Црна маска Black Mask за акни, црни точки, акни и комедони

Преглед на маска Black Mask може да го исчисти лицето од акните за неколку минути, помагајќи да се извлечат црни точки и црни точки кои се формираат во порите. Корисно е да се запамети дека во 99% од случаите појавата на акни е поврзана со проблеми во работата на внатрешните органи, затоа не може да се испушти само употребата на специјални средства за лекување на кожата. Со цел акните да престанат да се појавуваат, треба да направите лабораториска анализа и да ги идентификувате причините за нивниот изглед, обидете се да го отстраните постојниот проблем во телото.

Возраста може да биде клучен аспект на акните. На млада возраст, поради хормонални промени, бројот на акни е секогаш поголем отколку на постара возраст. За да се ослободите од проблемот во овој случај, треба да користите специјални средства за лекување на кожата и да не претерате со декоративна козметика.

Меѓутоа, ако акните се појават премногу масовно и воопшто не исчезнат, треба да се обидете да ги пронајдете причините што можат да го предизвикаат овој феномен. Вистински прегледи за Black Mask и препораките на Елена Малишева за ослободување од акни и акни со маска од црн јаглен може да се најдат на блогот за здравјето.

Црна маска од акни Black Mask

Современата медицина не прави никакви паралели помеѓу појавата на акни и неправилно работење на кои било органи. Меѓутоа, во традиционалната медицина, појавата на акни на одредени области на кожата на лицето е поврзана со кршење на функцијата на одреден орган.

Источната медицина ја зема истата гледна точка. Затоа, ако воопшто не ви помагаат други начини за нивно елиминирање, треба да ги земете предвид оние причини за проблемот што се наведени во традиционалната медицина.

 • Според овие информации, појавата на акни на челото е поврзана со неправилно функционирање на жолчното кесе.
 • Ако акните се појават веднаш над веѓите, тоа значи кршење на работата на цревата.
 • На мостот на носот, акните се појавуваат со проблеми со црниот дроб или со нервна прекумерна возбуда.
 • На јагодичките, тие се појавуваат поради болести на надбубрежните жлезди и бубрезите. Ако ова предизвика болка во долниот дел на грбот, треба веднаш да посетите лекар.
 • Мозолките на носот се појавуваат со недоволна физичка активност и повремени прошетки.
 • Ако мозолчиња се насобрале во пределот на образите, ова значи дека телото е преоптоварено со натрупани токсини. За да се ослободите од нив, треба да го исчистите телото и да одите на диета.
 • Ако акните скокнаа на брадата и околу устата, ова укажува на нарушување на функционирањето на гастроинтестиналниот тракт, општо нарушување на дигестивниот процес.

Ако ги поврзете местата на појава на акни на кожата на лицето и се обидете да ги отстраните причините за нивниот изглед, конечно може да се збогувате со овој проблем!

Секој знае дека овие многу црни дамки не се ништо повеќе од комедони, кои се резултат на затнување на порите на лицето со себум и кератинизирани клетки, особено во оние места каде растат влакна. За да се реши овој проблем, црната маска-филм Црна маска само презеде.

 Поседувајќи низа предности, лесно е способен за следниве дејства:

 • Исчистете го лицето од какви било длабоки нечистотии.
 • Извлечете ги, како правосмукалка, сите згура од поткожните ткива.
 • Наполнете ги клетките на кожата со хранливи материи.
 • Нормализирајте ја функцијата на лојните жлезди, со што се спречува појавата на акни.
 • Целосно елиминирајте го непријатниот "мрсен сјај".
 • Направете ја кожата поеластична.
 • Порамнете ја површината на лицето од различна грубост.
 • Отстранете ја подпухнатоста што се појавува.
 • Тонизирање на состојбата на кожата.

Цената на маската Black Mask за акни

Размислете за купување Black Mask е можно во многу земји во светот, бидејќи производителот има претставништва во следните земји по следниве цени:

 • Русија 992 рубли;
 • Украина 440 гривни;
 • Белорусија 34 рубли;
 • Казахстан 6987 тенге;
 • Ерменија 9987 AMD;
 • Киргистан 18790 сом;
 • Гелот Georgia 57.

купи црна маска од акни

Структура Black Mask и ефектот на природните состојки

Вклучува исклучиво природни состојки за подготовка на црна маска Black Mask за акни:

 • Јаглен од бамбус - како природен абсорбент, ги чисти порите од себум заедно со нечистотија и токсини од разни видови. Ги апсорбира оние многу омразни црни точки.
 • Екстракт од грејпфрут - има антибактериско и заздравувачко дејство на рани. Буквално стои на патот кон сите видови воспаленија.
 • Екстракт од пченични никулци - ја обновува кожата и, како природен антиоксиданс, делува подмладувачки, со што ги елиминира брчките.
 • Провитамин Б5 вклучен созаминете Black Mask се бори против патогени и лечи рани.
 • Маслиново масло - има навлажнувачки ефект и спречува сушење на кожата. се спротивставува на предвременото стареење.
 • Колагенот е одговорна компонента за подмладување на кожата и враќање на нејзината еластичност. Можете да прочитате повеќе во написот за маска од колаген Collamask.
 • Природен глицерин - ја навлажнува кожата и го активира дејството на останатите состојки.
 • Поливинил алкохол - го забрзува процесот на сушење.
  .

Јаглен од бамбус помага да се ослободите од акните

Упатство за употреба на маската

Следењето на оваа инструкција ќе донесе максимален резултат од користењето црна маска, треба да извршите 5 едноставни чекори:

 • Содржината на пакувањето е прашок од кој е потребно да се подготви мешавина со брзина од 1 лажичка прав на 100 ml вода.
 • Нанесете го добиениот раствор на проблематичните области или на лицето целосно доколку е потребно. Важно е да избегнувате мешавина да влегува во вашите очи!
 • Оставете ја маската на лицето 20 минути.
 • Отстранете го филмот, препорачливо е да го pryубите со пинцети за лесно отстранување на маската.
 • Измијте го лицето и уживајте во чиста кожа.

Доколку е потребно, може повторно да се користи, но не повеќе од 3 пати неделно, во случај кожата да е мрсна или да има акни. За суво, доволно е еднаш на секои 6-7 дена. Производител на црна маска Black Mask ја препорачува неговата употреба за превенција.

нанесување црна маска пред и потоа

Како што можете да видите на фотографијата, сè што е излишно останува на филмот.ефект на црна маска

Од појавата Black Mask осврти постигнаа исклучително позитивни резултати. Единствен исклучок можат да бидат оние случаи кога некое лице налетало на лажен и решило да се приврза за да заштеди пари. Цената на црната маска е фиксна без оглед на земјата во која се продава. За жал, не можете да купите оригинална црна маска во продавница или на локалниот пазар, може да се нарача на веб-страницата на производителот, можете да отидете до неа со кликнување на сликата подолу.

Како правилно да се грижите за вашата кожа: корејски метод

Корејскиот метод за нега на кожата на лицето е комплекс на активности достојни за пишување на цела енциклопедија. Корејските козметолози се искрено убедени дека правилното чистење и нега на кожата е клучот за здраво и сјајно лице долго време. Според оваа техника, секоја девојка која сака да изгледа секогаш привлечно и свежо мора да се придржува до неколку фази на нега на кожата:

 1. Отстранување на шминка и чистење на лице. Миењето на лицето со вода не е многу ефикасен метод за борба против мрсна кожа, а исто така доведува до сува кожа. Корејките претпочитаат да користат хидрофилни масла за отстранување на шминка, кои нежно ги отстрануваат водоотпорните ББ-креми и темели со лесни, кружни движења. Корејските жени претпочитаат да го чистат лицето со пена, нежно нанесувајќи го со кружни движења 25-30 секунди. Погрешно е да се користи само пена за отстранување шминка и чистење, во тој случај може да се појават акни и црни точки и тогаш е потребно да се нанесе Black Mask.
 2. Пилинг и тонирање на кожата. Редовното чистење на лицето со пилинзи 1-2 пати неделно е составен дел од корејскиот систем за нега на кожата на лицето. Ова ги вклучува и пилинзите за кафе и кајсија познати на европските жени и пилинзите засновани на природен восок и целулоза кои се вообичаени во Кореја. Тие се помеки за употреба и, кога се тријат, формираат пелети кои ги отстрануваат црните точки и нечистотијата од лицето. Употребата на тоник е важен дел од постапката бидејќи помага да се врати рамнотежата на водата. Азиските жени претпочитаат да се воздржат од памучни влошки, и да го исплакнат лицето со рацете.
 3. Хидратантен спреј и серум. Употребата на аеросоли ја храни и навлажнува кожата, а серумите го консолидираат резултатот. За разлика од навлажнувачките спрејови, серумите или есенциите можат да бидат избрани според типот на кожата.
 4. Креми, масла и маски. Примената на креми и масла, како и употребата на маски за лице, се подеднакво важни и неопходни елементи на корејскиот систем за нега на кожата. Корејските козметолози препорачуваат употреба на маски на крпа, по што не треба да го миете лицето - само треба да ја отстраните маската. Неопходно е да се започне со употреба на креми од млада возраст, што ќе спречи рано појавување на брчки. Корејките го нанесуваат кремот со лесни кружни движења, нежно ја тапкаат кожата, благодарение на што кожата станува еластична.

Прилично е тешко да се придржувате до таквата техника за нега на кожата, бидејќи горенаведените постапки одземаат многу време и вклучуваат присуство на разни козметички производи. Но, има се повеќе fansубители на овој систем, а ефектот од таквата грижа може да се постигне за еден месец.

Дерматологот Базилевскаја (Генина) Ана Евгениевна, овластен тренер за ласерски технологии, има повеќе од 13 години практично искуство во специјалност на дерматолог.

Практично искуство на лекарот и овозможува лесно да ги отстрани брадавиците и да изврши „контурирање на лице“. Исто така, имајќи искуство со козметолог, таа може да ги поправи сите промени поврзани со возраста кај нејзиниот пациент и да изврши хируршка операција за подмладување на лицето.

Ана Евгениевна Базилевскаја е автор на многу тематски статии за козметологија, подмладување, третман на разни кожни болести и детоксикација на телото.

Додадете коментар