Crystaline - Крем за отстранување на акни, акни и комедони

Акните и запушените пори се огромен проблем за многу луѓе. За среќа, денес се олесни ослободувањето од досадните козметички дефекти. На крајот на краиштата, иновативна алатка наречена Кристалин е развиена специјално за оваа намена. Ова природно кремско место Crystaline ја прави кожата помазна, промовира исчезнување на акните и ги спречува карактеристичните лузни по акните. За само неколку недели, вашето лице ќе се трансформира - ќе се освежи, ќе стане негувано и привлечно.

Производот содржи активни билни состојки, затоа делува нежно, без да предизвикува несакани реакции и зависност. Само еден курс ќе биде доволен за целосно заздравување на проблематичната кожа. Ефективноста на лекот е потврдена со бројни позитивни прегледи и резултати од клинички испитувања.

Крем за место Crystaline за акни дали позлем

Експертите советуваат да нарачате крем Crystaline секој што се соочува со акни, акни, комедони, лузни и траги од акни. Кремот ги нормализира локалните метаболички процеси, го олеснува воспалението и брзо ја обновува нормалната структура на кожата. Покрај тоа, има мало осветлувачко дејство и му дава на лицето рамномерен, убав тен. Бидејќи овој лек за акни е многу популарен, ние ќе ви кажам подетално за неговите лековити својства, составот и правилата за употреба.

Својства на кремот Crystaline за акни

Денес, дерматолозите се повеќе го препорачуваат овој лек на пациенти со проблематична кожа. Дрога Crystaline Добро се докажа во медицинската пракса, бидејќи ги има следниве корисни својства:

 • Неутрализира патогени.
 • Олеснува воспалението.
 • Забрзува ексфолијација на мртвите клетки.
 • Ја регулира работата на лојните жлезди, елиминирајќи го мрсниот сјај.
 • Промовира отворање на порите и длабоко чистење на дермисот.
 • Го зголемува снабдувањето со кислород во клетките.
 • Елиминира комедони, црни точки и акни.
 • Елиминира лузни од акни.
 • Ја подобрува структурата на кожата, правејќи ја мека и мазна.
 • Спречува повторно појавување на козметички проблеми.
 • Помага да се справат со нарушувања на пигментацијата, ја изедначува бојата на кожата.

Колку и каде да се купи Crystaline

Ако одлучите да купите Crystaline од акни, треба да знаете: оваа козметичка новина во моментот може да се нарача само преку Интернет.

Цена Crystaline во зависност од земјата на испорака е:

 • 989 рубли - за Руската Федерација.
 • 5890 тенге - за Казахстан.
 • 400 гривни за Украина.
 • 36 рубли - за Белорусија.

Нарачката се поставува многу брзо. Одете на веб-страницата на производителот и пополнете едноставен формулар со вашите детали за контакт. Наскоро вработен во компанијата ќе ве контактира, ќе ве советува за сите прашања од интерес и ќе ги разјасни деталите за испорака. Потоа ќе ви биде испратен пакет, кој ќе пристигне за неколку дена. Не е потребно да се изврши аконтација - стоката се плаќа по приемот на нарачката.

Размислете за купување Crystaline за акни

Причини за дерматолошки проблеми и нивните последици

Акни, мозолчиња, комедони, мрсен сјај, црвенило и лупење се многу чести козметички дефекти. Скоро секоја личност се соочува со такви проблеми порано или подоцна. Зошто состојбата на кожата толку често се влошува?
Експертите наведуваат неколку главни причини за овој феномен:

 • Нарушувања во желудникот и цревата.
 • Болест на црниот дроб.
 • Нездрава исхрана.
 • Прекумерна активност на лојните жлезди кои произведуваат себум.
 • Контакт со кожа со инфективни агенси.
 • Хормонални нарушувања.
 • Природни флуктуации на хормоналните нивоа за време на адолесценцијата, бременоста и менопаузата.

Без оглед на тоа што е поврзано со појавата на козметички проблеми, ситуацијата не може да се игнорира. Акните и мозолките бараат итен третман, во спротивно може да се појават непријатни компликации. Воспалителниот процес ќе започне да се шири сè додека акните не го зафатат целото лице и врат, не се појават рани и пустули. Anе биде многу тешко да се врати кожата во нормална состојба во напредна фаза на болеста. Лицето ќе започне предвремено да старее, ќе се појават лузни и лузни.

Затоа, грижете се за вашата кожа сега. Следете ги советите на искусни дерматолози и користете го кремот Crystaline од акни и комедони. Со цел целосно да се ослободи од воспаление, еден четиринеделен курс ќе биде доволен.

Важно! Акните никогаш не треба да се исцедат. Со механичко дејство, останува оштетувањето, преку кое патогените микроорганизми продираат во ткивото. Како резултат, воспалителниот процес се разгорува со двојна сила и проблемот дополнително се влошува. Покрај тоа, по стискањето на акните на лицето, може да останат темни траги, од кои е речиси невозможно да се ослободат. Затоа, купете крем за лице, користете го според упатствата и уживајте во чиста кожа без воспаленија и лузни.

Како работи кремот

Иновативен лек против акни делува на овој начин. Го нанесувате препаратот на кожата, а активните супстанции брзо продираат во ткивата. Како резултат, се случува следново:

 • Кератинизираните клетки се ексфолираат.
 • Предизвикувачките агенси на инфекцијата умираат.
 • Воспалението се смирува.
 • Работата на кожните жлезди се враќа во нормала.
 • Кожата станува мазна, здрава и негувана.

Составот на кремот за акни и комедони

Формула на лекот Crystaline од акните е единствена комбинација на компоненти кои ја надополнуваат дејството на едни со други и имаат комплексно поволно дејство врз дермисот.

Главните активни состојки на кремот Crystaline од комедони се:

 • Салицилна киселина. Оваа супстанца има способност да ја намали прекумерната активност на лојните жлезди, ја суши кожата. Елиминира нечистотија и мрсен сјај.
 • Азелаична киселина. Неутрализира патогени инфекции, делува како антиоксиданс, ги отстранува трагите оставени по апсцесите.
 • Centella asiatica (екстракт). Измазнува лузни, ја прави кожата мазна и еластична. Ја подобрува локалната циркулација на крвта.
 • Мудрец (екстракт). Има антисептички својства, го олеснува воспалението во проблематичните области, ја суши кожата.
 • Чајно дрво (етер). Промовира длабоко чистење на порите, ги забрзува процесите на регенерација на клеточно ниво, ја прави кожата помазна.
 • Токоферол. Ги регулира процесите на микроциркулација, го подобрува снабдувањето со кислород во ткивата, ги елиминира акните.
 • Д-пантенол. Стимулира регенерација на ткивата, го одржува потребното ниво на влага во кожата.

Резултати од клиничко испитување

Високата ефикасност на овој модерен лек е потврдена во големи клинички испитувања. Во студијата учествувале многу доброволци со проблематична кожа. Сите биле подложени на третман со крем Crystaline во рок од еден месец. Резултатите од тестот беа импресивни:

 • Сите учесници ја подобрија целокупната состојба на кожата.
 • Околу 98% од волонтерите можеа да се ослободат од акните и црните точки.
 • Чистење на порите е забележано во 95% од случаите.
 • Кај 91% од пациентите, лузните од акни исчезнаа.
 • Скоро 90% од испитаниците исчезнале пигментни точки.

Прегледи на специјалисти

Според медицинските набудувања, Кристалин за акни и црни точки навистина делува. Дрога Crystaline ефикасно се бори против инфективните агенси, го олеснува воспалението и го смирува дермисот. Како пример, да земеме коментар од дерматолог.

„Не само тинејџерите имаат проблеми со кожата. Напнатиот ритам на живот, неурамнотежена исхрана, стрес, болести на дигестивниот тракт доведуваат до појава на акни и акни на која било возраст. Многу луѓе прават грешка кога се обидуваат да ја поправат ситуацијата со козметичко чистење. Ваквите постапки се неефикасни затоа што даваат само привремени резултати. Препорачувам на сите мои пациенти со проблематична кожа да поминат курс на лекување со крем Кристалин. Неговите активни компоненти дејствуваат на сложени начин, отстранувајќи ја самата причина за патолошкиот процес. Кожата станува помазна, нејзината структура се подобрува, а ризикот од повторна појава на акни е минимизиран “.

Предности на лекот Crystaline

Крем место Crystaline е во голема побарувачка поради голем број неоспорни предности:

 • Содржи природни состојки.
 • Не содржи токсични компоненти.
 • Не предизвикува алергиски реакции.
 • Дава забележителни резултати по само неколку апликации.
 • Ги елиминира не само акните и акните, туку и лузните после нив.
 • Не предизвикува несакани ефекти, нема контраиндикации.
 • Успешно завршени клинички испитувања.
 • Брзо враќа прекрасен изглед на лицето.
 • Се разликува во прифатлива цена.

Услови на употреба Crystaline

Постапката воопшто не е тешка - треба добро да ја исчистите кожата и да нанесете мала количина крем на неа со лесни движења. Користете Crystaline потребно е двапати на ден за еден месец.

Следете ги овие едноставни правила, и наскоро ќе заборавите на досадните козметички проблеми. Кожата ќе биде заситена со кислород, воспалителниот процес ќе се запре, порите ќе се исчистат и осипите целосно ќе исчезнат.

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Додадете коментар