Botox Active Expert маска за брзо затегнување и подмладување на кожата

Botox Active Expert Дали елитната премиум крем-маска е дизајнирана за брзо затегнување на опуштената кожа на лицето, вратот и деколтето, што за разлика од повеќето слични производи, првите јасни резултати стануваат видливи веднаш по првата апликација, а со редовна употреба, ефектот на кревање е фиксиран подолго време.

Се препорачува да се нанесува кремот еднаш на секои 7 дена за затегнување на кожата и скоро целосно отстранување на брчките, Ботокс Актив со право се смета за достојна замена за скапи процедури за инјектирање во козметички салони.

Крем маска за ботокс Актив 3 во 1 за подмладување

Загадениот воздух, индустриски произведената храна, хлорираната вода и недоволно активниот животен стил не дозволуваат кожата да биде младешка се додека сакаме. Со почетокот на зрелоста, процесите на метаболизам и регенерација на клетките почнуваат да се забавуваат, кожата станува летаргична, млитава, а потоа попушта.

Забавувањето на метаболичките процеси повлекува намалување на количината на хранливи материи, епидермисот губи влага и ја губи способноста да издржи на штетни надворешни влијанија. Како резултат, еластичноста на кожата се намалува и се формираат брчки, прво мали, имитирани, а потоа и подлабоки.

Речиси е невозможно целосно да се запре процесот, сепак, сосема е можно да се забави. Козметички производ со висок квалитет Botox Active Expert решава цела низа задачи: ја навлажнува кожата, ги заситува клетките на епидермисот со хранливи материи, спречува појава на брчки и помага да се одржи младоста многу подолго.

Крем маска Botox Active Expert се разликува во сите наведени карактеристики. Неговата ефикасност се заснова на корисни својства на природните компоненти и супстанции што и требаат на зрелата кожа.

Колку чини маската Botox Active Expert

Botox Active Expert освои популарност кај жените во многу земји во светот, вклучувајќи ги и ЗНД. Секоја земја има свои правила, така што цената е малку поинаква. Следната цена е поставена за еден пакет маска за крем со средства за ботокс:

 • Руска Федерација - 997 рубли;
 • Белорусија - 32 рубли;
 • Казахстан - 5496 тенге;
 • Украина - 426 гривни;
 • Молдавија - 397 леи.

Размислете за купување Botox Active Expert на веб-страницата на производителот, додека гарантирано ќе ја добивате стоката со испорака и гаранција за квалитет. Враќањата се можни во рок од две недели.

Botox Active Expert маска за брзо затегнување и подмладување на кожата

Состав на маска Botox Active Expert

Структура Botox Active Expert вклучува високо квалитетни компоненти кои имаат корисен ефект врз доделување на кожата, се ослободуваат од брчките и успешно се спротивставуваат на појавата на нови, доставуваат хранливи материи до длабоките слоеви на епидермисот. За подобро разбирање на принципот на маската, треба да го разберете нејзиниот состав.

 • Пептиди добиени од плацентата на кит убиец кој живее во близина на островот Борнео. Тоа го спречува продлабочувањето на постојните и формирање на нови брчки поради способноста на пептидите да го неутрализираат протокот на нервни импулси кон мускулите на лицето. Ова доведува до намалување на изразот на лицето и спречува формирање на брчки.
 • Скавалан. Компонента од природно потекло, ги штити клетките на кожата од штетните ефекти на околината. Создава изолациона бариера и ја зголемува способноста на кожата да ги издржи штетните ефекти на УВ-светлината, тврдата вода, загадувањето на воздухот и токсините. Skalan има висок степен на компатибилност со природниот состав на клетките на кожата, затоа е во состојба да навлезе подлабоко од другите супстанции и ефикасно да ја исполни својата мисија.
 • Путер од ши. Припаѓа на категоријата вредни растителни масла поради високата содржина на целиот комплекс на корисни компоненти. Овозможува хидратација, омекнува, промовира брза регенерација на клетките и штити од штетните ефекти на околината. При контакт со кожата, тој ја неутрализира дури и силната грубост и исто така го отстранува лупењето. Има способност да стимулира производство на колаген и еластин во слоевите на епидермисот, затоа често се користи во козметика против стареење, го подобрува тенот, ја подобрува цврстината на кожата и дава еластичност.
 • Путер од кикирики. Козметологијата одамна е позната како извор на хранливи материи: заситени масни киселини, протеини, витамини и минерали. Има ефект на лекување, ги забрзува процесите на регенерација, лечи мало оштетување на клетките. По контакт со путер од кикирики, кожата станува помазна, а фините брчки исчезнуваат без трага. Маслото од кикирики е сигурен помошник за стареење, дехидрирана кожа склона кон периодично или постојано лупење.
 • Редуктин. Релативно нова алатка која се користеше во козметологијата против стареење не толку одамна. Промовира воспоставување на нормална хидратација на кожата, се заситува со хранливи материи, ја стимулира брзата регенерација на клетките на кожата и со тоа помага да се врати младоста.
 • Мед од јапонски цвет на цреша. Како и другиот мед, тој има антиинфламаторни, антибактериски својства, ги стимулира метаболните процеси во кожата. Содржи уникатни елементи во трагови и комплекс на витамини. Како дел од маската, медот сакура ја извршува следнава функција: ги храни клетките, се заситува со влага и помага да се задржи подолго време, ги чисти порите, создава ефект на кревање, тонизира и создава антиинфламаторно дејство.
 • Хијалуронска киселина Постојан атрибут на модерна козметика против стареење. Не предизвикува алергиски реакции, нормализира рамнотежа на течности, го неутрализира дејството на слободните радикали. Особено се препорачува за жени над 40 години, поради неговата способност да ја врати еластичноста.
 • Витамини. Крем-маската содржи комплекс на антиоксидантни витамини: А, Б, Ц, Е, како и Ф и К.Благодарение на нивното присуство, кожата е во состојба да се спротивстави на слободните радикали, природното производство на колаген е забрзано, лесното оштетување се лекува за пократко време, пилингот престанува ...

Предности на маската Ботокс Активен експерт

Секој козметички производ има добрите и лошите страни. Пред да го користите Botox Active Expert вреди да ги дознаете нијансите подетално. Многу жени кои сонуваат да ја вратат еластичноста и младешноста на кожата, ја избираат оваа маска, бидејќи има многу предности во однос на другите производители на козметика против стареење. Предности на активниот експерт за ботокс:

 • процесот е целосно безболен, па дури и пријатен, за разлика од инјекциите за убавина;
 • поради природни состојки, алергиските реакции се исклучени;
 • по 3 сесии на терапија, мимичните брчки исчезнуваат;
 • нема контраиндикации;
 • изразите на лицето не се нарушени по употребата на лекот;
 • може да се користи на области каде подигнувањето со други средства е трауматично и болно, на пример, околу устата;
 • ефикасно ги измазнува длабоките брчки;
 • го стимулира природниот процес на производство на колаген, кој застанува со возраста;
 • има релативно ниска цена во споредба со другите лекови против стареење.

Процедури за подмладување со маска се нудат и во салони за убавина, сепак, процесот е толку едноставен што може да се спроведе дома без пречки. Ова е важна предност, бидејќи значително ги намалува трошоците за сесијата и не бара посебни вештини.

Како работи маска против стареење?

Алгоритам на дејство на маската за крем Botox Active Expert се состои од следниве фази:

 • 1-7 дена. По контакт со маската, кожата добива подобрена исхрана и хидратација, метаболичките процеси се забрзуваат и се приближуваат до стапката типична за помладата возраст. Клетките на епидермисот се снабдуваат со потребните материјали за регенерација, клеточните мембрани стануваат погусти, производите на распаѓање се излачуваат за пократок период, се подобрува вкупната отпорност на штетните ефекти на надворешните фактори Веќе во првата фаза, тенот се изедначува, старечките дамки стануваат полесни или целосно исчезнуваат. Хијалуронската киселина промовира интензивна хидратација, правејќи ја капиларната мрежа помалку видлива.
 • 8-14 дена. Метаболните процеси во клетките го достигнуваат потребното ниво, се активира природното производство на колаген и еластин, кожата станува забележливо помазна, бројот на брчки на лицето стабилно се приближува до нула, длабоките брчки се значително измазнети. Пилинг поминува целосно.
 • 15-21 дена. Клетките се заситени со колаген и други хранливи материи, контурата на лицето е затегната, доделување исчезнува. Пептидот добиен од плацентата на китот убиец има кумулативен ефект и интензивно ја блокира активноста на мускулните влакна на лицето, што промовира релаксација. Проблематичната кожа со акни станува помазна, црвенилото станува бледо, воспалителните процеси престануваат, а процесот на заздравување доаѓа на нивно место.
 • 22-28 дена. Постојаната употреба на крем маска доведува до скоро целосно отстранување на длабоките брчки. По апликација 28-30 дена, се постигнува максимален визуелен ефект: кожата се обновува и подмладува, лицето почнува да изгледа 10-15 години помладо.

резултат на користење активен ботокс

Инструкции за употреба Botox Active Expert

Може да имате сесија за подмладување во салон за убавина под надзор на козметолог, сепак, процесот е толку едноставен што правењето маска дома не е тешко. Во овој случај, можете да заштедите значителна сума и да избегнете непотребен стрес поврзан со посета на салонот. Упатство за употреба Botox Active Expert навистина едноставно:

 • Отстранете ја шминката, измијте ја кожата со меко средство за чистење на пена.
 • Соберете ја косата на задниот дел од главата, закачете ја безбедно или ставете специјална капа.
 • Користете шпатула или чисти раце, раширете ја маската рамномерно. Движете се строго по линиите за масажа за да ја стимулирате циркулацијата на крвта и да помогнете во продирање на лекот. Ако сакате, можете да го нанесете производот само на кожата на лицето или да го дистрибуирате на вратот, деколтето.
 • Држете ја маската 17-25 минути, земете хоризонтална положба и опуштете се. Активните компоненти ќе почнат да дејствуваат, продираат длабоко во епидермисот и ги хранат клетките.
 • По одреденото време, отстранете ги не апсорбираните остатоци од супстанцијата со памучна подлога, а потоа исплакнете го лицето со вода.
 • Строго не се препорачува да се користи маската повеќе од еднаш на ден.
 • По сесијата за подмладување на домот, нанесете ја својата редовна хидратантна крема.
 • Најдобро време за употреба е навечер.Botox Active Expert маска за брзо затегнување и подмладување на кожата

Впечатоци од маската за крем Ботокс Актив и прегледи

Позитивни впечатоци за клиенти кои веќе ги доживеале подмладувачките ефекти на маската Botox Active Expert - ова е поубедлива препорака од ветувањата на производителот, бидејќи најцесно и искрено го открива ефектот на компонентите против стареење. Еве ги впечатоците на неколку клиенти:

 • Оксана, 43 години. Кога имате над 40 години, веќе не е можно да се зачува природната убавина без посебни методи, и јас не сум исклучок од ова правило. Јас сум активна, емотивна личност, често се насмевнувам, но и често се мрзам. Како резултат, мимичните брчки почнаа да се појавуваат долго време. Состојбата на финансиите не овозможува присуство на скапи процедури, затоа бев во потрага по ефикасен, но ефтин лек за омразените брчки. И, така, го открив: ова е маска за крем Ботокс Актив експерт! Опишувајќи ја алатката со неколку зборови, ќе го кажам ова: ефтин, ефикасен и удобен. Во мојата ситуација, резултатот не дојде веднаш штом беше кажано во упатството, но резултатот доведе до воодушевување: кожата стана забележително затегната, сувоста и лупењето целосно исчезнаа, мимичките брчки исчезнаа, како воопшто да не постојат, а темелот започна да лежи совршено рамномерно дури и без никаква подготовка. Моја пресуда: одлична алатка!
 • Елена, 48 години. Благодарение на Botox Active Expert Успеав да се ослободам од брчките, да си ја вратам поранешната самодоверба и убавина. И што друго сака жената! Слушнав многу негативни критики, па веднаш одбив од инјекции на ботокс, се плашев од неуспешен резултат и цената се напрегаше. И крем маската е апсолутно безбедна. Мислам дека повторно ќе го користам за да го консолидирам ефектот.
 • Татјана, 45 години. Денес има премногу рекламирање на производи против стареење, па затоа е тешко да се застане на една работа! За мене, главните фактори беа ниската цена, безбедноста и ефикасноста. Избрав активен експерт за ботокс и никогаш не сум жалел за тоа. Резултатот не се чекаше долго: по првата или втората употреба, тенот стана порамномерен, малите пигментни точки осветлија, „олеснувањето“ се израмни. Цената на маската е само 1900 рубли. за торба, и ако успеете да фатите некој удел, тогаш уште помалку. Важно е да купите такви средства само од доверлив продавач за да не станете жртва на измамници.
 • Олга, 52 години. Многумина почнаа учтиво да навестуваат дека изгледам постаро од моите врсници. Цел живот ретко користев креми, па веројатно затоа имам насобрано многу брчки. Бојата на кожата беше сивкаста, пигментациските точки на образите и храмовите почнаа да се вознемируваат. Кога купив, навистина не верував во ефективноста, но решив да го пробам, цената не е висока. По 6-тата постапка, кожата јасно се освежи, се стегна малку, а брчките станаа помали. Дури и почнав почесто да се смешкам. Пријателите почнаа да прашуваат дали се за inубила на старост, инаку станала премногу млада. Ова е најдобриот комплимент за мене!
 • Марина, 42 години. По 40 години, одразот во огледалото престана да ми се допаѓа, но јас веројатно никогаш не би се согласил на радикални мерки. Маската со ботокс стана вистинско спасение: Јас го нанесов, седев 20 минути, го измив - и готово. Резултатот беше пријатно изненадување!

Постои мислење дека убавината секако бара жртва, но маска за подмладување Botox Active Expert целосно ја побива таквата изјава. Безболно ги отстранува брчките, се нанесува едноставно и брзо, може да се користи дома, чини многу малку, а резултатот е очигледен!

Како изгледа лажен?

За жал, сега има агресивно рекламирање на социјалните мрежи што им нуди на луѓето да купуваат разни медицински производи, меѓу кои има многу фалсификати за разни козметички производи. На фотографијата се гледа тегла крем маски Botox Active Expert, тоа е лажна. Да размислиме логично:

 • Скапиот лек не може да биде поевтин отколку на веб-страницата на производителот;
 • Оригиналниот ботокс актив е достапен во форма на пакувања за единечни процедури, дозирани во волумен;
 • Лажен производ произведен во банки е поевтин и не го дава посакуваниот ефект;
 • Цената на вистинската маска за крем, доколку се произведуваше во тегли, ќе беше 10-12 пати поскапа;
 • Не земајќи го предвид горенаведеното, фалсификаторите направија голема грешка правејќи фалсификувана стока во поголем контејнер.

лажни Botox Active Expert

Оценете колку сте привлечни. Овој тест, базиран на вашите одговори, ќе помогне да се утврди колку другите мислат дека сте привлечни и на кои фактори треба да се фокусирате за да останете секогаш убави!

Како да се продолжи младоста на жената

Во сегашно време, кога зголемувањето на очекуваното траење на животот секоја година станува не само посакувано достигнување, туку и добро утврден факт, може со сигурност да се каже дека 50 години воопшто не е период на почетокот на староста, туку само просечна возраст. Успесите на модерната медицина и зголемената популарност на здрав начин на живот и овозможуваат на жената над 50 години да биде привлечна, да биде енергична и активна. Нанесување маска Botox Active Expert во комбинација со овие препораки ќе ви помогнат да бидете младешки и да се ослободите од брчките.

Сепак, мора да признаеме дека, за жал, нема спас од појавените хормонални промени - телото по 50 години почнува да се обновува и живее на нов начин. Затоа, во ова време е толку важно да се вооружите со неколку корисни совети кои ќе помогнат во борбата против стареењето со голем степен на ефикасност.

Вежби за градење мускулна маса. Не е тајна дека по 50 години, порозноста и кревкоста на коските значително се зголемуваат. Ова се должи на хормоналните промени. За да се заштитите од фрактури, се разбира, можете да започнете да земате соодветни лекови, но овој метод има и голем број на недостатоци во форма на несакани несакани ефекти.

Многу побезбедно и покорисно, според спортските лекари, станува зајакнување на мускулите на оваа возраст. Овој факт е многу едноставен за објаснување - испумпаната мускулна рамка добро ги штити и поддржува коските и зглобовите, го намалува товарот врз нив. Покрај тоа, обуката за сила, како што се покажа, извршува уште една важна функција - го спречува стареењето на мозокот.

При избор на вежби за зајакнување на мускулите, препорачливо е да се консултирате со тренер. Специјалистот ќе ви помогне да ги изберете вистинските оптоварувања, земајќи ја предвид здравствената состојба, телесната тежина и структурата и другите карактеристики.

Брзо одење. Друг вообичаен проблем по 50-тата година од животот е зголемена веројатност за кардиоваскуларни заболувања. Поради намалување на производството на хормони кај жена, се зголемува нивото на вискозитет во крвта и нивото на холестерол. Во исто време, постои влошување на општата состојба на телото, честа слабост и замор.

Едноставното одење ќе помогне да се зајакнат крвните садови, да се зголеми нивниот тон и да се подмлади срцето. Редовните прошетки треба да траат најмалку половина час. Препорачливо е да ги поминете навечер, пред спиење. За најголема ефикасност, кардиолозите советуваат да се оди со брзо темпо, колку што дозволува дишењето - сè додека не се појави отежнато дишење.

Надлежна храна. Забавувањето со стареењето на метаболичката стапка во телото станува причина за прекумерна тежина и, како резултат, влошување на здравјето и изгледот. Затоа, жените кои достигнале 50 години треба да ја прилагодат својата исхрана.

Како прво, експертите против стареење советуваат да се намали потрошувачката на масна и слатка храна, т.е. намалете ја содржината на калории во храната. Покрај тоа, се препорачува да се ограничи употребата на црвено месо (говедско, јагнешко), чија голема количина во исхраната придонесува не само за забрзување на промените на стареењето во телото, туку и за зголемување на ризикот од рак. Употребата на јадења од зеленчук и незасладено овошје, напротив, е само добредојдена.

Патем, научниците вклучуваат разни видови зелка (карфиол, бриселско зелје, колераби), домати, авокадо, бобинки (грозје, боровинки, брусница), соја, ленено масло, морски плодови, маски од пчеларски производи од серијата Здоров. и други.

Добро расположение. Хормоналната позадина неизбежно влијае на расположението. И понекогаш не само надворешната привлечност, туку и благосостојбата зависи од расположението. Производството на ендорфин и сератонин (хормони на радост и среќа) е олеснето со остварлива физичка активност, одење на свеж воздух и употреба на одредена храна, на пример, бадеми, банани, урда, сирење.

Соодветен сон. Добар одмор е неопходен за организмот на која било возраст, затоа е толку важно да имате доволно спиење со цел да ја задржите силата и енергијата за наредниот ден. Познато е дека за време на спиењето, телото произведува мелатонин, хормон кој го забавува стареењето и го продолжува животот. Врвот на неговото производство паѓа на периодот од полноќ до 4 наутро, така што треба да легнете не подоцна од 24-00 и да поминувате барем 480 минути во кревет на ден.

Постави прашање

Ана Базилевскаја

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерска технологија, има над 13 години практично искуство како дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Obzoroff
Додадете коментар