Handy Heater Rovus опис и карактеристики на преносен грејач

Handy Heater Rovus ќе ви помогне да го загреете вашиот дом брзо и лесно, бидејќи овој грејач користи installationидна инсталација и приклучоци во редовен штекер. Интуитивна и удобна дигитална контрола, тајмерот ќе ви помогне да го програмирате грејачот вклучен / исклучен во рок од 12 часа. Во случај на дефект на уредот или прекин на струјата, прекинувачот ќе ве спаси од непријатни последици. Енергија на грејачот Handy Heater Rovus 350 W и ви овозможува да постигнете пријатна температура, избегнувајќи го согорувањето на кислородот и сушењето на мукозните мембрани во човечкото тело.

Handy Heater Rovus опис и карактеристики на преносен грејач

Ова е многу важно за семејства со деца и домашни миленици. Ергономскиот дизајн, развиен во специјални лаборатории, е погоден за широк спектар на простории. Во канцеларија, во селска куќа, во детска соба, во бања, во соблекувална за сауна, во работилници и во области каде што е важно да се одржува стабилна и удобна опрема, секаде каде што органски ќе се вклопи во секоја просторија. Елемент за греење во грејачот Handy Heater Rovus изработени од најбезбедна керамика. Пластичното куќиште не е склоно на топлина. Сите овие фактори можат да станат гаранција за топлина и удобност во вашиот дом!

Handy Heater Rovus зафаќа многу малку простор и не бара посебен мрежен конектор. Вообичаениот приклучок за приклучоци, познат уште од детството, нема да го отежне приклучувањето за најмладите и возрасните. И покрај компактната големина, просторијата од околу 20 квадратни метри ќе стане топла и пријатна за половина час. Неверојатен пренос на топлина, за неколку секунди, обезбеден од термо-керамички ефект на греење.

 • Автоматизација што штити од прегревање и пад на напон во мрежата.
 • Економично греење - 350 W., нема да го уништи семејниот буџет, туку ќе ви даде пријатен разговор во топла просторија.
 • Едноставноста и сигурноста на грејниот елемент се во можност да ги воодушеват колегите во канцеларијата со пријатно опкружување за многу години.

Грејач "Практична Хедер Ровус" е во можност да стане пријател и асистент, заштитник и чувар од најтешките мразови и студено време!

Карактеристики на инструментот Handy Heater Rovus:

 1. Компактен, ефикасен, низок шум, висока заштита.
 2. Автоматска заштита.
 3. Избор на режим на брзина.
 4. Лесно се инсталира и поврзува.
 5. Способност за прилагодување на температурата во опсег од 15 до 32 степени Целзиусови.
 6. 12-часовен тајмер со можност за програмирање на вклучување - исклучување.
 7. Компактната големина го олеснува носењето на уредот од просторија во други простории и простории, доколку е потребно.
 8. Екранот (дигитален, LED модел) ќе помогне во контролата на грејачот.
 9. Држачот заштедува затворен простор.

Каде да купите практичен грејач и неговите спецификации

Препорачуваме да купите Handy Heater Rovus само на официјалната веб-страница на производителот, цената на грејачот „Практична Хедер“ е само 2485 рубли во Русија, 120 рубли. во Белорусија, 18000 4200 тенге во Казахстан, 40 соми во Киргистан, додека цената на посредниците и онлајн продавниците е поголема за 45-XNUMX%.

Купете грејач Handy Heater Rovus

За да нарачате, треба да отидете на веб-страницата на производителот и таму ќе најдете образец за нарачка во кој треба да ги внесете името и телефонскиот број во меѓународен формат. После тоа, операторот ќе ве контактира за да ја разјасните адресата за испорака и да дадете совет. Тој ќе одговори на секое ваше прашање во врска со цените, тековните промоции и попусти, совети за новите производи на компанијата.

Спецификации на грејачот Handy Heater Rovus:

 • Тајмер: електронски;
 • Категорија: грејачи на топлинска вентилација;
 • Електрична моќност 350 W;
 • Заштита од прегревање: автоматски;
 • Мрежен напон: 220 Волти;
 • Контролен систем: електронски систем;
 • Регулирање на греењето: регулирање без чекор (чекор), во температурен опсег од 15 до 35 степени Целзиусови;
 • Достапност на термостат: електромеханички термостат;
 • Можност за режими на вклучување: два режима.

Handy Heater Rovus поволно се споредува со модели од овој тип на пазарот. Штом се надевавте на овој грејач, не мора да се грижите за студеното време што се приближува. Заштедата на пари ќе се обезбеди со соодветна цена, сигурност на дизајнот и економична потрошувачка на енергија.

Видови електрични грејачи

Честопати, сопствениците на селските куќи се соочуваат со тешкотии да ги загреваат своите домови, бидејќи многу од нив не се снабдуваат со систем за централно греење, па дури и со бензин. Тогаш електричната енергија станува алтернатива на неа и, како резултат, станува можно да се загрева со помош на електрични грејачи. Многу од нив можат да послужат како додаток на батериите за централно греење, на пример, грејач Handy Heater Rovus!

Конвекциски грејачи

Еден од најчестите методи за достапно електрично греење. Неговиот принцип на работа е едноставен. Студениот воздух од просторијата слободно или насилно влегува во уредот за греење, каде што се загрева до одредена температура и се враќа во просторијата. Таквите грејачи се опремени со систем за исклучување што се активира ако воздухот се загрее до поставената температура. Но, тие имаат значителен недостаток - поради температурната разлика создадена на таванот и над подот, циркулацијата на прашина во воздухот се зголемува. Таквите уреди за греење често се инсталираат во домови и канцеларии.

 • Позитивни: релативна ефтина, ефикасност, безбедност, брзо загревање на просторијата;
 • Конс: апсорпција на кислород, циркулација на прашина во затворено.

Вентилатори за вентилатори

Овие компактни грејачи работат на принципот на движење на воздушната маса со помош на вентилатор. Воздухот во нив се загрева со топла спирала или керамички елемент. Првите се поевтини, но грејниот елемент во нив гори кислород и го суши воздухот. Вторите немаат таква карактеристика, но исто така се и поскапи. Особено моќните грејачи на вентилаторот обично се нарекуваат топлински пиштоли. Често овој тип грејач станува единствениот начин за загревање на приватни куќи.

 • Позитивни страни: ниска цена, компактност, брзо загревање на воздухот;
 • Конс: ниска безбедност од пожар, бучава од вентилаторот.

Акумулатори на топлина

Ова е релативно нов вид апарати за греење, кој стана популарен со воведувањето на различни тарифи за греење преку ден и во текот на ноќта. Овој уред акумулира топлина за време на периоди со најмала активност и оптоварување на електричната мрежа, а потоа се исклучува од напојувањето и дава топлина. Исто така е поволно да се инсталира оваа опција на грејачи каде просторијата се загрева со цврсто гориво. Резервоарот дава топлина за време на периодот на полнење на горивото и веднаш по неговото согорување и се апсорбира во времето кога има вишок на топлина. Овој метод го намалува учеството на човекот во автономниот систем за греење.

 • Позитивни: економичност, можност за одржување на иста температура, намалени трошоци за гориво.
 • Конс: голема големина, не прифатлива цена.

Електрични грејачи

Овој тип грејачи е симбиоза на електричен грејач со вентилатор. Внатре во таков уред има или спирала или метални навои. Најчесто, електричните грејачи се монтираат во системи за вентилација и климатизација. Овие инсталации најчесто се користат за загревање на големи индустриски простории, но тие се погодни и за инсталирање во приватни куќи. Со цел да се балансира температурната разлика помеѓу таванот и подот, вентилаторите за таванот често се инсталираат во просториите, што исто така помага да се заштедат трошоците за греење.

 • Позитивни: релативна компактност, лесна инсталација, можност за загревање на големи области;
 • Конс: бучава, голема температурна разлика помеѓу воздухот над подот и под таванот, сув воздух.

Давајќи предност на еден или друг вид електрични грејачи, фокусирајте се на областа што сакате да ја загреете и колку често луѓето ќе бидат во собата. Handy Heater Rovus идеално за греење станови, канцеларии и гаражи!

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар