Biogrow - Fубриво за стимулирање на растот на сите видови растенија

Biogrow тоа е специјално ѓубриво, биоактиватор на раст на растенијата, што ја зголемува продуктивноста на сите култури. За нормален раст и плодни, на растенијата им се потребни минерали и витамини. Тие доаѓаат од почвата, но нивната количина не е секогаш доволна. Потоа ѓубрива доаѓаат на помош. Пожелно е тие не само што даваат на растенијата хранливи материи, туку и да не му штетат на животната средина. Еден таков еколошки додаток е ѓубриво биоактиватор Biogrow, го промовира растот на растенијата и ја зголемува нивната плодност, додека е потполно безбеден.

Сите градинари кои направиле избор во корист на Biogrow, забележете дека успеале да добијат одлични резултати, видете го видеото на крајот од овој напис. Во списанието на аматерски градинари 7 летни колиби, вистински позитивни критики за Biogrow на статијата за ефективноста на биоактиваторот Биогроу во пракса. Ви посакуваме дарежлива жетва оваа година!

банка Biogrow 50 ml за подобрување на растот на растенијата

Каде да нарачате и да купите биоактиватор Biogrow и колку чини

Размислете за купување Biogrow во моментот е невозможно на специјализирани пазари, бидејќи висококвалитетен оригинален производ го продава исклучиво самиот производител, преку сопствената мрежа на онлајн продавници.

Цена Biogrow во Русија 1000 рубли, во Белорусија 35 рубли, во Казахстан 6000 тенге, во Киргистан 1200 соми, во Грузија 56 лари, во Украина 300 гривни, можете да нарачате биоактиватор за забрзување на растот на растенијата во официјалната онлајн продавница на производителот на био ѓубрива Биогроу, испораката на стоки се врши во најблиската до вашата пошта, во рок од 4-7 работни дена.

Важно! Вие не треба да го купувате Биогроу на сомнителни страници по ниска цена, во спротивно ризикувате да купите лажен. Одете на веб-страницата на производителот и нарачајте само таму.

Купете био ѓубриво со попуст

 

Постои посебен поволен попуст за руските граѓани, но прочитајте повеќе за тоа!

Зошто ви е потребно хранење и колку често треба да се спроведува

Како што знаете, почвата содржи многу компоненти што растенијата ги користат за исхрана. Но, поради различните природни феномени (суша, чести поројни дождови, ветер), земјата се осиромашува, а растенијата почнуваат да страдаат од недостаток на потребни материи. Ова доведува до забавување на нивниот раст, тие престануваат да даваат плод и се зголемува веројатноста за развој на болести. Со изразен недостаток на хранливи материи, смртта на вегетацијата не е исклучена.

Периодично врвно облекување на почвата помага да се справите со недостаток на минерали и витамини. За таа цел, препорачливо е да се користат само висококвалитетни адитиви, еколошки, како што е BioGrow. Правилно нанесување на овој производ и следење на упатствата од голема корист ќе имаат вашите растенија.

Искусните градинари препорачуваат редовно да се хранат. Препорачливо е да се прави ова еднаш месечно, а доколку е потребно и двапати. Не се препорачува да се користи додатокот почесто, бидејќи вишокот минерали се штетни и за вегетацијата.

Зошто да изберете биоактиватор BioGrow

 • Биолошкиот биолошки додаток беше ценет од многу градинари. Дејствува брзо и дава забележителни резултати.
 • Ова популарно ѓубриво е тестирано во лабораториски услови и успешно помина голем број клинички испитувања. Научните студии ги потврдија огромните придобивки на адитивот за растенијата и неговата еколошка пријатност.
 • Fубриво може да се користи за исхрана на широк спектар на растенија - цвеќиња, грмушки, зеленчук, овошни дрвја.
 • Важна предност на додатокот Bio Grow е целосно отсуство на штетни компоненти во неговиот состав. Овошјето одгледувано со Bio Grow е без нитрати и може безбедно да се јаде во големи количини.
 • И уште една поважна точка - BioGrow ќе помогне да се заштити вашата култура од штетни инсекти кои паразитираат градинарски и градинарски растенија, рече агрономот во видео прегледот на ѓубриво.

Структура Biogrow и дејството на компонентите

Високата ефикасност на еко-додатокот на Биогроу се објаснува со дејството на ваквите состојки:

 • Концентрат на кисела киселина. Оваа супстанца е извор на многу минерали кои лесно се апсорбираат од растенијата. Како резултат, нивниот раст е забрзан, плодните значително се зголемуваат.
 • Биоактивна вода. Го подобрува структурирањето на плодниот слој. Промовира раст на корисни микроорганизми, ја регулира симбиозата со корените на растенијата.
 • Избрано брашно од крв (концентрат). Служи како извор на аминокиселини за растенијата, вклучува елементи кои ги збогатуваат коренските делови со кислород.
 • Флао бактерии. Тие ја заситуваат земјата со корисни материи, го подобруваат нејзиниот минерален состав. Улогата на овие организми во зголемувањето на плодноста е докажана во повеќе научни студии.
 • Пепел од листопадни дрвја. Тие го нормализираат составот на почвата, збогатувајќи го со разни минерали. Забрзајте го растот, активирајте ги одбранбените механизми, неутрализирајте ги негативните ефекти од различните надворешни фактори и зголемете ја плодноста.

Покрај тоа, BioGrow содржи специјални соединенија кои и помагаат на почвата да задржи повеќе влага. Затоа, вегетацијата лесно го издржува сувото време, продолжува да расте и не ги губи плодните квалитети.

Кога времето е премногу дождливо, компонентите корисни за растенијата можат да се измијат од почвата. Производителите на Biogrow го предвидоа и овој случај - тие додадоа состојки на ѓубривото што врзуваат елементи во трагови на почвата и спречуваат да се измијат.

Корисни својства на додатоци во исхраната Biogrow

Еко ѓубриво Biogrow има таков ефект:

 • Стимулира раст и развој на разни растителни видови.
 • Ја збогатува почвата со минерали, витамини и аминокиселини.
 • Го подобрува плодотворот.
 • Ја зголемува отпорноста на растенијата на влијанието на надворешните фактори, им обезбедува заштита од многу болести.
 • Спречува истекување на корисни компоненти од почвата.
 • Обезбедува сигурна заштита од штетници од инсекти.

Резултати од истражување на стимуланси Biogrow

Коментарите на научниците за органскиот био ѓубриво Биогроу се само позитивни. Адитивот ги помина сите потребни тестови и тестови, кои ја потврдија неговата висока ефикасност и апсолутна безбедност за животната средина и здравјето на луѓето.

Во текот на истражувањето, беа оплодени разни видови зеленчук и градинарска вегетација. Во сите случаи, беше постигнат импресивен резултат. Растенијата се развија енергично, цветаа добро и даваа добра жетва. Покрај тоа, индикаторите продолжија да растат секоја година. Засилувач на растенија и садници BioGrow има соодветна потврда издадена врз основа на извештај од лабораториско испитување.

Инструкции за употреба Biogrow

Постојат неколку начини на употреба Biogrow:

 • Наводнување на растенија. Лажичка (2 грама) ѓубриво се разредува во кофа со вода и се напои. Постапката се повторува не повеќе од двапати во сезоната.
 • Потопување семе. Постојат дози и времиња за секој растителен вид. Затоа, пред натопување, мора внимателно да ги прочитате упатствата.
 • Прскање. Овој метод се користи за обработка на овошни дрвја. Fубриво се разредува во дозите наведени во упатствата. Потоа, растворот се прска врз дрвјата. Ова се прави за време на цветни и раст на овошјето, навечер на зајдисонце.

Предности на еко-оплодување Biogrow

Еко додаток, единствен по својот состав Biogrow има многу придобивки. Не содржи токсични хемикалии и значително го подобрува плодотворството. Растот и цветањето на растенијата се активираат, тие стануваат отпорни на многу опасни болести. Друг несомнен плус на био ѓубрива е прифатлива цена што нема да му наштети на вашиот паричник. 

ефикасност и резултат на оплодување Biogrow

Споредба Biogrow со други ѓубрива: Тест погон за брзина на ртење

Како резултат на тестовите, откриено е дека биоактиваторот исто така промовира порано појавување на земјоделски култури, како и ртење: не биле користени ѓубрива на експерименталниот кревет број 1, се применувало второто BioGrow, на третиот, се користеа традиционални ѓубрива, биохумус и ѓубриво. Како што може да се види од резултатите на фотографијата во експерименталната стаклена градина, овој стимулатор на Биогроу на моменти е во водство. Се верува дека може да се користи и за одгледување печурки и ретки култури за кои е потребна посебна грижа. За време на компаративната анализа на био ѓубрива, издание obzoroff.info откри дека главниот конкурент бил Biogrow е ѓубриво Agroplantшто е поекономично да се користи во градинарски области.

споредба Biogrow со други ѓубрива

Видео прегледи на летни жители и земјоделци кои искусиле на нивната страница BioGrow и практични резултати кои ја потврдуваат ефективноста на ова ѓубриво био-бактерии што ја збогатува почвата, како и коментарите на агрономите и што велат луѓето за Биогроу во вестите на ТВ. И покрај забраната од страна на Министерството за земјоделство, продажбата на био ѓубрива Biogrow продолжува, па дури и добива на интензитет: веќе секој трет земјоделец знае за неговото постоење и се обидува да го искористи за да ги зголеми приносите.

Експертски коментари и препораки

Еко-ѓубриво Биогроу се докажа во хортикултурната пракса. Ги штити растенијата од болести и штетници, ги зголемува приносите, додека е потполно безбеден. Идеален за поголемиот дел од флората и не му штети на животната средина. А сепак, поради некоја причина, малку луѓе знаат за ова, но во пролетта 2017 година, во Русија започна новата федерална програма „Да им помогнеме на земјоделците 2017“. Според оваа програма, секој што има своја страница (и во пракса, секој што сака, бидејќи достапноста на страницата не е проверена), може да го купи иновативниот руски био-ѓубриво BioGrow по минимална цена - само 990 рубли, деталите за оваа поволна понуда се напишани на веб-страницата на производителот Biogrow и на страницата за вести на Министерството за земјоделство.

Програмата се спроведува во рамките на курсот за замена на увозот и зголемување на безбедноста на храната, што го избра владата по воведувањето на западните санкции. Тогаш беше поставена задачата да се произведе ново уникатно ѓубриво, за кое научниците зборуваа само порано.

Понатаму, на фотографијата # 1 е изгледот на оригиналното шише. Biogrow, а на втората слика е лажен био-ѓубриво, забележуваме дека фалсификатот се продава и во хартиени кеси и во литарски пластични шишиња и изгледа сомнително дури и на прв поглед на пакувањето, затоа препорачуваме да набавите биостимулатор само на официјалната веб-страница! Така, ќе заштедите не само пари, туку и драгоцено време што е потребно во земјоделството!

оригинален биоактиватор Биогроу

 

Производител на чудо на ѓубриво Биогроу е руската компанија Интертерг, која произведува концентрат во пакувања од 50 грама, во зависност од областа на фармата во вашиот двор, можеби ќе ви треба од една до четири тегли Biogrow, само управителот може да обезбеди точни информации за потребната количина.

За да го направите ова, треба да ја посетите веб-страницата на производителот и да оставите барање: име и телефонски број, по што консултантот ќе се јави во рок од 10-15 минути и ќе одговори на сите ваши прашања, се разбира дека е бесплатно!

Внимание да не се меша био ѓубриво Biogrow со течни ѓубрива BioBloom, BioBizz, Nuriss и Bio Grow подлога од кокос! Детални информации за подеднакво ефикасен аналог на еко-ѓубриво може да се најдат во написот за четири-компонентен биоактиватор Био-ѓубриво 4К за зголемување на приносите и хранење на растенијата.

Општи правила за примена на органски ѓубрива

Органските ѓубрива се претставени со свежо или изгниено ѓубриво од животинско потекло, измет од пилешко и хумус од лисја. И иако сите овие се еколошки и природни производи, тие не можат да се користат без размислување, за разлика од био ѓубриво Биогроу.

Да почнеме со лиснат хумус. Се подготвува со поставување во јами за компост или купишта лисја од какви било овошни дрвја. Исклучок се лисјата на која било орев - орев, леска, итн. И иако некои летни жители тврдат дека успешно се користат на нивните парцели многу години, тоа не треба да се направи - лисјата на оревот содржат танини кои ги инхибираат растенијата. Хумус од лисја е најразновидно ѓубриво, иако најслабо. Тие прекриваат насади за зимата, со нивна помош ја зголемуваат пропустливоста на водата и воздухот на почвата, ги хранат дивите видови кои се населиле во нашите градини.

Пред оплодување на украсни растенија со органски ѓубрива, проверете кај квалификуван градинар или дизајнер на пејзаж - не сите сакаат ѓубриво. Розите ги обожаваат, но одредени видови четинари и тревник, кога се користат, можат да се разболат, па дури и да умрат.

Најчесто се користи кравјо измет. Отпадот од свињи воопшто не е соодветен, а коњското ѓубриво е применливо само за украсни растенија, бидејќи многу зеленчук, овошје и бобинки, кога се консумираат, добиваат непријатен вкус.

Зрелата сува лопен во градината најдобро се користи со примена на есен за копање (1 кофа со ѓубриво на 1 квадратен метар земја). Овошните дрвја и грмушките исто така ќе ја поддржат примената на доцна есенско ѓубриво во комбинација со биоактиватор Biogrow... Таквата мешавина од ѓубриво и горенаведениот био-ѓубриво може да се вградат во земјата, или да се остават како прекривка. Во пролет и рано лето, кога садите садници, можете да нанесете мешавина од 1 грам ѓубриво Биогроу и грст лопен директно во дупката. Подобро е да не се оплодуваат растенија со суви измет од птици, бидејќи има многу висока концентрација на азот и лесно е да се "изгори" растението.

Во течна форма, растенијата се оплодуваат со инфузија на измет од лопен или пилешко (сооднос со вода 1: 4 или 1:10). На растворот му е дозволено да ферментира, мешајќи повремено, за 2 недели, разредено 1: 5 и 1:10, соодветно, и растенијата се хранат со наводнување на коренот.

Добар ефект дава комбинацијата од следнава мешавина: фло-бактерии плус зелени ѓубрива - наполнете го бурето со плевел, наполнете со вода, оставете да ферментира, разредете 1: 2 или 1: 5 (во зависност од односот на плевелот кон водата) и наводнете ги растенијата.

Грижете се за вашите растенија, тие ќе ви се заблагодарат со богата жетва и бујна цветни.

Грешки што најчесто ги прават градинарите

Огромен број на луѓе ги наводнуваат креветите со ладна вода, само земени од изворот. Ова е непростлива грешка и може да ги оштети корените и самата фабрика. За овој процес треба да се користи топла вода. Најдобра опција е да поставите голем сад покрај креветите, во кој водата ќе се загрева до потребната температура.

Да, биоактиватор Biogrow успешно се бори против паразити и патогени бактерии, но со цел да се избегнат болести на растенијата и влошување на перформансите на земјоделските култури, треба што почесто да ги менувате креветите за одгледување култури. Ова ќе помогне да се избегне осиромашување на почвата и штетниците нема да се акумулираат толку многу. Секоја година треба да го менувате местото каде што ќе се одгледува оваа или онаа култура. Враќањето на таканареченото старо место треба да се изврши само по три или четири години.

Правилниот развој на растенијата директно зависи од примената на ѓубрива за нив, но не секој го прави тоа правилно. Не ги носете на почетокот на пролетта, кога земјата сè уште не е загреана доволно. Во овој период, тие ќе бидат бескорисни. Минерални ѓубрива треба да се применуваат само кога почвата е правилно загреана, имено најмалку 10 степени Целзиусови. Fубрива, кои се во течна форма, се нанесуваат на влажната почва, во спротивно постои ризик од горење на корените. По завршувањето на оваа постапка, потребно е да се исплакне растението со вода, бидејќи на нив може да навлезат капки ѓубриво, што е неприфатлив феномен. Органските ѓубрива треба да се стават длабоко под земја за да се избегне појава на штетници што ги содржат.

Честа грешка што ја прават ентузијастите во градината е прекумерната берба. Сакајќи да добијат најголем можен принос, тие претеруваат со количината на ѓубрива, дури и прекумерната понуда на Биогроу нема да даде повеќе од 200% од приносот.Ова има негативен ефект. Растенијата, со зголемување на големината, почнуваат да се раселуваат едни со други и затоа почнуваат да издржуваат надворешни модификации во форма на деформација. Или, напротив, кај култивираните култури се формира прекумерна доза на супстанции што формираат овошје, поради што пука надворешната обвивка на овошјето. Затоа, мора да се почитуваат правилните пропорции за секоја индивидуална култура. Препорачуваме да го тестирате новото ѓубриво Агроплант на вашата страница, кое се произведува во форма на гранули.

Исто така, треба да бидете внимателни при изборот на сорта. Треба да се има на ум дека не сите ќе растат добро во одреден регион. Без однапред разбирање на ова прашање, постои можност за разочарување при бербата. Треба да изберете такви сорти и хибриди кои ќе се чувствуваат пријатно во климата типична за територијата каде што ќе расте.

Вистински фидбек за употребата на Биогроу во коментарите

Се надеваме дека нашиот преглед на еко-ѓубриво ќе биде корисен за вас во управувањето со вашата домашна градина, а ние, пак, ги чекаме вашите повратни информации и коментари за резултатите од апликацијата. BioGrow!

Запомнете ја препораката на производителот: ако по нанесувањето на Биогроу на есен, ви останува вишок ѓубриво на вашата летна куќа, тогаш не го користете целосно, бидејќи ќе ви се најде следната сезона на пролет за натопување семе и подготовка за ртење на садници: ова ќе ви заштеди буџет за следната година и спречи преголемо трошење на биоактиваторот.

Богата жетва до вас, испратете фотографии и видео извештаи за вашата жетва и ние ќе ги објавиме во продолжение на овој напис и на нашиот канал Обзороф на YouTube.

Постави прашање

Obzoroff

Главен и одговорен уредник Obzoroff, професионален специјалист во областа на медицината, козметологијата и диететиката. Пишува и сумира материјал напишан од медицински лекари.

Заедно со преведувачи, тој подготвува статии за странски читатели врз основа на материјали подготвени од авторите на страницата со соодветни квалификации.

Менаџер на проект Obzoroff Коавтор е на бројни статии за здравјето и современите третмани за вообичаени болести, напишани во соработка со искусни медицински лекари, чии биографии се наоѓаат на страницата за автори.

Социјални мрежи на авторот: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Додадете коментар