнува брчките и ги прави хиперпигментираните области помалку видливи. Под нејзино дејство, кожата на лицето е залечена, освежена и измазнета. Друга активна компонента на еликсирот е 24К злато. Ги запира промените поврзани со стареењето, го подмладува дермисот, го подобрува тенот.

„Витамин А“ го елиминира воспалението на кожата, ги регулира лојните жлезди, ги активира метаболните процеси во клетките. Под влијание на овој витамин се подобрува синтезата на колаген, што е потребно за одржување на ткивната младост. Исто така, "витамин А" помага да се справат со зголемен пигментација на кожата на лицето. Витаминот Ц има корисен ефект врз состојбата на крвните садови, го промовира производството на колаген и има својства на заздравување на раните. Покрај тоа, витаминот Ц е многу корисен за чувствителната кожа.

Farsali Rose Gold Elixir прајмер за кожа

Исто така, препорачуваме да пробате навлажнувачки крем со еликсир од розов злато. Тие го користат во такви случаи:

 • Како основа пред да нанесете украсна козметика. Благодарение на оваа алатка, шминката лежи непречено, изгледа природно и трае подолго.
 • За одржување на доволна влага во кожата. Неколку капки Зрачење навлажнувачки крем треба да се мешаат со темелот и да се шират на лицето на вообичаен начин. Постои уште една опција за навлажнување на кожата со шминка. Прво, се нанесува темел на лицето, а потоа 2-3 капки Радијационен навлажнувач се капнуваат врз сунѓер и нежно се засенчуваат.
 • За навлажнување на кожата на суво око. За таа цел, дел од навлажнувачки зрачење се меша во коректорот. Може да нанесете коректор, проследен со неколку капки хидратантна крема, нежно мешајќи.

Колку и како да купите Фарсали Роуз злато

За да се избегнат трговски маргини и да се намали ризикот од фалсификување, производителот ги продава своите производи само преку официјалната онлајн продавница. Направете апликација на веб-страницата, а нарачката ќе ви биде испратена по пошта во блиска иднина. Цената на Фарсали за време на периодот на кампањата е обично 1280 руски рубли. Цената за Киргистан е 1700 соми, за Казахстан - 7000 тенге.

Важно! Производителот на козметика „Фарсали“ никогаш не бара од клиентите да плаќаат однапред. Набавката се плаќа по приемот на парцелата. Вие само го пополнувате формуларот на веб-страницата, ги внесувате вашите податоци, консултантот ве контактира и ги специфицира деталите за испорака.

Размислете за купување Farsali Rose Gold Elixir за подмладување

Серумски состав Farsali Rose Gold Elixir

Роуз злато, еликсир против стареење на кожата, стана вистинска сензација на пазарот за козметика благодарение на неговиот брз и забележителен ефект. Ефектот за подмладување на серумот Фарсали е обезбеден со единствена комплексна формула, која е развиена врз основа на следниве компоненти:

 • Масло од семе од роза. Не е за ништо што професионалните козметолози високо го ценат овој производ - тој има многу корисни својства за кожата. Розовото масло е во состојба да ги активира процесите на регенерација на ткивата, добро го омекнува дермисот и ја одржува неговата влага, ја нормализира функцијата на масните жлезди. Ова масло е од голема корист за иритација, брзо ја смирува кожата, го олеснува воспалението и спречува лупење. Покрај тоа, маслото од семе од роза ефикасно ги измазнува брчките, ги намалува лузните и лузните и може да се користи за спречување на стрии.
 • Масло од лимонова трева. Тоа е вистински природен лек. Ја подобрува состојбата на васкуларните wallsидови, го олеснува воспалението, лекува рани и микро пукнатини, спречува формирање на акни. Покрај тоа, лимоновата трева ја подобрува микроциркулацијата, што и обезбедува на кожата повеќе хранливи материи. Одлично е за комбинирана до мрсна кожа. Неговите активни компоненти придонесуваат за длабоко чистење на дермисот и стеснување на порите, отстранување на токсините и елиминирање на крајно непријатен феномен - комедони. Лимоновата трева исто така помага во подобрување на протокот на лимфата, ја навлажнува кожата и ја прави поеластична. И ова не е целата листа на корисни својства на маслото од лимонова трева. Исто така, има изразен ефект на дезодорирање и дезинфекција.
 • 24K злато. Оваа активна состојка во Фарсали ја забрзува клеточната делба во горниот слој на кожата. Благодарение на ова, ткивата се обновува побрзо и станува еластично. И ова е од големо значење за стареењето на кожата. Покрај тоа, златните честички ги отстрануваат мртвите клетки од кожата и започнуваат процеси на регенерација. Како резултат на тоа, кожата на лицето е измазнета, подмладена, еластична и кадифена. Друга важна карактеристика на златото е неговата способност да го забави ослободувањето на колаген, што исто така придонесува за забележливо подмладување на дермисот.
 • Масло од семки од тиква (од семиња). Добро е за комбинирана до сува и нормална форма на кожа. Овозможува одлична нега за чувствителна и ронлива зрела кожа. Меѓу неговите корисни квалитети, пред сè, вреди да се забележи активната хидратација на ткивата на кожата, поради што кожата станува посвежа и еластична. Ако ова масло редовно се нанесува на кожата, состојбата на кожата капилари ќе се подобри со текот на времето, а грдите пајакови вени нема да се појават на кожата.
 • „Витамин Ц“. Ја зголемува клеточната активност, ја стимулира регенерацијата на ткивата и промовира засилено производство колаген... Лечи рани на кожата, има тоник ефект, ги зајакнува capидовите на капиларите.
 • Ретинол (витамин А). Овој витамин е многу корисен за сува и иритирана кожа. Смирува, ја ублажува иритацијата и ја подобрува функцијата на лојните жлезди. Ретинол, исто така, ја активира синтезата на колаген, што дава добар ефект против стареење.
 • „Витамин Е“ е основна компонента за здрава исхрана од сите типови на кожа.

Зошто се појавуваат мимички брчки

Овој досаден козметички дефект се појавува не само на зрела кожа, тој често го расипува расположението дури и на многу млади жени. Предвремената појава на такви брчки е поврзана со неколку причини:

 • Недостаток на влага. Во исто време, се чувствува затегнатоста на кожата, лупењето постојано се грижи.
 • Негативното влијание на ултравиолетовото зрачење. Продира во природните заштитни бариери на кожата и го оштетува липидниот слој.
 • Недоволна синтеза на колаген. Поради недостаток на оваа супстанца, кожата станува помалку еластична, а попуштањето станува забележливо.
 • Вишок токсини. Ако штетните материи слабо се отстранат од кожата, локалниот имунитет се влошува и промените поврзани со стареењето се забрзуваат.

Зошто се појавуваат брчки и нивните видови

Неколку корисни идеи за употреба на еликсир „Фарсали роуз злад“:

 • Редовна нега. Овој уникатен еликсир, збогатен со 24К злато, го препорачуваат козметолозите за сите типови на кожа. Тоа помага да се лекува кожата и да се справите со промените поврзани со возраста. Препорачливо е да се користи еликсир секој ден за максимална корист. Златните честички продираат во длабоките слоеви на кожата, правејќи ја свежа, еластична и сјајна. Важно е да се напомене дека Роуз златото не само што ја подмладува кожата, туку помага и во санирање на оштетените области. Затоа, се препорачува да го користите за акни, стрии и лузни.
 • База за шминка. За да направите вашата шминка да изгледа беспрекорно и без напор, намачкајте неколку капки серум над лицето пред да ставите подлога. Како резултат, добивате рамномерен мат тон, без непријатен сјај и видливи недостатоци. Шминката ќе изгледа природно, ќе трае цел ден, а кожата ќе биде хидрирана и заситена со корисни материи. Исто така, неколку капки еликсир може да се мешаат со подлога или нежно да се нанесат со сунѓер преку шминка.
 • Навлажнување на областа околу очите. Кожата околу очите е многу тенка и чувствителна, па затоа и треба дополнителна нега редовно. За таа цел, козметолозите советуваат да додадат розово злато во коректор. Алтернативно, прво можете да користите коректор, а потоа нанесете малку серум одозгора и измешајте го со движења на тапкање.
 • Навлажнувачки усни. Серумот добро ја штити нежната кожа на усните од сушење и во исто време не пречи во рамномерното нанесување на кармин. Раширете го розовиот злато над усните, почекајте додека не се апсорбира целосно, а потоа слободно користете кармин.
 • Реставрација на сува козметика. Ако забележите дека вашата омилена основа е сува, не брзајте да ја фрлите. Со Роуз злато, ситуацијата може брзо да се поправи. Додадете неколку капки еликсир во вашата омилена козметика и таа ќе се врати во претходната конзистентност.

Правила за примена на серум Farsali Rose Gold Elixir

 • Ако одлучите да го користите Фарсали Роуз злато како самостоен производ, нанесете неколку капки на навлажнет сунѓер и дистрибуирајте рамномерно над кожата. Производот е погоден за нега на усните и кожата околу очите.
 • За да се подобри шминката, еликсирот се користи на овој начин. Прво, сунѓер е импрегниран со мала количина серум, а потоа се става подлогата со овој сунѓер. Како резултат, добивате одлична, дури и шминка.
 • Можете да направите шминка на сличен начин со четка. Третирајте го со серум (неколку капки ќе бидат доволни), а потоа користете го за да нанесете подлога или коректор.

Да се ​​ослободиме од брчките во пределот на устата

На многу жени им е непријатно со брчки во устата. Причината е редовната работа на кружниот мускул, која е насочена кон јадење и изразување лични емоции. Кожата во оваа област е многу ранлива и постојано е изложена на надворешни фактори. Содржи минимална количина на лојни жлезди. Со постојана грижа во оваа област, се случува нагло намалување на колагенот и се губи еластичноста. Сепак, постојат и други причини што доведуваат до појава на брчки во пределот на устата. Во основа, овие вклучуваат: моментално губење на тежината, редовно движење на кружниот мускул, наследноста и лошите навики. Употребата на козметички процедури придонесува за брзо отстранување на брчките:

 • Салонски процедури. Специјалистите редовно користат одредени инјекции. Контурирањето е популарен третман за брчки. Ботоксот го ублажува грчењето на мускулите, мезотерапијата ги ублажува брчките до 12 месеци. Лифтингот помага ефикасно да се бори против брчките. Исто така, постојат дополнителни третмани достапни во козметички салони.
 • Специјални вежби. Вежбање дома, доколку се прави редовно, може да помогне во борбата против брчките во устата. Прво, треба да ги свиткате усните со цевка неколку секунди и потоа да ги вратите во првобитната положба. Редовниот метод е да се надуваат образите 10 минути. Постапката треба да се повторува 5-10 пати секој ден. Се препорачува да ја турнете долната вилица напред и потоа да ја вратите во првобитната положба. Вдишете длабоко низ носот и издишете преку устата. Издишувањето треба да се одвива со малку надуени образи. Неопходно е да се повторува движењето 10 пати на ден. Ефектот ќе биде видлив во рок од 30 дена.
 • Традиционалните методи помагаат ефикасно да се справите со непотребните набори. Пред сè, мора да користите негување крем кој ги содржи сите потребни витамини. Тријте масло од кајсија или сандалово дрво на усните секој ден. Комбинирајте ја жолчката од јајце со неколку капки маслиново масло и нанесете ја смесата на кожата околу усните. Можете да направите лушпа од кора од даб или камилица. Вреди да се избрише целата кожа околу усните. Овие методи ќе помогнат брзо да се отстранат брчките во пределот на устата.
Нашиот тим еднаш се заинтересира за моден тренд: тргување со криптовалути. Сега успеваме да го направиме тоа многу лесно, па секогаш добиваме пасивен профит благодарение на инсајдерски информации за претстојните „пумпи за криптовалути“ објавени на каналот Телеграм. Затоа, ги покануваме сите да го прочитаат прегледот на оваа заедница на криптовалути “Сигнали за крипто пумпа за Binance".

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерски технологии, има повеќе од 13 години практично искуство во специјалност на дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Додадете коментар