Camomile Depilation крем за депилација на косата Fito Grow

Опис на козметичката новина - крем за депилација за областа на пазувите и бикини Camomile Depilation Fito Grow за чувствителна кожа. Карактеристики, состав, примена, мерки на претпазливост, цена и адреса на веб-страницата на производителот.

Нов производ за нега на кожата - крем за депилација Camomile Depilation Бикини и пазуви е формулирана за нежно отстранување на несаканата коса од подрачјето на пазувите и бикини. Содржи екстракт од камилица, кој има позитивен ефект врз чувствителната кожа: штити од воспаление, спречува појава на црвенило и чешање, омекнува и тонизира. Депилациониот крем е тестиран и ги има потребните сертификати.

Ineенската привлечност е важна во секое време од годината, но сезоната на лето и на годишни одмори едноставно го обврзуваат фер сексот да биде уреден и дотеран. Со новиот крем за отстранување на вишокот влакна во деликатни области, не треба да трошите слободно време и пари на скапи салонски процедури. Кремот за деликатни области не зазема многу простор во женската чанта, може да се носи со вас постојано.

Во списанието Здравје: Медицински вести има многу вистински прегледи за употребата на крем за депилација Camomile Depilation, како и напис од дерматолог за правилна депилација на срамните зони.

Camomile Depilation крем за депилација

Својства и карактеристики на кремот Camomile Depilation

Отстранувањето на несаканите влакна со нов крем нема да ви одземе многу време, самата постапка е безболна и не бара дополнителни трошоци и инвестиции. Позитивните карактеристики на кремот за депилација се наведени подолу:

 • Беспрекорно мазна, убава кожа за 10-14 дена е минимум што гарантира употреба на кремот Camomile Depilation... Можете да одите на одмор и да не размислувате за депилација во текот на остатокот. Систематската примена на кремот ја прави структурата на влакната потенка и го спречува нивниот раст. Целосниот прекин на растот на несаканите влакна се случува по 6-12 месеци, во зависност од природната густина, јачината и структурата на косата.
 • Интимните области на телото се многу чувствителни и бараат деликатна нега, но со крем Camomile Depilation не мора да размислувате за користење дополнителни алатки за ранливите зони. Покрај главната цел, производот е опремен со својства на грижлив крем: ја омекнува, ја храни и тонизира нежната кожа.
 • Балансирана комбинација на природни компоненти во составот, кои го подобруваат ефектот на лекување едни на други, ви овозможува да постигнете висококвалитетен резултат: мазна, кадифена кожа без знаци на иритација и воспаление.

Трошоци и како да нарачате крем за депилација

Размислете за купување Camomile Depilation нема да биде тешко на веб-страницата на производителот, која можете да ја посетите со кликнување на копчето подолу и да ја дознаете цената на кремот за депилација на косата.

веб-страница Camomile Depilation

Состав на крем Camomile Depilation

Новитетот се разликува од неговите колеги во обемната листа на природни состојки кои го омекнуваат агресивниот ефект на синтетичките супстанции кои влијаат на фоликулите на косата и структурата на косата.

 • Д-пантенол. Враќа оштетување на кожата, лечи воспаление на кожата, ја храни, омекнува и штити од негативните ефекти на надворешните фактори.
 • Екстракт од камилица. Моќен билен антисептик, кој има значителен сет на дополнителни својства: ублажува подпухналост, има аналгетски својства, ја навлажнува и ја осветлува кожата.
 • Масло од невен. Во прилог на антисептично и бактериостатско дејство, тој има висок УВ-филтер, штити од негативни влијанија од околината, го олеснува чешањето, лечи абразии и исеченици.
 • Путер од ши (путер од ши). Добро ја храни и тонизира кожата, има регенерирачки својства, спречува дехидрираност и рано стареење.
 • Вода, калиум тиогликолат, цетиарил алкохол, парафинско масло, путер од какао и други.

По обработката, не се потребни дополнителни процедури за омекнување на кожата, бидејќи кремот Camomile Depilation е одличен производ за нега на чувствителна кожа. Кремот има бела боја и нестандарден мирис (без изразен мирис на хемиски компоненти). Постои сличен производ за отстранување на влакна со методот на шеќер, имено пастата Сандра.

Примена на кремот Camomile Depilation

Алатката е опремена со придружни упатства, кои детално ја опишуваат постапката за отстранување на вишокот влакна, препораки за употреба и мерки на претпазливост.

Главниот услов за безбедна употреба на кремот за отстранување на вегетацијата од интимните делови на телото, што не се препорачува да се занемари, е отсуството на алергиска реакција на составните агенси. За да се открие спонтана несакана реакција, се препорачува да се спроведе тест за толеранција на козметички производ:

 1. Мала површина на кожата од внатрешната страна на свиокот на лакотниот зглоб треба да се подмачка со крем, оставена 5-10 минути
 2. Исплакнете добро со вода и избришете го со крпа.
 3. Следете ја состојбата на кожата на тестот во рок од 24 часа: кожата треба да има нормална боја и структура. Во случај на мало црвенило, осип, пецкање, чешање или друга непријатност, подобро е да одбиете да го користите производот.

Пред и по депилацијата

Ако нема несакана реакција, кремот Camomile Depilation може безбедно да се примени на третираните области. Постапката за употреба на крем за депилација е како што следува:

 1. Стиснете малку крем на специјалната шпатула испорачана со производот.
 2. Користете шпатула, нанесете го кремот густо на саканата област.
 3. Издржете го производот 5-7 минути, но не дозволувајте кремот целосно да се исуши.
 4. Со шпатула, извадете го кремот заедно со вишок влакна (треба да се прават движења против растот на влакната).
 5. Измијте ја кожата добро со ладна вода без дополнителни производи. Исушете го со крпа без триење.

Ако се следат сите препораки, кожата во третираната област ќе има беспрекорен изглед: мазна, без навестување на вегетација, навлажнета, мека и сјајна. Крем Camomile Depilation ќе обезбеди одлична грижа без употреба на непотребни средства.

Контраиндикации и мерки на претпазливост

Контраиндикации за употреба постојат за секој козметички производ и крем за депилација Camomile Depilation не е исклучок.

 • Производот не смее да се користи на оштетена кожа: не треба да има абразии, гребнатини, чиреви и изгореници во третираните области.
 • По користењето на производот, мора да се воздржите од изложеност на топлина на кожата. Подобро е да се одложи посетата на плажа, солариум, сауна или бања за некое време.
 • Не користете тоалетна вода, парфем или други парфимериски производи што содржат алкохол на ново третираните области.
 • Само делови од телото се предмет на третман со крем за депилација. Не ставајте го производот на вашето лице.

Проверете дали производот е недостапен за мали деца. Не смее да се контактира кремот за депилација Camomile Depilation со очи и мукозни мембрани на телото (очни капаци, назофаринкс, интимни области). Ако се случи ова, измијте го веднаш со ладна вода. Ако кремот влезе во вашите очи, исплакнете ги добро со многу вода и побарајте совет од лекар.

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар