SlipStop: Спреј SlipSlip за чевли со анти-лизгачко дејство

Единственоста на спрејот SlipStop се состои во двојно дејство. Единствениот заштитник не само што спречува лизгање на мазни области, туку помага и во одржувањето на чизмите и чизмите привлечни за корисникот и другите. Популарноста на производите се должи на недостаток на слични производи во сегментот за нега на чевли. Што е најважно, производителот гарантира ефект на лизгање.

SlipStop спреј за чевли против лизгање SlipStop

Загриженоста за можните последици од лошиот пад е минато. Потребата да се користат импровизирани средства, што во повеќето случаи предизвикува одредени непријатности и одзема толку драгоцено време за модерна личност, исчезна. Напорите направени од научниците се отелотворени во теренски докажан состав кој ви овозможува да заборавите на падовите за време на ледениот период. Спреј за чевли против лизгање SlipStop луѓето од сите возрасти престануваат да се фокусираат на она што е под нивните нозе и почнуваат да ја забележуваат убавината на светот околу нив. SlipStop е дизајниран да стане сигурна поддршка што ја зголемува самодовербата и придонесува за одржување на мирот во умот.

SlipStop е иновативен развој во областа на соединенија против мраз, чија важност во зимскиот период е несомнена. Спреј против лизгање е дизајниран да го заштитува ѓонот од неколку негативни фактори, вклучувајќи нечистотија, влага и реагенси што се користат за лекување на површини на патиштата и тротоарите за време на ледената сезона.

Произведени SlipStop според патентирана технологија. Производствените капацитети се наоѓаат во Велика Британија. Производот се става во контејнери од 100 ml опремени со диспензерот со спреј. Течност без боја, без мирис, погодна за чевли изработени од разни материјали. Отсуството на токсини и површински корозивни состојки во составот ја елиминира можноста за оштетување на здравјето на потрошувачите и оштетување на вашите омилени чевли. Средства SlipStop дозволено да се нанесува на кој било чевел. Примероците направени од велур, кои се карактеризираат со зголемена чувствителност на влага, не се исклучок.

Во пресрет на студените зимски денови, кои се карактеризираат со замрзнато и ветровито време, жителите на малите градови и големите метрополити оддадоа лесна облека и обувки за чување. Вторите се заменуваат со потопли колеги. За жал, дури и чизмите / чизмите ориентирани кон зимата можат да бидат опремени со рамен ѓон, што значително го зголемува ризикот од паѓање на мраз. Мошне често, луѓето кои не биле во можност да останат на подмолната површина се симнуваат со модринки и модринки. Случаи со посериозни повреди кои бараат долгорочно закрепнување не се невообичаени. За да се заштитат граѓаните од сите возрасти од вакви проблеми, повикан е SlipStop, нов спреј за чевли против лизгање за нашиот пазар.

Стотици купувачи ја видоа ефективноста на SlipStop, што е потврдено од многу позитивни критики. Присуството на сертификати признати од државата, исто така, сведочи во корист на уникатниот производ. Модринки и повреди се минато со овој спреј за чевли. Она што е важно, оние кои се здобиваат SlipStop потрошувачите не само што се грижат за сопственото здравје и здравјето на своите најблиски, туку и го продолжуваат животот на нивните омилени зимски чизми и чизми што им ги загреваат нозете во студената сезона.

Состав за прскање SlipStop од лизгање чевли

Корисни својства на спрејот SlipStop се објаснуваат со присуство на следниве супстанции во неговиот состав:

  • Наночестички SiO2 и TiO2 (силициум диоксид и титаниум диоксид), чија карактеристична карактеристика е висока јачина;
  • природен бор од колофон, кој ја покрива површината со тенок филм и е силна стаклеста материја;
  • дестилирана вода без нечистотии.

Отсуството на токсини и компоненти од вештачко потекло укажува на безбедноста на производот, како резултат на што составот може да се користи за обработка на детски чизми и чевли. Не се соочувајте со проблеми при употреба SlipStop и луѓе со тенденција на алергиски реакции. Исто така, добра вест е што SlipStop не ги прави чевлите неупотребливи, не го скратува работниот век и не е извор на нестабилни дамки и непоправливи дамки.

Меѓу предностите на овој спреј е и ефектот на продолжено дејство. Еден третман гарантира заштита на чевлите за 7 дена. Трае една недела и има анти-лизгачко дејство. Поради овие фактори SlipStop самоуверено ги надминува помалку практичните колеги. Списокот на предности на лекот е дополнет со неговата достапност. Многу потрошувачи ја карактеризираат цената на лекот како прифатлива.

Корисни својства и цена SlipStop

Корисни својства SlipStop се засноваат на механизмот на дејствување на спрејот. Соединението испрскано врз ѓонот формира тенок абразивен слој, кој е одговорен за обезбедување на силна адхезија на чевелот на површината на патот. Овој слој спречува лизгање на ледената кора. Покрај тоа, SlipStop ги штити чизмите и чизмите од негативните ефекти на реагенсите што се користат на руските патишта во зима. Спрејот ја минимизира веројатноста за лупење и пукање на ѓоните, што придонесува за зачувување на пријатниот изглед на чевелот што е можно подолго.

Трошоци и нијанси за купување на SlipStop

Набавка на оригиналниот спреј SlipStop претходи поднесување пријава на официјалната веб-страница на компанијата што го произведува наведениот производ за чевли. Попривлечните понуди треба да ги предупредат потрошувачите. Како по правило, фалсификатите со низок квалитет можат да се пофалат со ниска цена. Треба да се сфати дека во такви случаи е бесмислено да се надеваме на ефикасност слична на оригиналниот состав.

Да се ​​купи SlipStop, треба да пополните формулар за апликација на веб-страницата на производителот. Повикот на менаџерот нема да ве чека долго. По разјаснување на информацијата, вработените во компанијата ќе ја испратат парцелата на адресата наведена во нарачката.

Цена SlipStop е 1290 рубли, цената за жителите на другите земји е означена на веб-страницата на производителот. Времето на испорака во рамките на Руската Федерација варира во рок од 4-7 дена. Resителите на кој било регион на Русија, вклучувајќи ги и најоддалечените агли на земјата, можат да направат нарачка за SlipStop. На секој клиент му е загарантирана доставата на парцелата што е можно поскоро. Плаќањето се врши по добивањето на нарачката, што исто така сведочи во корист на купување на состав за чевли SlipStop од официјален снабдувач.

Размислете за купување SlipStop спреј за чевли против лизгање

Инструкции за употреба

Спрејот за лизгање-стоп што се нанесува на чевлите е ефикасен неколку дена. Еден третман (под услов да се направи правилно) гарантира заштита на чизмите / чизмите за 7 дена.

Составот мора да се испрска врз чисто измиени и исушени чизми или чизми. Сувиот ѓон е предуслов за успешно лекување. Протресете ја конзервата пред употреба. Потребно е да се прска на растојание од 15-20 см. За успешна постапка, доволни се 2-3 притискања на диспензерот. Следно прскање SlipStop мора да се шири преку површината на чевелот.

Препорачливо е да користите сунѓер при изведување на овој чекор. Горенаведените чекори се повторуваат по 15 минути. Чевлите третирани на овој начин мора да се сушат во текот на денот. Строгото придржување кон горенаведените препораки гарантира стекнување ефект на анти-лизгање, кој е фиксиран во текот на целата недела.

Да се ​​лизне или да не се лизне е прашањето

Во студените денови, повеќето патишта се карактеризираат со присуство на најтенка ледена кора. Многу луѓе сметаат дека одењето во замрзната вода е проблематично поради потребата да се одржи рамнотежата. Во некои случаи, самоуверениот одење помага да се намали веројатноста за повреда. За волја на вистината, вреди да се напомене дека само лежерните луѓе можат да се движат на овој начин, состанокот со кого овие денови е пореткост отколку правило. Брзањето доведува до зголемување на брзината на движење и, како резултат, неуспешни падови.

Губење на рамнотежата е полн со непредвидлива штета. Модринки и модринки не можат да предизвикаат сериозно оштетување на здравјето, што не може да се каже за изгледот. Никој не би тврдел дека синкастите дамки и отокот изгледаат прилично незастапено, особено кога се наоѓаат на лицето. Сепак, има и посериозни последици во форма на дислокации на зглобовите, мускулни истегнувања или фрактури. Во такви ситуации, на некое лице може да му треба долготраен третман. Она што е важно, активните деца се исто така изложени на ризик, што ги турка возрасните да решат проблем што е итен за многу семејства.

Како што покажува практиката, внимателното лизгање по лизгава површина е неефикасно во повеќето случаи. Овој метод на движење предизвикува испакнатите делови на ѓонот да се избришат, како резултат на што станува рамно. Ваквите последици значително го комплицираат движењето. Да се ​​наречат точни ваквите дејства би било фундаментално погрешно.

Други производи против замрзнување

Многу луѓе слушнале за ефективноста на прицврстување на шкурка или леплив малтер на ѓонот. Кога користите мали парчиња материјал, овој метод не придонесува за одржување рамнотежа, додека големите парчиња го отежнуваат одењето во области без мраз. Покрај тоа, наведените материјали не се дизајнирани за долгорочно работење. Тие се склони кон лупење, што укажува на несигурност на методот.

Не толку одамна, специјални млазници за ледени летови излегоа на продажба. Направени се во форма на железни уреди опремени со метални клинци втиснати во мразот. Непријатностите на овој метод се поврзани со потребата за често отстранување или облекување на помошни уреди, што негативно влијае на нивото на удобност при употреба. Таквите додатоци не изгледаат естетски пријатни, а анти-лизгачкиот ефект не е премногу забележлив.

Секој ден се повеќе и повеќе луѓе избираат иновативен спреј за чевли SlipStop... Исто така, го препорачуваат трауматолозите кои се загрижени за зголемувањето на бројот на посети во зима. Побарувачката за овој производ е објаснета со повеќе фактори, вклучувајќи намалување на веројатноста за пад, можност за професионална нега на чевли дома и прифатлива ценовна политика. И за да ги заштитите чевлите од вода и нечистотија, препорачуваме да го испробате спрејот Aquabron!

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар