Bust Salon Spa зголемување на градите и методи за забрзување на растот на бистата

Ако навистина сакате да ги зголемите градите за неколку големини, а финансиите не ви дозволуваат да одите на клиника или посебен салон, тогаш користете ги едноставните препораки од овој напис и вашата желба ќе се оствари.

Bust Salon Spa зголемување на градите и методи за забрзување на растот на бистата

За употреба за зголемување на градите Bust Salon Spaсо такви активности:

 • ја зголемува бистата;
 • помага да се отстранат стриите;
 • значително го одложува стареењето на кожата;
 • ја подобрува формата;
 • ги враќа природните квалитети на еластичност и цврстина на дојката.

Крем за биста ги прави млечните жлезди цврсти и кружни. Овој крем содржи уникатен активен биокомплекс кој го промовира растот на масните клетки во поткожната зона, зголемување на волуменот, што доведува до заокружување на дојката, ја враќа неговата природна форма и еластичност. Bust Salon Spa особено препорачана за жени кои првично имаат мали димензии на бистата и во случаи кога станува помалку привлечна поради бременост и лактација или поради нагло слабеење. По околу 30 дена употреба на кремот за биста, градите ќе бидат зголемени, попривлечни и заоблени. Кремот за биста ќе го подобри квалитетот на еластичноста и цврстината.

Размислете за купување Bust Salon Spa за да се забрза растот на градите, можно е во многу земји од ЗНД, испораката се врши по пошта со плаќање по приемот, како и за цената, во Русија цената на кремот за биста е околу 1000 рубли. Оние кои сакаат да купат крем за зголемување на градите можат да ја посетат веб-страницата на производителот и да направат нарачка таму.

Цената на кремот за забрзување на растот и обемот на градите

Крем Bust Salon Spa за зголемување на градите има интензивна деликатна микро-текстура и привлечен мирис. Квалитетниот крем за кревање гради не формира масни наслаги, не се тркала, но се апсорбира доволно брзо. Кремот треба да содржи елементи за затегнување, затегнување на кожата, зајакнување на клеточната активност, значително зајакнување на кожата на млечните жлезди.

Кремот за затегнување на градите содржи пептиди и полисахариди кои ќе ја измазнуваат кожата и ќе и помогнат да развие еластан и колаген. Овие елементи ги подобруваат квалитетите како што се цврстина и цврстина на кожата. Есенцијални масла, пченични протеини, екстракти од соја и алги, витамини Ц и Е исто така имаат добар ефект. Овие елементи служат за негување, зајакнување и измазнување на кожата, враќање на ткивата на млечните жлезди и исто така отстранување на пигментацијата. Екстрактите од нане и камилица ќе имаат антиинфламаторно дејство.

Обично, со цел да се подобри состојбата на дојката, да се зголеми нејзината еластичност, доволно е да користите крем за затегнување за 1 месец. Но, некои експерти тврдат дека во некои случаи, добар ефект може да се постигне само со употреба на козметика која содржи хормони.

Таквата активна козметика содржи естрогени. Затоа, користејќи такви средства, мора да бидете сигурни дека градите се целосно здрави и нема ризик или предиспозиција за развој на туморски неоплазми.

Рецепти за зголемување на градите дома

Постојат специјални облоги кои забележително ќе ја зголемат големината на вашите гради. Обидете се по физичко образование „за биста“ да одвоите уште 15 минути за нанесување специјални мешавини на интимниот дел од телото. Ова е втор чекор кон целта. Загрејте млеко и измешајте го со урда во пропорции (5 лажички млеко и 1 лажичка урда). Подмачкајте ги градите со овој крем.

Можете исто така да користите рендан краставица. Не е важно кој од компресирачките ќе изберете, треба полека и ефикасно да ја масирате оваа маса, како да ги кревате градите нагоре. Изведете ја постапката многу внимателно, бидејќи кожата на такви места е многу чувствителна. Ако водите нездрав начин на живот, сите напори и процедури ќе бидат залудни. Откажете се од цигарите и алкохолот. Исто така, диетите не носат ништо позитивно сами по себе. Внесете повеќе моркови, портокали, лимес и други агруми во вашата исхрана. Исто така, препорачливо е да консумирате повеќе јаболка.
Токму овие компоненти се богати со сите есенцијални витамини.

Неколку работи за градници. Започнување на нова фаза во вашиот живот - купете нова долна облека. Убавата и секси долна облека на психолошко ниво ќе го подобри ефектот и, воопшто, успехот на вашиот потфат. Сега веќе не пиете ништо посилно од чајот, дали сте во полн ек и правите физичко образование, интензивно ги триете оние места што наскоро ќе се зголемат? Бидете трпеливи уште малку и најубавите претставници на силната половина на човештвото ќе паднат пред вашите нозе, поточно, до градите.

7 едноставни вежби за обликување на градите

Не е потребно да се добие привлечна форма на дојка по посетата на операцијата. Доволно е да започнете редовно да правите одредени видови вежби секој ден. Тие ќе помогнат малку да се зголемат градите и да им се обезбеди убава форма.

Со обука на мускулите под млечните жлезди, ќе биде можно да се подигнат градите и да му се даде еластичност. Можете да го добиете посакуваниот резултат во рок од еден месец, трошејќи малку напор и време на обука секој ден. Кои се овие активности?

 1. Лежејќи на стомак на тврда површина, треба да ги исправите нозете и да ги свиткате рацете така што дланките да бидат на подот. Фокусирајќи се на рацете, полека подигнете го телото додека рацете не се продолжат целосно. Треба да останете во оваа позиција 25 секунди, држејќи ја главата малку нагоре. Потоа слезете непречено. Повторете најмалку 9 пати;
 2. Кога изведувате склекови, проверете дали сте колку што е можно поблиску со градите до подот, а положбата на грбот треба да остане паралелна со подот. Промена на положбата на четките - потоа паралелни едни на други, потоа насочувајќи ги кон, алтернативни пристапи. Изведете 12 пати на ден;
 3. Земајќи 1 гира (книга) во ваши раце, треба да легнете на грб, ставајќи ги нозете на подот и свиткувајќи се на колена. Изведете ја вежбата со наизменично кревање на рацете нагоре од градите и грбот. Повторете 12 пати;
 4. Седејќи и поставувајќи права нозе пред вас, наизменично навалете го телото на десните и левите нозе и во центарот, обидувајќи се да ги допрете потпетиците со врвовите на прстите. Неопходно е да се потпрете што е можно пониско на подот. Поправете ја најниската можна позиција 25 секунди и полека кренете се. Повторете 12 пати;
 5. Се изведува додека стоите, а нозете се наоѓаат широки 15 см. Земајќи ги теговите во ваши раце, подигнете ги со дланките нагоре, постепено носејќи ги на страните и истовремено стои на прстите и назад. Трчајте 11 пати;
 6. Треба да застанете исправено и да ги ставите нозете широки 15-20 см Позицијата на рацете: како во молитва. Цврсто притиснете со дланките една врз друга 15 секунди. Повторете 15 пати;
 7. Држејќи ги тегови, потребно е да се изврши вежба за поврзување-исклучување на рацете од страните.
  Давајќи си најмалку 15 минути на ден, можете да постигнете поеластични форми на млечните жлезди, зголемувајќи ги во обем за неколку сантиметри. Секој тежок предмет, гира или книга може да се користи како тегови.

Липофилирање за зголемување на градите

Липофилингот е широко користен во модерната козметологија. Оваа постапка се состои во корекција на обликот со користење на сопствената маст на пациентите. Иако некои претставници на медицината во 90-тите години на дваесеттиот век го критикуваа ваквиот настан во врска со зголемувањето на градите, велејќи дека користениот материјал честопати не се вкорени во областа за која станува збор. Но, денес ситуацијата се промени. Во моментот, липофилирањето се смета за една од најбезбедните процедури за зголемување на градите. Лекарите препознаа дека природните масни клетки се одлични за овие цели. Има само еден недостаток: материјалот се раствора со текот на времето, па постапката треба да се повтори.

Постапката за липополнување се состои од две главни фази. Прво, масното ткиво се зема од избраната локација. Најчесто, зоните на стомакот, колковите и задникот се избрани како „донатори“. Во оваа фаза, важно е да се добијат квалитетни клетки кои ќе се вкорени добро. Понатаму, клетките се подложени на прочистување, бидејќи стапката на преживување на материјалот, исто така, директно зависи од нивната чистота. Понекогаш се додаваат специјални препарати во материјалот за подобрување на масните клетки, што ги прави посоодветни за употреба. Само после тоа, тие продолжуваат со директна имплантација на масно ткиво во наменетата област. За ова, се прават посебни пункции. Маснотијата се инјектира во меѓумускулниот простор и под кожата. Влезниот материјал се дистрибуира.

По завршувањето на операцијата, стерилен лепенка е залепен на пункциите. Постапката се одвива под општа анестезија, така што по операцијата пациентот поминува уште еден ден во клиниката.

Резултатот од таквата промена ќе биде видлив веднаш, додека ќе остане долго време. Типично, градите ќе се променат пропорционално на промените во телото (како што би се случило со природните гради). Липофилингот е одлична алтернатива за оние кои сакаат да ја променат големината на градите, но не сакаат да имаат никакви туѓи елементи во нивното тело.

Липофилингот исто така може да се користи во комбинација со други слични третмани за подобри резултати.

Компликации и контраиндикации

Компликациите сè уште можат да се развијат. На пример, грутки може да се појават ако маснотиите не се примаат правилно или се инјектираат во прекумерни количини.

Исто така, карактеристика на липополнување е дека со текот на времето, инјектираната маснотија се апсорбира и овој процес не може да се контролира. Како резултат, контурите на градите може да се деформираат непредвидливо.

Липофилинг не се препорачува во следниве случаи:

 • за време на менструацијата;
 • за карциноми кои достигнале фаза на метастаза;
 • со дијабетес мелитус и слични болести поврзани со нарушено снабдување со крв во ткивата;
 • со хронични заболувања во акутната фаза;
 • за воспалителни и кожни болести.

Исто така, постојат ситуации во кои се препорачува слична постапка. Овие вклучуваат:

 • периодот по отстранувањето на канцерогениот тумор;
 • период на опоравување по породувањето и лактацијата.

Карактеристичен плус на оваа постапка е високата стапка на преживување на ткивото, бидејќи материјалот е "снабден" од самото тело. Истиот фактор влијае на цената на постапката.

По постапката за липофилирање, едемот може да трае до три дена. Исто така, прекумерниот физички напор и интензивната изложеност на температура треба да се избегнуваат два месеци.

Во секој случај, се препорачува да се подложи на целосен преглед пред постапката, бидејќи липополнувањето е сè уште вештачка интервенција во телото.

Доктор Ермакова Ангела Ивановна акушер-гинеколог, ендокринолог од највисока категорија со 16 годишно искуство, искусен специјалист за ултразвук, детски гинеколог. Околу 70 објавени дела и упатства за гинекологија припаѓаат на авторството на Ангела Ивановна.

Додадете коментар