фен Ionic Pro Hair со систем на јонизација од делот за коса

Користење на јонизирачки фен за коса Ionic Pro Hair за коса, можете да ги заштитите сопствените кадрици од штетни ефекти, статички електрицитет. Користејќи го новиот уред, ќе заборавите на "сламените" нишки и разбушавените кадрици! По завршувањето на тринеделен курс со користење на современи системи, растот на косата ќе биде побрз. Ionic Pro Hair поволно влијае на светилките според принципот на третман со кератин.

фен Ionic Pro Hair со систем на јонизација од делот за коса

Користејќи класични уреди, кадрици ќе изгледаат како шок од разбушавени жици. Последователно, косата нема да се чешла. Советите ќе се здобијат со такви непријатни својства како кршливост, тапост. Изложеноста на обоени жици ги става на ризик.

Ако ви треба алопеција заобиколена од вас, тогаш подобро е да ги користите лековитите ефекти на системот за јонизација. Фен за коса има значителни предности, имено:

 • штити од статички електрицитет;
 • го обновува фоликулот на косата;
 • го зголемува растот;
 • и дава шик изглед на косата.

Дали со неписмено дотерување, вашата фризура се претвора во плетенки, а косата изгледа безживотно? Користењето добри шампони и регенератори нема да биде од корист ако ја исушите косата со обичен фен за коса.

Време е да се користи јонизатор Ionic Pro Hair за здрав стил и остра ревитализација на структурата на жиците!

Фризерите во Европа веќе ги ценеа предностите на уредот Ionic Pro Hair и тие го користат во својата работа. За да одржуваат здрави фоликули дома, фризерите препорачуваат употреба на систем за јонизација. Особено, составот на уредот вклучува:

 • сензори за мерење на температура со зголемена точност;
 • корисен ефект врз кожата;
 • стимулирање на кератин и сјај;

Благодарение на соодветната нега, кожата не се прегрее, што обезбедува заштита од изгореници. Косата не се ексфолира, престанува да паѓа. Најновата јонизирачка технологија ја враќа структурата на сијалицата. Чешањето и првутот ќе исчезнат, а вашите кадрици ќе имаат здрав сјај по нанесувањето на фен за коса.

Фен спаѓа во категоријата технолошки уреди за индустријата за убавина. Haveе имате пристап до нешто поразлично од германскиот производител по најдобра цена. Над 500 европски и азиски клиенти веќе позитивно го коментираа гаџетот и одличниот резултат што тој го дава.

Системот за јонизација на фен за коса Ionic Pro работи вака:

 • буди заспани светилки;
 • заситени со кислород;
 • обезбедува утврдување на кожата;
 • ја враќа целата должина;
 • го неутрализира електричното полнење.

Овој фен има систем за контрола на температурата кој одржува оптимално здравје на косата. Благодарение на јони, производството на кератин се подобрува. Поради ова, растот на косата е забрзан! Едноставен стил и шик меки кадрици - овој ефект ве чека кога го користите уредот.

Цена и каде да се купи Ionic Pro Hair

Купете фен Ionic Pro Hair за коса по добра цена постои можност во онлајн продавницата на производителот. Досадните нишки ќе се поправат ако започнете да ги оставате со уредот што е можно побрзо!

Купете фен за коса Ionic Pro Hair со гаранција

Обидете се да се исушите со јони и без статички електрицитет, за да ги процените сите предности на уредот, цената на фенот за коса Ionic Pro е 2500 рубли во Русија, за попрецизни трошоци и детали за купување во други земји, можете да дознаете на страницата на производителот.

Седум проблеми кои предизвикуваат непријатности кај дамите:

 • фризурата "се расфрла" на страните по 5-15 минути по нејзиното водство;
 • изгледот на жиците изгледа суво и досадно, не чешлајќи;
 • формирање на заплеткувања на круната, или за целата должина;
 • статичкиот електрицитет се собира на косата, дури и кога се користат спрејови и маски;
 • сенката исчезна, насоките „изгореа“ поради вода, сонце, ветер;
 • стратификација на краевите на косата се јавува, дури и кога се користат специјални производи.

Суштината на уредот Ionic Pro Hair прилично едноставна. Дава температура што е 100% погодна за жиците и скалпот. Нема прегревање на кожата и сијалиците, насоките излегуваат во грутки и нивното раслојување запира.

Реставрација на косата без да вложувате многу пари

Купувајте и користете маски / гелови / спрејови / мелеми во продавниците. За производителите на овие производи е корисно состојбата на вашите жици малку да се подобри, но во принцип тие се „болни“. На крајот на краиштата, целосно здравата коса не бара чести набавки на производи за нега, што не е од корист за производителите. Ефектот на таквата козметика е достапен, но по неколку дена исчезнува.

 1. Нанесете природни состојки. На овој начин се јавуваат рецепти, кои се базираат на мед, урда, јајца, кромид. Сето ова се мие подолго време и тие даваат непријатен мирис, а ефектот е практично нула.
 2. Користете ги услугите на фризер. Постапката за исправување на кератин е прилично скапа, а ефектот исчезнува по две или три недели. Дали сакате да плаќате 20-200 УСД секој месец?

фен Ionic Pro Hair лесно решавајте проблеми со косата! Нема потреба да се прави ништо, нема потреба да се оди некаде. Само користете фен за коса како и секогаш!

Пет причини за купување Ionic Pro Hair, наместо обичен фен за коса:

 • користејќи го уредот, ќе си обезбедите уредно сушење;
 • вашите насоки ќе бидат заштитени со современи случувања;
 • структурата е обновена + растот е активиран;
 • концентрацијата на кератин во телото се зголемува;
 • удобна и удобна употреба.

Производител на фен за коса Ionic Pro Hair ПРОФЕСИОНЕЛНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ГОВОРИ ЗА ГОВА Оваа германска организација е на пазарот повеќе од 26 години и обезбедува 100% гаранција. Вкупниот број на клиенти е над 500.

Кои решенија му даваат висока ефикасност на уредот

 1. Контрола на температурата. Уредот ја „чувствува“ температурата на воздухот, штити од прекумерно загревање. Вашите насоки ќе изгледаат живи, полни со живот, сила и сјај.
 2. Иновации. Благодарение на нив, акумулацијата на статички електрицитет е елиминирана, насоките престануваат да се лепат на страните.
 3. Совршен систем на јонизација. Со негова помош се обновува структурата дури и на одделни влакна, се елиминираат советите за пилинг и се активира ослободување на кератин. Растот на косата станува 4 пати побрз.

Дали знаете дека секој 3-ти стилист во Европа ја советува оваа техника на своите клиенти? На позитивен начин, тие зборуваат за Ionic Pro Hair и фризери и showвезди на шоу-бизнисот, филмски и театарски актери.

Принципот на работа на уредот Ionic Pro Hair

 • Високопрецизни сензори за фен за коса Ionic Pro Hair читај податоци секоја секунда. Ова обезбедува заштита од температурни флуктуации.
 • Систем на јонизација. Благодарение на неа, структурата на секоја жичка е обновена, нејзината мазност е обезбедена, "ефектот на глуварче" исчезнува.
 • Термостат. Со негова помош, температурата се контролира и се спроведува заштита од прекумерно загревање, како и можност за избор на оптимален режим.

Единственоста на гаџетот лежи и во неговата способност да активира „заспани“ светилки со помош на јони. Можете да видите дека првото мало "пената" се исече. По 2-3 месеци, косата ќе биде 2 пати побујна.

Како да користите фен Ionic Pro Hair? По напуштањето на тушот, избришете ги жиците со крпа, поврзете го апаратот и започнете со сушење! Постапката е иста како и со обичен фен за коса. Но резултатот е многу подобар.

Каде да купите фен Ionic Pro Hair?

Во моментот, уредот е достапен само на официјалната веб-страница. Цената Ionic Pro Hair намален од 4980 рубли на 2490, побрзајте додека се достапни такви попусти. Апаратите не можат да се купуваат во онлајн продавници, маркети или во редовен трговски центар. Не губете ја будноста, за да не наидете на лажен.

купи фен Ionic Pro Hair

Спроведено истражување и стручно мислење

Гаџетот помина тестови, тестови во лаборатории. Доколку е потребно, можете да испратите барање за добивање податоци од претставник на компанијата. Сепак, може да покаже добри критики за starвездите Ionic Pro Hair, ќе обезбеди податоци за работењето, забраните.

Кои резултати ги гарантира производителот на фен за коса Ionic Pro Hair? Уредот ќе ви обезбеди резултати како што се:

 • подобрување на структурата на косата и враќање на нејзината поранешна сила;
 • ослободување од кршливост и сувост;
 • спречување на „заплеткување“ и остатоци од коса завиткани околу чешел, во бањата, околу просториите;
 • враќање на природна боја;
 • поедноставување на стилот и заштеда на време;
 • заштеда на пари за производи за нега;
 • започнување на раст на косата.

Смирнова Валерија, фризер, Москва:

Гаџетот е многу ефикасен. Нашите салони активно го користат. Благодарение на него, скалпот значително се подобрува и првутот исчезнува, електрификацијата се елиминира, производството на кератин се стимулира и опаѓа опаѓањето на косата. И секако, стајлингот е лесен и пријатен.

Осврти Ionic Pro Hair оставени од купувачи

Купувачи на фен за коса Ionic Pro Hair оставете такви прегледи:

 • Марина, 31 година, мајка е на породилно отсуство. До второто дете, таа имаше одлична коса до должината на половината, а потоа стана „опашка од стаорец“! Покрај тоа, исчезна природната светло-кафеава сенка. Наместо тоа, косата стана како „избледена“. Почнав да го користам уредот Ionic Pro Hair и очекувајте одличен резултат.
 • Алиса, 26 години, менаџер. Стајлирањето на косата стана полесно и побрзо. Јас стоев пред огледалото половина час и се лутев. Во моментот, по нормалното сушење, косата изгледа како да сум ги „фенилирала“ половина ден.
 • Анастасија, 19 години, студентка. Забележано е дека косата престана да „трепери“ на страните. Ништо не се издвојува, не раслојува. Јас исто така користам Hair Megaspray за да го забрзам растот на косата, така што секогаш изгледам одлично!
Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар