Тестенини Sandra Sugaring за шеќер и брза депилација

За да се ослободите од непотребната коса подолго време и да ја направите кожата совршено мазна, професионалните козметолози препорачуваат користење паста за шеќер Сандра Шугаринг. Womenените кои го користат тврдат дека процедурите се целосно безболни, не предизвикуваат иритација и алергиски реакции.

Главните предности на оваа алатка се:

 • Способност да се користи со било кој тип на кожа.
 • Формулата е 100% природна.
 • Комплетна безбедност за кожата, без несакани реакции.

Пастата за шеќер во сандра и дава на кожата мекост и убавина. Покрај тоа, ефектот трае многу долго. Постапката можете да ја извршите само еднаш месечно, а во исто време да не размислувате за појавените влакна и потребата за бричење. Заборавете на комплекси, облечете облека што открива и уживајте во вашата привлечност!

Паста за шеќер од Сандра

Водечки експерти од областа на козметологијата учествуваа во развојот на составот на оваа паста за депилација, па затоа е совршена дури и за најчувствителната кожа. За да се грижите за својата убавина, воопшто не е потребно да посетувате престижни салони. Со тестенини Sandra Sugaring процедурите ќе бидат што е можно поефикасни дома.

Sandra Sugaring не само што ги отстранува влакната, туку обезбедува и нежна нега на телото. Содржи корисни состојки кои ја омекнуваат и ја хранат кожата, спречуваат сушење и иритација.

Треба да се одлучите за оваа паста ако:

 • Морам да се бричам скоро секој ден.
 • По бричењето, црвенилото и раните остануваат на вашата деликатна кожа.
 • Засрамени сте да одите во салонот за длабоки бикини.
 • На плажа или во базен, вие сте срамежливи затоа што не можете да ги направите нозете совршено мазни.
 • Вие не сакате да трошите пари на скапи професионални процедури.

Цена на пастата Сандра Шугаринг

Со оглед на квалитетот Sandra Sugaring и ефективноста на процедурите со неговата употреба, цената на пастата Сандра изгледа прилично разумна - само 990 руски рубли. Ова е многу помалку од цената на една посета на добар салон. Широко рекламираните емулзии и восоци се скапи, а нивниот квалитет не може секогаш да се спореди со Сандра.

За да се одржи ефектот, доволно е да се користи пастата само еднаш на секои неколку недели. Тоа е, една тегла може да биде доволна дури за 365 дена! Замислете колку би потрошиле за една година правејќи ја постапката со професионални козметолози. Сега нема смисла да се плаќа премногу, само купете Sandra Sugaring што ќе ви помогне да заштедите пари.

Купете ја пастата Сандра за избегнување

Дејство на паста Сандра за депилација

Веднаш по нанесувањето, активните супстанции ја вкочануваат кожата и се „лепат“ на секоја коса, за да може да се отстрани директно од коренот. Во исто време, корисни компоненти продираат во длабоките слоеви на кожата, ја чистат, ја хранат и тонираат.

Кога пастата ќе се отстрани, заедно со неа се отстрануваат штетни микроорганизми и токсични материи (кои негативно влијаат на кожата и предизвикуваат разни козметички и дерматолошки проблеми). Како резултат на тоа, кожата се трансформира буквално пред нашите очи. Се здобива со посебна мекост и свиленкаст. За овој тип на кожа обично се вели дека е „здрава блескава“.

И во исто време, нема да биде можно да се најде единствена коса на неа, а новите растат многу бавно. Покрај тоа, со редовна употреба на производот, новонастанатата вегетација станува потенка и поневидлива.

Сандра Шугаринг список

 Високата ефикасност на овој производ е обезбедена со сложено дејство на следниве состојки:

 • Гликоза. Има способност да врзува течност и ја доловува секоја коса. Благодарение на гликозата, кожата е 100% ослободена од непотребна вегетација и станува совршено мазна. Друг ефект е олеснување на иритацијата и спречување на алергиски реакции.
 • Лимонска киселина. Промовира длабоко чистење на порите, го нормализира локалниот метаболизам, има тоник. Покрај тоа, таа малку ја избелува кожата, давајќи an еднаква, пријатна нијанса.
 • Фруктоза. Помага на кожата да ја задржи влагата, спречувајќи да се исуши. Олеснува иритацијата, ја ублажува хиперемијата. Друга корисна особина на фруктозата е можноста за борба против патогените микроорганизми.
 • Вода Служи како основа што ја регулира густината на пастата. Обезбедува удобна примена на производот Sandra Sugaring на кожата.

Како работи депилаторната паста?

 • Пастата се нанесува во тенок слој на областите на кожата што треба да се отстранат од влакната.
 • Кожата е вкочанета.
 • Активните состојки ја „грабнуваат“ секоја коса.
 • Корисните компоненти влегуваат длабоко во порите и го извлекуваат целиот отпад и токсини од кожата.
 • По отстранувањето на пастата, добивате негувана кожа, чија состојба може безбедно да се нарече идеална.
 • Кожата останува мазна цел месец. (Ова, се разбира, е просечна бројка, точното време зависи од индивидуалните карактеристики на растот на косата).

Како да се нанесе паста Сандра Шугаринг

Бидејќи пастата е специјално развиена за домашни процедури, таа е многу лесна за употреба. Производителот препорачува да се изврши пилинг претходно (околу еден ден пред постапката за отстранување на влакна). Пилинзите со зрна кафе или јами од кајсија се најдобри за ова.

Непосредно пред shugaring, кожата треба да се измие добро и да се избрише сува. Козметолозите советуваат да се прави топла бања - тоа ќе помогне да се отворат сите пори, поради што ефектот на постапката ќе биде максимален.

Кога кожата е подготвена, треба да земете малку паста и рамномерно да ја дистрибуирате низ целата област од која ќе се отстрани влакната. Откако производот ќе се постави, тој се отстранува заедно со вегетацијата. На третираната површина треба да се нанесе хидратантен крем со добар квалитет.

Ако shugaring е извршено во областа на бикини, по постапката, препорачливо е да носите тенка памучна долна облека што не го попречува "дишењето" на кожата. По три дена, можете повторно да излупите. Депилацијата со паста Сандра ќе треба да се повтори за околу еден месец.

Противопоказания

Додека ја развиваа формулата за паста, специјалистите го зедоа предвид фактот дека некои жени имаат многу чувствителна кожа. Затоа, составот е постојано тестиран во лаборатории и помина голем број клинички испитувања. Студиите потврдија дека пастата не предизвикува алергиски манифестации и други несакани реакции, е добро прилагодена за сите делови на телото и различните типови на кожа. Ова значи дека пастата Сандра нема контраиндикации, може успешно да ја користат сите жени без исклучок. Главната работа е правилно да се грижите за вашата кожа:

 • Туширајте се или бањајте се пред постапката.
 • Изведете пилинг за тропање пред епилација.
 • После shugaring, не користете пилинзи најмалку два дена.
 • Не заборавајте за навлажнување на кожата.

Најчесто поставувани прашања во врска со пастата Сандра Шугаринг

 1. Може пастата да и наштети на кожата?

Не тој не може. Направен е врз основа на природни состојки, затоа не предизвикува несакани ефекти.

 1. Колку често shugaring треба да се повтори?

Сè зависи од стапката на раст на косата. За многу жени, една постапка месечно е доволна, додека други ја прават почесто - еднаш на секои три недели.

 1. Колку употреби трае една тегла?

Кога обработувате нозе - 8 пати. Ако зборуваме за пазуви и бикини, тогаш теглата треба да биде доволна најмалку 15 пати.

 1. Дали е можно да се извршат процедури со тестенини дома?

Се разбира дека е можно, токму за ова беше развиена алатката.

Прегледи и стручно мислење

Шугарингот стана една од најпопуларните козметички процедури. И ова е сосема разбирливо, бидејќи ви овозможува да се ослободите од вишокот на вегетација безболно и долго време. Ако пациентот има чувствителна кожа, јас обично ја препорачувам пастата Сандра затоа што не предизвикува иритација или други несакани реакции. Ова се резултатите што треба да се очекуваат.

 А.Белјаева, мајстор за депилација. 

шеќер резултат пред да користите паста Сандра резултатот по користењето на депилаторот Сандра

Реални критики

Валерија:

Уморен од постојано бричење на нозете, сакав да испробам друг метод, на пример, бегање, но сепак не можев да одлучам. Мислев дека постапката ќе биде многу болна. Еден пријател ги предложи тестенините на Сандра. Пробав и бев задоволен. Без непријатност воопшто! Нозете сега се мазни и убави!

Наталија:

Долго време барав соодветна паста за shugaring. Факт е дека имам многу чувствителна кожа и ми треба навистина квалитетен производ. Одлучив да се одлучам за Сандра и беше во право. Јас се пријавив, како што е напишано, во упатствата, лесно се ослободив од косата, додека немаше иритација. Поминаа веќе две недели, а нозете се уште се совршено мазни. Овој лек го препорачувам на сите, особено ако имате чувствителна кожа.

Ирина:

Претходно, користев различен состав за избегнување, и секогаш имаше мала иритација на кожата. Но, мислев дека треба да биде така, што не може без несакани ефекти. И тогаш сестра ми купи нова тестенина наречена Сандра. Таа рече дека сега нема никакво црвенило по бегањето. Јас го испробав и сам се уверив во тоа. Сега ќе ја користам само Сандра!

Татјана:

Отидов во престижен салон за да ја отстранам влакната од телото. Таму, оваа паста се користи за шеќер. Мене многу ми одговара, кожата откако ќе стане мазна и нежна. И тогаш еден ден решив самата да ја спроведам постапката. Ја порачав Сандра на Интернет, внимателно ги прочитав упатствата и сè ми излезе одлично! Зошто да трошите пари на салони кога можете да го добиете истиот ефект дома?

Зошто да се ослободите од несаканата коса на лицето

Апсолутно сите девојки имаат мали групи влакна над горната усна. Затоа, не треба да се огласувате со аларм, да се грижите и да трчате во болница ако одеднаш се појави таков естетски проблем. За жал или за среќа, ова е природно. Нечии антени се скоро невидливи, додека некој треба да започне активна борба со нив од четиринаесетгодишна возраст. Сè зависи од бојата на косата и од нивната структура (тие можат да бидат тенки и лесни, или груби, тврди и темни).

Нема толку многу причини за појава на вегетација над горната усна. Прво, генетиката секогаш може да биде обвинета за сè. Таквата „сегашност“ често се наследува преку женската линија. Затоа, првиот чекор е да ги прашате вашите родители (мајки и баби) дали наишле на ваков проблем. Ако е така, тогаш можете да издишете и да започнете да се борите со чиста совест. И ако не, тогаш ќе мора да ја побарате причината на друго место.

На пример, таа може да има хормонална нерамнотежа - многу сериозна работа. Строго е забрането да се шегувате со неа, веднаш треба да контактирате со специјалист. Само тој може да предложи решение и да го најде вистинскиот излез од ситуацијата. Третата причина лежи во земање антибиотици. Некои девојки забележуваат дека антените потемнуваат токму за време на периодот на активно земање апчиња. Ова се должи на фактот дека црниот дроб страда од антибиотици, а појавата на несакани влакна на лицето е еден од начините да се прогласи намалување на неговите перформанси.

Ослободете се од влакната над горната усна безмилосно. Тоа е, не треба да се обидувате да ги маскирате со прав или темел - само ќе се влоши. Исто така, не треба да се свртувате кон народни лекови, како што се тинктури со амонијак, ореви, сода. Сите овие производи само ја иритираат и сушат кожата.

Првиот начин да се отстрани влакната на лицето е да се користат пинцети. Ова е најефективниот лек, тестиран од времето и од милиони девојки. Што е најважно, не заборавајте да ги дезинфицирате пинцетите пред употреба. Оваа постапка е болна, па многу девојки имаат тенденција да ја одбиваат. Одбивањето обично се прави кон восочни ленти за депилација. Ефектот е ист, принципот на дејствување е ист. И, боли, всушност, истото. Единствената разлика е во тоа што сè се случува брзо.

По спроведувањето на таквата постапка за избегнување, не заборавајте да ја смирите иритираната кожа. Ова е направено со лековит или навлажнувачки крем; фото-лак DepiLight е исто така погоден.

ДЕПИЛИТ

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар