WowPolisher лак за автомобилски фарови

Уникатно подесување со лак WowPolisher тоа е одличен лак за течности за автомобилски фарови. Огромен број возачи, дури и со неколкумесечно возачко искуство, го забележуваат фактот на постепено затемнување на фаровите. Причината не лежи во квалитетот на светилките, туку во оштетувањето на површината на пластичниот или стаклениот капак на самиот фар. Ова се должи на постојаниот контакт на површината со контра струи на прашина, абразивни честички, како и изложеност на сончева светлина и хемиски реагенси на патот.WowPolisher

Искористување на WowPolisher, можете да извршите висококвалитетно полирање на површината на уредите за осветлување, враќајќи ја текстурата на нејзиниот оригинален изглед, без да го оштетите слојот на фабричката заштитна обвивка. Алатка од ова ниво веројатно нема да биде понудена на специјализирана работилница. Специјалистите ќе ја завршат работата со висок квалитет, но сопственикот ќе мора периодично да аплицира за оваа услуга на услугата во иднина, бидејќи за време на професионално полирање, фабричката заштитна обвивка е уништена.

Карактеризација  WowPolisher и неговиот опис

Полски “WowPolisher„Е еден од премиум производите на американскиот производител на автомобилска козметика„ Аутомагик “и се појавува на пазарот во последните 20 години. Виолетовото шише со течност е специјално формулирано за да го зголеми ефектот на полирање на вашите фарови, со што се елиминира затемнувањето. По завршувањето на постапката, идеалната транспарентност на површината на капакот на фарот ќе остане многу долго.

Функција WowPolisher се состои во фактот дека оваа алатка помага да се полира во нежен режим, бидејќи:

 • нема токсични својства;
 • не испушта мириси;
 • е економски потрошен;
 • има тенденција на водоотпорност;
 • обдарени со можност да се прилагодат на какви било временски услови;
 • не му штети на заштитниот слој.

Компонентата е совршена за секаков вид на фарови и целосно ќе ги елиминира наслагите на нечистотијата и дефектите од површината на оптичката светлина за неколку минути. Особено важен е аспектот на нежниот ефект на производот врз пластика без отстранување на заштитната фабричка обвивка. Преку употреба на лак WowPolisher можете да заборавите на потребата од оваа професионална постапка во услугата неколку месеци.

Каде да купите и која е цената на лакот WowPolisher

Главниот недостаток при купување на лак е недостатокот на слободен пристап до производот во малопродажната мрежа. Ова го прави невозможно тактично да се запознаете со производот и да се консултирате со продавачот во врска со техничките аспекти и повратните информации од возачите кои претходно ја купиле оваа алатка.

Набавката е достапна досега само преку Интернет. За да го направите ова, упатете се на веб-страницата на официјалниот производител или на неговите претставници за продажба. Овој начин за стекнување на висококвалитетен и првокласен производ е поддржан од гаранција и го исклучува случајот со купување лажен. Пред да се продаде, производот се подложува на задолжително сертифицирање и темелна проверка.

Ако се најде дефект, тогаш во овој случај е дадена гаранција за враќање на уплатените средства. За време на акцијата, цената на производот за полирање е 1490 рубли. Волуменот на производот содржан во едно шише ќе биде доволен за извршување на 3-4 постапки за полирање, што е приближно две години во времето. Ова ја потврдува исплатливоста на производот што се грижи за уредите за осветлување на автомобилот со внимание и квалитет. Исто така, лакот е во состојба да заштеди финансии за неговиот сопственик, елиминирајќи ја потребата да ја посетите услугата или да купите капаци за оптички капаци кои ја изгубиле својата состојба. Цената по која можете да купите лак за фарови Wow Polisher е означена на веб-страницата на производителот за овој производ, треба да обрнете внимание и на предвидените попусти.

Купете лак Wow Polisher со испорака по пошта

За принципите на дејствување  WowPolisher

WowPolisher - најрационална опција за набавка, бидејќи неговата употреба ви овозможува да постигнете скоро фабрички пропусен напон на капачето на фарот за светлиот флукс, што е особено важно во зима Видливоста на патот е зголемена за најмалку 50%. Покрај тоа, производот е опремен со вредни својства, имено:

 • можност за измазнување на гребнатини и микро пукнатини;
 • гарантирано враќање на чистотата и транспарентноста на облогата на фаровите;
 • продолжете го животот на оптиката без да го уништите заштитниот слој на обложување;
 • опреми опрема за осветлување со природен сјај и осветленост;
 • спречи и елиминира појава на корозивни наслаги;
 • дајте му ја негуваната надворешност на автомобилот.

Инструкции за употреба на лак WowPolisher

Карактеристики на апликацијата WowPolisher нема да предизвика никакви тешкотии. Производот е можно да се користи на кое било соодветно место, бидејќи дизајнот на шишето е што поудобен и внимателен. Инструкции:

 1. Во првата фаза, мала доза на лак се нанесува на чиста и исушена површина и се чува за кратко време.
 2. Потоа треба внимателно да ја избришете површината на фаровите користејќи крпа од микрофибер.
 3. Конечно, потребно е да се отстранат остатоците од производот од телата за осветлување.

Ова го комплетира процесот, а полираната оптика ќе го воодушеви сопственикот повеќе од еден месец на работа.

WowPolisher - најефикасен и економичен начин за чистење на фаровите дома. Огромното мнозинство клиенти се воодушевени откако го користеле, бидејќи нема потреба да контактираат со услугата. Надворешноста на уредите за осветлување изгледа одлично и видливоста е значително подобрена во мракот.

Главните предности на лакот за фарови

Предностите на WowPolisher повеќе од доволно, вклучувајќи:

 • Упорност и долготраен ефект.
 • Сигурност и квалитет на постигнатиот резултат во најкус можен рок.
 • Леснотија на користење.
 • Безбедноста на заштитниот слој на фаровите.
 • Разновидност за сите брендови на автомобили.
 • Одлична заштита од контаминација.
 • Спречување и минимизирање на гребнатини и дефекти.
 • Достапност
 • Економија.
 • Нежен и моќен ефект на површината.

Накратко и јасно, оваа карпа ги покажува сите придобивки WowPolisher и како да се примени - предностите се веднаш видливи и ова е одличен начин да му дадете втор живот на автомобилот и изгледот на неговите фарови!

Експертско мислење. Михаил Горланов, професионален возач на тркачки автомобил: Повеќето руски патишта се поистоветуваат со кошмар за секој возач. Најголем дел од штетите од фактори на животната средина има оптиката, која мораше да се менува неколку пати. Во мојот случај WowPolisher делуваше како спасување, бидејќи тој успеа не само ефикасно да го полира стаклото, туку и да формира заштитен филм на површината. Сега нема потреба да ја посетувате услугата, а процесот на полирање може да се изврши со одличен квалитет и дома.

Ја препорачувам оваа разноврсна алатка на сите возачи, бидејќи е подеднакво ефикасна за секоја марка на автомобили. Никогаш нема да зажалите за набавка.

Кои се прегледите за лакови WowPolisher

Денис, 26 години:

Јас сум за loveубен во мојот автомобил и секогаш добро се грижам за него. Најстрашниот период за него е зимата. Нечистотијата и солта на патот можат да го кородираат не само самиот слој, туку и да дојдат до стаклото. За работата на полирање во работилницата ќе откинат огромна сума, затоа решив да аплицирам “WowPolisher", Кој се етаблираше над секоја пофалба!

Василиј, 49 години:

За мене, како камионџија, осветленоста на прозрачниот флукс е најважната точка. Со редовната употреба на Wow Polisher, го постигнав истиот финиш на фаровите како и новата оптика. Ја препорачувам на сите возачи.

Максим, 24 години: 

Моето возачко искуство е нешто помалку од една година, но јас секогаш користам Wow Polisher. Производот совршено ги чисти фаровите, по што тие почнуваат да светат како нови. Јас сум задоволен од оваа алатка и ја изразувам мојата благодарност до производителот.

Анастасија, 23 години:

Јас и сопругот користиме лак од WowPolisher и постојано им го препорачуваме на пријателите. Ја чисти површината на фаровите со тресок и спречува нивно интензивно загадување. Одлична алатка, препорачуваме!

Александар, 35 години:

Надворешноста на автомобилот секогаш може да каже многу за сопственикот, па затоа јас особено се грижам за мојот железен коњ. Wow Polisher стана мојот неопходен асистент во правењето на мојот автомобил привлечен, благодарение на неговата економичност и неверојатна ефикасност. Јас ги советувам сите!

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар