Dry Blooder привлечна риба мамка Сува крв со феромони

Водечките специјалисти во областа на ихтиологијата предложија мешавина од уникатен состав за привлекување риба наречена Dry Blooder сува крв. Поседувајќи едноставна мамка, повеќе не мора да губите драгоцено време за набавка на отрепки и црви, житарки, житарици или „добрите“ од брашно за жителите на езерата и реките. Само испушти ја твојата линија и уште еден улов на твојата кука, буквално!

Познато е дека рибата е далеку од најинтелигентното создавање на природата, но нема потреба да се сомневате во нејзиниот инстинкт за самоодржување. Секој рибар знае чувство на нервоза кога, откако танцуваше некое време на површината на водата, плови одеднаш се замрзнува - мамката не работеше. Со Сува Блодер, ваквите „погрешни пожари“ се исклучени: ниту крап, ниту крап, ниту роуч нема да помине покрај таков деликатес. Не помалку интерес е прикажан на мешавината и предаторите: штука, бурбот, костур за штука, сом, костур, клен.

Природата на водните 'рбетници е таква што тие се способни да апсорбираат храна 24 часа на ден, тие не знаат чувство на исполнетост. Ова ја објаснува нивната непосредна реакција на сува крв, излачувајќи биолошки активни компоненти во водата. Тајната на последното е во точната кореспонденција со вкусот на природните гасови. Повеќе од три проценти од вкупната хранлива материја е составена од аминокиселини - главните компоненти на природната исхрана на рибите.

Сувата крв не содржи штетни нечистотии, затоа е апсолутно безбедна за употреба. Технологија на производство Dry Blooder вклучува фракционо сушење и последователен третман со ултравиолетово зрачење, со што се постигнува максимална стерилност. Во следната фаза, специјални феромони се додаваат на мамката. Тие обезбедуваат XNUMX% ефикасност. Dry Blooder, чии вистински прегледи се објавени на официјалната веб-страница.

Атрактив за пакување на сува крв

Принцип на работа Dry Blooder

Запомнете ги филмовите за ајкулите: забни чудовишта веднаш го чувствуваат својот плен на голема оддалеченост кога крвта ќе се појави во водата. Овој научно докажан факт стана одлучувачки аргумент во развојот на сува крв. Поради плазматските компоненти, кои имаат специфична „арома“, рибите во радиус од неколку километри можат лесно да го идентификуваат изворот на „миризбата“.

Кога е во контакт со вода, секое зрно Dry Blooder интензивно ослободува елементи на додаток: компоненти на храна, синтетизирани феромони и плазматски ензими. На површината на резервоарот се формира еден вид „корнукопија“, која постепено се зголемува во големина како резултат на процесот на дифузија во вода. Колку подолго се шират компонентите на Сува крв, толку повеќе жители на подводното кралство привлекуваат.

Цена Dry Blooder и каде да се купи сува крв

Ако сакате да извлечете максимум од риболов и сте заинтересирани да купите сува крв, тогаш треба да го знаете следново:

 • Рекламирање, кое веројатно сте го виделе повеќе од еднаш на социјалните мрежи и на сомнителни страници кои дејствуваат како онлајн продавници, нуди купување производ со слаба концентрација, па дури и лажен, не заборавајте дека скржавиот плаќа двапати!
 • Оригиналниот привлечник можете да го купите само на веб-страницата на производителот, испораката се врши по пошта со плаќање по приемот на стоката. Купи Dry Blooder се препорачува за зимски и летен риболов.

Dry Blooder привлечна риба мамка Сува крв со феромони

Се надевам на среќа, но не го прави тоа сам! На што обично се жалат fansубителите на тивка забава со риболов прачка во рака?

 • Недостаток на залак. Често, и покрај присуството на најпознатите лукави уреди и најдобрите мамки, рибата не сака да зема мамка во ниту еден. Резултатот од ваквиот риболов е очигледен: изгубено време и целосно разочарување.
 • Лоша среќа. Вистинската нервоза се јавува кај риболовецот, кој е десетина метри подалеку долж акумулацијата, земајќи еден „трофеј“ по друг од јадицата.
 • Дополнителни трошоци за време за набавка на гриз, леб или брашно и производство на врвен прелив се неизбежни.
 • Финансии Денес, секоја специјализирана продавница за риболов им нуди на клиентите широк избор на готови гарнитури за успешен риболов. Нивната цена варира од 2000 до 3000 рубли. Во исто време, никој не дава гаранција дека хранењето ќе обезбеди навистина богата „реколта“. Како резултат, може да испадне дека парите биле фрлени низ канализацијата.

Мамка од стар стил! Една мудра изрека вели: „Скудникот плаќа двапати“.

Честопати, риболовците, поминале драгоцен ден на одмор, се враќаат од риболов со малку или без улов. Може да има неколку причини за ова.

 • Рибата не реагира на изгледот на трошката од леб (брашно), не ја препознава како храна и не се ни обидува да плива поблиску. Мамката стана вообичаена како и водните растенија наоколу.
 • Заситеност. Вкусот слабо излачен од стандардната мамка веќе не привлекува водни лица и не ги тера да сакаат веднаш да го проголтаат предложениот десерт. Ова се случува на места каде што риболовот е премногу често, а видот на мамката е монотон.
 • "Погрешен" мамка. Предаторот не може да се привлече со коцка шеќер или круг од банана. Бесмислено е исто како да чекате ајкула да покаже интерес за чоколадо.

Само природните компоненти на сувата крв се способни да предизвикаат природни инстинкти кај рибите и додавање на специјални феромони во Dry Blooder ќе го забрза овој процес.

Состав и ефикасност на производот со феромони Сува крв

Еден од главните елементи Dry Blooder - протеин, органско соединение составено од аминокиселини. 95% од албумин (сува крв) се аминокиселини, кои се главниот извор на исхрана за сите водни 'рбетници, од пржени до возрасни.

Остатокот од мамката „Сува крв“ содржи синтетизирани феромони, чија цел е да го активира акутното чувство на глад кај пливачите и да го разбуди инстинктот за веднаш да го зграби мамката. Рибата, движејќи се „од мирис“, се собира во бројни стада и останува само да се фрли интензивно стапче за вртење или риболов и внимателно да се следи пловичката.

Предности Dry Blooder

Според бројни прегледи на луѓе кои искусиле Dry Blooder всушност станува очигледно дека Сувата крв е на прво место меѓу аналозите. Рибарите забележуваат дека мамката работи дури и во „мртвите“ области на езерата и реките. Лесен за употреба, може да се користи во која било вода: сол и свежа.

Главни предности Dry Blooder:

 • развиен од водечки специјалисти по ихтиологија заедно со научници од областа на зоологијата, биологијата
 • едноставност и лесна употреба
 • содржи во својот состав феромони кои ги активираат природните инстинкти на рибите
 • оптимална цена на производот (1 пакет е дизајниран за 3 риболовни патувања)
 • поради својот уникатен состав привлекува риби во стада
 • дизајниран за фаќање на повеќето видови реки, езерски риби (тенч, красија, крап, платика, крап, штука и други)
 • за разлика од стандардните видови мамки, кај рбетниците не создава зависност. Секој ден, како и првиот пат!

Да се ​​потврдат уникатните својства на сува крв Dry Blooder во областа на риболов, беа спроведени посебни студии за лекот во 2016 година. За место на студирање е избран еден од ловните и риболовните комплекси на московскиот регион. Експериментот беше спроведен во 2 фази:

 1. Во првата фаза, која траеше неколку часа, се користеше вообичаената мамка без употреба на активатор на залак. Снимениот резултат - 3 обиди да се дофати мамката и 1 фатен СРЈ како улов.
 2. Во втората фаза, користејќи Сува крв, резултатот ги надмина сите очекувања: околу 30 обиди за гризење и 11 лица фатени во истиот временски период. Заклучок: ефикасноста на лекот е докажана. Користење на алатката Dry Blooder риболов ветува дека ќе биде не само интересен, туку и успешен!

Резултати од сува крв

Ајде да ги сумираме и да ги истакнеме сите предности кон изборот на сува крв Dry Blooder.

 1. Загарантиран ефективен риболов со мамка Сува крв. Враќањето дома со празни раце не доаѓа предвид!
 2. Нема повеќе да се трошат пари на бескорисни стандардни мамки. Откако еднаш пробавте Сува крв на риболов, никогаш не можете да го одбиете тоа!
 3. Крајот на секое патување кон природата со риболов прачка во рака ќе биде сад исполнет до крај со риби од различни видови и категории на тежина - од пржени до големи поединци.
 4. Парите потрошени за набавка на еден сет од лекот ќе се исплатат за првото рибарско патување. Запомнете: еден сет на сува крв Dry Blooder доволно за 3 пати.

Услови на употреба Dry Blooder

Во зависност од видот на наменетиот улов Сува крв Dry Blooder аплицирајте по следниот редослед:

 • за мирна риба: измешајте еден пакет од производот со еден килограм какво било хранење;
 • за предаторски видови: додајте го лекот на сите достапни мамки;
 • за „активна“ мамка: растворете две вреќи со препаратот во 500 мл вода.

Среќен риболов и богат улов!

сува крвна амбалажа и прав dry blooder

Лов на штука на плажа во плитки области со песочно дно

Можеби секој искусен играч што се врти ќе потврди дека во големите резервоари, вклучувајќи ги и резервоарите, штуката е поактивна на места со сите видови разлики во длабочина, рабови на канали, гребени, карпи на лушпи и други аномалии. Честопати ваквите места се достапни само за риболовците на чамците. Како да се биде почетник за кого личен уред за флотација е далечна можност. Секако, во крајбрежната зона можете да најдете области со заседи од штука. Но, тие обично се зафатени. Следното нестандардно решение може да помогне - риболов во безнадежен агол на резервоар, на пример, во место за пливање. Нормално, во текот на денот преку лето, рибарот нема што да прави тука. Мора да почекаме додека не зајде сонцето, кога местото е ослободено од туристи.

Изберете локација

Препорачливо е да пристигнете на плажа пред да се стемни. Во овој случај, можете да пливате и да ги одредите дамките од тврдото дно, колониите на морските школки или разликите во минималната длабочина. Патем, тактилното истражување на водената површина е поефикасно од која било опрема за обележување. Покрај тоа, многу е веројатно дека новиот резервоар ќе најде длабоки места кои се граничат со плитка вода.

На есен, кога е ладно, не можете без опрема за обележување. Во овој случај, долната топографија се изучува со употреба на тежина и пловечка ознака. Преносен звучен звук за ехо ќе биде многу корисен.

Хранење

Бидејќи на плитки места штуката (во принцип, како и другите риби) е многу внимателна, дури и мало прскање во фидер може да го исплаши. Со цел да спречите таков непријатен момент, можете да прибегнете кон една од трите тактики на хранење:

 1. Прво, се користи волуметриски фидер со растителни коприва, а потоа точка на храна на адитиви за животни.
 2. Риболов со товар откако ќе започнете со хранење.
 3. Користење на мешавината на мамка во форма на топки, кои се доставуваат до посакуваното место со пливање. Оваа опција за хранење е најпогодна за ситуации кога треба да изведувате ултра долги фрлачи - до 80 м.

Подобро е да се започне со хранење на зајдисонце. Почетната копнена војна, воведена порано од ова време, веднаш ќе биде уништена од роуч, мрачна, сребрена платика и други ситници.

Совет: користете мамка што одговара на бојата на дното до максимум. Наспроти позадината на песок, жолтото или кафеавото подземје е најмалку забележливо. Ако смесата е полесна за неколку тони од дното, ќе ги намали казните.

Тактики за риболов

Риболов до самрак генерално не е добра вест. Стабилен залак често започнува на полноќ, кога платиката се загатува со хранење. Штуката е активна неколку часа, потоа се смирува и повторно се чувствува поблиску до зората.

По изгрејсонцето, можете да заборавите на каснувањето од штука, бидејќи предаторот влегува во јамите на резервоарот за еден ден.

Изгледите ќе бидат нешто поинакви по откривањето на дупка во близина на плитка вода со длабочина од 2 м. Во овој случај, рибите се фаќаат ноќе на мала длабочина, а преку ден на длабоко место што е достапно за рибар на брегот.

Мамки и мамки

Можете да поминете со традиционалната „платика“ поставена во форма на маглата, крволик и црв. Вториот, доколку е потребно, ќе помогне да се отсечат ситници. Овој проблем се решава и со употреба на пареа јачмен. За повеќе или помалку голема роуч, која често гризе наутро, може да земете пченка од конзерва со вас. На прв поглед, риболов на плитки плажи може да изгледа досаден и досаден. Сепак, не потценувајте такви места: ноќе плажите се во можност да претстават таков риболов, кој долго ќе го паметите!

Совети за собирање риболов: што да имате и во кој контејнер

Многу луѓе се fondубители на риболов, но не сите прават темелна подготовка за тоа. Прво, треба да одлучите за местото на запирање каде што ќе се фрли опрема. Како по правило, ова е место надвор од градот. Потоа проверете дали опремата е соодветна за временските и климатските услови на избраната локација.

Кога заминувате во вашиот автомобил, треба да ги земете минимум најпотребните работи. Во отсуство на автомобил, тежината на ранецот не треба да надминува 20 килограми.

Риболов за долго време ќе бара решавање на проблеми со домувањето и одредување со збир на храна. Шаторот или куќата на пријатели го одредуваат обемот на ранецот. Пред риболов, автомобилот мора да се провери преку сервисната станица, како и да наполни гориво со бензин, доколку е потребно, земете лименка бензин.

Правилната колекција на справи гарантира забавен риболов. Справи е безбедно спакувана за секој риболов, без оглед на сезоната. Мрежата за слетување, влоговите, риболовната шипка треба да бидат во посебни капаци со фиксни механизми, ова ќе ви овозможи да направите без проблеми.

Малата опрема се чува во кутии со посебни оддели. Слични кутии изработени од пластичен материјал се продаваат во специјализирани продавници за рибари, во обични градежни продавници можете да барате дрвени и метални кутии со посебни прегради.

За рибар, подобро е да користите две кутии - првата со голем капацитет со прегради за сите атрибути на риболов, втората од мал волумен, ќе ви овозможи да го зачувате најнеопходниот сет на справи. Важно е да се разбере дека има совршен ред во кутиите, секоја работа се наоѓа побрзо и заменувањето на решетката е брза, што е важно за уловот.

Едноставна кофа служи како контејнер за уловената риба. Пакетите се користат за складирање и транспорт, но подобро е да користите платнена вреќа, ќе се создаде атмосфера на резервоар за улов.

При избор на храна, вреди да се користи термална кеса. Подобро е да земете со вас максимален пакет производи засновани на вашиот сопствен вкус. Според традицијата, сетот содржи сол, неколку конзервирана храна, леб, компири и варени јајца. Како пијалок - негазирана вода.

Секој рибар треба да има со себе мал комплет за прва помош, можете да го купите готов. Кога самостојно го надополнувате комплетот за прва помош, мора да имате: антиалергични и анестетички лекови, памучна волна и завој, малтер и турникет - ова е минималниот комплет. Во секој случај, комплетот за прва помош треба да помогне при сите можни здравствени проблеми.

Наведуваш е често присутен меѓу арсеналот на вистински рибар. Fish XXL активатор на залак со привлекувач на феромони за риболов, кој нема помалку корисни карактеристики од сувата крв Сува Блодер, наменет главно за фаќање предаторски риби.

Dry Blooder привлечна риба мамка Сува крв со феромони

Постави прашање

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар