Redlock - Крем за депилација и ретардација на растот на косата

Иновативен крем Redlock помага да се отстранат влакната квалитативно и безболно без да се наштети на кожата. Единствена алатка може да се користи за депилација на разни делови од телото: пазуви, нозе, бикини. Кремот ефикасно се бори против вишокот на вегетација на телото, ја прави кожата мазна и навлажнета. Поради исклучиво природниот состав, производот нема контраиндикации за употреба, а кога се користи, нема несакани ефекти.

По секоја нова апликација на кремот, косата на телото ќе стане полесна и потенка. Затоа, нема да биде можно да се отстрануваат толку често, а самата постапка за епилација ќе биде многу поедноставена. Кожата ќе стане мазна и мека, бидејќи кремот има комплексен ефект на грижа врз неа. Во исто време, лекот ќе стане прекрасна алтернатива на ласерско отстранување на влакна, shugaring и други скапи салонски процедури за ослободување од косата. Меѓу другото, алатката ќе чини доста ефтино и всушност ќе ја докаже нејзината ефикасност.

Модерен крем Redlock Дали е одличен начин да се ослободите од косата од различни делови на телото без болка и непријатност. Производот за забавување на растот на косата содржи комбинација на природни состојки кои го забавуваат растот на косата и нежно се грижат за кожата. Според ефикасноста Redlock може да замени осум ласерски процедури за отстранување на влакна!

Влакната на човечкото тело имаат важни функции. Тие се неопходни за заштита на кожата, успешно заздравување на гребнатини и абразии и терморегулација. Како и да е, во реалноста на современиот свет, непристојно е жените да покажуваат на другите околу вишокот на вегетација на телото, па затоа, фер сексот се најде со многу начини да се отстрани. Несомнено, секоја жена би сакала овој процес да одземе минимално време и во исто време да даде максимален резултат.

пакување и шише Redlock

Цена и каде да се купи Redlock

Денес не е лесно да се најде и купи крем Redlock во обични продавници, и затоа е подобро да се набави во онлајн продавницата на производителот.

Внимавај! На Интернет, сега можете да наидете на измамници кои продаваат неквалитетни и лажни производи, особено оние што се рекламираат на социјалните мрежи. Кремот треба да се купи само на официјалната веб-страница на производителот, во спротивно може да ги изгубите парите, па дури и да и наштетите на кожата со непознати лекови.

Воопшто не е тешко да нарачате крем, постапката ќе трае не повеќе од пет до шест минути:

 • одете на веб-страницата на добавувачот;
 • пополнете краток формулар, напишете го телефонскиот број и адресата за е-пошта;
 • кликнете на копчето "нарачка";
 • чекајќи го повикот на менаџерот, разјаснувајќи ги деталите и потврдувајќи ја нарачката.

Што е со цената? Сега има промоција на страницата што ви овозможува да заштедите многу при купувањето. Во моментот цената на кремот Redlock е 975 рубли во Русија. Задржувачот на раст на косата се доставува низ земјите на ЗНД и Европа, а може да се набави и во Азија.

Производителот не бара никаква претплата на страницата, можете да платите за парцелата по приемот. Побрзајте, бидејќи валидноста на промотивните понуди е ограничена, а веќе има многу луѓе кои сакаат да купат производ по поволна цена, а нивниот број само расте.

купи крем за депилација Redlock

Што е Redlock и како работи

Можеби изгледа дека таквата рутина за секој ритуал на девојчиња, како отстранување на вишокот коса, не треба да стане нешто тешко, но зошто, тогаш, епилацијата предизвикува толку многу проблеми? Честата употреба на брич (на крајот на краиштата, мора да се бричите, ако не секој ден, тогаш најмалку два или три пати неделно) ја менува структурата на косата - таа се згуснува и почнува да расте многу побрзо. Покрај тоа, обичен брич безмилосно ја повредува кожата, предизвикува иритација, чешање, црвенило, па дури и посекотини, и како резултат на тоа, можност за заразување на раната.

Со депилација, ситуацијата е слична, и за задоволителен резултат мора да се спроведе неколку пати, бидејќи косата не е целосно отстранета и нерамномерно. Што можеме да кажеме за отстранување на влакна, тогаш таквите постапки генерално треба да се изедначат со тортура. Електричните епилатори нанесуваат силна болка што малку жени можат да ја издржат. Покрај тоа, по отстранувањето, на кожата остануваат неестетички црвени точки, кои не заздравуваат веднаш.

Фото или ласерско отстранување на влакна се смета за најефективен и безболен начин за отстранување на влакната, но поради неговата висока цена, сè уште останува недостапен за огромното мнозинство жени. Покрај тоа, зрачењето е полн со несакани ефекти и не е дозволено за секого. Излегува дека достапен, ефикасен и безболен метод не постои? Постои решение: можете да користите специјален крем.

Redlock е најновиот развој на водечките козметолози и дерматолози, кој веќе освои повеќе од илјада убави жени од целиот свет. Не толку одамна, можноста да се купи уникатен производ се појави меѓу жителите на земјите од ЗНД. Па, што точно е овој крем и како работи? Во производството на лекот се користат само природни состојки, што го елиминира ризикот од непожелни последици.

Главната цел на производот е да го олесни отстранувањето на влакната и да го забави растот на косата. Ефективноста на новина веќе е потврдена со повторени клинички студии, во кои веќе учествувале илјадници волонтери. По употребата, никој од нив не беше разочаран од резултатот.

Заклучок: Редлок кремот е моќен и разноврсен лек за отстранување на вишокот на вегетација, кој во моментот нема конкуренти со неколку исклучоци на паста Epilage.

Проблеми со лесното бричење при епилација

Така се случи девојките секогаш да се стремат кон убавина. Мазната, мазна и свилена кожа е непроменлив дел од секој хармоничен изглед. Затоа, мора редовно да ги бричите нозете: не толку често во зима, туку секој ден во лето, бидејќи еден ден по бричењето се појавува забележлива груба стрништа.

Козметолозите и лекарите советуваат да се направи отстранување на влакна со восок или ласер - ова ќе ви помогне да заборавите на вегетацијата најмалку неколку недели. Сепак, овие методи не се погодни за секого: првиот - поради болка, вториот - поради високата цена.

Постојано бричење ќе и даде на вашата кожа мазност што ја сакате, но резултатите нема да траат долго. И недостатоците на оваа постапка се многу значајни:

 • иритација, црвенило и грубост на кожата;
 • ризик да се пресечете;
 • задебелување на влакната и забрзување на нивниот раст;
 • груби влакна.

достоинство Redlock и неговите својства

Овој модерен лек има многу предности. Како што веќе споменавме, не беа користени штетни или токсични компоненти за неговото производство, така што нема да има несакани ефекти од неговата употреба. Кремот има нежна свилена текстура, добро се апсорбира, ја навлажнува кожата и не предизвикува алергии.

Производот е погоден за сите жени, без исклучок, бидејќи за време на неговото производство, производителот ги зеде предвид нијансите на сите типови на кожа. И несомнено, нејзината главна предност е ефикасноста. Redlock, како што веќе споменавме, ќе замени осум патувања до салонот за ласерско отстранување на влакна.

Имајте на ум дека овој иновативен производ обезбедува долготрајни резултати, како и сеопфатни ефекти за нега и лекување, кои ќе помогнат да се справите со многу проблеми со кожата.

Како работи кремот Redlock за депилација

Кога кремот се нанесува на кожата, активните состојки продираат длабоко во фоликулот на косата и го забавуваат растот на косата. Природните состојки во препаратот нежно ја навлажнуваат грубата кожа и спречуваат иритација.

Поради истенчувањето на сијалицата, влакната стануваат помеки и полесни. Цврстите влакна се трансформираат во тенки прачки од течност.

Вреди да се нагласи дека кремот Redlock - ова не е обична крема за депилација и овој лек не се продава во аптеките. Но, можете лесно да го купите на официјалниот ресурс на добавувачот.

Состав на крем Redlock

Сите состојки на производот се внимателно проверени и избрани во оптимален сооднос. Тие не само што имаат ефективен ефект независно, туку и успешно го подобруваат дејството на едни со други. Дел Redlock вклучува екстракти од следниве уникатни растенија:

 1. Гамалелис. Ја храни кожата, отстранувајќи ги штетните материи од неа, ги чисти запушените пори, спречува иритација на епидермисот, ја ублажува болката и непријатноста од епилација.
 2. Сок од алое. Ја навлажнува кожата, давајќи elastic еластичност и кадифена, ги забрзува процесите на регенерација, лекува мали рани.
 3. Фибауреа. Токму таа ги прави сијалиците „да заспијат“, а со тоа го инхибираат растот на несаканата вегетација. Покрај тоа, ова растение ја спречува непријатноста на вродените влакна.
 4. Бакопа мониери. Својот ефект производот го должи на омекнување, белење и истенчување на косата. 

Принципот на работа и дејство на кремот Redlock за депилација

Како работи кремот? Redlock? Неговите активни компоненти продираат директно во фоликулите на косата и ги омекнуваат, а со тоа ја менуваат структурата на косата - станува кревка, мека и го инхибира нејзиниот раст. Меѓу другото, лекот има антиинфламаторно, седативно, лековито и дезинфицирање.

Го забрзува заздравувањето на исекотините, го навлажнува епидермисот и ги убива бактериите. Користете Redlock редовно по епилација и вашата кожа ќе се чувствува мазна, здрава и свиленкаста мазна. Само една мала цевка, но колку корисни:

 • Веќе не треба да убивате одредено време за често бричење на влакната: порано требаше да ја користите машината најмалку 2 пати неделно, но сега можете да го направите тоа многу поретко;
 • Willе избегнете чешање, црвенило и лупење на кожата;
 • Willе се ослободите од проблемот со вродените влакна, а со тоа и од придружното воспаление;
 • Ако користите епилатор за отстранување на вегетацијата, сега ќе ги издржите овие болни процедури многу поретко (по неколку сесии ќе стане забележливо дека влакната сега растат побавно);
 • Немате комплекси за мозолчиња и црвени дамки по епилацијата, можете безбедно да се разголите на плажа или да облечете отворени работи;
 • Вашите мазни нозе привлекуваат машко внимание;
 • Изгледате одлично и блескате со самодоверба.

Како да се користи Redlock и упатства за употреба

Пред да нанесете крем за да го забавите растот на косата, треба внимателно да ги прочитате упатствата од производителот:

 • отстранете ги влакната со кој било метод погоден за вас;
 • исплакнете ја кожата темелно за да ги отстраните остатоците од косата;
 • Добро испарете ја кожата за да ги зголемите порите - ова ќе помогне кремот да работи побрзо.
 • исцедете одредена количина крем од цевката во вашата дланка;
 • Нанесете ја на епилираната кожа и лесно тријте ја (исплакнете ја).

Производителот не дава препораки и ограничувања во врска со периодот на употреба, ставете го кремот по потреба. Бидете свесни дека со Redlock можете да отстраните влакна не само на нозете, туку и на почувствителните области на кожата - под пазуви, раце и бикини.

Депилационен крем Клинички студии

Тестовите ги изврши Светската организација за дерматологија и козметологија. Експериментите траеја нешто помалку од една година, во кои учествуваа повеќе од 13000 XNUMX жени, кои беа поделени во три групи. Првата група користела брич, втората депилирана коса и третата нанесувала крем Редлок според упатствата на производителот.

Како резултат, најзначајниот ефект е забележан кај девојчиња од третата група. Растењето на влакната се намали за петпати, во споредба со бројките пред експериментот. За оние жени кои користеле жилет, бил забележан антирекорд - косата почнала да расте пет пати побрзо. Благодарение на овие индикатори, експертите заклучија дека новиот развој е ефикасен. Немаше несакани ефекти кај испитаниците, што уште еднаш ја потврдува безбедноста на производот.

Контраиндикации за употреба

Вие не треба да се грижите за несакани ефекти, бидејќи кремот Redlock потполно безопасни. Ако имате чувствителна кожа склона кон алергии, можете да направите мал тест. Лесно намачкајте го кремот на вашиот зглоб и почекајте малку. Доколку не се најде црвенило или чешање во рок од 1-2 часа, слободно користете го производот. Единствената забрана е изгореници или отворено оштетување на областите на кожата. Треба да се напомене дека за време на процесот на тестирање и по неговото завршување, немаше поплаки за несакани ефекти од волонтери.

Уморни од често бричење? Уморни сте од постојано справување со вишокот вегетација? Дали епилацијата предизвикува силна болка, иритација или црвенило на кожата? Дали влакната почнаа да растат побрзо, станаа поцврсти и подебели? Доволно толерирајќи го ова! Сите овие проблеми можат да се решат многу брзо. Користете крем Redlock и уживајте во мазната кожа без болка и непријатност!

Прегледи за крем Redlockда го забави растот на косата

Полина Јуриевна, дерматолог, Новосибирск, Русија.

„Пред некој ден, еден од моите пациенти ми пријде со прашање дали е безбедно да се користи крем Редлок по отстранување на влакна. Морав внимателно да го проучам составот и примената, сега можам да кажам дека лекот е целосно безбеден. Во составот нема вештачки состојки, а растителните компоненти придонесуваат само за заздравување на епидермисот. Сепак, не препорачувам да го користите лекот за жени со лезии на кожата, како што се егзема или псоријаза “.

Алина, 22 години, Санкт Петербург, Русија.

„Ми се чинеше дека забавувањето на растот на косата е нешто од категоријата фантазија, затоа, компетентно рекламирање, нема повеќе. Тогаш еден пријател го препорача овој крем, а јас верував и го порачав. И не бев разочаран! Навистина, косата на моите нозе не растеше толку брзо. Претходно, требаше да се бричеш на секои 2-3 дена, сега ефектот трае една недела, а влакната се помеки “.

Татјана, 32 години, Краснојарск, Русија.

„Не толку одамна купив крем Redlock и почнав да го користам. Што да кажам, среќен сум, кремот има што да се пофали. Производителот ветува дека косата ќе расте побавно, и јас навистина го забележав овој ефект. И, најдобриот дел е што по кремот кожата е мека, а нема осип ниту после бричење. Во принцип, не плашете се, купувајте, препорачувам! "

Shugaring - слатко отстранување на влакна дома

Шугаринг (шеќер), што значи шеќер на англиски јазик, е еден вид отстранување на влакна, кој после илјада години е на врвот на успехот. Без да предизвикате штета, лесно можете да го отстраните вишокот вегетација од телото.

Шугаринг има голем број непобитни предности:

 • профитабилност;
 • безболна (деликатно се сфаќа без да ве повреди);
 • хипоалергичноста;
 • ослободување од вродените влакна;
 • издржливост (периодот помеѓу процедурите е три недели).

Подготовка за постапка за депилација

Биоепилацијата може да се направи самостојно, дома. За оваа манипулација, ќе ви требаат карамелни топчиња. Гответе ги тестенините однапред според многу едноставен рецепт:

 • шеќер 10 лажици;
 • сок од лимон и проточна вода, по една лажица.

Ние сами го готвиме производот за депилација:

 1. Измешајте ги состојките во тенџере со тешко дно на средна топлина.
 2. Постојано мешајќи, постигнуваме топење.
 3. Кога содржината ќе зоврие, намалете ја температурата и варете 7-8 минути.
 4. Сирупот добива мирис на карамела, го доведуваме до килибарна боја.
 5. За да ја проверите подготвеноста, испуштете ја смесата во ладна вода, доколку капката ја задржи својата форма, извадете ја и обидете се да ја замесите.
 6. За да ги отстраните меурчињата, престанете да мешате една минута пред крајот.
 7. Оладете се на 30-40 степени (без да дозволите да се зацврсти), оваа маса е за еднократна потрошувачка.
 8. Можете да користите водена бања или микробранова печка за да омекнете.

Можете исто така да купите готови тестенини во продавницата. Платни ленти се продаваат или се продаваат одделно. За да го користите, одделете мал дел и испарете го. Нанесете ја емулзијата со шпатула, нанесете крпа, откако производот ќе се зацврсти, брзо раскинете се. Оваа постапка е поболна.

Сесија за депилација

Внимателно разгледајте го процесот на организирање на постапката, резултатот зависи од тоа:

 1. Пред да започнете, површината мора да се исчисти и обезмастена (сапун, тоник).
 2. Дезинфицирајте (вотка, триење на алкохол), можете да нанесете крем за анестезија.
 3. Пред работа, избришете ја површината на телото со салфетка, посипете талк, рацете исто така треба да бидат суви, може да се користат нараквици.
 4. Формирајте мала топка со големина на орев и месете додека не добие бисерна нијанса, конзистентноста треба да биде како онаа на пластелин.
 5. Нанесете (притискајте и истегнувајте) во областа против растот на косата, почувствувајте лесен зафат, држејќи ја кожата, со прецизни и остри движења, извадете според растот на косата. Косата со должина од 2 мм се извлекува заедно со сијалицата, без да се повреди кожата. Ова парче е добро додека не се извалка, тогаш треба да се земе друго.

Нега на кожата по отстранување на влакна

Важно е да се следат правилата за хигиена, да се користат бактерицидни лекови, кога ќе се појават знаци на воспаление, потребни се антисептици. За чистење, билни инфузии, есенцијални масла се соодветни. Постојат лосиони кои можат да ви помогнат да се грижите по депилацијата.

По завршувањето на сесијата, денот е забранет:

 • какви било процедури за вода;
 • кревање тегови и вежбање;
 • продолжено изложување на сонце;
 • употреба на козметика која ги заглавува порите (дезодоранси, прашина за прав).

И покрај привлечноста и достапноста, постојат голем број на контраиндикации:

 • бременост;
 • исхемична срцева болест, хипертензија;
 • проширени вени;
 • инфекција на кожата;
 • повреди, пукнатини;
 • свеж тен;
 • дијабетес мелитус.

За да бидете здрави и негувани, преземете ги сите мерки на претпазливост. Слаткото шеќерче има свои нијанси, земајќи ги предвид кои го добиваме очекуваниот резултат.

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар